Перфектните

  • 5 961
  • 94
  •   1
Отговори
Как ме дразнят #2gunfire Всичко им е идеално. Е,  при мен като не е ,какво сега? Не им се налага да измислят истории колко са добре,щото наистина са добре. Животът не ги е сривал, не  е било нужно да спят с тоя и оня за кариера ,пари или за да оцелеят. Всичко им тече гладко и от добре към по-добре. Мъжът им мъж, децата им супер! Наистина всичко си личи ,че е идеално. Очевидно е! Спокойни и уверени,каквото си решат постигат. Е,как да не са перфектни,как да не са добродетелни, благородни и мили?
Дразнят Crossing Arms И не са грам лицемерни,толкова са естествени и мили,че чак ми иде на всяка тяхна дума да съм контра. Не защото не са прави ,а щото ме е яд,че всичко си имат и всичко им е наред. Момичета,какво мислите? Познавате ли такива? Само аз ли се дразня?

# 1
  • Мнения: 46 405
Аз на това му викам завист  Sunglasses
Не гледам в чуждата паница и ми е леко на душата, пробвай и ти Grinning

# 2
И още-те никога не надебеляват, нямат хормонални проблеми,здрави са, красиви, с висок морал ,с престижно образование и не само това,а са и толкова начетени,че се чувстваш като неподготвен ученик в разговор с тях-нищо не знаеш,ама наистина нищо ooooh! и цялото ти самочувствие ,дето сутрин си си го събирала пред огледалото с разни магически фрази "колко съм прекрасна,съвършена и идеална" отива по дяволите. Тия жени просто сриват другите  жени само с едно движение,само с едно изречение и ти иде да се скриеш на часа от срам като се сравниш с тях. А те не те унижават директно,нееееееееее те го правят някак неусетно и непреднамерено. И като не можеш да се скатаеш и почваш да се надуваш с разни измислици и ем те е срам от тебе си,ем ако не кажеш нещо съвсем се сриваш. SickА те ти се усмихват мило  и  ти става ясно ,че си им  от ясен по ясен.

# 3
  • Мнения: 1 416
Спри да се сравняваш с другите хора, щом не ти понася. Занимавай се със себе си - и смисъл има, и по-добре ще почувстваш...  Rolling Eyes

# 4
Никол, дали е завист наистина newsm78 Хората никога не изпитват ей така завист Rolling Eyes Нещо ни провокира от отсрещната страна,нещо дразни.  Аз се радвам на успелите хора,но има един тип  хора-жени,които ме дразни Crossing Arms
Лора,всички се сравняваме. За какво са тогава конкурсите, оценяването? Животът ни кара да се сравняваме!

# 5
  • Мнения: 4 380
Завистта носи всички беди и нещастия на "неперфектните". Очисти си душата от това чувство, защото ще си съсипеш живота и ще гориш в ада за него!

# 6
  • Мнения: 1 860
Геноцид ли предлагаш?  newsm78 Да ги ликвидираме тях, че да се вдигне самочувствието на другите. Толкова завист и то само в един пост, не съм срещала нито в реалния - нито във виртуалния живот. Пази Боже.

# 7
  • Мнения: 3 423
гостенке надявам се да непознавам завистлива и злобна комплексарка, като теб
засрами се и вместо да злобееш работи върху себе си Peace

# 8
  • Мнения: 884
гостенке надявам се да непознавам завистлива и злобна комплексарка, като теб
засрами се и вместо да злобееш работи върху себе си Peace
Подкрепям!Нашата гостенка има нужда от лекар!

# 9
  • Smallville
  • Мнения: 994
Откъде знаеш,че са толкова перфектни,колкото се представят???Аз познавам доста такива хора и семейства,дето отвън им е един имиджа,а в един момент като надникнеш зад "кулисите" на представлението се оказва Rolling Eyes Случвало ми се е да надникна без да искам и съм оставала шокирана от истината,да за мен такива хора са като червиви ябълки,отвън са червени и красиви,а отвътре.........
Сега да добавя,че може наистина да има толкова перфектни,колкото ги описваш,но аз досега не съм срещала такива екземпляри,все нещо им куца.А дори да срещна някога няма да се подразня,а ще се радвам,че това е нещо рядко срещано,май ги има само в сериалите, сещате се кои
Предполагам,че си провокирана от някой перфектен за да изпишеш всичко това,но я не вземай всичко за чиста монета,поне аз от висотата на скромния си житейски опит пак ще кажа,не съм срещала подобни хора,хайде не гледай толкова черно на себе си всеки човек е неповторим и уникален и всеки има какво да каже и направи в този свят.Желая ти много усмивки и вярвай повече в себе си  bouquet

# 10
  • Мнения: 141
Мисля, че живота ти е бил доста труден и ти се е налагало да се бориш за много неща.Може би се чувстваш малко уморена и си изпаднала в някаква депресия.Ами уважавай повече себе си.Все пак нещо си постигнала, все пак си по- добра в много други отношения.Всеки си има силни  и слаби страни.Не се комплексирай.Дай си шанс.Пък и защо си мислиш, че те са идеални и живота им  е розов и красив.Може би само така изглежда.Всеки има своите трудности, радости болка.Може би при теб трудностите са били повече, но пък затова си станала по- силна.Не се предавай.Горе главата. Peace

# 11
  • Мнения: 2 022
Всеки си има своите проблеми. Аз перфектни хора не познавам.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Стига бе!  Shocked
Направо усещам през монитора как ме залива негативната ти енергия! Недей така! Вероятно и тези жени не са идеални, и техният живот не е мед, масло и рози. Втрещява ме такава злоба и завист - никой не те спира да работиш върху себе си и да промениш живота си в желаната посока, все пак това зависи само от теб. Не гледай в чуждото канче, а си постави цели и задачи какво искаш да постигнеш и как точно ще го направиш. Това ти го казвам от позицията на жена, обект на такива чувства като твоите. Чуждите успехи много дразнят, ей! А още повече дразнят, ако са постигнати без връзки, без да е нужно "да спя с тоя и оня за кариера". А знаеш ли каква е цената - 12 часа работа на ден, понякога и събота и неделя, непрекъснато учене и повишаване на квалификацията, много лични лишения, недоспиване, невъзможност да обърнеш пълноценно внимание на семейството си. Ми направи го и ти - работи, учи, усъвършенствай се - успехите няма да дойдат сами при теб, а трябва да си ги извоюваш.

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз искрено се надявам, а и мисля че наистина не познавам злобари и комплексари като теб. Т.е. познавам, но не контактувам с такива  Peace
Иначе не гледам в чуждата паница, гледам си в моята и се чувствам добре.
Винаги ще има по- богати, по- начетени, по- успяли хора от мен. Сега какво- да ходя да се гръмна ли?  Rolling Eyes

А това
нямат хормонални проблеми,здрави са
въобще няма да го коментирам. Форма на висша завист и злоба.
Не ти е лесно с толкова негативна енергия, събрана на едно място.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 25 401
Рожбе, хайде да ме запознаеш с поне една от тези, които описваш, а? Praynig
Честно, никога досега не съм виждала, нито чувала за човек без никакви проблеми, независимо дали е мъж или жена! Ами при всеки си има нещо, което да го мъчи. Това е животът - не може всичко да е идеално. А ако на някого му се струва, че е хванал Господ за шлифера, бива бързичко опроверган по най-болезнен начин...
Има нещо друго обаче - има хора, които са постигнали мир със себе си. Или поне са близо до това. Хора, които осъзнават, че не са идеални, че не може животът им да бъде подреден перфектно и... го приемат със спокойствие и мъдрост. Хора, които са се научили да се радват на най-дребните неща, осъзнавайки, че не могат да има всичко на този свят. Хора, които са благодарни за всеки дар на съдбата, защото знаят, че е можело и да не го получат...
Тези хора ли те дразнят?

# 15
  • Мнения: 817
Ами ти определено имаш доста ниска самооценка.
А  ,този коментар ,че са здрави ,децата им също ,просто ме ужаси.Не мога да повярвам ,че има такива хора.
Научи се да се приемаш такава ,каквато си ,не живей в състезание с идеалните при положение ,че ти си предубедена ,че си обречена в него.Живей си своя живот и остави "идеалните" да си жиевея   те живота.Радвай се на това което имаш......... .Никога не знаеш някой друг какви проблеми има.

# 16
  • Мнения: 636
По-щастлива ще си ако перфектните станат по-малко перфектни, а ти си останеш смотана.
Ако е така просто си комплексарка. Съжалявам че ти го казвам, но е така
Примири се че винаги ще има по-умни, по-богати, по-красиви и по-стойностни хора от теб. Ако не можеш просто има риск да се поболееш от злобичка.

# 17
  • Мнения: 1 364
Съгласна съм с мнението на Как`Сиика.
Надявам се никога да не изпитам твоята завист.

# 18
  • Мнения: 4 621
Аз на това му викам завист  Sunglasses
Не гледам в чуждата паница и ми е леко на душата, пробвай и ти Grinning
Peace

# 19
  • Мнения: 4 965
Пази, Боже, от такива хора!
Кака ти Сийка много хубаво го е казала.
Перфектни хора няма. Да, отстрани нечий живот може да ти изглежда като в приказките, но сигурна ли си в това.
На тези хора може да не им се налага да си измислят истории, защото гледат позитивно на живота и успяват да открият хубавото, а не лошото в него. Животът може и да ги е сривал, но те да не са "били барабан", а да са се вземали в ръце. Може да не се е налагало да спят с някого, защото са се стараели, учили, работили - не по 12, ами по 24 ч. на ден.
Какво като имат перфектни мъж и деца. Завистта помага ли ти да имаш същото?
Откъде знаеш колко са здрави и безпроблемни?
Защо, щом се чувстваш под тяхното ниво, не се опиташ да ги достигнеш, вместо да се самоижяждаш.
Защо, вместо да използваш магически фрази, не използваш времето да направиш думите реалност?
Чувала ли си, че мисленето определя битието ти/живота ти. Сама си вредиш с това.
Аз пък се моля да те познавам, защото това би били условие да няма втори човек, като 1 моя позната. Защото, за жалост, аз познавам една такава жена, като теб. Изпълнена с комплекси и омраза, която успя да изрече най-отровните думи, които някога съм чувала. Имах етап от живота, когато всичко изглеждаше добре - бях щастлива и постигах много неща със собствените си усилия (просто не съм разтръбявала какво ми е коствало постигането на тези успехи) и тогава изгубих момченцето си. И тази особа каза, че се радва, защото най-после съм била видяла, че животът не е розов и подобни. Това същество отдавна не е между моя приятелски кръг, животът си върви (с всички низове и спадове), а скоро разбрах, че преди година са открили, че тя не може никога да има деца. Боли ме за нея защото това е огромна болка за една жена. Но, дали това не е повлияно от нейната злоба и от радостта за моята загуба  newsm78...
Гледай позитивно на живота. Радвай се на това, което имаш. Вярваи, че можеш да постигнеш повече и го постигай. Не се сравнявай с другите и не завиждай на щастието им, за да не изпиташ болките им. Живей своя живот и не го пилей в негативизъм. Бъди щастлива.

# 20
  • Мнения: 1 533
И още-те никога не надебеляват, нямат хормонални проблеми,здрави са, красиви, с висок морал ,с престижно образование и не само това...

Много сериали гледаш Grinning

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Перфектни хора няма Peace.
Поне аз мисля така.

# 22
  • Мнения: 5 312
абе то и аз създавам такова впечатление,поне така ми казват,ама мислиш ли ,че всичко ми е наред.
Перфектни хора няма Peace.
Поне аз мисля така.
Peace

# 23
  • Мнения: 261
Скъпа гостенеке,недей така!Сама си тровиш душата Weary!Поработи над себе си!Разгледай собствения си живот и ще видиш,че и ти имаш победи smile3521.Явно живота ти е бил труден и си натрупала горчилка,но не си дослагвай с тази завист newsm61.Помисли над няколко неща:
1-во.Няма перфектни хора.Та ти направо ги изкара богини.И това те дразни ужасно.Това ме кара да мисля,че ти не ги познаваш от близо,защото мамите са прави-зад кулисите нещата не са така лъскави.И в това няма нищо лошо.Това са нормални човешки същество.Би било много скучно,ако всичко е идеално.
2-ро.Не мисли върху това какви са те,не се сравнявай,а се  опитай да се гордееш с това, каква си ти newsm03.Със сигурност има неща,за които може би дори тези жени ти се възхищават,но ти си заета да се ядосваш на тях и неможеш да се порадваш на себе си.Не си сигурна в себе си ,защо?Някой тъпанар ли ти внуши ,че си нищо и те заряза ли, какво?
3-то.Били много интелегентни,затапвали те и ти се усмихвали мило-с един поглед ти казвали,че си им ясна.Това е само в твоята глава-ти си мислиш,че си им ясна.А те може да ти се усмихват,защото си им симпатична просто!И като гледам не си проста,защото правописа ти е много добър,което означава,че на училище си ходила с главата -не само с  краката.
Стига бе ,момиче!Не си права Naughty!Научи се да уважаваш себе си,за да те уважават и другите!Що не дадеш друга насока на чувствата си-вместо да ги мразиш ,ти им се радвай на тия ''перфектните''.Възхищавай им се за това което са,щом ти харесват.А щом им завиждаш,значи наистина ти харесват!Кажи им евала,мацки!Супер сте newsm10!И ще видиш как ще ти олекне
на душата!И давай напред!Зависта е гадно нещо и трябва да я изхвърлиш от душата си!И първата крачка е да си признаеш пред себе си-ДА !АЗ ИМ ЗАВИЖДАМ!И от там вече ще започнеш да се бориш със себе си,за да се отървеш!Чак ми е жал за теб.А пък горките жени,които те си знаят колко са перфектни,ще вземат да се разболеят от лошата ти енергия.Поне за здравето им не мисли,моля те!Още повече,че са мили с теб,както си писала.
Айде усмихни се!Живота е прекрасен и започни да му се радваш!Не си губи времето!Незнам нищо за теб,дори на колко години си,но със сигурно има за какво да харесваш и себе си smile3503 и да не се мачкаш така smile3538.
Да започнем от правописа-поздравления!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 418
Винаги съм била на мнение,че човек трябва да разрешава своите проблеми и да се стреми към по-висши идеали,а не да гледа тоя и оня какво има и как изглежда.Докато си тровиш душицата с това нищо няма да постигнеш.Замисли се за своя живот,обърни внимание на себе си,на семейството си и тогава нещата ще се променят.Явно е,че си злобна(съжалявам),докато самата ти не се промениш,не очаквай нищо хубаво от живота.

# 25
  • Мнения: 2 161
И още-те никога не надебеляват, нямат хормонални проблеми,здрави са, красиви, с висок морал ,с престижно образование и не само това,а са и толкова начетени,че се чувстваш като неподготвен ученик в разговор с тях-нищо не знаеш,ама наистина нищо ooooh! и цялото ти самочувствие ,дето сутрин си си го събирала пред огледалото с разни магически фрази "колко съм прекрасна,съвършена и идеална" отива по дяволите. Тия жени просто сриват другите  жени само с едно движение,само с едно изречение и ти иде да се скриеш на часа от срам като се сравниш с тях. А те не те унижават директно,нееееееееее те го правят някак неусетно и непреднамерено. И като не можеш да се скатаеш и почваш да се надуваш с разни измислици и ем те е срам от тебе си,ем ако не кажеш нещо съвсем се сриваш. SickА те ти се усмихват мило  и  ти става ясно ,че си им  от ясен по ясен.
Освен това те,перфектните жени не знаят що е анонимност.
Ето къде е ключът-пробвай веднъж да кажеш истината,без да се покриваш.Това може да е твоята първа крачка към перфектността.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
А сега де! Тя твоята малко като на шопа :" Я не сакам я да съм добре, само сакам къде на Вуте да му е зле". Момичетата са прави перфектни хора няама. Има и по-умни от нас, и по-хубави и по-подредени. - така е живота е шарен. Човек трябва да наблюдава другите за да има стимул да ги настигне. Защо не кажеш "тя е по-дора от мен я да взема да се постарая малко повече и аз", ами веднага те дразни. Дай си реална преценка за способностите си - човешките възможности са почти безкрайни ако много искаш нещо значи можеш да го направиш. Ама ти май само завиждаш и не искаш да положиш никакво усилие. Ми и аз завиждам на сройните и слаби жени - ама ей така просто ги "облажавам" както казваше баба ми. Само че аз знам че нямам волята и упорството да тренирам и да отслабна така и не им се дразня. Ми така де кой ми е крив, че ме мързи. Вместо да хабиш емоции в "дразнене"  опитай с положителна нагласа. Всичко се случва първо в главата ти.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мисля, нещо ти е натопорчено просто. И аз съм изпитвала на моменти разни такива чувства, ама не съм им се оставяла... Ще ти мине, когато обаче ти решиш.
Ако не е някоя конкретна сега, в друг момент нещо друго ще те кара да се мъчиш сама себе си.
Хубаво е човек да има идеал и да го следва, но още по-хубаво би било този идеал да е постижим и да ти е приятно да го следваш, без да жертваш собствените си "хубости".
Като се сравняваш с тея перфектните, нищо хубаво ли не видя в себе си? Махни черните очила и съм сигурна, че ще видиш...
Дерзай, не се давай...

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Това е , защото са обичани като деца, родителите им са изградили техния силен дух, вяра че света е добро и сигурно място........Обичай детето си, раздавай се за него, направи света му красив и то ще стане от тези уверени хора, от които ти не си успяла да бъдеш  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 14 469
имам принцип да не пиша в анонимни теми и да не отговарям на анонимни постинги, но
очевидно анонимния потребител е регистриран тук или прилежно чете, защото е пуснал темата на точно място, а именно в този подфорум; това ме навежда на мисълта, че темата е пусната срещу някой друг форумец - това е от ясно по-ясно. хубаво е като имаш проблем с някого да идеш и да му го кажеш, явно ти се иска ама не ти стиска.
все пак всяка една от нас може да си има едно наум - защото според мен всяка една от нас може да се окаже че е всъщонст обектът на завистта.
иначе подкрепям всички мнения - много добре казано.

# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Как ме дразнят #2gunfire Всичко им е идеално.
Дразнят Crossing Arms  щото ме е яд,че всичко си имат и всичко им е наред.
Само едно ще ти кажа- такива като теб с лопата да ги ринеш, аман от хорската завист ей....не те ли е срам да злобееш толкова , какво да вземат да се разболеят или да умрат, за да ти е кеф на теб ли Sick
Аз съм обект на такава завист, която ти описваш,че таиш в себе си. Мислиш ли,че ми е приятно,а ooooh! , мислиш ли че всичко ми е наред, ама няма да се унизявам да се оплаквам на такива като теб, дето от самолет си личи, че завиждат Naughty

# 31
  • Мнения: 22 383
Всеки си има своите проблеми. Аз перфектни хора не познавам.
Peace

# 32
  • Burgas
  • Мнения: 92
Миличка, стегни се и погледни себе си! Не гледай другите! И аз перфектни хора не познавам, всеки си има своите недостатъци и проблеми. Ти сигурна  ли си , че тези хора дето ги описваш нямат проблеми? Това, че ти не знаеш не значи , че те нямат или не са имали ! Не им завиждай- ТОВА Е АДСКИ ГАДНО ЧУВСТВО!!!! Не искам никога да изпитвам това нещо. То прави хората  ЛОШИ!
А и ги кара да вършат глупости.
Пожелавам ти повече Laughing Laughing Laughing, апо-малко #Cussing out Ходи на разходки, направи си прическа, абе направи се хубава! А може и да си купиш някоя дрешка и ще видиш, че ще се почустваш по-добре , и ще забравиш зависта! УСПЕХ!!!!!

# 33
  • Мнения: 3 499
Мисля, че тия хора съществуват във фантазията ти.Ти ги виждаш така, защото си бъкана с комплекси.Защо другите да са толкова по-по-най от тебе.Какво ти има?Вярно е при някои нещата стават по лесно, при други - с цената на доста усилия и жертви, но всеки сам избира пътя на живота си.Защо смяташ, че те са с перфектни мъже и перфектни деца?Твоят защо не е? Какво им е на децата ти?И за какви перфектни хора изобщо става дума, да не са някакви клонинги.Такива хора няма.И защо мислиш, че някой си поставя за цел да те дразни?Нима мислиш, чи тия клонинги, за които говориш са с мисията да ти вгорчават живота.
Всичко си правиш сама.Ти се самобичуваш, ти се чувстваш по-нисша от другите, ти се чувстваш неперфектна, ти не се обичаш.Ти, ти и пак ти.Всичко е в главата ти? Отърви се от това.Почувствай се свободна.Обичай се и след това работи върху самочувствието си /по-ниско е от земята/.Успех.

