Получаване на пратка от щатите?

  • 608
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 492
Получаване на пратка от щатите?
Харесала съм си разни неща в американски сайт, имам кой да ми ги купи от там, но искам да попитам как да ми ги пратят. Уж щяха да ми ги носят едни роднини, ама те имали много багаж и отказаха и сега си търся вариант да си ги получа.
Знаете ли какви са условията за получаване тук, какви такси, мита и други подобни трябва да платя. Има ли необлагаема сума, как да са опаковани, какво се описва.
Въобще ще съм безкрайно благодарна на някой, който ми обясни като на първолаче.
Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 990
Не мога да ти кажа много. Аз също си бях харесала нещо, не помня вече какво и на мен така отказаха да ми донесат и ми сметнаха, че превоза до БГ ще излезе двойно по-скъп от самия продукт Shocked Т.е. вместо 50 долара за продукта - 150 с пътуването. И аз се отказах.

# 2
  • Мнения: 4 417
И мен ме интересува инфо-харесах си количка ама ако я обмитят...май няма смисъл.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 492
В моя случай става въпрос за дрешки и играчки.
Братовчеда на мъжа ми обаче казва, че дори и да ми ги прати с етикетите тук в митницата ще им направят някаква тяхна оценка, с която ще ги оскъпят много и ще стане безумна сумата.
Доклокото разбрах имало някаква необлагаема сума, която била 100 евро, ама откакто станахме европейци станала 45 или нещо такова.
Търсих да прочета някъде по-подробно в нета, но вероятно не търся както трябва и нищо не откривам.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 864
при фактурна стойност на пратката до 45 евро не плащаш нищо. за по-висока стойност - зависиш от благоразположението на служителите в митницата и сигурно от някакви тарифи, които аз обаче не познавам.
кой ще ти изпрати нещата? директно от магазина или твоите хора там преди да тръгнат?
има различни варианти за изпращане и цените варират според използваната пощенска служба.

за пръв път чувам в митницата да оценяват стока, която има документ за цената си.

# 5
  • Мнения: 5 622
Точно така. До 45Е или 55$, не се плаща мито. Значи като ти изпращат колета от там, трябва да го застраховат до сума 55$, макар той да съдържа вещи доста над тази сума. иначе ще мине през митницата и ще му наложат мито и ДДС  Stop

Друг вариант е да се иапратят на два пъти нещата, но всеки път сумата, за която се застрахова не бива да надвишава 55$

Описание на колета стока по стока не се пправи, само се описва какво се изпраща(например дрехи)

Цената на колета зависи от тежестта му и може би ще бъде в границите 20-25$ (но ако е по-тежък от 5 кила, може и по-скъпо да е изпращането, в момента не помня точно как беше...)

# 6
  • Мнения: 2 229
Аз съм получавала 2 колета от щатите, единият беше към 8-10 кг и нищо не съм плащала  newsm78 ...май само 3-4 лева за този тежкия, но и не помня за какво ми ги взеха...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 492
Благодаря ви момичета. Проблема идва от това, че от началото на 2007г има някакви промени и са малко мътни нещата и затова се притеснявам, да не се окаже като стигнат вещите тук, че трябва отнова да си ги платя, този път в полза на българската държава. #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 4 864
преди два дни получих поредния колет от щатите - пазарувам си разни неща от американски онлайн магазини. под 45 евро не плащаш нищо. транспорта си го плащаш според теглото и използваната пощенска служба.

# 9
  • Мнения: 5 622
Благодаря ви момичета. Проблема идва от това, че от началото на 2007г има някакви промени и са малко мътни нещата и затова се притеснявам, да не се окаже като стигнат вещите тук, че трябва отнова да си ги платя, този път в полза на българската държава. #2gunfire

Не малко, ами много са мътни  Close Веднъж те карат да плщаш мито над тези 45Е, друг път не, даже и застраховката на колета да е до 100Е например..Все пак не те съветвам да рискувате. По-добре си го застраховайте за до 55$, за да намалиш шансовете за главоболия  Peace

Общи условия

Активация на акаунт