Как ви се отразява престоя вкъщи по майчинство?

  • 5 250
  • 76
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Как ви се отразява престоя вкъщи по майчинство? Нека в тази тема споделим какво ни харесва и какво не, как се променяме, за какво мечтаем, какво очакваме, какво преживяваме ... изобщо всичко, от което би ни станало по-леко.
Аз самата съм си вкъщи от преди да забременея. Тъкмо завърших уневерситета и застанах пред дилемата деца или кариера, сега или по-натам... Имах идея да кандидатствам за докторантура в БАН, но вмен, а и между мен и мъжкото ми слънце имаше известни разногласия. ХЕм исках деца, хем исках кариера. Мъжът ми отначало беше категоричен, че семейството е по-важно от кариерата , но после някак ме поразбра и каза, че иска деца, но ако смятам, че ще се чувствам по-добре да поработя 3-4 години върху кариеерата си и тогава да ставам майка - нямало да ме зареже. И така - решихме го - на следващата овулация правим бебе и ако не стане от раз - отлагаме за когато се наработя и науча... И то взе, че стана - така било писано. И съответно кариерата и аспирантурата ги пратих в девета глуха.
И така - вися си вкъщи и съм вече в края на 6-ти месец... Хем ми е спокойно и не се чудя как да се завлека на работа, когато ми е лошо, хем полудявам от скука...
Като студентка учех и работех едновременно, през останалото време се виждах с приятели и съм свикнала на много динамичен, разнообразен и натоварен живот.
Всичките ми приятели ходят на работа и през седмицата няма с кой да се видя. Мъжът ми също си работи, а често дори и в събота и неделя... Сериалите ме вбесяват, форумът ту ми е интересен, ту ми е скучен... Всеки ден излизам сама да се разхождам, за да не се залежавам, което пък не ме разнообразява кой знае колко, понеже всички възможни удобни за мен места ги научих наизуст. Не става и книги да чета непрекъснато... И така...
Като резултат от това започвам да се плаша, че ще се променя, ще полудея, ще стана досадна домакиня, ще стана грозна и скучна...
Ето това е в общи линии отражението върху мен.

# 1
  • Мнения: 2 677
Да, понякога имам чувството, че изпадам в някакви "асоциални дупки"... С нетърпение чакам събота и неделя, когато къщата ще се напълни. Когато ще излезем на разходка с дребния и няма да сме си само двамата, а ще се видя и с приятелки, а и мъжът ми ще ни прави компания. Също така, понякога ми става криво, когато знам, че работата си върви, хората покрай мен се развиват и осъществяват нови и нови контакти, а аз кибича по цял ден вкъщи и не се занимавам с кой знае каква интелектуална дейност.   Wink
Но, от друга страна, детето е най-важното нещо за мен. Знам, че е малък има нужда от мен. А и времето с него е безценно, така че тези дискомфортни усещания бледнеят пред радостта ми.
Затова казвам - да живеея компютрите, интернета и компютърните игри! Най-добрите приятели на човека!  Mr. Green

# 2
  • Мнения: X
След 1-вата година леко луднах. Опитах се да дам малкия на ясла, защото се бях изнервила много и мислех че това е вредно и за него и за мен, исках да се върна на работа. Той много плачеше там и в крайна сметка ми дожаля..тази една седмица ме промени сякаш...за първи път се отделих от него и ми беше много мъчно. Сега расте, започна да говори, обяснява ми и го разбирам. Прекрасно е и ми е мъчно че преди 2 дни майчинството ми свърши:( Сега имам няколко отпуски за ползване а после незнам:( Тъжно ми е, неискам да се отделям от него, имам чувството че има толкова много неща, които ще пропусна когато не съм покрай него и много неща на които искам а сигурно няма да мога да го науча.....Sad

# 3
  • Мнения: 3 042
Вече полудявам, за това ще взема бързи мерки да не съм вече по майчинство. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 999
 До скоро си ми беше много добре в къщи.Изобщо не ми се мислеше за работа.Да си стоя в къщи и да си гледам детенцето си ми беше супер....Peace
Да ама усещам че вече се побърквам. #CrazyВсеки ден едно и също.....
Все ми е нервно и само се ядем с моичкия.Това еднообразие ме съсипва. Cry
От както се размотавам във този форум ми се иска да си имам още едно бебче, и то още сега ако може....
Но в същото време си мисля че трябва да поработя малко, да се срещна с нови хора, да си отдъхна от майчинството преди да се заема с него отново..... Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Засега се чувствам чудесно. Вкъщи съм от юли месец. Имам си интернет, т.е. връзка със света. А бебето става с всеки ден все по-интересно. Може би аз съм се наживяла доста, знам ли... На 23-24 години мисля, че щях да откача на този режим, а сега ми е толкова приятно да си седя вкъщи. И смятам до две години поне да е така - дано смогнем финансово, в края на краищата детето веднъж е малко - сега ако не сме заедно - кога? Противник съм на детските заведения преди 3-4 години, а бабите ни не са първа младост, та не знам как ще е, ама ще му мислим като му дойде времето.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 160
Зле. Това еднообразие много ме изнервя newsm61. Аз по принцип не съм свикнала да седя вкъщи и сега си е огромно изпитание за мен. Да не говорим че съм станала много нервна изкарвам го на човека до себе си , за което знам че не съм права no. И много често се депресирам, за някакви малки неща. Но пък неможе всичко да е идеално нали.
Важното е да обичаме децата си , да им даваме времето , вниманието и обичта си сега. Дори да ни досаждат понякога, все пак те са деца много кратко време а после цял живот са възрастни smile3522

