Как е възможно да е толкова наивен?

  • 1 485
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте,момичета!Искам да споделя с вас нещо,което от дълго време ме тормози и се надявам да ми олекне поне малко.И така,става въпрос за моя съпруг и един негов така наречен приятел,който според мен е използвач,лъжец и не знам как още да го нарека...Преди около 5 години моят съпруг(тогава още не сме се познавали с него)е дал всичките си спестявания на въпросния приятел за операция на дъщеря му с уговорката,че един ден ще му ги върне.До тук нищо лошо,дори напротив,постъпката му е достойна за уважение.Но след този случай човекът решил,че мъжът ми ще му бъде постоянен спонсор и той(мъжът ми имам в предвид),както се разбира от заглавието на темата,няма нищо против да го подпомага финансово от време на време.Преди няколко дни моят наивник отново даде пари на приятеля си,защото му обещал да му намери сейф на по-изгодна цена и сега още чакаме сейфа...Не знам как може да продължава да се връзва на тия номера,след като до сега не е получил нищо от това,за което си е платил.Когато се опитвам да го връзумя той или мълчи виновно или се опитва да го оправдае тоя негодник.Вече не ми издържат нервите... #2gunfire
Знам,че докато мъжът ми не осъзнае сам че го използват,този въпрос няма да се реши.Само че той е толкова обсебен от своя "приятел",че понякога имам чувството,че го поставя над мен и детето ни.И въпреки че твърди,че сме най-важните хора за него,действията му показват обратното.

# 1
  • Мнения: 6 167
сигурно не разбираш приятелството им
може би мъжът ти има нужда да помага на приятеля си.
и ако се чуства добре от това - не виждам проблем.
а може и да е наивен и да го използват.

# 2
  • Мнения: 3 674
Ами и аз не виждам нищо лошо в това,и моя раздава наляво и надясно.... Simple Smileкато не ни се отразява зле на финансите,що пък не.
А съпругът ти явно има екстра пари за раздаване,освен че гледа теб и детето ви...щом има за вас,значи какъв е проблема??  newsm78
Ако парите той си  ги изкарва сам,не му дръж сметка за тях.Когато ти помогнеш на приятелка  на която държиш(той явно държи на този приятел а и връзката им е преди още ти да си се появила в неговия свят...така че но го съди)и той почне да те хока дали ще ти хареса? Thinking Постави се за малко на неговото място...как би реагирала ти??
Съпругут ти не е наивен а много добра душа и това един ден ще се възнагради...благодари на Бога   Praynigче имаш такъв добър съпруг а не някъкъв скрънза  и циция... Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 23:36 от roza66

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Защо не попиташ приятеля му директно? Какво става с всички тези неща (пари, сейфове и т.н.)?
Разбирам какво те дразни, все пак съпруга ти не е баща и на приятеля си, който е достатъчно голям да се грижи за себе си. А и финансова помощ се дава 1-2 пъти, ако той не се научи да си помага сам, няма кой да му помогне.
А и според мен приятелството е ВЗАИМНА помощ при нужда (и не само това, но нали в момента говорим за помощ). Какво прави приятеля от своя страна за съпруга ти? newsm78

# 4
  • Мнения: 2 657
И моят имаше един такъв приятел,който все киснеше в къщи да яде и на който все му се давах пари за цигари и кафете,защото видиш ли той няма.... #Cussing outТо не бяха лъжо от негова страна,4е не полу4ава пари от фирмата дето работи и т.н.А всъщност за ДДС-тата,който взимаше,скъпата ми съу4ени4ка/ве4е жена/му прибираше вси4ко.Но така се слу4иха нещата,4е моя мъж купи един телевизор от него,пак уж в един закъсал момент,който телевизор уж беше негов...незнам си от къде купен и т.н.Наскоро на телевизора му думна кинескопа и като тръгна моя мъж да търси майстори и кинескоп,установи,4е въпросния телевизор е бил в сервиза при брата на жена му и е бил на цена,която ние сме платили двойно #Crazy #Cussing out #2gunfireЕ сега ве4е моя мъж нито иска да го вижда,нито да го 4ува Crazy

# 5
  • Мнения: 3 499
Имам си един такъв вкъщи.И моят има приятел, с който се "обичат" от години.Но няма финансова възможност да го подпомага, нито пък другият му иска, защото си има /тоест не се касае за финансови недоразумения/.Но просто много му вярва, слуша го за всичко и мненията им винаги съвпадат /сакън/.Ама какво да се прави.Аз мисля, че това си е техен личен живот, тоест отношенията с приятелите са тяхно лично пространство, както е лично пространство нашите отношения с нашите приятелки.Аз предпочитам да не се бърка /дори да не харесва някоя от тях/, както да не му се бъркам и аз /дори да не харесвам въпросния приятел/.Той не е малко дете, ще се опари и ще разбере, но докато ти го упрекваш няма да си вземе бележка, напротив ще счете, че прекалено много му се намесваш и силно му дърпаш от въздуха.

# 6
  • Мнения: 126
ev4еto81 много добре те разбирам мила.За съжаление и баща ми е такъв човек-помага на всички,дава пари на заем и не му ги връщат,вози всички с колата си без съответно да му плащат.Стана поръчител на много хора,един от тях влезе в затвора и го остави да му плаща всичко а жена му с цялото си нахалство висеше  да търси баща ми да и помага за какво ли не,като същата тази жена в момента живее със семейството си в Испания и е ок.Абе много мога да изпиша по тази тема.Лошото на баща ми е,че му е неудобно да отказва и някой ако го помоли за пари той дава,дори и вкъщи да нямаме.Много съм се ядосвала,както аз така и майка ми и продължаваме да се ядосваме,но разбрах,че не мога да го променя.Той си отвори очите за много неща,но продължава от неудобство да помага с каквото може(колкото и странно да звучи)Дано и при твоят съпруг да не надделява неудобството Rolling EyesАз не мисля,че това е нормално,да помагаш без да ти връщат.Това се нарича използване.Поне аз така мисля  Rolling Eyes
Поговори със него,изтъкни фактите,но след като този човек така постъпва не би трябвало да го спонсорирате.И не мисля,че това което прави съпругът ти си е лично негова работа,та вие сте семейство и всичко се отразява на отношенията ви.И не акай съпругът ти да се опари-това вече е станало и въпреки това нищо не се е променило.Говори със него!Кажи му,това което пишеш и на нас:че се гордееш с постъпката му,че е успял да помогне на детенцето му,но,че трябва да престане да подпомага някой който живее на гърба на другите,който няма амбицията и желанието сам да се справя финансово,да се грижи за семейството си и да бъде отговорен човек...
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт