Кисело мляко

  • 3 391
  • 23
  •   1
Отговори
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Бебка е на 6 мес. и от 4 дни и давам кисело мляко сутрин,а ве4ер е на адаптирано-Нутрилон 2.Педиатърката и ми каза,4е мога да и давам ве4е. Според вас мами,кога е наи-добре да запо4не да поема кис.мляко?

# 1
  • Мнения: 522
Ако няма алергия към белтък на кравето мляко, може и от по-мъничка. Съпругът ми като бебе от 2-ия месец е бил на кисело мляко (от липса на адаптирани млека на пазара по това време). Доколкото знам и сега има майки, които хранят бебетата си с кисело мляко от втория-третия месец.

# 2
  • Мнения: 18 542
След 1 година.
Преди това е неоправдано от всякъде. Адаптираните млека са много по-добри от киселото мляко.

Виж също и тези теми: Въвеждане на жълтък, глутен, кисело мляко, масло и месо? и Въпросче за хранене с кисело мляко!

# 3
  • Мнения: 1 517
И аз не исках да избързвам със киселото мляко.Преди месец го пробвах с какво ли не домашно,купено хич не му хареса и след първата лъжичка плюеше и буташе.От неколко дена му давам йогурт с парчета плод и много му харесва.
Адаптираното мляко е много по добро и полезно от тези кисели които се предлагат на пазара така че не бързай е моя съвет Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 572
Отворила си много спорна тема  Grinning .Това според мен е въпрос на лична преценка.Аз от месец давам сутрин кис.мляко,а вечер Аптамил.А преди това давах по една лъжица в пюре,каша и т.н.

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 235
Оф, тая тема е разисквама десетки пъти. В крайна сметка всеки решава за себе си и сбственото си дете.. Аз на Боби ще дам кисело мляко някъде към годинка, като дори и тогава ще продължа да му давам частичн адаптирано, а киселето ще го използвам като добавка към други манджи, застройка и кремчета.
За сведение педиатърката на Бобо преди 4-5 месеца ми каза да започвам с к.мляко и попарата, а аз не съм давала нито едното все още.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Гергана почна да пие кисело мляко от 6 месечна- просто отказа всякакво адаптирано и нямаше начин. Така до годинка си пи киселото до като реши, че и то вече не и е вкусно. До две годишна възраст не е пила никакво мляко- трябваше да наваксваме със сирена и кашкавали. След третата си година пие и кисело, и прясно, яде и сирене, и кашкавал.  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 927
Бебка е на 10 мес. и 1/2

Планирала съм тия дни да я пробвам с кисело мляко: или Здравец или Верея - за тях инфото ми е, че са без сухо мляко.....

# 8
  • Мнения: 6 243
Кърмих сина си до 8 месеца, а след това продължих с кисело мляко. Не казвам, че е само от киселото мляко. Но като прибавим и това, че е захранен по класическата схема, че е рус, та бял (прилича на северноевропеец) и синеок - резултата е едно доста алергично момченце. Толкова съм се напатила с какви ли не реакции от какво ли не, и години наред ходех със спринцовка и урбазон в портфейла, че сега няма да дам кисело мляко на малката поне до една година. Затова и я захраних късно, и все още не давам жълтъци и продукти от краве мляко.

Всяка майка си решава за себе си, но ако няма проблем с по-високата цена на адаптираното мляко, не давай кисело. По-добре да се предпазите от алергии, отколкото да ги лекувате!!!

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Taneto
Бебка е на 10 мес. и 1/2

Планирала съм тия дни да я пробвам с кисело мляко: или Здравец или Верея - за тях инфото ми е, че са без сухо мляко.....


Да, Здравец е добро кисело, също така и Елена. За Верея не знам..

# 10
  • Мнения: 3 200
Ами ако киселото мляко е домашно квасено? Мен майка ми ме е хранила само с такова от 1 мес, понеже не е имала кърма.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: evpraksia
Ами ако киселото мляко е домашно квасено? Мен майка ми ме е хранила само с такова от 1 мес, понеже не е имала кърма.


Ама най- добре!!! Стига кравата или козата да е проверена. Гери съм я хранела точно с домашно квасено и мога да твърдя, че това е истинското кисело мляко, купешките са на светлинни години по качество и вкус.  Grinning

# 12
  • Мнения: 18 542
Цитат на: evpraksia
Ами ако киселото мляко е домашно квасено? Мен майка ми ме е хранила само с такова от 1 мес, понеже не е имала кърма.

Това е най-добрия вариант, ама кравата трябва да е сигурна.
Квасено мляко всъшност е кисело мляко.

# 13
  • Мнения: 3 927
Цитат на: evpraksia
Ами ако киселото мляко е домашно квасено? Мен майка ми ме е хранила само с такова от 1 мес, понеже не е имала кърма.


Нищо лошо няма, но както са казали по-горе - от проверен източник. Аз като начало ще давам готово. То поне би трябвало да е минало ветеринарно-санитарен контрол, а като усвоя технологията на заквасване и си взема кравичка на терасата Wink  Wink , може и домашно.....

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз давам частично адаптирано мляко. Смятам поне до годинка да не давам кисело (изключвам десертите "Уогурт", които вече давам). Не за друго, ами само като погледна с колко витамини и минерали е обогатено адаптираното (Нутрилон 2), едва ли същите неща могат да се набавят от киселото мляко, особено от купешкото. Затова ще изчакам.

Общи условия

Активация на акаунт