Добрич в радостни игри, чака сняг да завали (20)

  • 17 434
  • 270
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 392
Здравей gogolina!
Добре дошла и леко бременеене!  bouquet

# 241
  • Мнения: 101
Здравей, gogolina!
Нека да мине по леко бременността ти. Simple Smile
 

# 242
  • Мнения: 377
Добре дошла gogolina!Леко бременеене и дано с Гого всичко мине добре!

# 243
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много нови мами, супер!

gogolina, леко бременеене!

Zdraveite, mami ot Dobri4.Az vse o6te sam v kluba na o4akva6tite svoeto slan4ice. Bih iskala da vi popitam - ima li sred vas takiva, koito sa rajdali sas sectio v Dobri4kata, molq da spodeli. Pri men se nalaga sectio po medicinski pokazaniq i tarsq pove4e informaciq ot mami, na koito e praveno.Az sam se naso4ila kam dr.Yordanov? Blagodarq predvaritelno.

Аз раждах секцио при д-р Михайлова преди почти 3 години.
В Добрич секциото все още се прави само с пълна упойка (ако има ново инфо, не съм в час, сори). След операцията те качват в отделението за родилки и те държат 2-3 дена в интензивното. Бебето ти го показват скоро, след като излезеш от упойка и имаш малко по- адекватни Wink реакции. Изправят те по принцип до 24 час, след като те освободят от системите.До тогава са приключили в най- добрия случай и с вливането на антибиотик. Тогава можеш вече да закърмиш бебо. Трябва да се замъкнеш до отделението за новородени, което всъщност е максимално отдалечено от интензивния сектор, та се раздвижваш добре Wink. Викат те за кърмене, т.е. сама трябва да се сетиш, на всеки 3 часа, като последното е в 24, а първото в 6. Ако не се чувстваш добре и не можеш да ходиш, никой не те кара насила. Но и не ти носят бебето.
На 3 ден, ако всичко е ОК те преместват в нормална стая и ти връчват бебо. Конците махат на 6-тия ден и тогава или на другия ден могат да изпишат, ако ти и бебчо сте добре. Долу - горе това е. Ако те интересува още нещо, питай, ако искаш и на лични.


Какво щях да казвам още, забравих. Embarassed

mama_Blue, не се притеснявай, даже и да не обърне бебо. Два пъти съм раждала секцио, както виждаш жива съм още Wink.

Надявам се всички да сте здрави!!!  Peace   bouquet

# 244
  • Мнения: 98
Благодаря за топлия прием! Hug
Бременеенето върви добре, вече съм 12кг. отгоре Mr. Green, ама после ще му мисля. Чудя се за Гого дали ще подейства хомеопатия. Изобщо не съм запзната с този тип лечение. Ще помоля за инфо! Praynig

# 245
  • Мнения: 1 114
gogolina, добре дошла! Hug На 5.05.беше сватбата ми, а на 13.06. съм родена. Laughing какво ще е бебето? момиченце или момченце?

pavlik, аз също родих със секцио при д-р Михайлова. анушка вече доста подробно ти е обяснила всичко. Толкова се страхувах преди да вляза в болницата, бях чувала какви ли не ужасни неща за отношението към пациентите, за условията...за щастие се оказа, че не всичко е точно така. Crazy После като разказвах на гинеколожката ми,че всичко е било ок и че съм се чувствала много спокойна и добре в болницата, тя се шегуваше,че е трябвало да прекарам цялата бременност там... то бяха едни притеснения, едни емоции, сълзи...успех и леко бременеене !  Hug

Момичета, стискайте палци..утре сме на УНГ.
Днес го преглежда детската лекарка. Решила съм да пием /Марти и аз/ за имунната система бронхо-ваксом  и Есберитокс. 
Вече три дни подред към 17 часа вдига 37-37.1 и после се нормализира. Дано да е от зъбите. Confused

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 23:06 от Теа

# 246
мами я кажете -знаете ли за накоя марка без Чиполино която да прави сполучливи колелета с дръжка.
Защото отзивите за чиполино са ужасни пък аз имам такава количка ,писна ми да я  мъкна по ремонти и малката вече не иска да стои в количка-та идва ред на колелото .................
споделете ако знаете друга марка-дори Чико нямат такива колелета???
Здравей мамче!
На Вики й подариха триколка на Мони( по мой избор).Харесва ми, че не е типична като Чиполино.По -здрава изглежда(метални основи и големи гуми).Още нямам мнение за чупливост.Надявам, се да издържи поне до лятото. Ето виж я:http://moni.bg/uploads/9033_3.JPG
Купена е от бебе магазин"Оазис"
До скоро

# 247
  • Мнения: 4 392
gogolina , за конкретен въпрос, свързан с хомеопатичното лечение, можеш да се обърнеш към хомеопата на форума Александър тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0;topicseen

или към хомеопатите в този форум:

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia

Има доста литература в нета. Пусни една търсачка.

Основните неща при избора на хомеопат ги има изброени в няколко теми, но в момента търсачката не работи ooooh!, затова ще се опитам да ти отговоря много накратко:

1. търси класически хомеопат(възпитаник на английската школа) Другите са от школата на Боарон. ( не са читави Stop) Класическият хомеопат предписва само по един препарат за определен период от време.( докато боаронците- една шепа по едно за всеки симптом.)
2. Истинският хомеопат трябва да е 24 в денонощието на разположение.
3. Първоначалното интервю не трябва да трае по - малко от 1.5- 2 часа
....
Има още много, но да не се отплесвам..