# 7
  • София
  • Мнения: 3 675
Оф ooooh! успокоихте ме- значи не съм само аз Hug
Много съм изнервена и сприхава напоследък.Еднообразието и мн ме убива,въпреки че не мога да се оплача от това че не излизам,че не се срещам с приятелки,че не говоря само за бебета и памперси.Имам помощта на 2 баби наблизо,мъжа ми ми е постоянна опора..но някак се чуствам непълноценна
Работя още от 17годишна ,въпреки че не ми се е налагало-просто защото така исках аз,като студентка баща ми ме издържаше ,но пак работех,в същност откакто съм с по майченство е най- дългия ми период на бездействие Grinning
Скоро мисля да променя нещата- да се върна на работа ,а детето на ясла...дано само свикне и няма проблеми...

# 8
  • Мнения: 41
 
Зле. Това еднообразие много ме изнервя newsm61. Аз по принцип не съм свикнала да седя вкъщи и сега си е огромно изпитание за мен. Да не говорим че съм станала много нервна изкарвам го на човека до себе си , за което знам че не съм права no. И много често се депресирам, за някакви малки неща. Но пък неможе всичко да е идеално нали.
Важното е да обичаме децата си , да им даваме времето , вниманието и обичта си сега. Дори да ни досаждат понякога, все пак те са деца много кратко време а после цял живот са възрастни smile3522
Sick и аз съм така,а още няма и месец откакто бебчо се роди. ooooh!
Еднообразието ме плаши,но в същото време искам да съм с него #Crazy
 newsm78 не знам как ще я караме  Thinking

# 9
  • Мнения: 9 990
Боже...аз майчинството го чакам, за да си почина...... ConfusedЕдна година хууубава почивка, имам нужда.Нито погрознявам, нито ставам скучна домакиня-напротив-имам време за себе си малко, за къщата, за приятели и кафе-просто почивка.... Hug

# 10
  • Мнения: 3 042
Боже...аз майчинството го чакам, за да си почина...... ConfusedЕдна година хууубава почивка, имам нужда.Нито погрознявам, нито ставам скучна домакиня-напротив-имам време за себе си малко, за къщата, за приятели и кафе-просто почивка.... Hug

И аз така го възприемах в началото майчинството, но след повече от 2г в къщи вече ми омръзна. Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 341
Добре, че имам интернет и  баба, която да ме отменя от време на време, защото иначе щеше да ми бъде доста тежко. Мисля си, че повече от година, година и няколко месеца няма да издържа да си стоя вкъщи.

# 12
  • Мнения: 990
Имах много тежка и проблемна бременност и трябваше да си стоя в къщи .Родих в седмия месец близнаци, които са вече на 1 год и 2 месеца. Събра ми се почти две години стоене в къщи.В началото когато бяха още малки ми беше по-спокойно и времето ми беше така разпределено ,че ми оставаше  даже и да поработвам от къщи. Но сега вече имам чувството ,че цял ден само събирам играчки , разказвам приказки, храня , и преобувам  Crazy.Естествено аз си избрах този вариант , пред това да имам детегледачка или просто да ги оставя на някоя баба да ги гледа.Смятам ,че сега е важно аз да съм с тях ,когато изграждаме  навиците .Към този момент заспиват вечер в 20ч. , а времето след този час използвам за любими неща-приятели, интернет, книги....и не толкова любими -домакинстване  ooooh!

# 13
Голямата ми дъщеря е на 14 години.Когато беше бебе работех , учех,въртях къщата и се опитвах да съм навсякъде.Последните десет години преминаха в  луда надпредвара за кариера.
Сега с малката ми дъщеря си останах в къщи.Никога през живота си не съм имала толкова свободно време да се наспя,да пия кафе на места на които не съм пила,да чета,да мечтая,да се отдам изцяло на двете ми слънчица и мъжът ми.И макар парите често да не стигат ,много ми се иска да си остана поне до вторият рожден ден на бебо у дома,защото може би няма да имам друга такава възможност никога!Установих ,че майките са като тайно общество.Разхождаш се ,срещаш друга жена в твоето положение и можете да си говорите дълго за различни неща,сякаж се познавате отдавна.
Харесва ми майчинстото.

# 14
  • Мнения: 660
В болнични съм от втория месец на бремеността ми. Преди това ежедневието ми беше такава интензивна въртележка, че не знаех на кой свят се намирам. Трябваха ми около 2 месеца, за да си почина така, че работата да започне да ми липсва. Докато дойде време да родя, вече се чувствах толкова изглупяла и изперкала, че само чаках да минава времето. Последните 6 месеца, откакто синът ми се роди, се изнизаха като един миг, изобщо не помня как минаха. Но в този миг така съм се отдалечила от работата си, че имам чувството, че ще съм забравила всичко, като се върна някой ден. Изобщо не знам в момента липсва ли ми истински или не.

Общи условия

Активация на акаунт