Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

софия

Моля, ако има момичета, които ползват детегледачки, да ми дадат малко повече инфо за тарифи, условия, как и къде са открили такива смели гувернантки Tired

Помня, че мишленце имаше някакви разправии, всяко мнение ще ми е от полза Hug
Цитирай

София

Първата ни детегледачка започна от първия час, в който се прибрахме с децата от болницата, идваше всеки ден от понеделинк до петък в 10 сутринта и си тръгваше в 8 вечерта, с изключение на вторник, когято имаше друг ангажимент сутринта и идваше в 13.30. започна на 300 лв., на третия месец мислехме да й увеличим заплатата с 50 лв, но тя се полакоми преди това и поиска двойно. Затова я уволнихме и взехме друга.

И при двете аз съм си вкъщи и заедно се занимаваме с децата, понякога ми се налага /2-3 дни максимум в седмицата/, да изляза през деня да си свърша нещо лично и тя да остане сама с децата.

И двете детегледачки намерихме чрез познати. Опитахме за втората да търсим чрез агенция, но не ни изпратиха подходяща жена и затова търсихме чрез близки и далечни познати и намерихме.

Сегашната ни бавачка започна на 350 лв, по същата схема като другата, но с едно преспиване през седмицата, за да можем да излезем някъде. Сега заплатата й е 400 лв.

Още на втория месец сама ни предложи да спи при децата и да идва в понеделник и да си тръгва в петък, тъй като няма ангажименти, а и за нея е по-лесно, защото не губи по 2 часа в път дневно. нас това ни устройва идеално, защото можем да излизаме когато искаме, пък и се наспиваме през седмицата.

Проблемите ни произтичат от това, че малко или много стана част от семейството ни и понякога взима отношение към неща, които не са нейна работа. Но  мъжа ми говори с нея , понеже е по-дипломатичен в това отношение и нещата се оправиха, така че не сме я сменяли.

Препоръчвам ти да търсиш енергична пенсионерка, а не млада жена, защото младите са по-меркантилни. В случая с първата ни бавачка беше точно така - млада, енергична, много добре се оправяше, но пък постоянно питаше кое колко струва и на третия месец поиска двойно.

Сегашната бавачка е много точна в това отношение, още повече мъжа ми я предупреди още в началото първите 6 месеца да не очаква учеличение на заплатата.

Нашия принцип е, че бавачката яде от нашето ядене без ограничения, макар че сегашната почти нищо не яде ooooh!

Мисля, че бях доста подробна Laughing
Цитирай

София

Първата ни детегледачка започна от първия час, в който се прибрахме с децата от болницата, идваше всеки ден от понеделинк до петък в 10 сутринта и си тръгваше в 8 вечерта, с изключение на вторник, когято имаше друг ангажимент сутринта и идваше в 13.30. започна на 300 лв., на третия месец мислехме да й увеличим заплатата с 50 лв, но тя се полакоми преди това и поиска двойно. Затова я уволнихме и взехме друга.

И при двете аз съм си вкъщи и заедно се занимаваме с децата, понякога ми се налага /2-3 дни максимум в седмицата/, да изляза през деня да си свърша нещо лично и тя да остане сама с децата.

И двете детегледачки намерихме чрез познати. Опитахме за втората да търсим чрез агенция, но не ни изпратиха подходяща жена и затова търсихме чрез близки и далечни познати и намерихме.

Сегашната ни бавачка започна на 350 лв, по същата схема като другата, но с едно преспиване през седмицата, за да можем да излезем някъде. Сега заплатата й е 400 лв.

Още на втория месец сама ни предложи да спи при децата и да идва в понеделник и да си тръгва в петък, тъй като няма ангажименти, а и за нея е по-лесно, защото не губи по 2 часа в път дневно. нас това ни устройва идеално, защото можем да излизаме когато искаме, пък и се наспиваме през седмицата.

Проблемите ни произтичат от това, че малко или много стана част от семейството ни и понякога взима отношение към неща, които не са нейна работа. Но  мъжа ми говори с нея , понеже е по-дипломатичен в това отношение и нещата се оправиха, така че не сме я сменяли.

Препоръчвам ти да търсиш енергична пенсионерка, а не млада жена, защото младите са по-меркантилни. В случая с първата ни бавачка беше точно така - млада, енергична, много добре се оправяше, но пък постоянно питаше кое колко струва и на третия месец поиска двойно.

Сегашната бавачка е много точна в това отношение, още повече мъжа ми я предупреди още в началото първите 6 месеца да не очаква учеличение на заплатата.

Нашия принцип е, че бавачката яде от нашето ядене без ограничения, макар че сегашната почти нищо не яде ooooh!

Мисля, че бях доста подробна Laughing
Цитирай

софия

миш, вие сте направо не с шестица, а със седмица от тотото!
Моите познати плащат толкоза за гледане на едно дете, вярно обаче, че и ти си вкъщи.
Вероятно те и слуша, щом я търпиш Laughing, иначе не си представям да съм целодневно с някой и с децата.

А като й свърши работния ден в 20ч примерно, се прибира в стаята си ли или как newsm78- любопитство Embarassed, щото нейното е като на ненормиран работен ден.
Цитирай

София

Слуша, слуша Wink

Ами, да ти кажа първоначално имахме два апартамента - един с 2 спални - за нас и децата по една и един/съседния/ с една спалня, който давахме под наем. Сега имаме един по-голям апартамент с 3 спални и 2 хола, така че тя си се оправя в по-голямата част от апартамента с децата/те спят, де/, а ние в другия гледаме тв, кексиме си и каквото там ни душа иска Laughing

Вярно ,лишихме семейния бюджет от някой и друг лев, но пък си осигурихме спокойствие.

Забравих да кажа, че вече с мъжа ми си имаме отделни спални, което все повече ми харесва, въпреки първоначалното ми негативно отношение към този факт.
Цитирай

Plovdiv

Първата намерих чрез препоръка на един от педиатрите в детската клиника, в която водихме малкив. жената беше гледалал неговата собствена дъщеричка докато навърши 3 год.и тъкмо я бяха освободили. тя глед и се грижи с цялото си сърце за малките, еднаа забележка не мога да се сетя да съм й направила. тя замина за Англия наскоро и трябваше да се разделим, още тъгувам за нея, както и децата. Възраст: 60 год.
Втората жена намерихме пак чрез познати.Също съм много доволна - мила, внимателна, грижовна към децата ни.
За разлика от Мишленцето обаче, ни е с детегледачките се засичаме точно по 10 мин. вкъщи. Те идват - аз изчезвам и обратното.
Нямам впечателния от агенции и какво предлагат - досега не съм ползвала услугите им.
За парите - бих плащала и много повече, но давам, колкото ми позволява моята заплата. Не ми харесва така, но такива са реалностите.
Цитирай

София

По принцип за децата се грижи майка ми, на която прихвърлих майчинството и и даваме допълнително, но все пак понякога се налага да разчитаме и на друг. Случайно намерхме една жена - пенсионерка, но много енергична и симпатична и я викаме почасово, плащаме и по 3 лева/час. Иначе в градинката, където се разхождаме имахме предложения от бавачки за по 350-400лв/месечно за по 8 часа.
Цитирай

софия

Lilu, в кой район сте? Ако случайно засечеш въпросните дами по градинките като се запролети, моля те питай дали още имат желание за гледат близнаци.
Цитирай

София

Lilu, в кой район сте? Ако случайно засечеш въпросните дами по градинките като се запролети, моля те питай дали още имат желание за гледат близнаци.
PolarFoxqв Лагера съм, разхождаме се в градинката до ГУСВ, ако нещо изкочи ще ти пиша на ЛС
Цитирай

Burgas

Аз намерих детегледачка чрез обява във вестник,тъй като нямаше позната към която да се обърна.Цял месец търсих подходяща жена и накрая намерих.На 37 г. енергична,занимателна и много търпелива.Верно,че е само от един месец,но съм много доволна засега.Децата свикнаха с нея още първия ден-просто си я харесаха.
Моят съвет е да търсите по-млада жена.У дома се извървя доста народ и впечатлението ми от по-възрастните жени е много негативно-искат повече пари,гледат да не се натоварват много физически,претенциозни към храна и т.н.
Моята детегледачка получава 250лв- 8 часов раб.ден,без събота и неделя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.