Ечемик

  • 9 355
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 471
Втора седмица детенце е с ечемик Лекарката ни каза, че само ще отмине. Kак да облекча детето. Моля дайте ми съвет

# 1
  • Мнения: X
Преди доста време аз имах ечемик и майка ми взе от една комшийка от кърмата в едно малко шишене. Няколко пъти с капкомер ми сложи и ми мина от раз. От тогава това съм го казвала на страшно много хора и след това всички са ми благодарни. Ако все още кърмиш с едно капкомерче по 2-3 капчици слагай в оченето, а ако не- все ще намериш някоя пзната мама кърмачка. Успех !

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Имам богат опит с ечемици, но никога не прилагам бабешки изпълнения, ако си привърженик на бабините илачи - няма да ги прочетеш в моите редове.

Когато дъщеря ми е имала ечемици, а през лятото това не беше рядкост, да влизам в подробности, първото неще е да се обадя на Очната лекарка за да ми каже адекватните капки, които си се капят докато свърши шишенцето (което по принцип е миниатюрно), но не искам умишлено да пиша капките, защото всеки случай е абсолютно различен.
Аз се доверявам на Очната лекарка по телефона, защото познава детето ми откакто се е родило и го познава много добре.

И второто нещо за ечемик, което страшно много помага това са топли компреси с носна кърипичка от плат, затоплена от ютия (не да е гореща разбира се) и се правят компреси на очето с ечемика.

Капките + компресите = ечемикът си заминава за няколко дни.

!!!Но пак да напиша - бабините истории за лечение на ечемик лично за мен са меко казано смешни и глупави - !!!

# 3
  • Мнения: 1 485
Чувала съм,че се натрива със златен пръстен и минава,но колко е вярно-не се ангжирам да давам мнение.
Но най добре се консултирай с лекар,за да се оправите по бързо.
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 821
Ще използвам темата...
Племенника ми е с ечемици...от няколко месеца ту се скриват, ту се показват., ту на едното, ту на другото око..незнам на какво се дължи. Докторите го отдават на слаба имунна система, но пък от толкова време да не минават newsm78....
Та ако някой е минал през подобен проблем нека пише...
И аз не вярвам на бабините приказки. Като бях в пубертета ми излизаха много често и докато не се навърлува не минаваше нито с пръстен, нито с нищо...само с антибиотично кремче.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Здравей mama Blue Simple Smile

колко е голям този племенник?

Само ще напиша, че когато на Ади започнаха да се появяват после изчезват, ту на едното, ту на другото, точно както си го описала....та отидохме при очната лекарка и какво се оказа - сложихме очила (късогледство+астигматизъм), тоест ечемиците бяха точно заради това, че Ади се е напъвала да вижда (без да съм забелязала нещо кой знае какво аз) и от това напъване на очичките са се появявали въпросните ечемици.

Сложихме очила и нещата се оправиха.

Лятно време се случва обаче да се появят, но това вече се дължи на силното слънце, а тя като е с диоптрични очила ми е сложен варината със слънчевите, остава ни вариантът само шапка с хубава периферия.

И така, та за твоя племенник, не знам колко е голям, но правена ли е консултация с детски офталмолог?

# 6
  • Мнения: 2 821
Liorena, малък е ..на 1г и 5м. Доколкото знам са се консултирали с очен, но честно незнам какво са казали. Знам, че са правили изследвания за диабет, но слава богу е добре...Те живеят в Сф.
По мои наблюдения, мисля че не го боли...появява се, зачервявя се, прави коричка и после друг или на другото оченце...и така вече 2-3 месеца Thinking

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
И при консултация с очен лекар, той трябва да е казал, защо се появяват.
има причина, и точно очен лекар трябва да я каже.

само като информация, Ади сложи очила на 3г , а е трябвало по-рано точно заради ечемиците.
това ти го пиша само като информация.

Добре са направили консултация с очен и наистина, той е специалистът който трябва да се произнесе.

Ечемиците не са нещо за подценяване

 Hug

# 8
  • Мнения: X


!!!Но пак да напиша - бабините истории за лечение на ечемик лично за мен са меко казано смешни и глупави - !!!

