Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В. Търново

и пак здрасти на всички!
реших да пиша по тази тема,защото е важно.като гледам всички бъдещи мами ходят на зъболекар да си оправят зъбите,защото така трябва.ама имам приятелки бременни,които се мъчат от кървящи венци и нищо не правят по въпроса,щото било нормално.при мен освен кървене и едни болки ми се появиха,едва се хранех.та се взех с ръце и отидох при личния си стоматолог.оказа се,че зъбите ми са здрави,но венците са възпалени,а не знам дали знаят всички,че болните венци докарват половината кариеси по зъбите.изписаха ми паста Парадонтакс и вода за уста Корсоди.гаднички са на вкус и ме предупредиха,че ще ми потъмнеят зъбите от тях,но ще ги ползвам 2 седмици и после 2 седмици ще се мия с моята си паста и зъбките пак ще побелеят.препоръчвам това на всички мами-грижете се за себе си,не само заради бебто! Hug
Цитирай

София

Напълно подкрепям написаното! Зъбите много страдат при бременност. Бъдещи мами непременно посетете вашия стоматолог! Никой не обича да ходи на зъболекар, ама трябва... Naughty Peace
Цитирай
напълно те подкрепям. аз също страдах от кървящи венци и дори имах кариес. Ходих си на стоматолог без проблеми. Единствения проблем е, че неможеш да си правиш снимки на зъбите.така,че моят апел е да не се оставяме да ни внушават разни отживелици.Все пак сме в 21-ви век.
Цитирай

София

И аз подкрепям изказаните дотук мнения! Откакто съм бременна ходя през два месеца на зъболекар и също така веднага започнах да се плакна с един разтвор за венци (на основата наестествени продукти) - Алсипин и въобще и не съм стигала до проблеми с венците Peace
Крайно време е да свикнем с мисълта (това се отнася и за мен самата), че профилактиката е много важно нещо! И това не се отнася само за ходенето зъболекар.
Цитирай

София

И аз подкрепям. Докато бях бременна ходех на всеки 3 месеца на зъболекар. Дори 2 кариеса ми направиха, а за венците и аз ползвах Парадонтакс и наистина е отвратителна на вкус  Sick . Но пък ми помогна.
Цитирай

Велико Търново

И аз смятам, че е абсолютно задължително да се обръща внимание на майчиното здраве! Аз имам проблеми с венците и зъбите по принцип. Да не говорим по време на бреманността какво става. И пастата и водата са гадни, но не бива да се оставяме  Naughty
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.