# 34
  • София
  • Мнения: 8 930
Аз съм перфектна...в мойте си очи. И съм щастлива. А ти с твойта пораженческа психика никога няма да си. Дори да получиш всичко което искаш, винаги ще ти се струва, че някои е по-добре от теб. А това се дължи на много натрупани комплкеси. Опитай се да се избавиш от тях. И ще станеш перфектна!

# 35
  • Мнения: 750
имам принцип да не пиша в анонимни теми и да не отговарям на анонимни постинги, но
очевидно анонимния потребител е регистриран тук или прилежно чете, защото е пуснал темата на точно място, а именно в този подфорум; това ме навежда на мисълта, че темата е пусната срещу някой друг форумец - това е от ясно по-ясно. хубаво е като имаш проблем с някого да идеш и да му го кажеш, явно ти се иска ама не ти стиска.
все пак всяка една от нас може да си има едно наум - защото според мен всяка една от нас може да се окаже че е всъщонст обектът на завистта.
иначе подкрепям всички мнения - много добре казано.

Peace Peace PeaceМного добре казано Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 956
Какво става в този форум?
Днес за трети път попадам на такива ядливи, завистливи и злобарски постинги.
Аз лично не познавам хора, на които всичко да им е идеално, винаги има с какво да им се разминат очакванията. Обаче познавам хора, които отговарят на посоченото описание за перфектни и мога да кажа, че тези хора са такива с цената на много труд, лишения, учене, преглъщане на неуспехи и удари от всякакво естество. Тези хора наистина заслужават титлата перфектни и служат за възхищение и положителен пример, дават надежда, че човек ако се постарае, ще бъде като тях.
Но повече познавам хора като анонимната ни гостенка - където и да отида все има и такива хора. И това с каква причина го правят, защо са настроени така - и те явно не знаят. Но това е признак на зло, а не на отчаяние и слабост. И дори познавам хора, които биха отговарят на описанието за перфектни, но завистта и злобата им пречат.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 649
Aз пък на първо четене не намирам темата за злобна и завистлива.Според мен авторката /която и да е тя/ не вярва,че има перфектни хора.А много хора се предствят за такива,без да са такива,просто със самочувствието,което демонстрират /излъчват/.
Няма перфектни хора-лично мнение!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 105

Това е , защото са обичани като деца, родителите им са изградили техния силен дух, вяра че света е добро и сигурно място........Обичай детето си, раздавай се за него, направи света му красив и то ще стане от тези уверени хора, от които ти не си успяла да бъдеш  Heart Eyes

Послушай, този съвет, защото това е част от истината за хората, които те дразнят! Peace

# 39
  • Мнения: 8 447
Поименно,колежке,поименно!
Аз съм сигурна,че за конкретен потребител става дума,обаче защо пишеш анонимно????
На кого завиждаш и не можеш ли вместо това да се постараеш да промениш нещо в себе си?
Защо не си доволна от живота и защо смяташ,че щом има доволни те са виновни за твоите нещастия?
Ако някой от тези-доволните-според теб-изпадне в неизгодно за него положение от това по-леко ли ще ти стане на теб???
Аз пък противно на другите ще те посъветвам да гледаш повечко латиносериали,може и да разтовариш напрежението.Подходящи са -Богатите също плачат и всички от този сорт.И като видиш тези нещастни,богати  и красиви хора току виж си се почувствала по-добре.
Много злобен постинг,и то във форум на майки.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 338
аз пък съм доволна на тоа което имам и съм постигнала колкото и да е малко за по заможните.Бори ли сме си се двамата с мъж ми както си можем.Още завист към никого не изпитвам а само се възхищавам на тези дето могат повече еми могат си го постигни го и ти . Виж дразня се от такива дето ти го навират в носа и то с наглост,че са повече от теб и че ти си нищо или нула, но определено не завиждам дори и на тях защото за такова възпитание и държание какво да завиди човек?

# 41
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И още-те никога не надебеляват, нямат хормонални проблеми,здрави са, красиви, с висок морал ,с престижно образование и не само това...

Много сериали гледаш Grinning

Или вярваш много на писанията по форумите:)

# 42
  • Мнения: 2 386

Това е , защото са обичани като деца, родителите им са изградили техния силен дух, вяра че света е добро и сигурно място........Обичай детето си, раздавай се за него, направи света му красив и то ще стане от тези уверени хора, от които ти не си успяла да бъдеш  Heart Eyes

Да,да,да!
Тази нощ за трети път се подписвам под мнението на един и същи потребител.
Евала!

# 43
  • Мнения: 1 446
И още-те никога не надебеляват, нямат хормонални проблеми,здрави са, красиви, с висок морал ,с престижно образование и не само това...

Много сериали гледаш Grinning

Или вярваш много на писанията по форумите:)
Хайде сега мила гостенке с питанка кажи какъв е проблема.  LaughingИ ние като едно дружно семейство да го решим , защото малко или много горе долу тука се познаваме Blush

# 44
  • Мнения: 2 556
Тази тема някой я е пуснал да гледа сеир явно:)

# 45
  • Мнения: 14 469
е те всички анонимни и абсурдни затова се пускат

# 46
  • Мнения: 420
 Grinning Веднага ти давам за пример едно известно семейство - Баневи. На мъжа не му помня точно името, но жената се казваше Дочка. Вестниците преливаха от снимки, на които те изглеждаха безкрайно щастливи и влюбени. Тя имаше всичко, което пожелае, караше Майбах или някаква подобна кола. Абе, въобще идилия. Преди година тя умря от рак. Той скоро се ожени за някаква негова служителка. И чак сега се разбра, че те с Дочка отдавна само формално били заедно, тя си имала неин си живот, а той - нова любов. Мислиш ли, че са били много щастливи?
Сега той се ожени за новата си любима, като културно изчака да мине година от смъртта на съпругата му.
С новата всичко е блясък и рози - богати са, обичат се, Джо Кокър им пя на сватбата, кумувете май им подариха яхта и т.н. Ама аз се питам след години дали ще мога да опиша тази история по същия начин?
Всеки си има някаква лична трагедия.
Дочка имаше всичко материално на този свят, но не и любовта на съпруга си, а може би само неговото уважение. И беше болна.
Но около тях ухаеше на пари и блясък. Да, външно всички изглеждаше наред.
Животът е непрекъснато движение нагоре-надолу.
Аз лично в твоя случай гледам само себе си и оценявам това, което имам.

