Магнерот

  • 10 527
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,почти в 5тия месец съм.Скоро отново правих кръвни изследвания и ми беше ниска стойността на магнезия.
Предписаха ми Магнерот.Кажете ми нещо за него,не че не съм чела,но за всеки случай.Лекарката каза първата 1 седмица 3х2 табл. на ден.А следващите 4 седмици  3х1.Вие така ли го пихте? Много ли е, как е?
Също има и нещо друго:Аз отрано започнах да усещам бебето,много рано за първа бременност,след 2 месеца ще навърша 35 год.Та напоследък,от 1 седм.и половина,не го усещам Sad
Какво ли значи?
Ако има някоя от вас да ми отговори Sad

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 443
Не се притеснявай за магнерота.Не е вреден,почти всяка мама пие или е пила Магнерот или Магнерич (едно и също са),само че го изписват при контракции.Не съм чувала досега заради малкото магнезий в организма да го взимат.А защо не пиеш витамини за бременни,вече си в голям месец и можеш да взимаш,там има нужните количества витамини и минерали за майката.А и е хубаво през този сезон,когато "върлуват" толкова болести.Аз също взимах Магнерот,но за около месец и го спрях.Но все пак се допитай до лекаря си.Относно бебето-какво ще рече много рано?Аз го усетих моето много ясно в края на 4-ия месец,лекатрката даже каза че съм си въобразявала.Да,ама беше то и аз си знам  Heart Eyes Значи,близо 2 седмици по-рано съм го усетила.После имаше дни,в които не съм го усещала-нормално още е малко и не може толкова ясно да го усещаш.Разбирам те напълно,защото и аз много се притеснявах.Но ако искаш да си по-спокойна-отиди на видеозон.Само да ти кажа,че бебето през по-голямата част от денонощието спи,така че е нормално.Сега ако знаеш какви ритници ми надава,особено вечер,понякога се чудя как да застана,че да му е по-удобно  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 663
Не се притеснявай за Магнерота- аз го пиех по същата схема, ама 2 седмици бях на 3х2 и после чак 3х1 не понмня вече.
А това, че не усещаш бебето- ами мини през доктор за свое успокоение да ти направи една ехография

# 3
  • Мнения: 724
Здрасти   Hug
Не се притеснявай аз съм в 19г.с.  и също го пия изписан ми е за 5 седмици по същия начин като теб няма страшно той се изписва заради контракциите.Аз също не го усещам още,но във вторник съм на доки и ще попитам.
Леко бременеене и не се притеснявай  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 596
здравейте,благодаря ви Heart Eyes
аз бях на видеозон  и то много скоро.
Рано го усетих бебето,в началото на 4тия.
ниското ниво но магнезий предизвиквал контракциите,така каза лекарката.
 Heart Eyesцелувки от мен

# 5
  • Мнения: 724
Ето видяли няма от какво да се притесняваш Simple Smile
Почивай повече и леко бременеене  bouquet
Целувки и от мен Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 80
И аз усетих доста рано бебчето си - в 17 г. с. И на мен това ми е първа бременност, а съм на 34 г. Магнерот пих 10 дни - 3х1 на ден, но скоро усетих контракции и смятам да питам лекарката си дали да не продължа да го пия. Усещането на детето вътре в мен е чудо!!!!

# 7
  • Мнения: 832
И аз го пиех по същта схема заради болки от 5-ия месец до края на бременността.

# 8
  • Мнения: 2 616
И аз пия Магнерод от началото на 5-я месец, само че 2х1, сега в края ми го увеличиха на 4х1, ама аз не слушам и пия само вечер-магнезия затруднява усвояването на желязо и хемоглобина пада, та по тая причина, не ща после ампули с желязо да ми дават. Усвоявай много витамин С, с цитруси например, те спомагат за максималното усвояване на желязото, за да си запазиш баланса на микроелементите в организма. А за ранното усещане на беб, ние ритаме яко още преди да бях влязла в 4-я месец и мен ме убеждаваха, че си въобразявам,ама няма значение, аз нали си знаех и му се радвах с таткото. Наслаждавай се на бремеността си и си пий Магнерода спокойно  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 189
и аз пия Магнерод-3 по 1 Peace

# 10
  • Мнения: 747
Здравейте,почти в 5тия месец съм.Скоро отново правих кръвни изследвания и ми беше ниска стойността на магнезия.
Магнерот пих до края на бременността, но в една дозировка... моя схема, не смея да кажа. Просто никой от магнезиевите препарати не ми понасяше; само магнерота беше що-годе поносим. Пих го, защото бях получила контракции в 17-18 седмица (предполагам вследствие на вземане на сена- хапчета в продължеие на месец).
Интересно ми е къде са ти правили изследване на Mg. На мен отказаха да ми направят такива- д-рът от консултацията заяви, че не можело да се вярва на тези лабораторни ст-ти, просто не били показателни.
Леко бременеене!

# 11
  • Мнения: 19 284
И аз пия Магнерод от началото на 5-я месец, само че 2х1, сега в края ми го увеличиха на 4х1, ама аз не слушам и пия само вечер-магнезия затруднява усвояването на желязо и хемоглобина пада, та по тая причина, не ща после ампули с желязо да ми дават.

men susto mi izpisahamagnezii mnogo rano,mislq 4e nqkade w na4aloto na 3tia mesec.i to ne zaradi kontrakcii,,a zastoto bilo dobre da se poddurja nqkakwo niwo,ne znam kakwo to4no sa pokazali kruwnite mi izsledwania.togawa mi izpisaha po 1na den,a posle kato polu4ih prejdewremenno kontrakcii gi uweli4iha na 2na den.sega piq oste po 2 i sam we4e w 36 sedmica.magnezia podobrqwa peristaltikata.ako piete jelqzo ,to zabawq hranosmilaneto i s magnezia towa se regulira.
nemoga da razbera zasto ne iska6 ampuli jelqzo.moje da polu4i6 skrita anemia.oswen towa sled rajdaneto gubi6 mnogo kruw i togawa niwoto na jelqzoto padalo oste powe4e.zatowa bilo dobre da se pie predi towa.estestweno ako moje6 da si go nabawi6 po estestwen put e dobre

# 12
  • Мнения: 154
аз съшто пиех Магнерич по същата схема,няма да ти навреди пии го.А за бебето-те спят по 20 часа и само 4ч са будни,така че споко.По нататък е по опасно ако не го усещаш когато вече е голямо.Леко бременеене....много е хубаво Grinning

# 13
  • Мнения: 6 461
Аз също приемах Магнерот 3х1 ,понеже имах контракции.
След като ти е изписан от докторицата не виждам за какво се притесняваш.Важно е следващите ти изследвания да са ок.... Wink
А по-горе мамите са ти казали ,че почти всяка жена го приема по време на бременност. Peace

# 14
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 707
И аз пих Магнерот 3 пъти по 1 таблетка на ден.

Общи условия

Активация на акаунт