кърмене и употреба на избелващи пигментните петна кремове

  • 791
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
здравейте мами,

аз съм почти в края на бремеността и се надявам след раждането да имам кърма и да кърмя бебчето си:)..но имам пигментни петна по лицето, които смятам да мажа след раждането. Въпросът ми към вас е: има ли кърмещи майки, които използват такива мазила и дали те са вредни и имат съставки които биха увредили кърмата? Препоръчаха ми Мелабел крем, Ахромин.. ще мога ли спокойно да ги ползвам? ...ще съм ви много благодарна ако ми отговорите:)

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ахромин можеш да ползваш по време на кърмене Grinning Хидрокинонът, който е избелващата съставка, се абсорбира минимално през кожата, така че в кърмата няма да стигне почти нищо от него:
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/mom-activities.html#skinbleach
За коджиковата киселина (избелващата съставка в Мелабел) за момента не мога да ти дам някакви данни за употребата по време на кърмене.

# 2
  • Мнения: 223
hedra мерси за бързият отговор Hug

предполагам в такъв случай няма да е проблем да се мажа с ахромина още отсега - по време на бременноста? тази съставка не би стигнала до плацентата newsm78

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм сигурна дали е разумно - не съм проверявала за безопасността му по време на бременност. А има и нещо друго - тези петна са вследствие на хормоните на бременността и ми се струва, че докато не намалеят сериозно нивата им след раждането, едва ли ще има някакъв забележим ефект от крема.

# 4
  • Мнения: 223
мерси hedra Hug

Общи условия

Активация на акаунт