# 47
  • Мнения: 217
Мне, описаните от теб жени (и мъже) не ме дразнят. Вдъхновяват ме, карат ме да се усъвършенствам. Затова и се старая такива хора (не, че са перфектни, просто са много добри) да са част от обкръжението ми.
Останалите (дето изпитват чувствата, които описваш) не ги допускам да припарят от личния ми живот.

# 48
  • Мнения: 1 488

мама краси много хубаво си и го казала, и аз мисля така  Peace

# 49
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Каде се е загубила Питанката?Ние тук си пиШем и пиШем,а тя даже не си прави труда да надникне най вероятно.
Моми4ета,вси4ки сте прави и мислите разумно.
Емия,на 100% съм съгласна с теб,но май никога няма да разберем истината.
Имам предложение_Да зарежем Питанка и да видим какво Ще направи и каде Ще се появи/заЩото тя Ще го направи рано или късно/.Няма нужда да си тровим нервите с хора като нея.

# 50
  • Мнения: 2 220
Няма такива хора. Срещала съм подобни, които на пръв поглед изглеждат перфектни във всяко едно отношение, но рано или късно се разбира, че не е така, винаги има по нещо дефектно. Освен да си пожелаеш ти да изглеждаш сякаш всичко ти е нареди другите да ти се възхищават/завиждат, друго не знам какво да ти кажа. Аз не се срамувам от това, че не съм най-най, аз съм обикновена жена и още по-щастлива, че има хора, които да ме обичат, въпреки че не съм идеална!

# 51
  • Мнения: X
Стига бе!  Shocked
Направо усещам през монитора как ме залива негативната ти енергия! Недей така! Вероятно и тези жени не са идеални, и техният живот не е мед, масло и рози. Втрещява ме такава злоба и завист - никой не те спира да работиш върху себе си и да промениш живота си в желаната посока, все пак това зависи само от теб. Не гледай в чуждото канче, а си постави цели и задачи какво искаш да постигнеш и как точно ще го направиш. Това ти го казвам от позицията на жена, обект на такива чувства като твоите. Чуждите успехи много дразнят, ей! А още повече дразнят, ако са постигнати без връзки, без да е нужно "да спя с тоя и оня за кариера". А знаеш ли каква е цената - 12 часа работа на ден, понякога и събота и неделя, непрекъснато учене и повишаване на квалификацията, много лични лишения, недоспиване, невъзможност да обърнеш пълноценно внимание на семейството си. Ми направи го и ти - работи, учи, усъвършенствай се - успехите няма да дойдат сами при теб, а трябва да си ги извоюваш.

Абсолютно се присъединявам, защото познавам такива хора и искам да добавя: вместо да  'реват" на този-онзи и да злобеят по форумите, подобни хора стискат зъби в своите кофти моменти, носят си мълком кръста и болката и продължават напред. И някак си се зареждам с позитивна енергия от срещите си с такива хора, те ме вдъхновяват и ме карат и аз да се старая, да работя по-добре и да мога повече.
А личности като авторката трупат безсилието и огорчението си върху тях зад гърба им и ги товарят /че и себе си/ с разболяваща отрицателна енергия!

"Не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле!"

# 52
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 017
           Който е пуснал темата,не обича себе си.Верно е и другото,че често зад лустрото има огромни и грозни язви.
           А Николай Банев заряза и новата-несходство в характерите.

# 53


naprotiv mnogo umno e napisano -momi4eto iska da kaje 4e niakoi se opitvat da se napraviat na perfektni i s tova drazniat drugite i vie kakvo se pravite na angeli kato 4e li nikoga ne ste izpitvali niakakuv vid zavist prez jivota si

# 54
  • Мнения: 1 465
Завистта унищожава личността. Naughty
Гледам да стоя далеко от завистливи хора. ooooh! Ами тези дето изглеждат уверени, може би са доволни от това, което имат, макар и да не е много, но достатъчно за да са щастливи. А и човек за да е щастлив не е задължително да гледа все в "чуждата паница". Никога не съм се дразнила от това, че някой от познатите ми е щастлив. Напротив, обичам около мен хората да са усмихнати, спокойни и доволни. Тогава и аз се чувствам добре. Grinning/на който не му харесва поста ми, значи просто си му е приятно да се чувства като жертва и да обвинява другите, че били такива, онакива...../ Упс, и да не помислите, че съм от перфектните ooooh! Naughty - НЕ СЪМ. Но обичам да съм всред такива- "перфектни". Peace

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 00:06 от Pollia

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Някои хора обичат да се оплакват, други да говорят за успехите си  Wink

# 56
  • Мнения: 1 014
Тази тема някой я е пуснал да гледа сеир явно:)
Абсолютно!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 356
никой не може да те подразни, ако ти сам не му позволиш това...

# 58
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Както каза Ники Кънчев в едно предаване "В Интернет всички са лъвове" Joy
Ако се видим очи в очи дали ще е пак така...

# 59
  • София
  • Мнения: 13 200
Как ме дразнят #2gunfire Всичко им е идеално. Е,  при мен като не е ,какво сега? Не им се налага да измислят истории колко са добре,щото наистина са добре. Животът не ги е сривал, не  е било нужно да спят с тоя и оня за кариера ,пари или за да оцелеят. Всичко им тече гладко и от добре към по-добре. Мъжът им мъж, децата им супер! Наистина всичко си личи ,че е идеално. Очевидно е! Спокойни и уверени,каквото си решат постигат. Е,как да не са перфектни,как да не са добродетелни, благородни и мили?
Дразнят Crossing Arms И не са грам лицемерни,толкова са естествени и мили,че чак ми иде на всяка тяхна дума да съм контра. Не защото не са прави ,а щото ме е яд,че всичко си имат и всичко им е наред. Момичета,какво мислите? Познавате ли такива? Само аз ли се дразня?

Хахахахах, такива хора няма... само ти се виждат, че са перфектни... Joy

# 60
  • Мнения: 483
Познавам такъв тип хора, каквито описваш, но искам да ти кажа, че не всичко е такова каквото изглежда. И те имат своите проблеми и несполуки. А защо се дразниш, аз се възхищавам на такива хора, кефят ме и това, че не се оплакват и опаковката е лъскава не означава нищо. Наслаждавай се на живота и погледни с други очи на тези хора, постарай се и ти да приличаш на тях, щом ти харесва...или бъди себе си, постигни техния перфекционизъм и ще бъдеш удовлетворена.   bouquet

# 61
  • Мнения: 125
аз перфектни семейства не познавам...за мен няма такива хора..погледнато от страни изглеждат така...ама ти знаеш ли като се приберат в къщи въпросните дами -какви сълзи реват,защото например мъжът им не се прибира по-цели нощи...или кой знае какво друго

# 62
  • Мнения: 2 723
Aз пък на първо четене не намирам темата за злобна и завистлива.Според мен авторката /която и да е тя/ не вярва,че има перфектни хора.А много хора се предствят за такива,без да са такива,просто със самочувствието,което демонстрират /излъчват/.

