Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

днес си изследвах прогестерона ( на своя глава) и резултатите ме хвърлят в потрес - почти никакъв прогестерон:

4.37   nmol/l    (фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8 )

Възможно ли е този цикъл да е нямало овулация  въпреки положителния тест преди 8 дни? (а аз определено я усетих или поне така мисля  Thinking)
Този месец бях решила да си почина от термометри, затова не съм мерила температурата, но любопитството ми надделя и днес проверих дали се е качила - беше 37.1
Питам се имало ли е овулация или не? newsm78
Цитирай

usmivchitsa на кой ден изследва прогестерона?

Той поне лесно се регулира с дуфастон или утрогестан Wink
Цитирай

По мои сметки на 7 ден.
Миналия четвъртък тестът за овулация беше положителен. Странното този път бе, че 4 дена след овулацията получих кафеникаво течение, което междупрочем забелязах, че е невероятно разтегливо, нещо което никога преди това, откакто си следя овулацията (близо година),  не съм наблюдавала.  Мина ми мисълта да не би точно в този ден да овулирам, но все пак това са 4 дена след теста - не е ли твърде късно? Същия ден пих течен парацетамол и не знам дали и той не е повлиял по някакъв начин.

Реших да си изследвам прогестерона, тъй като няколко пъти вече ми се случва да имам бледа втора черта на тестовете за бременност, но...бременност няма.
Цитирай

София

Обсъди с добър лекар положителните тестове за бременност.
Цитирай

Ако това е 7-ми ден след овулация, то наистина е много ниско количеството на прогестерона.
Иди на лекар, нека проследи цикъла ти и засече овулацията и тогава повтори изследването на прогестерона на 7-ми ден след доказана овулация.
Ако отново е ниско количеството, предополагам ще ти изпише утрогестан или дуфастон.
Цитирай

Да, наистина ще трябва пак да се консултирам с лекаря.

Благодаря ви много момичета.
Цитирай

София

Моят прогестерон е 15.21 ng/ml на 21-ви ден, доктора каза "малко нисичък, ама става", тук сега гледам в лутеална фаза започва от 16.6??? Хвърлихте ме в музиката.
Цитирай

Моят прогестерон е 15.21 ng/ml на 21-ви ден, доктора каза "малко нисичък, ама става", тук сега гледам в лутеална фаза започва от 16.6??? Хвърлихте ме в музиката.

Виж си референтните стоиности. Те за всяка лаборатория са различни.
Ама ако е нисичък е добре да обсъдите с лекаря си приемането на някакъв прогестеронов препарат!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.