Основното при хомеопатията е, че не лекува болестите като такива (те въобще не боравят с това понятие), нито пък симптомите, а целта е да се подпомогне организма да се справи сам. В човешкият организъм дремят неподозирани лечителни сили, които не се вземат предвид от традиционната медицина. Точно това се използва в хомеопатията.
Хомеопатичното лекарство се предписва индивидуално  за всеки човек(а не на конвейр, както е при нормалните доктори), затова и е особено важно да се направи конституционното интервю (този дълъг разговор , за който писах), за да се определи типът човек и съответно да се подбере "неговото" лекарство.
Хомеопатичните лекарства не са лекарства в общоприетия смисъл, т. е . не са химични съединения, а действат на енергийно ниво. Приготвят се по определен начин, като в крайният продукт не присъства и молекула от изходното вещество. Поради тази причина няма никаква опасност от алергии или предозиране. Просто гранулката (която мисля, че е на някаква захарна основа) е намазана с енергетизираната вода. Затова и има строго определен начин за боравене с тях.......
Факт е, че действат обаче! Peace

Сори за лекцията, пак се отплеснах..Млъквам!(Направо на реклама заприлича! Вече искам да ми плащат за реклама! Joy)
Успех! :  bouquet

# 248
Добре дошла на gogolina(и аз съм новак -ще се опознаваме тепърва) Grinning
Лека бременост и без да се страхуваш-всичко ще мине , ще се забрави .
Дано Гого да се размине леко и безгрижно да лудува.
И на Mama blue кураж-малко остава, не му мисли.Само живи и здрави да бъдете.

Я кажете -Нормално ли е от раз Вики да откаже кухнята(то  с тия кисели ).?Бях свикнала
-сега трябва да му мисля всеки ден newsm78

Sisolina вчера се разминахме в центъра с бебоците.Ама нали само във форума и сме новаци LaughingНе се познаваме

За четките за зъби -???
Нямаме зъби още Sad -голямо чакане и много я мъчат.Ама нали на тати са излезнали на 1.3 месеца Laughing
До скоро

# 249
  • Мнения: 377
Здравейте!Пихте ли кафенце днес?Vaniahs-Това с кухнята може да е временно и Гого беше така по едно време, защо не пробваш да смениш това което не ска да яде-напр.крема с плодово кесело мляко или мляко с бисквити или др.Гого беше на моменти веднъж ядеше само супите, после само ястията после само кремовете а после и нищо.А аз дори и да му готвех беше същата работа.Дано е временно!Лек ден на всички!Теа -какво стана с Унг?Бронхо ваксом не сме пили но пием Есберитокс и Осцилокоцинум и съм доволна, да не казвам голяма дума!Дано всичко е минало добре!Диди-деми-какво става с вас дано вече сте по-добре.Сега в градината е нашата група наред да боледуват-само 8 дечица бяха вчера.Хайде болните да се оправят вече стига толкова!

# 250
  • Мнения: 163
Добро утро мами:coffee: 
А бе при нас е направо луда работа  с това спане...едната вечер спи 10 часа....на следващата се събужда...а снощи.....пак съм в шок #Crazy ....яде в 20.00 и после чак в 8 сутринта:)
pavlik Аз също съм със секцио при д-р Инджиев ама то просто няма какво да добавя.Тя anuschka   така подробно е описала всичко  newsm10,че мога да добавя само че за тези три години няма промяна:)....но няма нищо страшно....само първите може би 2-3 дни са малко болезнени,но докато те изпишат ще си добре...пожелавам ти да мине всичко леко:)
gogolina добре дошла и леко бременеене!!!
айде лек ден на всички!!!

# 251
  • Мнения: 167
НЕВМЕНТЕ , и ние снощи направихме същата пауза newsm78И аз съм кукнала от 8 TiredГледам времето е хубаво - ще ходим на разходка Simple Smile

# 252
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Добре дошли на новите(бъдещи) мамчета. welcome
Теа стискаме палци всичко да е ок.
Дес наистина е страхотно времето, а аз съм се затворила в къщи. Sad

Амарена ти отговаряш за хомеопатията, а Мими за кърменето. Laughing

# 253
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравейте,момичета Hug
Добре дошли на новите мами  bouquetЧестичко пишете Peace
Когато раждах бях на две-нормално или секцио..родих нормално..,но като слушам с цезарово колко леко разказвате,а други мои познати също казват,че бързо преминава болката ,а и тя не е такаа силна,направо на моменти съжалявам,че съм се измъчила толкова,ама знае ли човек ThinkingАко реша да ставам пак мама,може би бих избрала секцио.....
Мама Блу,почти всеки ден ми минава мисъл за теб,моля се всичкок да мине леко и да се радваш на здравичко бебенце Wink
Всички болнички да оздравяват,но определено няма толкова болни като чета.Рая и се размина,да не казвам голяма дума,след като бях писала невдигна повече Т.сега е добре,слава богу!!!
vaniahs ,ами защо не ми се обади LaughingДнес ако ме засечеш ,обади се!Чакам Рая да се наспи и ще излезем и ние малко...А за това ,че спират да ядат от кухнята ту кисела,туу яденето,така е,на периоди са мъниците,Рая и тя върти ,все нещо не и харесва...

# 254
  • Мнения: 55
ремето на вън е чудесно, идва ми да хвана количката и да хукна на разходка............но стоя в офиса пред РС и търкам сънливо очи.............
Приятен ден на всички и весело лудуване в тезо почти пролетен ден!!!!
vaniahs благодаря за инфито и аз към тези се бях ориентиралаа, но незнаех каква марка са ,а за могазини време нямам хич...........ще те разпитам за цени по късно!!!!

Общи условия

Активация на акаунт