Мда и аз не видях завист. И наистина има такива хора, които изразходват повече енергия, за да излъчват щастие и благополучие, каквито им липсват и на тях понякога.
ПОзнавам такива (и те не са потребители във форума). Не им завиждам, но познавайки живота им, наистина е дразнещо... Като знаеш, че мъжа се прибира когато си иска, че съпругата му рони сълзи по цели нощи, а на другия ден сред приятелките си разказва каква прекрасна вечер са изкарали двамата заедно... Sad А тя милата цяла вечер е ревала на моето рамо... е, нека всички си мислят, че има перфектно семейство, щом за нея това е важно... нали тя си знае истината... Била слаба и красива, е да, ама мъж и ходи насам натам с други. Отслабна, защото мъжът и не спираше да и говори каква дебела крава е. Ходи по разни разкрасителни процедури, но това не и заздравява семейството... А отстрани - идилия, той преуспял, тя добре изглеждаща... Е няма кой да ме убеди, че са щастливи...
Няма перфектни, има хора, за които е важно да изглеждат перфектни в очите на околните... защо ли... нямам идея Rolling Eyes

# 63
Гостенката с питанката, ти да не си гледала скоро "Дяволът носи Прада"? Нещо много си нахъсана! Я да са стегнеш и да не завиждаш на перфектните - всеки си знае сам хала и доколко е перфектен или му е перфектно! К`во искаш - всеки да тръгва от вкъщи като току-що изстискан лимон и да си напише на челото: "Аз съм парцал - избършете си краката в мен!"? Грешката е в теб, не в останалите! И сори, ако съм малко харт в постинга си, ама т`ва е положението!

# 64
  • Мнения: 4 629
Гледай "Дяволът носи Прада"

# 65
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Почнах да чета темата и на втора страница се отказах Tired
Първо, идеални хора НЯМААААА.
Второ, оттърси се от тази злоба и ще ти е по - леко.
Трето, положението ми не е розово, но като ми стане много " сиво", слагам " розовите " очила Wink
Четвърто, не се вторачвай в живота на другите. Живей в твоя живот.
Пето, задоволявай се с малко и ще имаш много.
Шесто, не пожелавай щастието на другите, не знаеш на каква цена е. ooooh!

Също така, искам да обърна внимание на форумките, които с лека ръка оплюват така да се каже гостенката.
Не искам да повярвам, че има хора , които се дразнят от шастието на другите. Мисля, че е преживяла нещо, което я кара да се чувства така. Дано да и мине.

# 66
  • Мнения: 4 392
Тази тема майтап ли е? Thinking

# 67
  • Мнения: 1 383
Тази тема майтап ли е? Thinking

Не, вопъл.
Към авторката - видях себе си в 80% от описанието ти на "перфектната". Но и аз понякога изпитвам същото като теб. Имам чувството, че визираш конкретна личност - не задълбавай не се самонавивай. По-леко ли ще ти стане ако знаеш проблемите и? Аз в момента страдам, че не мога да си намеря работа. Не че не мога, първо ме харесват, дават ми надежди, после размислят. Може би изглеждам твърде перфектна? Единствения път, когато скрих каква съм, щяха да ме вземат на 100% , но аз отказах.

# 68
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
на мене пък ми писна да съм перфектна и станах лоша, поро4на и в разрез с традициите! и запо4нах да не съм толкова дипломати4на! но 4овещината си я пазя! един живот  живееш, моми4е, прави сиго  ти самата така, както ти искаш да го живееш! идеален живот няма, аз живях привидно такъв, но се разбунтувах и стана ясно, 4е идеалния живот е бил на моя гръб, ами изморих се, исках промяна! сега живея много по-неиделано, нетрадиционно, непълно с  лукс и удобства, но си има и преимуществата, нищо не ме вързва с дом, мебели, приятели, които трябва да тъп4а до откат и да следвам масата!даже, ако събера приятели, ще ме пипнат в неморалност, но е предизвикателство! животът, ако е река, аз искам да е от бързеите и да има  и камъни ,но и толкова красива пяна, или 4истота и жизненост! не гледай никога да си като някой, бъди себе си и то най-доброто себе си , което можеш да дадеш на другите!

# 69
  • Мнения: 2 040
Аз пък невиждам авторката да завижда на посочените от нея хора .. просто за мен изказва мнения че я дразнят с перфектността си ..
Така че моя съвет е да спреш да им обръщаш внимание и да спреш, ако това ще ти помогне, да контактуваш с такива хора,  и да се замислиш дали наистина са толкова перфектни, или това е просто роля за пред хората ...  Peace
Все пак перфектни хора няма ...
Тъй че нито ме е яд, нито завиждам на такива, щом това ги прави щастливи, ако ще на луната ми кажат че ще се качат, все ми е тая ... гледам си в мойта паничка и тва е ..  Peace

# 70
  • Мнения: 2 152
Kolkoto и тъпо да ти прозвочи - АЗ СЪМ ТАКАВА smile3534

проблема е наистина в теб.Знаеш ли кое ме кара винаги да съм усмихната и щастлива - еми това че не искам много,харесвам и обичам живота си такъв какъвто е.Затова и съпругът ми ми помага - чисти, готви, гледа малкия, а бебо е добър и кротък - не плаче и не се лигави.НИКОГА няма да спя с някого заради работа, просто ще си търся друга
Достойнство и гордост, мила, това ти трябва.Игнорирай завистта и стига гледа на другите в чинията, защото така винаги ще си останеш злобничка...

# 71
  • София
  • Мнения: 660
Совите не са това,което са. Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 7 242
Дреме ми кой е перфектен и кой не hahaha.

# 73
  • Мнения: 2 152
мИ като не ти дреме, за какво въобще пишеш в темата  smile3533

# 74
  • София
  • Мнения: 7 242
Ми да трупам актив, колежке, как за какво Laughing
Иначе за протокола: и аз съм от "перфектните", само дето не съм убавица /ама то не бива пък да си съвсем перфектен - скучно е някак/ smile3533

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 22:39 от Лекси

# 75
  • Мнения: 289
Искам да успокоя авторката, че и на "перфектните" не винаги им е лесно  Confused
Кофти е никой да не ти вярва, че си успял в професията си, без да преспиш с този или онзи.
Трябва да се чувстваш виновна за това, че детето ти изглежда перфектно в твоите очи..
Правиш се, че не забелязваш погледите на приятелките ти, когато се появиш с нови дрехи, ново бижу, или, още по-страшно, нова кола..
Чак ми се ще да пусна една тема, с която да попитам "перфектните", как се справяте с тази злоба от всички страни  Thinking

# 76
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
мИ като не ти дреме, за какво въобще пишеш в темата  smile3533
[/qu newsm47 smile3501 [smilie=smile3534.gif]ote]

