СМЯНА НА ИМЕ

  • 9 181
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 249
Цитат
За жалост, имената са в протокола и всеки от участващите може да ги прочете и пост фактум.

По принцип делата за осиновяване не се дават на страните да се четат, както при останалите граждански дела. Подава се молба до съдията и той разпорежда в писмен вид, и силно ме съмнява да разпореди да бъде дадено делото за четене или да се издаде копие от документ по делото в който се съдържа такава информация. А и делата се архивират всяка година, така че става още по сложно, защото още при искането да се извади делото от архив, най вероятно ще последва отказ.

На практика не е точно така.

Деловодителките също са хора.

А и в по-малките окр. съдилища, където хората се познават...никой не ходи маскиран, нали ...

Пропускате и нотариусите, при които се заверява декларацията на бм, техните книги не ги пази полицията нали ?



Решително съветвам осиновителите да се стараят да се доберат и да запазят за себе си информация за бм и евентуалнбия бб.

Бг е малка страна, утре няма да треперете с кого излиза и има планове да се жени детето ви и да сте под страхд са не е срещнало братовчед, недай Боже брат.сестра..
Забравих да спомена : длъжностните лица, които пишат новия акт за раждане и тези, които прикрепват препис от новия към стария.

Възможно е да са от различни общини лицата и така те ставеат повече на брой.

Старият не се унищожава, съхранява се също, а там са имената и ЕГН на бм.

А в новия акт като основание за издаване на акта се сочи съдебно решение, номер, на еди кой си съд  и т.н.

# 16
  • Мнения: 1 843
Решително съветвам осиновителите да се стараят да се доберат и да запазят за себе си информация за бм и евентуалнбия бб.

Бг е малка страна, утре няма да треперете с кого излиза и има планове да се жени детето ви и да сте под страхд са не е срещнало братовчед, недай Боже брат.сестра..

Е сега направо ме успокои...само това досега не ми беше хрумнало... newsm09, а ние с моичкият се притеснявахме, че новата къща е малка и трябва да спят с баткото в една стая за доста дълъг период...А не! Започвам отрано да си говоря с детето на "забранени" теми, белким това я предпази най-много от "грешки"!

# 17
  • Мнения: 1 249
Решително съветвам осиновителите да се стараят да се доберат и да запазят за себе си информация за бм и евентуалнбия бб.

Бг е малка страна, утре няма да треперете с кого излиза и има планове да се жени детето ви и да сте под страхд са не е срещнало братовчед, недай Боже брат.сестра..

Е сега направо ме успокои...само това досега не ми беше хрумнало... newsm09, а ние с моичкият се притеснявахме, че новата къща е малка и трябва да спят с баткото в една стая за доста дълъг период...А не! Започвам отрано да си говоря с детето на "забранени" теми, белким това я предпази най-много от "грешки"!

Нещо не те разбрах.

Исках да кажа, че не знам как можеш след 20 год. да си имаш сигурен критерий кой на кого е кръвен роднина..



Дай пак, като за по-тъпички като мен  koi sa zabranenite temi.

 

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 14:31 от Miraetta

# 18
  • Мнения: 1 843
Имах просто предвид, че уж гледам от сега разговорите за секса, мъжете, жените да не бъдат табу между нас. Защото колкото и да следя детето, ако то не иска да споделя с мен, трудно ще хвана каквато и да е връзка...както беше с много хора от нашето поколение.
Та поне да намаля рисковете за подобни фалове чрез правилното, отворено отношение в семейството. Другото е Божа работа, ама не не ми се мисли направо...охххх doh

Наречи се още веднъж 'тъпа' и ще те линчувам!

# 19
  • Мнения: 1 249
Имах просто предвид, че уж гледам от сега разговорите за секса, мъжете, жените да не бъдат табу между нас. Защото колкото и да следя детето, ако то не иска да споделя с мен, трудно ще хвана каквато и да е връзка...както беше с много хора от нашето поколение.
Та поне да намаля рисковете за подобни фалове чрез правилното, отворено отношение в семейството. Другото е Божа работа, ама не не ми се мисли направо...охххх doh

Наречи се още веднъж 'тъпа' и ще те линчувам!

Ne be, towa e друга бира...за сексуалното възпитание.

Исках да кажа, че и най-близки да сте си със щерката, след време  като се хареса с някое момче и нещата вървят към сериозна връзка ти и сто пъти да видиш момчето

няма начин да си сигурна, че не и е някой роднина. Момчето също хабер си няма и няма как да има


При  малко активно население в страната (около 2 мил.) математическата възможност децата да срещнат роднини без да знаят, не е за пренебрегване.

А ако имате някакво инфо, все е по-друго.


По друг повод преди време  писах официално, че и три използвания на една и съща сперма за изкуствено осеменяване  са непозволен лукс за една малка страна, но ме обявиха за луда. сега я ползват не повече от 3 пъти, за мен един е достатъчен за толкова малко население.

# 20
  • Мнения: 1 843
Да де...аз имам предвид, че поне като знам какво и с кой го прави, ще мога да "следя" малко повече такива вероятности...обаче, имайки предвид оскъдната информация...не ща да мисля! Дано онзи горе си знае работата!

Общи условия

Активация на акаунт