Защо противозачатъчни?

  • 7 077
  • 44
  •   1
Отговори

Анкета

По какви причини?

Опции:

* Може да изберете максимум 6 опции.

  • София
  • Мнения: 2 896
Оказва се, че гинеколозите изписват противозачатъчни колкото заради първоначално заложеното им действие, т.е. контрацепция, толкова и заради други техни благоприятни ефекти (вж. опциите за гласуване). Ако пиете, или сте пили, какви са (били) причините?
Можете да отговорите с повече от една опция.

Амиии, вие сте!

# 1
  • Мнения: 6 315
Пила съм веднъж през живота си в продължение на 3 месеца за лечение и това е. Не бих пила с цел предпазване от забременяване. Има и други надеждни методи  Peace.

П.П. Предпоследната ти опция не е коректна. По принцип противозачатъчните са един от факторите които силно влияят върху появата на рак на гърдата и ... според мен при фамилна обремененост НЕ бива да се пият.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 16:55 от Margarita

# 2
  • Мнения: 5 539
Поради предпоследната опция НЕ пия противозачатъчни.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никога не съм пила, няма и да пия!Колкото да твърдят, че не действат на хормоните, не вярвам!Според мен щом е хапче и то да пази от забременяване, няма как да е полезно за организма!Предпочитам презервативите за предпазване!Ако някога ми ги изпише лекар с цел лечние, преди да започна да ги пия ще се посъветвам с друг негов колега!

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пих няколко месеца и ми се образува целулит...... честно..... може и да не е било от хапчетата, но  аз така реших....... и ги спрях ..... това беше отдавна....... фантазията ми развинтена.....

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пих няколко месеца и ми се образува целулит...... честно..... може и да не е било от хапчетата, но  аз така реших....... и ги спрях ..... това беше отдавна....... фантазията ми развинтена.....
Ти направи най-силната антиреклама на противозачатъчните хапчета LaughingАз не мога да си обясня как от тях се появява целулит, но може и да съм невежа Crazy

# 6
  • Мнения: 3 423
Пила съм веднъж през живота си
за може би шест месеца. После
реших, че може и без тези хапове.
Пила съм и хапчета за след това.
Сега обмислям да пробвам рингове.
Всичко с цел контрацепция.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 748
В подкрепа на Марго (за кой ли път  bouquet) - НЕ бих пила вече!!! На два пъти пих по лекарско предписание, и НИКОГА ВЕЧЕ!!!
Никога не съм била ЗА подобни хормонални изкуствени атаки (при все че знам, че на някои помагат), но само защото лекарите казаха, че едва ли не само това е начинът, понеже това-и-това-и-това не ми е в ред, направих компромис с разбиранията си и пих.

Първият път след два дни се чувствах повече от болна и не можах да стана от леглото (а не съм лигла). Спрях ги.

Вторият път - цели три месеца Sick
Резултатът: нищо не ми се оправи. Напротив - лицето ми заприлича на орехова торта и сега няма оправия, въпреки тоновете скъпа медицинска козметика.

Съзнавам, че може и да е заради марките (т.е. все са ми предписвали калпави), но не ги пиша, за да не скочат да ме обвиняват в анти-реклама.

В крайна сметка е въпрос на личен избор, но смятам, че лекарите страховито злоупотребяват при изписването им и много от тях се ръководят от това коя фирма производител ги е завела на повече семинари, аху-ихута или под една или друга форма ги е "поощрила". А фармацевтичните компаниии са царе на тия мурафети bowuu

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 17:21 от Milenita

# 8
  • Sf
  • Мнения: 808
Да в различни периоди съм пила. Поради контрацепция и поради гин. проблеми. И то такива с най-малък хормонален състав, най-ново поколение анти бебе хапчета Simple Smile

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първа опция. Изписвани са ми много пъти от различни акушер-гинеколози за различни проблеми.

# 10
  • Мнения: 1 546
Пила съм в продължение на 7 години!Изписаха ми ги заради гинекологичен проблем. Не съжалявам, че съм ги пила изобщо, но ...бях луда-млада и много не мислех за това колко вредят...факт е, обаче, че качих може би 1 или 2 кила, като винаги съм била слаба (и преди и сега), изчисти ми се лицето АБСОЛЮТНО, окосмяване ми спря, е не е изкапало, разбира се  Mr. Green, но се ограничи.Това са добрите страни.
за лошите сега не ми се говори...

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
така и не намерих причини, да ползвам такива препарати.

А защо тази тема е в клю-то?  #Crazy

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пих няколко месеца и ми се образува целулит...... честно..... може и да не е било от хапчетата, но  аз така реших....... и ги спрях ..... това беше отдавна....... фантазията ми развинтена.....
Ти направи най-силната антиреклама на противозачатъчните хапчета LaughingАз не мога да си обясня как от тях се появява целулит, но може и да съм невежа Crazy

хъ-хъ   Mr. Green ...... незнам дали е вярно.......  newsm78
...иначе заради хормоните........

# 13
  • София
  • Мнения: 2 896
. Има и други надеждни методи  Peace.


Аз в момента ги проучвам, защото:
1. имам висок холестерол + високо кръвно и май има проблем ако се пият ПЗ
2. календарният метод, но който много разлитах, даде резултат  Embarassed (за справка, виж лентичката по-долу)

# 14
  • Мнения: 1 418
Аз ги пих,защото имах кисти.Кистите не изчезнаха,но ми пораснаха циците и ми се увеличи либидото Mr. Green(аз и в една друга тема го писах).За съжаление кистите отново се появиха и си намерих едни други хапчета,които много ми помогнаха,и които не са хормони.

Общи условия

Активация на акаунт