# 77
  • Мнения: 836
Според мен на тези "перфектни" точно това е основната цел - да карат хората да им се възхищават, някои да им завиждат (зависи от човека). Те се наслаждават и се забавляват от негативните емоции, които провокират с парадирането на перфекционизъм. А ти, ако позволяваш такива емоции да те водят, значи, че много повърхностно гледаш на живота като цяло.
Много от щастливите хора, които познавам не изброяват пари, коли, къщи като причина за доволното си съществуване. Те не се оглеждат (или поне не в такава степен) в постиженията на хората около тях, радват се на това, което имат и му се наслаждават пълноценно. Аз се възхищавам на този друг тип "перфектни"! А през трудности всички минават.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 246
"Гостенка с питанка", спри с тези глупости, ти навярно имаш нещо, което те нямат. Имай повече съмочувствие и прави повече неща за себе си.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 246
И още нещо само да добавя, често тези "перфектните" отвън са като гнили ябълки вътре,т.е. всичко е фалш,театър и постановки за заблуда на околните. Всички сме хора, всички си имаме проблеми, недостатъци.

# 80
  • Мнения: 4 633
Няма изцяло перфектни хора. Има такива, които са на идея от съвършенството. Не им завиждам, перфектността тежи.

# 81
  • Мнения: 2 152
Ne e  Naughtyтака

Дори и да имам трудности и проблеми не се оплакам.Никой не казва, че перфектните нямат проблеми и това че отвътре са гнили ябълки е супер тъпо.Харесвам се такава каквато съм, харесвам лицето, тялото си, живота си като цяло и това съвсем не е театър или фалш.За скромните си 26г. съм разбрала, че когато се имаш и мислиш като късметлия и обичаш живота си, ти се случват само хубави неща

Завистта и злобата са тези, които изяждат отвътре и те превръщат в гнила ябълка

П.С. над снимката си съм написала основното си мото - "обичам живот"а и само трагична случка с обичан от мен човек, може да замъгли щастието ми - недай си Боже Praynig

# 82
  • София
  • Мнения: 7 242
кръц кръц, ти си просто щастлива и доволна от живота си Grinning. Дали хората около теб те възприемат като перфектна обаче е друг въпрос /пък и не би трябвало да те вълнува/. В случая под "перфектна" се разбира някоя, на която животът изглежда идеален. Но дали е такъв в действителност newsm78 Напълно възможно е тази "перфектност" да е постигната с компромиси, душевни терзания, лишения...
Радвам се на щастливите жени /колкото и рядко да се срещат/ - може и да живеят в панелка и 3-те им деца да са зле облечени, а те далеч да не са в топ форма, но им личи, че се радват на живота и на това, което имат и са. И не им пука за това, което нямат, нито пък гледат в "чуждата паница".
Перфектните ме оставят безразлична - може и да имат всичко - хубав дом, прекрасно семейство, престижна работа, но не знам какво се крие зад това и на каква цена е постигнато...

# 83
  • Мнения: 2 700
Няма перфектни хора. В живота всичко е балансирано. Ако си задоволен материално може да си неудовлетворен духовно (и обратното). Ако имаш и двете все ще се намери някой житейски шамар, който да разруши пълното щастие.
Това, че има хора, които не издават душевните си терзания и изглеждат щастливи, далече не значи, че и те си нямат техните си проблеми.
Не гледам в канчето на другия – моят живот е такъв, какъвто е и какъвто аз съм си го направила. Със сигурност ако бях на нечие място нямаше да се чувствам по-щастлива.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 341
Искам да успокоя авторката, че и на "перфектните" не винаги им е лесно  Confused
Кофти е никой да не ти вярва, че си успял в професията си, без да преспиш с този или онзи.
Трябва да се чувстваш виновна за това, че детето ти изглежда перфектно в твоите очи..
Правиш се, че не забелязваш погледите на приятелките ти, когато се появиш с нови дрехи, ново бижу, или, още по-страшно, нова кола..
Чак ми се ще да пусна една тема, с която да попитам "перфектните", как се справяте с тази злоба от всички страни  Thinking
Браво, скъпа.
Това е нещо, което не се коментира толкова много, но аз, като един истински представител на "перфектните" държа много да информирам авторката на темата, че злобата, зависстта и пасивната и не толкова пасивната агресия на такива като нея понякога много зле ми действа.
Има и по-"перфектни" от мен - по красиви, по-богати по-млади, по, по... но най-както всички знаем "които си приличат, те се и привличат", обичам, когато ми е криво да излезна да се разходя и когато видя по улицата някоя красива, наточена и самоуверена жена, това ми доставя истинско удоволствие, мотивира ме и когато се появи някоя клиентка, която е от същия сорт, никога не пропускам случай да и направя комплимент, просто обожавам красотата във всичките и форми и много добре знам нейната цена и в крайна сметка и се възхищавам, вместо да съскам.
Също така, да не пропускаме момента с доброто светско възпитание, което не допуска по никакъв начин семеен или друг проблем да излиза от къщата, една истинска дама никога не би си позволила нещо различно от блестяща усмивка навън, независимо, че може в къщи възглавницата и да е мокра от сълзи, а сърцето и да се къса, за мрънкане и дума не може да става.

# 85
  • Мнения: 9 865
Не знам на всеки може да му кипне че не се справя и въпреки всичките си усилия не е стигнал където е тръгнал... но това не е повод за омраза и жлъч примерно.
Аз съм страшно емоционална и често ми личи ако имам проблеми в къщи, но слава богу това е много рядко.
Вярвам също че в живота наистина нещата са балансирани и не винаги всичко е перфектно... Въобще това понятие е малко лишено от смисъл, според мен.
Харесвам красивите жени, когато красотата не е основното и за жалост единствено оръжие, харесвам преди всичко умни и находчиви жени, с широка усмивка, дори да не са с изрядни зъби Wink. От друга страна не понясям мърли и псевдо-перфектни дами... Нафъштяни с килограми парфюм, пък неизкъпани от 3 дни или нещо от сорта (има ги много)

Не завиждам никому, защото това няма да ме доведе до нищо хубаво, само себе си ще тровя. Когато виждам у другите хора нещо красиво, хубаво, нещо което ме привлича опитвам се да усъвършенствам себе си... целя се по-високо, а не да забивам в техните недостатъци и да им търся слаби места. Това е в общи линии Simple Smile!

