Семейно подоходно облагане

  • 2 290
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Някой знае ли нещо за семейното подоходно облагане? Вече срешнах мами с деклараций в ръка.Кога и как ще се подават тази година? newsm78

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 17:21 от raisa08

# 1
  • У дома
  • Мнения: 96
Предполагам, че принципът е като миналата година. В момента си чакам декларацията от работодателя за удържания ДОД през миналата година и после при данъчните  #2gunfire .

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Сега се подават за 2006, не за 2007 година.
-декларация за семейно подоходно облагане(където другият родител се подписва, че няма да го използва)
-служебна бележка от счетоводството
-попълнена 41(така ли беше newsm78) декларация
Всичко това ще го подам в данъчното.
Срокът мисля, че е до началото на април.

# 3
  • Мнения: 537
В http://www.nap.bg/ има  бланката за сем. подоходно облагане. За съжаление стойността на облекчението е като мин. год. 360 лв. на дете. Изобщо незнам как така се увеличават праговете, а това облекчение - не.

# 4
  • Мнения: 2 891
Тъкмо от данъчните се връщам. Декларацията е 41 и вече я има по регионалните офиси на НАП.
Отидох с едекларация, която беше принтирана от сайта им, но не ми я приеха, защото трябвало на всяка страница да е подпечатана и подписана. Съвет-използвайте техните формуляри, за да не преписвате като мен  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 537
За декларацията по чл. 41 - да, а знаеш ли дали може самата бланка за сем. подоходно облагане да е твоя, миналата година си я изпринтих от сайта им и нямаше проблем.
Относно подаването, срокът е до 15 април, а до 31 януари има 5% намаление на данъка.

# 6
  • Мнения: 46
Данъка за жилището ли?

# 7
  • Мнения: 537
Не говорим за ДОД на физ. лица и дан. облекчения.
За данъка върху имотите, мисля че ще дойде бележка по пощата. Той се плаща до края на годината.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 864
и миналата година, и тази си разпечатах декларациите от сайта на нап. подавам ги по пощата с обратна разписка. днес си получих и обратната разписка. в понеделник ще си платя данъка.
при минимално увеличение на заплатата през последната година, данъкът ми скочи почти двойно.  Close

# 9
  • Мнения: 2 891
Така е, сигурно защото си прескочила един осигурителен праг и си преминала в друг. Кофти е, да. На мен пък ми еърнаха 200 данък при изрравняването, заради майчинството до средата на годината. Мнооого ми беше приятно.

# 10
  • Мнения: 1 983
исках да питам, в рамките на колко дни ги изплащат и къде?

# 11
  • Мнения: 2 891
В рамките на месец, по банкова сметка, която си посочила в декларацията.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 864
Така е, сигурно защото си прескочила един осигурителен праг и си преминала в друг. Кофти е, да. На мен пък ми еърнаха 200 данък при изрравняването, заради майчинството до средата на годината. Мнооого ми беше приятно.
точно така е. преди бях малко под, а сега съм малко над въпросния праг, но данъкат скача много. май реално получавам по-малко пари от миналата година.
дали пък да не поискам да ми намалят заплатата  newsm78

# 13
  • Мнения: 2 891
По-скоро поискай да ти я увеличат, та поне да се компенсира разликата Sunglasses

# 14
  • Мнения: 46
А някой знае ли, как се попълват тези документаций? На мен ми изглежда доста сложно. Миналата година се забави бележката от работодателя, нямах си наидея как се попълват и ........нищо не подадох. Чух че м/у 5 и 10лв на черно ти оформят документите и ако има проблем от Данъчното те търсят за справка.

Общи условия

Активация на акаунт