Дано нямаш в предвид моя постинг, защото от цитираното изречение, излиза че не вярваш на нищо друго, освен "истинските"лекарства, а съвсем малко по-нагоре говорш за кърпи, ютии и т.н., което не го прави по-различно от това което аз написах за майчината кърма. Засегнах се лично, признавам, защото не ми е приятно някой толкова категорично да заявява как било това меко казано смешно ( ами смей се), защото лично на мен това ми е помагало много пъти и факта че ечемика изчезва изключително ързо го дължа само на това. Несъм използвала абсолютно нищо друго.
 А относно това за натъркването със злато, което звучи дори митологично, и аз не съм го пробвала и не вярвам.
П.С. Уважавам всички успехи или неупехи, през които преминава всеки, за да натрупа опит и открие най-ефикасното и добро за собственото си здраве и здравето на близките му. Не обичам "експериментите", особено върху деца, но не мисля ( а и съм убедена), че неможе нищо да му стане ако бъде натъркано с пръстен или му бъде капнато мляко. Така, че не бъди толкова крайна и не се подигравай с мненията на другите !Още  повече, че лечебните свойства на млякото са известни и смятам , че и ти си запозната.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Дано нямаш в предвид моя постинг,

Много си мнителна, не, изобщо нямам Предвид това, което си написала, дори не го бях чела.
А това за кърпата ми е го е казал специалист офталмолог, но забележи в каква комбинация.

Чак сега видях, че си писала за кърма, което изобщо не мисля да коментирам.

  bouquet Peace



# 10
  • Мнения: 1 080
Мда  малкия ми е с ечемик повече от два месеца вече .Не един - няколко на едното око .Ходихме три пъти на очен - предписват едно и също .Последния път казаха с оперативна намеса ще ги отстраняват .Капахме капки - не помагат .Топли компреси и те .Пробвах със сварен белтък от яйце - топъл ,налагах върху окото и на втория ден долния ечемик започна да изпуска .
Горния си седи още но е пробил .

# 11
  • Мнения: 2 821
catch , а боли ли го детето?

# 12
  • Мнения: 1 080
По мои наблюдения не го боли ,защото е малък и не може да си каже .Обаче го дразни със сигурност.Четох ,че при липса на витамини от групата В се получават ечемици , отслабнала имунна система - дават бирена мая за засилване , астигматизъм .

# 13
  • Мнения: 430
Дъщеря ми беше с ечемик като беше на 1 годинка. Заведох я на офталмолог и първото нещо, което ми каза е да НЕ слагам кърма в окото, защото естествената и микрофлора можела само да влоши инфекцията. Очевидно тази рецерта от "народната" медицина е доста популярна.
Предписа ни Тобрекс маз, за първите дни докато се спука. След това отново Тобрекс, но капки.
И да, прегледа и внимателно очите, защото появата на ечемик обикновено се асоциира с проблем на зрението. При нас нямаше такъв проблем и за десетина дни ечемика изчезна.

# 14
  • Мнения: 7 640
Дъщеря ми беше с ечемик като беше на 1 годинка. Заведох я на офталмолог и първото нещо, което ми каза е да НЕ слагам кърма в окото, защото естествената и микрофлора можела само да влоши инфекцията. Очевидно тази рецерта от "народната" медицина е доста популярна.

очевидно има теми, които са вечни Tired

Тази с кърмата с окото ми е сред фаворитите- наред с цветната бременност, цвета на очите на бебетата и полът им, както и ред други.

момичета, бебетата са си ваши- правете ги каквото искате- но проблемът с тази кърма в очите е, че освен, че е безсмислено, е и опасно.

До некадърността на лекарите ще стигнем по-нататък.

# 15
  • Мнения: 1 080
На мен лично това с кърмата ми помогна ефекта беше почти моментален.
А пък позната почти моментално получи алергичен шок от капки за очи .

# 16
  • Мнения: 7 640
На мен лично това с кърмата ми помогна ефекта беше почти моментален.
А пък позната почти моментално получи алергичен шок от капки за очи .

Ти беше ли там? Какво се случи?

# 17
  • Мнения: 1 157
Търкането със златен пръстен наистина помага лично аз съм го пробвала върху себе си и то не веднъж

# 18
  • Мнения: 1 080
На мен лично това с кърмата ми помогна ефекта беше почти моментален.
А пък позната почти моментално получи алергичен шок от капки за очи .

Ти беше ли там? Какво се случи?
Не съм била но тя да ! И хубаво поне ,че се е случило в болница .Ако те интересуват подробности ще я помоля да ти пише на лични .

# 19
  • Мнения: 822
И аз преди съм писала доста по този въпрос,та сигурно ставам досадна...Аз самата имах подобен проблем в продължение на около година и половина.Ечемиците ту се появяваха,ту изчезваха.Понякога по 2-3 на единия клепач.С кърма не съм се лекувала  Laughing,но бях чувала за компреси с лайка.Водят се добро средство,но в много ранен стадий.В моя случай лайката допринесе за капсулиране на ечемика и киста,която вече се отстранява само оперативно.Няма никаква болка,неприятно е,но поносимо.После трябва да се пази от замърсяване.

Дълго изчакване+самолечение-->може да доведе до хронифициране на проблема.
При всяко положение е добро посещението при лекар и обстоен преглед,за да се изключат заболявания,предшествани от този симптом.
Друго,което лекарят ми препоръча,беше използването на кърпи за еднократна употреба при почистване на лицето и очите до отшумяване на проблема.

