Въпрос към майките с опит с алергични деца

  • 397
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте,
Моята щерка досега се обриваше от млечни продукти. Днеска хапна малко козе сиренце, и засега не виждам никаква реакция. Когато разговаряхме с джипито за доматите, ми каза да давам 7 дена едно и също малко количество (това, при условие, че междувременно не се появи реакция де). Та въпроса ми е по същия начин ли да процедирам със сиренето? Пак тук бях чела за някаква ротация, демек поне през 7 дена да се дава храната-потенциален алерген. Преди време се опитах да въведа в своята диета пчелни продукти, на 6тия ден се обрина като географска карта, при млечните и доматите досега реакцията беше след първото опитване.

# 1
  • Мнения: 313
Не казваш колко време на си давала от алегизиращите продукти. Ако някоя храна ти е направила алергична реакция трябва да я изключиш от менюто на детето за 6 месеца. След това предлагаш както се прави захранване на бебе. Не бързай да включваш алергените. Една добра диета за по- дълго време е най- сигурното и успешно лечение. Иначе има опасност нещата да се влошат. Освен това някой храни са опасни в комбинация. Например моя син влезе в болница заради обилно повръщане. Беше ял домати с риба. По отделно никога не са му правили проблем. Абе най- сигурно е да избягваш всички алергизиращи продукти за период от 6 месеца. Предполагал знаеш кои са те сега да не ги изброявам, ако не -пиши да ги напиша.

# 2
  • Мнения: 1 896
Аз захранвах Жоро с млечни отначало през ден, защото някои реакции могат да се появят след повече от 24 часа, а той ми е правил именно такива забавени.
Започнах примерно с 2 лъжици кисело мляко, на по-следващия ден 4-5 и от по-следващия ден след това вече давах всеки ден по половин чашка ако иска, а той много искаше.
Успех на Еличка!

# 3
  • Мнения: 2 282
В началото, когато пиех много мляко, се обриваше по лицето. После, на 7-8 месеца (преди 5-6 месеца) реагира на адаптирано мляко в пюрето (дадено по грешка), след това при опита на козе сирене (след още 3мес) се появи съвсем лек обрив около устата за няколко часа - както ако е докопала някоя царевична пръчица от кака си. Не мога 100% да твърдя, че е от сиренето, макар че друг алерген нямаше тогава. А иначе алергените си ги знам добре... но определено не бяха минали 6 месеца от предното сирене. Наскоро прочетох това с 6те месеца, и май ми е минало покрай ушите.
Благодаря и на тебе, Василена Simple Smile Целувки на дребосъчко! Във всички случаи ще изчакам първо още ден-два, а после ще се чудя дали да не направя няколко поредни дни. Ще говоря и Панчева, засега не мога да се свържа, а много държа на мнението и.

# 4
  • Мнения: 636
Аз и детето пазихме диета до навършване на 1 година. После проядох козе сирене, след месец дадох и на детето. Първи ден - колкото трошичка, втори - малко повече и така. Реакция намяше. Но веднъж дадох погрешка пюре с масло и се изрина. Спрях захранването с кравомлечни за около два месеца, но мисля, че продължих с козето сирене. Принципът ми беше - ако има реакция на първия ден, спирам, ако не - продължавам до 4-5 дни, спирам пак за два дни и продължавам. Но, разбира се, първо захранвам себе си и то много внимателно. Успех!

# 5
  • Мнения: 4 070
Ех, как не съм си записвала...
И ние двете пазихме диета (абсолютно строга) до около 1г.1м. После постепенно започнах да захранвам себе си. Започнах с козе сирене (при себе си). После отидохме на консултация за нейното захранване и доц. Маринова (имам някои резерви към нея, но я послушах) отрече захранването с козе сирене. Започнахме с изкиснато краве. После дадох масло, на което бях махнала пяната на водна баня. Принципът - както е казала терра - започвам от трошичка, стигам до по-голямо количество. Не съм правила паузи (целенасочено имам предвид, иначе сигурно се се случвало да не хапва сирене един ден), не сме имали проблем. Захранвах с по 1 продукт на седмица.
Бавничко, съвсем скоро дадох прясно мляко...
Успех ти пожелавам, безпроблемно захранване!

# 6
  • Мнения: 2 282
Момичета, много ви благодаря, всичко казано ще ми е от полза!
Да се оплача - така и не разбреах все пак появила ли се е реакция на козето сирене, щото мойта хубостница успя още същия ден да докопа бонбоните на баща си. 31% фъстъци, 5% портокалови кори, сухо мляко и какао - дори не съм знаела каква алергенна бомба си имаме в чекмеджето. Резултата - ала Терминатор - половината лице ярко червено, на мехурчета, окото червено и надуто. За няколко часа се оправи, освен това пи и хомеопатия, и сега всичко е наред. Само дето отлагам всякакви алергени, вкл. млечни за 6 месеца. Май и с козето и овчето ще се случи същото....

Общи условия

Активация на акаунт