# 86
  • Мнения: 6 472
Няма перфектни хора и перфектен живот. Всичко опира да отношение към живота и гледна точка.

# 87
  • Мнения: 227
Аз също смятам, че перфектни хора няма, все нещо, макар и мъничко, но пак куца, лошото е, че много хора са комплексирани и  ако успеят да се оттърват от комплексите си поне малко ще се чувстват перфектни...   bouquet

# 88
  • Мнения: 2 197
Няма перфектни хора!
За целия си живот не съм срещала човек, но който всичко му е идеално. Срещала съм красиви, но глупави хора (и мъже и жени), срещала съм богати хора с отвратителен характер, срещала съм перфектни на пръв поглед семейства, които насаме не си говорят, срещала съм чаровни и умни хора без никаква физическа привлекателност (без това да ми е пречело да сме приятели), срещала съм хора, усилено хвалещи се с перфектните си деца малко преди да ги пребият от бой. Така че няма идеални хора! Винаги има нещо, което ти липсва и към което се стремиш. Иначе живота няма смисъл.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 352
От 5 страници тема всеки 2-ри пост започва с "няма перфектни хора". След като прочетох всички мнения, останах с чуството,
че една като запее една песен и всички след нея в хор почват да пригласят. За тези 5 страници  прочетох 90% еднакви мнения.
И във почти всеки пост се обяснява на момичето каква злобарка и колко завистлива е.
Нападнахте момичето толкова настървено, сякаш се почуствахте лично засегнати и обидени.
Защо? Да не би да се почуствахте разкрити?
Мило момиче, светът е пълен с надменни, горделиви и прикрити хора. И аз не го разбирам, но е факт.
Важно е всичко да е лъскаво отвън, пък какво ще е отвътре - не е важно. Наистина има хора, които обичат да размахват успехи
и постижения с цел да ти покажат колко са велики и преуспели.
Но не го правят за да те унижат теб, в това бъди сигурна.
Ти си маловажна за тях, не се интересуват от твоето мнение.
По-важно е да прикрият комплексите си зад префектна външност, перфектно семейство и перфектна кариера,
опитват се да убедят себе си колко са значими и велики, защото се чустват дребни и неудовлетворени.
Моят съвет - Игнорирай такива хора и си живей твоя живот.
Бъди истинска и себе си, пък нека другите ти казват че си завистлива и зла.

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 12:27 от Gercho

# 90
  • Мнения: 4 841
От 5 страници тема всеки 2-ри пост започва с "няма перфектни хора". След като прочетох всички мнения, останах с чуството,
че една като запее една песен и всички след нея в хор почват да пригласят. За тези 5 страници  прочетох 90% еднакви мнения.
И във почти всеки пост се обяснява на момичето каква злобарка и колко завистлива е.
Нападнахте момичето толкова настървено, сякаш се почуствахте лично засегнати и обидени.
Защо? Да не би да се почуствахте разкрити?
Мило момиче, светът е пълен с надменни, горделиви и прикити хора. И аз не го разбирам, но е факт.
Важно е всичко да е лъскаво отвън, пък какво ще е отвътре - не е важно. Наистина има хора, които обичат да размахват успехи
и постижения с цел да ти покажат колко са велики и преуспели.
Но не го правят за да те унижат теб, в това бъди сигурна.
Ти си маловажна за тях, не се интересуват от твоето мнение.
По-важно е да прикрият комплексите си зад префектна външност, перфектно семейство и перфектна кариера,
опитват се да убедят себе си колко са значими и велики, защото се чустват дребни и неудовлетворени.
Моят съвет - Игнорирай такива хора и си живей твоя живот.
Бъди истинска и себе си, пък нека другите ти казват че си завистлива и зла.

 Peace Много добре казано!

# 91
  • Мнения: 4 806
Мисля си, че разбирам авторката на темата. Не, не защото изпитвам завист или злоба към така наречените "перфектни". Просто ми се струва, че голяма борба и множество разочарования е преживяла тя. Не чувствам излята злоба, а по - скоро някакво отчаяние.

Пътят е единствен - всеки да си гледа живота. Перфектността има своята цена - винаги. Всичко има своята цена.
Парадирането с "перфектност" е горзно и едва ли заслужава чак толкова голямо форумско внимание.

Бъдете със себе си. Няма по-ценно приятелство.

# 92
  • Мнения: 2 759
          Аз със Gercho съм съгласна,
          В тази темичка опасна.
          Няма злоба тук и срам,
          Само някой комплексирàн.


          Мисля, че идеята е за комплексите, които може да ти докарат другите, които са по-красиви, по-щастливи, по-богати, по-млади (ако са секретарки на съпружеското тяло) и т.н.т по-... Не че злобееш, не че ти се иска да са зле или друго, просто ти става някак... мъчно и малко криво. Всеки иска да е префектен и повечето са в една или друга степен и област. Дори да има някаква завист в случая, то тя е благородна (мисля). Аз ли съм единствената, която познава перфектни хора (макар и мъже  Whistling) newsm78.
 

# 93
  • Мнения: 289
В този подфорум май няма начин една тема да не мине поне 5 страници  Mr. Green
Нямах намерение да пиша повече, нооо.. пак ще се включа.
Аз пък изобщо не съм съгласна с Gercho. Първо, "перфектни" е поставено в кавички, т.е. и авторката е наясно, че в живота няма нищо перфектно, още по-малко хора такива. Но, това което тя описва, далеч не е толкова трудно постижимо, и повод за надменност, и размахване на успехи..  ooooh! Не винаги "лъскавата" външност е фалшива, още повече, самите притежатели на тази "лъскавина" са далеч от мисълта, че са перфектни - просто на други, които са по-зле от тях /и вероятно им завиждат/ им се вижда така. Ето пример:

Не им се налага да измислят истории колко са добре,щото наистина са добре.
Животът не ги е сривал, не  е било нужно да спят с тоя и оня за кариера ,пари или за да оцелеят. Всичко им тече гладко и от добре към по-добре.  Спокойни и уверени,каквото си решат постигат. 

Аз напълно се разпознавам тук  newsm78 - не измислям истории колко съм добре, щото, едва ли някой много го интересува аз как съм  Mr. Green Живея нормално, не се оплаквам от съдбата си. После, не съм спала с никого за пари, за кариера, и т.н. - а само по собствено желание. Възпитана съм да не се впрягам особено на всяка неприятност. И след всичко това - изобщо не смятам, че съм някакво изключение, че съм перфектна, че съм по-различна от всички останали..
Ето обаче още нещо:

Дразнят Crossing Arms И не са грам лицемерни,толкова са естествени и мили,че чак ми иде на всяка тяхна дума да съм контра. Не защото не са прави ,а щото ме е яд,че всичко си имат и всичко им е наред. Момичета,какво мислите? Познавате ли такива? Само аз ли се дразня?
Това вече е проблем на самата нея.. това че много се е борила, че се чувства неуспяла, че иска да е постоянно контра, че я е яд на тях, не е по вина на "перфектните".
Препоръчвам и да не губи време в съзерцаване на дразнещите я, а да направи живота си такъв, какъвто би и харесвал... а тя със сигурност чете тук - вероятно от профила, с който се е регистрирала... и вероятно измисля истории, и се представя за успяла.. и т.н., и дразни други с това... изобщо, много е заплетена работата май  Grinning

# 94
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гостенке с питанка, къде се загуби? Или се умори от толкова много злоба?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт