Лекарства за диабет за кисти?!?

  • 8 633
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Добре е. Доколкото съм чела и чувала, по ниският ЛХ от ФСХ не толкова от значение. За разлика от обратното.

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 200
То не може да е много точно това изследване, тогава ни овулация имах, ни дявол, но само това имам. Сега може да са в по-добра позиция....

# 17
  • Мнения: 7 716
Ама разбира се, пък и толкова време е минало оттогава. Аз мисля, че сега като имаш овулация нещата ще са се стабилизирали. Може да опиташ да изследваш хормоните през касата.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 686
Сега си погледнах изследванията - LH-9.72, FSH-7.98. Не е голяма разликата ми се струва. Как мислите?

# 19
  • Мнения: 7 716
Идеално ти е съотношението.

# 20
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Момичета, като ви чета колебанията ми се иска да разкажа набързо какво постигнах аз с лечение. Значи диагнозата е ПКЯ доказано ехографски и от хормоналните изследвания. Пия Сиофор от 15 месеца и от толкова имам нормален цикъл с овулации, а и отслабнах 20 кг. Диетата е ясна без сладки,тестени и мазни и газирани неща. Алкохол също не поради опасност от страничен ефект в комбинация със Сиофор. Съвсем скоро бях на контролен преглед и според лекарят 15 месеца са прекалено кратък срок за спиране на лечението а и трябва да смъкна поне още 10 кг. Embarassed  Embarassed
До сега никакви странични ефекти не съм забелязала а и познавам диабетици които са пили това лекарство 10 години ежедневно и не са имали проблем.
И още нещо направете задължително излседвания на хормони а не да пиете лекарства само защото трябва да се опита.

# 21
  • Мнения: 919
mama_mima, много благодаря за успокоението. аз се надявах да мина само с диета, но се консутирах с още един лекар и тя беше категорична че трябва да си пия метформина така че смятам да го почна до няколко дни.
Имам един въпрос обаче, вие през тези 15 месеца правите ли опити за бебе или трябва да изчакаш да спреш да пиеш хапчетата? моята лекарка защото каза да си бебеправим и ако стане ще продължа да си го пия до 10та седмица

Tintiri-mintiri, и аз смятам че ти е много добро съотношението. при мен става съпрос за стойности LH = 20, FSH = 7

по този повод да попитам, знаете ли за някакво проучване което установило че много жени имат два или повече пика на лутеалния хормон през цикъла.. бях чела някъде статия по този повод но не си спомням.. питам защото точно в деня в който ми взимаха кръв (ден 16), следобед си правих ову тест, имаше 2 тъмни черти, тестовата черта беше много наситена, почти положителен.. следващите няколко дни чертички пак имаше но бяха някакви съвсем нещастни, тестовите едва забележими, просто отрицателен по всички правила.
покачването на температурата стана чак на ден 28, така че на ден 16 не е било овулация според мен. немога да си го обясня!

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Ще ти отговоря вместо мама_мима, дано не се разсърди, ние правехме опити, докато аз съм на това лекарство и сега пак ще започнем. По принцип е добре да се пие и по време на самата бременност до някакъв период, НО ТОВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЛЕД КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР.
Между другото, когато ми изписаха това лекарстов, аз се консултирих от първа ръка точно от мама_мима, закоето съм и много благодарна!

# 23
  • Мнения: 919
мерси wa-wa, успокои ме
аз гледах графики на фф на хора които пият това нещо и повечето са бременни Grinning  
а и моята лекарка каза да си го пия до 10 седмица ако дай боже се случи чудото
аз съм решила да го почвам, даже го взех от аптеката но мисля да поизчакам до сряда, че във ворник ми е последния изпит, неискам да стане някой гаф точно тогава Embarassed

klia, да, точно това е статията, но аз я бях чела на английски някъде в по-дълъг вариант... ама идеята е че не пише нищо за лутеания хормон, следователно нямам оправдание за тези високи стойности преди овуто

успех на всички този месец

# 24
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ами трябва да се върна малко по назад Коте. Аз пия Сиофор от април 2002 година. През това време правих стимулация, която се оказа успешна и до края на 5 месец пих Сиофор с намаляване на дозата и под контрол на лекаря. До раждането и 7 месеца след това не съм пила лекарства защото кърмих. Свръщането на цикъла си направих нови изследвания и се наложи пак да продължа прием та до сега вече 15 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт