Преминаване от кърма на АМ

  • 1 917
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Надявам се да има тук мами,които да са преминали от кърма на АМ и да могат да ми дадат някакъв съвет. Първо искам да кажа, че прочетох в Най-обсъжданите теми на форума какво пише по въпроса, но не намерих точно това, което ме интересува, а именно: как точно се процедира, как да започна, да му дам АМ през деня, той едва ли ще го хареса от мен, че и от раз сигурно пък още по-малко. Колко трае един такъв процес, за колко време сте успели да замените кърмата с АМ. Понеже нашето дете така или иначе не харесва биберони и не разбра за какво служат те, мисля да пробвам да му давам мляко от Авнт-овата магическа чаша. Предполагам, че никак не е лесно, но се налага. Моля ви ако някой е минал по подобен път да сподели опит.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Въоръжи се с няколко вида шишета и биберони. Докато намеря най-подходящата за Стиви, смених 5бр.
В началото кърмех и дохранвах, после редувах кърмене и хранене с АМ, след това един месец кърмех само през ноща, само ако се събуди.
Естествено, вкуса на АМ му беше нов, но доста бързо свикна.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз ще те посъветвам да предлагаш различни видове шишета и биберони. Жасмина беше на 6 месеца, когато се учеше що е то биберон и как се яде от него. Засмука каучуковия биберон на физиологичното шише на Чико, всички други само ги дъвчеше. АМ прояде след около седмица настойчиво предлагане. На всяко хранене през деня първо предлагах АМ, после кърмех или давах пюре. Трудничко е, но ще свикне, само се въоръжи с търпение.

# 3
  • Мнения: 262
Аз успях да го накарам да си папа АМ само от шишетата на Авент, защото тяхните биберони имитират майчината гърда. Основата им е по-широка. Пробвах с Чико но той се опитваше да налапа едва ли не и шишето, и само се нервираше. Пробвай дано успееш Peace

# 4
  • Мнения: 3 500
Преминаването от кърма към АМ трябва да стане много бавно и постепенно, в никакъв случай отведнъж.В някое от кърменията дохранвай с АМ, после постепенно започни да заместваш кърменето с цяла порция АМ, давай когато е най-гладен /тоест да огладнее добре и тогава даваш направо АМ/.Ти ще си усетиш най-добре по детенцето, но най-добре да е на смесено хранене поне 2 седмици и след това окончателно да преминеш на ад.мляко.Успех.

# 5
  • Мнения: 6 616
На преди около седмица ми намаля драстично кърмата и започнах да дохранвам от 2-3 дена хич нямам и сме изцяло на АМ.
Няма претенции  към биберона нито пък му прави впечатление ,че цоца нещо различно от кърма.

# 6
Хрисито ми мина много бързо този етап на свикване!На мен зърната ми много се разраниха и ми казаха да я кърмя по 5-10 мин на хранене и да я дохранвам с АМ!След една седмица започна да папа повече мляко и я кърмен само прз ноща когато стане,а от 3 дена е само на АМ.В началото повръщаше малко,но сега всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 2 821
Докъм 8-ми месец кърмех. След това постепенно спря кърмата. Дохранвах с Ам, докато напълно не спря кърмата и след това давах цяла порция Ам. Първо пробвах с НАН, но не го хареса и минах на Фризо. Освен типа на биберона е важно и млякото какво е и дали ще се хареса.Аз давах Ам с физиологичното шише на Чико с каучуков биберон.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 133
При дъщеря ми стана много лесно. Не съм дохранвала никога с АМ, просто от седмия месец/тогава вече сучеше само сутрин и вечер/ започнах да заменям някои от вечерните хранения с шишето. Първо през два дни, после през ден, накрая всяка вечер. Лягахме като за кърмене и вместо цица й давах млякото и така около две седмици. По този начин и кърмата понамаля и не ми се налагаше да цедя. По същия начин за още две седмици спрях и сутрешното кърмене. Ползвах шишета и каучукови биберони на Нук.

# 9
  • Мнения: 164
Не искам да си спомням  newsm53
Ето кака стана при нас: Първо започнах да се цедя и опитах около 10 вида биберони, най накрая се спряхме на кривото шише на "чико", след това докато давах кърма от шишето, преди да е свършила, развивах дъното и изсипвах АМ и бебето продължаваше да цока без да рабере какво е станало..... Joy

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Такааа: аз 6 месеца плътно храних дъщеря ми само с кърма, но с тази разлика, че не сучеше от мен, а се цедях непрекъснато. Нервите ми съответно едвам издържаха толкова време, но бях решила твърдо имам ли кърма да я кърмя 6 месеца и после край. В деня, в който стана на 6м купих АМ и на следващия ден вече пиеше само него. Искам да кажа, че бях много озадачена как детето ми не направи даже гримаса, когато опита за първи път "различното" мляко. Бях просто потресена! Все едно всеки ден си пие Нан. Нямали сме никакви проблеми след това. Млякото си избрах просто така (понеже е момиче гледах кое е с най-малко калории  Mr. Green) Не се е запичала от него, не е повръщала и така.... Не знам дали при теб ще стане номера с чашата с накрайник, според мен. Дъщеря ми засега твърдо отказва да пие с нея (пробвах и с мек и с твърд накрайник). Първия ден като пробвах пи без никакъв проблем, но от там нататък все се олива и плюе. Аз бих те посъветвала да пробваш да даваш известно време кърма с шише (като се цедиш) и като видиш, че свиква ( а според мен много скоро ще разбере само, че така е много по-лесно) тогава да предложиш АМ.  bouquet Успех! Simple Smile

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Като дойдеше време за хранене предлагах първо АМ, в началото се цупеше и не изпиваше дори и 30 мл, после я кърмех. Така постепенно свикна с АМ, започна да пие повече от него, съответно по-малко кърма и я отбих. Но определено отнема време, поне седмица, две, докато свикне с новия вкус и начина на предлагане.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
Преди месец и ние започнахме да се дохранваме. Педито ми каза първо да я кърмя и после АМ.Да ама след това не иска и да близне биберон,плаче нервничи.И реших един път само на кърма,след това само АМ.Не се е мръщила пие си млякото.Храня я с шишето на чико,пробвала съм и с друго шише със силиконов биберон,пак хапва без проблем.Като е гладна и със сламка да и дам пак ще го изпие сигурно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт