Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, имам един въпрос, че много се измъчвам от вчера. Вчера мерихме малкия и се оказа, че е качил 360гр от изписването до сега (21дена) Sad. Струва ми се много малко. А той яде доста или поне така ми се струваше ама направхме контролно кърмене и се оказа, че яде 100мл--с много мъки от гърда на гърда. Явно нещо не правя както трябва Crying or Very sad. Оф незнам какво да правя. Много моля за съвет Praynig Praynig Praynig
Цитирай

София

Здравей, честит бебок:)!
 100 мл съвсем не е малко за  бебе на 20 дни. А за теглото - бебетата качват скокообразно, има примери, когато за 3 седмици качва 300 грама и после за следващата 700гр. Как се храните, с режим или без, вода даваш ли, нощем хапва ли? Гърдите ти препълват ли се?
Цитирай

София

Храним се на режим, но негов. Той е като часевник на всеки 3 часа.Но понякога иска през половин час #Crazy Водичка му давам от време на време. Гърдите ми се препълваха първата седмица и сега ако пропуснем някое хапване-- обикновено нощем, през деня няма пропуск.
Цитирай

София, Младост 2

По всичко личи, че се справяш чудесно - 100мл е превъзходно количество мляко за бебе на 21 дена Very Happy Наддаването също е съвсем в границите - и сигурно ще е още повече по-нататък. Първите няколко седмици бебето още е сънливо и се учи как да суче - а твоето бебче очевидно вече е усвоило това умение Very Happy
Чудесно е, че храниш бебето винаги, когато е гладно - старай се да имате поне 8 кърмения за 24ч и давайте така Very Happy Сигурна съм, че ще бъдеш изненадана на следващото мерене, когато направите 1 месец Very Happy
Цитирай

София

Не се тревожи и не бързай да се притесняваш. До края на месеца има цели 10 дни и за тях той може добре да си навакса Laughing Това което аз направих беше да давам няколко дни и от двете гърди на по час и половина, а после спрях от веднъж и почнах да давам само от едната. Просто за да изяжда и така нареченото задно мляко, което е по-хранително. А иначе наистина 100 мл. е супер количество за такова малко бебе. /попринцип го дават че трябва да изяжда по 80 мл. Peace /. А и да ти кажа така като го пресмятам сега той качва по около 120 грама на седмица, което си е горе долу в нормата.  Wink
Цитирай

София

Много благодаря. Цяла нощ не спах от притеснение--сигурно е много глупаво Rolling Eyes.Вчера така се бях отчаяла, че не му стига--а много искам да сме само на кърма. Изплаших се да не би да трябва да го дохранвам с АМ, защото с помпата не мога да изцедя и 10мл след като е хапвал.
П.С. Докторката ни изписа Нан за доханване и каза че бил наддал много малко(туко що говорих с нея) Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
И СЕГА ?
« Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 12:57 от apv »
Цитирай

гр. Варна

Здравей, честит бебок:)!
 100 мл съвсем не е малко за  бебе на 20 дни.
  Peace
Аз мисля, че няма за какво да се притесняваш.
Цитирай

Много благодаря. Цяла нощ не спах от притеснение--сигурно е много глупаво Rolling Eyes.Вчера така се бях отчаяла, че не му стига--а много искам да сме само на кърма. Изплаших се да не би да трябва да го дохранвам с АМ, защото с помпата не мога да изцедя и 10мл след като е хапвал.
П.С. Докторката ни изписа Нан за доханване и каза че бил наддал много малко(туко що говорих с нея) Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
И СЕГА ?
Не слушай докторката, следвай майчиния си инстинкт!Детето си наддава чудесно.Щом е доволно и спокойно-всичко е наред! PeaceАко всички следвахме заръките на педиатрите да дохранваме този форум щеше да е пуст!
Цитирай

Златица Софийска област

според мен направете след поне една седмица още едно мерене без да даваш АМ Така с моето първо детенце дадох още първия месец и приключих с кърменето Сега бъди само спокойна и всичко ще е О.К LaughingИ аз след хранене не мога да изцедя и 10 мл.
Цитирай

София

според мен направете след поне една седмица още едно мерене без да даваш АМ Така с моето първо детенце дадох още първия месец и приключих с кърменето Сега бъди само спокойна и всичко ще е О.К LaughingИ аз след хранене не мога да изцедя и 10 мл.
Точно това си мислех да направя. Дано не се налага да давам АМ Praynig
Цитирай

София, Младост 4

Може да има разминаване също в кантара в болницата и при педиатърката. При мен беше същото, на консултацята две седмици след като ни изписаха ги изкара, че са наддали само по 200 и по 300 грама и разбира се да ги дохранвам. След още две седмици си се оказа че са наддали вече 850 грама. Така че изчакай да видиш какво е положението на следващата консултация и тогава вземи решение. Не мисля че има повод за тревога, тепърва ти се регулира на теб кърмата, а бебчо се учи да суче.
Цитирай

София

За твое успокоение - моят Борис беше качил за 2 седмици от изписването 380 гр - от 3200 на 3580. Педиатърката ни, която ПОДКРЕПЯ изключителното кърмене каза, че това е добро наддаване и да си продължим така. Никакво пробно кърмене, никакви добавки. На следващата консултация беше качил 320, а на по-следващата - 500 гр. Детето си изглежда добре и док не е и споменала за добавки. Всъщност, той се и роди дълъг и тънък Laughing - 3370/52 и е доста подвижен. Така че, не се безпокой и опитай да устискаш без добавките, успех Peace
Цитирай

Давай  на бебчето винаги, когато поиска и не се тревожи за резултатите при педито. Ние бяхме подобен случай. За целия първи месец наддаде 750гр, а следващите 2 седмици 950гр.На пробното кърмене изсука едва 50гр. с триста зора, но и дума неможеше да става за дохранване.
« Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 21:50 от mima kalina »
Цитирай
100 грама си е добър резултат. Това, че се е нахранил за 1 час не бива да те притеснява. Ще се научи, ще заякне и ще започне да яде по-бързо.
Остави го педито какво ти говори за АМ. Кърми си и ще видиш, че на следващото хранене ще сте качили достатъчно.
Ние 1-ия месец качихме 650гр, а 2-ия 1кг и 300 гр.  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.