# 20
  • Мнения: 1 080
А дългото безрезултатно  лечение с медикаменти до какво може да доведе ?

# 21
  • Мнения: 7 640
catchр ако иска жената да пише тука, що пък на ЛС.
продържавам да твърдя, че там не е съвсем чиста работата май.

# 22
  • Мнения: 1 080
Защото виждам ,че лично се интересуваш .

# 23
  • Мнения: 7 640
лично не бих казала, за мен това е почти изключено. Важно е за другите, които се лебаят кърма/капки Grinning

# 24
  • Мнения: 1 080
Едва ли има такива .И едва ли точно това ще им е основа за вземане на решение .Не съм казала ,че кърмата ми е помогнала при ечемик ,имах възпаление някакво .Но на село така ме излекуваха .Просто колкото е опасно едното почти толкова и другото ,който има мозък разбрал ,който не може да продължава да ехидничи .Жалко обаче в ничия помощ !Кое е изключено?Кажи ти в дългогодишната си лекарска практика ли го заключи ?Предпочитам между другото да не ми отговаряш тук в крайна сметка темата е за ечемик ,какъвто тормози и моето дете от месеци !!!Което е с лекарствена алергия !!!Да не ти се случва .
Пък и смешно им е на някои - недоумявам просто.

# 25
  • Мнения: 7 640
аз пък предпочитам тук да отговоря, защото усещам , че има някакъв проблем.
Ехидност къде си видяла, не знам, много докачлива си нещо.

Писала съм почти изключено, защото аз за друг случай на алергичен шок от очни капки не знам, а ти си го писала ,че се разбира ,че си била свидетел. Алергичен шок от външна употреба на лекарство е изключително рядко явление, но не невъзможно.

П.П. Също смятам, че ако един ечемик минава от кърма, ще мине и без лечение, от само себе си, както междувпрочем става с повечето.

# 26
  • Мнения: 822
А дългото безрезултатно  лечение с медикаменти до какво може да доведе ?
Пак до такова може да доведе,catch-хронифициране на проблема...Затова е важно,да отидеш при добър специалист.Аз случих сякаш на такъв.Само ще добавя,че от дете до около 23-годишна възраст ечемик ми излизаше на всеки 2 години,та дори и по-често.Така и не откриха причината.Изключиха диабет и проблеми с очите.Зная,че като малка и мен баба ми ме е лекувала с кърма.В по-късните години с лекарства,но след известно време пак ми е излизал.Операцията сложи край на всичко.Нямам обяснение,не съм и търсила.
Ако детето ти е много малко,сякаш операция не е много удачна.Не зная.Лекар трябва да каже.При мен беше само местна упойка,но се иска да бъдеш неподвижен,а с много малко дете... Tired
И не мисля,че има място за спорове...Ако в продължение на години проблемът се повтаря (без значение,дали се лекуваш с кърма или неподходящи лекарства),значи че подходът е грешен и само много добър лекар може да прецени,дали да прибегне до радикално решение или по-силни медикаменти... Peace

# 27
  • Мнения: 3 914
Бях си обещала да не се включвам в такива теми ,ама на,хоби!
Мразя го този спор за кърмата и мразя да давам примери със собственото си дете ,но и сега май се налага,защото явно незнаете колко важен е този орган -окото.Та помислете,кърмата е биологичен продукт,може да съдържа бактерий,слагаме ги в окото на бебе,първата пречка е тънката структура на конюнктивата,следва роговицата,която лесно би могла да бъде заразена и повредена-в случая на моето дете ,заразена и толкова помътняла ,че вече няма какво да се направи ,освен ако не се направи трансплантация.Пак казвам,помислете си добре,защото после е много трудно,да не казвам,почти невъзможно.Пазете очите на децата си и не слагайте в тях нищо което не е стерилно ,а кърмата определено не е такава  bouquet

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
бреййййййй, дано Бу да не надуши еретичните Ви мисли по отношение казуса: око-кърма  Twisted Evil, че...  Whistling

Всичко друго Лио и Лисичката са го казали. Grinning

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ох, добре, че се включиха разумни мнения, че започнах да си мисля, че повредата е в моя телевизор. Tired

# 30
  • Мнения: 1 080
Благодаря на niara   bouquet за отговора и на Viki i mama , за пълноценното обяснение .

# 31
  • Мнения: 2 471
Момичета, благодаря на всички, които са писали тук. Окото на моята принцеска  се оправи

# 32
здравейте! обръщам се към всички който са се справили с ечемика на окото ,моля пишете ми как ,моето дете има ечемик от няколко месеца,от долната страна на клепача ту набиа и истича,ту пак се появява ,има нещо като топче съвсем малко което не може да излезне.

Общи условия

Активация на акаунт