Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Така и не разбрах имам ли пародонтоза, нямам ли. Моята зъболекарка е категорична че имам, други две твърдят, че нямам, венците ми кървяли от зъбния камък. Показвам им едни и същи снимки, гледат ме с пародонтална сонда - няма единомислие. Толкова ли трудно се диагностицира това?
Цитирай

под голямата лоза

Защо не си почистиш зъбния камък  Thinking
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83007010.htm
http://www.adentalcenter.eu/service5.html
Цитирай

на кого му пука

Почистването на зъбния камък е задължително,макар че при мен не реши проблема напълно.Все още като си мия зъбите пускат по-малко кръв.
Цитирай

Естествено че си почиствам зъбния камък, но това не решава проблема напълно. Трябва да ползвам и конец за зъби, ама още не съм се наканила. Но след това почистване почвам.
Въпросът не е в кървенето, а в диагнозата. Имам снимки, гледат ме с пародонтална сонда - няма ли някакви общи критерии за оценка? И тук ли се делят на школи?
Цитирай

Sofia

жабури със цитросепт-ефект има.
Цитирай

сега ще ти кажа за парадонтозата
почне ли спиране няма
с обикновен преглед в устата се установява ,не е нужна снимка
поради тази причина трябва да спазваш режим,който включва редовно жабурене със Денталпротект-това е разтвор има го на аптеките,поне 2 пъти годишно,трябва да пиеш антибиотик профилактично това е  Рудожил той е добър при парадонтоза и при обостряне има идни хапчета  Дентавакс,те се смучат през 2-3 ч. по едно
започне ли оголването на венците няма никакво спасение
можеш само с това което ти писах да облекчиш симптомите
аз рудожила го пия през 6 месеца -7 дневен курс на лечение
Цитирай

Прага-Пловдив

За парадонтоза се обърни към Дентален Хигиенист-те не са зъболекари.Там ще те прегледат,ще ти из4истят зъбния камък и ще ти кажат  какви препарати да използваш.
Когато аз ходих на такива процедури ми обясниха че парадонтозата е на етапи,и при нея се разрушава коста на зъбите т.е. зависи ти в кой етап си,лечение няма ,но поне могат да спрат процеса.
Успех Peace
Цитирай
Пробвай със цитросепт.На мен само това лекарство ми помага за венците.2 капки се слагат на четката.Така си миеш зъбите и венците за около 2,3мин.За няколко дни кървенето спира.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.