Топче на врата

  • 4 070
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 591
Здравейте, д-р Слънчева! Имам син на почти три месеца, роден е на 8 ноември. От около седмица открих на вратлето му топче, което е по-скоро меко и подвижно, и се намира по средата между ухото и основата на врата, отдясно. Понякога се вижда като изпъкналост, понякога се крие. Личният лекар ме изпрати на физиотерапия, но физиотерапевтите се опасяват, че на това топче не му се прави масаж, тъй като не е свързано с мускул и може да е лифен възел. Правят на бебето само гимнастика на вратлето, тъй като го държи все на лявата страна. Моята педиатърка казва да не се притеснявам, но аз съм неспокойно. Моля, посъветвайте ме дали да направим изследвания и да търсим специалист. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Както го описвате е лимфен възел. Не се прави нищо. наблюдавай те го. При децата лимфните възели са с размер до бобено зърно. Ако се увеличава тогава се консултирайте с хематолог.

# 2
  • Мнения: 1 178
Здравейте, малко включване и от мен. Синът ми вече е на 7 години, но от раждането си има множество  подвижни "топченца" по вратлето  с размери на голямо лещено зърно. До сега не съм получила някакъв конкретен отговор какво е ( казват лимфни възли и нищо повече), и защо се е появило, евентуално знак на какво е и какво влияние имат тези "допълнителни" или не на място лимфни възли. Не се променят на големина или брой. Не зная доколко трябва да се притеснявам, и дали не е добре да се консултирам със специалист, в такъв случай бих се радвала, ако д-р Слънчева препоръча такъв.
Благодаря!
Бъдете здрави и усмихнати!

# 3
  • Мнения: 591
Не трябва да дискутираме помежду си, но ще ви посъветвам да отворите нова тема, за да ви отговори лекарката. С някакво по-различно заглавие от моето. Примерно: Лимфни възли". Иначе, според мене, няма да го направи, тъй като вече е отметнала моя въпрос като отговорен.

Общи условия

Активация на акаунт