Музикален инструмент

  • 13 640
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Интересно ми е какво е вашето мнение по въпроса.  Добра "инвестиция"  ли са уроците по музикален инструмент?  Споделете опита си!

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
От всичко по малко, на този принцип съм  Peace
Моят искаше барабани, но аз не одобрих идеята и вече втора година дрънка на китара. Много му харесва и с желание ходи. Дано така да продължава!

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Мисля че да. Но ако детето не изявява желание не мисля, че трябва да се натиска да свири каквото и да става. За пианото е трудно да разбереш, защото е доста скъпа инвестиция,но... все пак трябва да се опита според мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
LL Cool J, зависи си от детето!  Hug   Ако е музикално и/или дава признаци за наклонност към музиката си струва да се насочи към свирене на пиано и към солфеж, защото на какъвто и да е инструмент да избере после да свири, пианото е основен музикален инструмент и навсякъде е първи или втори като научаване. (Леле как се изказах ....  #CrazyСама не се разбрах! newsm78 Исках да ти кажа, че дори и на друго после да избере детето да свири, дори и в музикално училище да продължи - то задължително ще се учи да свири и на пиано, като втори инструмент.)

# 4
  • Мнения: 6 315
Да, ако детето проявява интерес. Най-добре (по принцип) е да се учи да свири на пиано, но пък това си изисква да си има пиано вкъщи  newsm78. Моят син е запален по китари, но е малък още  Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 1 347
Винаги съм искала детето ми да умее да свири на някакъв музикален инструмент. Аз няколко години учих китара и ми доставяше огромно удоволствие. Китарата обаче не е за малко дете, а може би в 6-7 клас е вече късно да се започне с ноти, тактуване и пр. Пианото изглежда сякаш най-достъпно. Чудя се обаче кога е време да се започне? Мисля си да и взема някакво електронно пиано, нямам място у дома за истинско. Ако и доставя удоволствие, разбира се. Нямам намерение да оказвам натиск да прави нещо без желание.

# 6
  • Мнения: 2 922
Не считам, че е необходимо, но ако решат да свирят на муз. инструмент ще ги поощря.
Насила не може да се свири  Naughty

# 7
  • Мнения: 3 740
Много е хубаво да свирят на нещо.
Дъщеря ми до 6-7-годишна пееше фалшиво. В първи клас започна да свири на пиано и за няколко месеца пропя вярно. После нямаше много голямо желание да полага усилия - да учи нови упражнения, да повтаря, докато се справи с трудните места, но забелязах, че когато е емоционално претоварена, тича на пианото да изсвири нещо, което знае добре. Затова настоявах да продължи, макар че ми беше ясно, че не я очаква професионална кариера в тази област. Вземаше уроци до 7 клас и постигна доста добро ниво, има дори награда от градски конкурс - за артистично изпълнение на "Лунната соната". След 7 клас вече спря с уроците, но продължава да си свири за удоволствие. Не напредва, но се разтоворва много добре. И досега ми е пред очите как, като по-малка, гледа някакъв филм, в който явно напрежението става прекалено силно за нея - скача от дивана, изтичва при пианото, изсвирва 2-3 реда от някакво любимо парче и, успокоена, се връща да си догледа филма.
Със синовете не пожънахме големи успехи на музикалния фронт - и тримата опитаха на пиано с различен успех - за 2, 3 или 4 години, но не се пристрастиха. Вероятно грешката беше и моя, защото не успях да мобилизирам подкрепа на усилията им. Каката, като пръв гений на фамилията, обра всички овации, а за момчетата остана по едно претупано "добре, добре". Е, и те загубиха интерес. Пробваха и на барабани, и на китара, но нищо сериозно.
Въпреки това, смятам, че контактът с музиката е от изключително значение за емоционалното развитие на децата. Просто им се отпушват ушите за нещо повече от елементарните мелодии, с които са заливани отвсякъде.

# 8
  • Мнения: 2 922
Въпреки това, смятам, че контактът с музиката е от изключително значение за емоционалното развитие на децата. Просто им се отпушват ушите за нещо повече от елементарните мелодии, с които са заливани отвсякъде.

Абсолютно съм съгласна  Peace

# 9
  • Мнения: 486
Считам, че какъвто и да е инструмент ще е от полза, а ако може от всичко по малко - най-добре! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 192
Аз лично исках като малка да свиря на пиано, но само сестра ми я записаха на уроци.  (Явно не съм искала достатъчно настоятелно) Rolling Eyes
Децата ми са музикални, пеят вярно и имат интерес да се научат да свирят.  Купихме електронно пиано Касио с weighted keys.  Доволна съм и го препоръчвам за начинаещите!  Няма да ви счупи банката, пък ще си имате пиано за децата да се учат. 

# 11
  • Мнения: 1 470
   Ако можете да сиго позволите...определено е хубаво да може едно дете да се докосне до някакво изкуство,до нещо красиво!!!

# 12
  • Мнения: 2 567
Смятам, че е добре децата да могат да свирят на някакъв музикален инструмент. Стига разбира се детето да има интерес. На сила хубост не става, както съм се убедила от моят досег с музиката  Simple Smile 7 години ходих на уроци по пиано. Ходих с нежелание поради ред причини, но все пак смятам, че досега с класическата музика ме обогати. Може пък и пианото да не беше моят инструмент. В момента имам огромно желание да свиря на цигулка. Може пък това да е било призванието ми  Simple Smile

Поради негативните си преживявания никак не настоявах дъщеря ми да свири на нещо, но баща и искаше да сме пробвали. В предучилищната я записахме на пиано и макар по мое мнение да пее много фалшиво се оказа, че като пианиска имала талант.
В първи клас поради натоварената и програма трябваше да я спрем от уроците. А тя има и желание и талант.
Май тази тема ще ме накара да се позамисля и да я запиша отново на уроци......
Ама пустото пиано ме отблъсква, а тя пиано та пиано.

# 13
  • usa
  • Мнения: 2 113
моите свирят на пиано. избрах пианото най-вече, за да зарадвам свекърва ми, която е учител по музика и свири на пиано. иначе смятам, че каквото и да е занимание с музика е полезно. освен всичко друго, развива и математическото мислене - според учените музиката и математиката се случвали в един и същи участък на мозъка, за което имам и пример - свекърва ми изключително лесно помни цифри с всякъкви дължини Simple Smile.

# 14
  • Мнения: 3 491
И аз това се питам. Не мога да стигна още до определено решение. Малкият е още на 4 г. и нещо, големият е в първи клас и няма интерес към пиано, нещо за китара споменава. Учебната програма обаче тук е такава, че в 4-ти клас започват да учат задължително музикален инструмент по избор, за духови и струнни инструменти става въпрос.  Та това ми е чуденето - има ли смисъл да ги записвам отсега, като държавното училище така или иначе ще им го предложи по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт