помощ , яде през 1 час!

  • 360
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Може да ви звучи глупаво, но почвам да се притеснявам...бебето ми е родено на 27.12.2006, т.е ще стане на 1 месец, храниме се на поискване и до сега си хапваше на около 2часа и половина .  Последните дни вечерите ядеше по-начесто( реване и ядене в продължение 3-4 часа) мислех че са колики, но докато не й дам гърда, нищо друго няма ефект.
Нощеска беше рекорд- 4 часа спане, но пък цял ден не спи....или стои будна или реве докато не и дам гърда, задрямва на нея, спи до 10-20 минути и пак е будна, нито чай, нито капки за колики, нито биберон я успокояват...
 Като се пипна  - има мляко, но с помпата почти не успявам да изцедя, на ръка пробвах - тече ми по-пръстите и не успявам да я събера( това, защото ми се налагаше да изляза и исках да оставя кърма, но уви...)

Нормално ли е това, дали не е лошо за коремчето това ядене нон стоп, уригвам я често, но се случва да повърне млекце и въпреки това пак иска да яде? Кърмата ли ми е малко, не се ли засища, направо не знам какво да правя...  newsm78 #Crazy

# 1
  • Мнения: 8 242
Нормално е не се притеснявай! Имате си скокче в растежа  Mr. Green Давай на бебето когато иска да папа и бързо всичко ще се регулира  Peace
И ние бяхме така  Crazy

# 2
  • Мнения: 6 461
Нормално е . Peace
Когато кърмах Пламен бяхме същата картинка .... Crazy
Кърми на поискване и не се притеснявай за кърмата,защото бебчето най- добре я стимулира. Peace

# 3
  • Мнения: 119
изобщо недей да се притесняваш. И ние минахме по този път. Изкарвали сме по 8 часа в реване и сукане..., бяхме като скачени съдове...Бъди сигурна, че иска да суче не само от глад, особено в случаите когато заспива на гърдата - така се приспива. Ще дойде време, когато ще започне да отказва кърма и да предпочита пръстчетата си  Wink

# 4
Търпение му е майката. Храни си детето, колкото иска, радвай му се и си го гушкай. Ще отмине.

# 5
  • Мнения: 301
Верно е, че със сукане стимулираш гърдите, но според мен не е хубаво детето да е на гърдата през час. Казвам го от личен опит, докарвам на детето повече колики и то реве и иска пак да се успокоява на гърдата, аз му давам, то пак реве и така нон стоп.
Опитай се след хранене да успокоиш бебенце, да го гушкаш и така да изчакате поне два часа преди следващото хранене, за да може стомахчето му малко да си почине.
А като минат коликите му давай да папка когато иска  Peace

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Аз залагам за скок в растежа. Ще имаш още няколко такива фази, зареждаш слонското търпение и това е. Сега едва ли е видим този "скок", но по-късно, ще видиш че след всяка такава фаза бебето ти показва нови умения.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт