как реагират децата ви когато ви видят голи?

  • 27 967
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
ще ми е много интересно да разбера различни мнения и да бъдем подготвени за неудобните въпросчета когато детето ми порасне и започне да любопитства.аз лично се събличам пред дъщеря ми и тя ме гледа много интересно ,но мъжа ми само ми прави забележки.ще ми е любопитно и да прочета и някое мъжко мнение.надявам се че не повтарям тема.

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Все още не ми обръща внимание, ако забележа че ме гледа с интерес се обръщам с гръб и му казвам да не ме гледа. И той слушка. Баща му се крие от него, много усърдно може би затова проявява по голям интерес към него. Но забележа ли по голям интерес към мен, ще спра да се събличам пред него и да му позволявам да идва в банята докато се къпя.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Към баща си не проявява никакъв интерес. Сигурно защото всяка вечер го вижда гол - къпят се заедно. Мен като ме види гола идва да ми пипа пъпа и ми обяснява, че е "пупа", ако случайно не знам Wink

# 3
  • Мнения: 1 737
Моят ми се хваща за пъпа с голям интерес, друго не го вълнува.  Joy
Не смятам да се крия, не искам да му внушавам, че голотата е срамна и нередна.

# 4
  • Мнения: 2 891
При нас е същото. Къпе се с баща си, но беше много озадачен, когато установи, че и баща му има пишка. Последва заключението, че момичетата нямат пишки, а момчетата имат  Mr. Green

# 5
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Моята дъщеря,ме е виждала да си слагам сутиена и беше по впечатлена от него отколкото от самата мен Flutter.Не ме  е питала до сега, тя е на/2.10м/ и като ,че ли все оше не я вълнувата тези неща Wink.Баща си не го е виждала той се крие много от нея, и естествено на нея той и е по интересен и постоянно го следи като излезне от банята. Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Никога не съм се крила специално от моята. Имаше един период, в кото ме гледаше с интерес. Казвах й, ако нещо те интересува, питай. И съответно трябваше да обяснявам защо на жените гърдите са големи, за окосмяването и т.н. Сега, когато се случи да ме види, не й прави никакво впечетление.

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами не съм им давала повод да се притесняват от голотата, къпехме се  заедно -аз и децата, докато баткото стана на  8/9г и не са имали някакъв прекален интерес към разли4ията! не се криех, и сега не го правя пред малката, знае  за превръзките къде се слагат! баща си е виждала , не се е впе4атлила, но той се опитва да се крие!естественото отношение към голотата си е най-добро за мене!

# 8
  • Мнения: 1 370
Много рядко му се случва да ме види разсъблечена. Когато вечер си сменям тениската и той дотича от някъде и ме хване в крачка, започва да се смее с глас. Joy

# 9
  • Мнения: 25 586
Нямам спомен да ме е разглеждал с някакъв странен интерес. От бебе съм се обличала и събличала пред него, даже когато беше съвсем малък, го взимах с мен в тоалетната, когато нямаше кой да го наглежда.
Постепенно започнах да избягвам ситуациите, в които може да ме види гола. Първо го молех да се обърне на другата страна, после - да излезе от стаята. 1-2 пъти и се усети детето.
На мен също не ми трябваше специално обяснение, за да разбера кога започна да се стеснява от мен. И се научих да чукам на вратата му.  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 403
Не реагира, мисля, 4е го приема нормално. Не ми е задавала въпроси. Може би защото не се крием  Peace Ту аз се къпя с нея, ту баща и

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никак не реагира, за него голотата (в банята) е нещо съвсем нормално. Разглеждали сме и книги (по анатомия), дори съм му обяснила как се правят бебетата и как се раждат. Може би затова на него темата не му е интересна и не задава "неудобни" въпроси.
Пък и няма негов въпрос, който да е неудобен за мен. Можем да говорим за всичко.

# 12
  • Мнения: 3 537
Ми как реагира ...като си слагам сутиена и започва да се кефи и вика"цици,цици" Mr. Green и иска да ги пипне...или пък като се за преобличам и остана по прашки и вика"мама голо гъзето,"  hahaha и се кефи и хили и иска да ме пляска.
Като се къпем и сочи и казва" мама пишото кило"-пишото ми се е скрило Mr. Green И така ...не ме е срам,даже му обяснявам ,че татко му има кат неговото пишо и така.Мъжа ми още не се е къпал с него,обаче,скоро ще си направя майтап и ще го помоля той да го изкъпе ,него със сигурност ще го хване срам, hahaha ,но пък може и да се скътае де,ако се къпе с боксерките. Whistling

# 13
  • Мнения: 2 220
И според мъжа ми не трябва да се показвам гола пред детето (година и половина). Той самия не си го позволява. Аз обаче все още не се притеснявам от сина си, макар че той ме гледа с доста голям интерес и широка усмивка  Blush и дори леко се облизва при вида на гърдите ми  Embarassed Явно пази спомен за кърменето, което не приключи толкова отдавна.

# 14
  • Мнения: 7 723
Никак не реагират , но избягвам да се събличам диби- дюс пред тях   33uu

# 15
  • Мнения: 58
С всеки изминал ден преоткрива нови неща... Naughty

# 16
  • Мнения: 3 932
Никак не реагира, защото това в нашто семейство просто не се случва  Naughty, никой не се разхожда по инструмент пред детето, свян някакъв сигурно...

# 17
  • Мнения: 619
Дъщеря ми не реагира когато аз съм гола,
баща си никога не го е виждала гол. Naughty
Малкия като се съблека и ме пляска по дупарата. Laughing

# 18
  • Мнения: 7 821
Никак не реагират.

# 19
  • Мнения: 5 362
Мен ме е виждала гола,а баща си не.
Интересен й е пъпа ми,и може да го разглежда много време.Бенките също. Grinning

# 20
  • Мнения: 6 315
Не реагира никак. Вече не ми обръща внимание. Питал ме е имам ли пишка, аз обясних, че жените нямат и така - сега си знае.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Не крия голотата си пред нея и тя е свикнала. Понякога ме пляска по дупето или ме щипе. Също са й интересни пъпът и бенките ми...
Баща си почти не вижда гол, а когато все пак се случи, го наблюдава с интерес.
Естествено, те не влагат това, което влагаме ние, гледайки голото тяло на противоположния пол...

# 22
  • Мнения: 331
ne съм се крила никога, понякога все още ми се случва и пред сина ми да претичам или да си обличам бельото. току що го питах дали се притеснява като ме види гола - каза "не". Като ходим на вилата, с мойте приятелки се печем по цици, един път възкликна /бил  е на 5-6г./ защото по цял ден гледа 3-4 чифта женски гърди : "писна ми начи от тия женки Crossing Arms"
по бикини си ходя редовно напред - азад из къщата. малките няколко пъти са виждали баща си, но без някакъв интерес.

# 23
  • Мнения: 1 069
Докато ги къпех аз, влизах в банята по боксерки и потник и действахме с подвижния душ. Вече се къпят сами или с баща си, не се притеснява никой от тримата, приемат го за съвсем нормално.
 Аз обаче се преобличам в спалнята и те знаят, че не бива да влизат. Не мисля че е редно да ме виждат гола. Не приветствам печенето без горнище. А и такива екземпляри има по плажовете- без горнище или по прашки, че просто да ти стане зле. Ама всеки да си отговаря за себе си!

# 24
  • Мнения: 165
Аз не се притеснявам от децата ми да ме видят гола и не смятам че трябва да се крия поне на този етап от синът ми.Дъщеря ми не се притеснява особено даже от баща си да я види гола а от мен все едно ме няма и мисля че така трябва.Дребния като ни види голи много се кефи,пипа татко си за гърдите и му бърка в пъпа и на мен също и се смее,но още не го е виждал по дреболии newsm62 ще настане голям майтап, а пък аз като гледам по цял ден пацурки после на татко му ми се вижда  Hug еййййййййййй такава голяма rotfImboголям майтап

# 25
  • Мнения: 5 140
Никак не реагира, от малка е свикнала да си ме вижда гола, как се къпя, преобличам.
Баща и се крие, но аз съм и обяснила, какво имат мъжете.
Показно и беше кучето ни то е мъжко.
Даже имаме случка, случайно видяла дядо си и казала на баба си, че дядо й има п.шка като Рой (кучето ни)
Смятам че прави разлика м/у мъжа и жената, задала ми е всички въпроси свързани с анатомията ми, сега чака с нетърпение да има бюст. Joy

# 26
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Никак не реагират! За тях голотата си е съвсем естествена на тази възраст и не им прави впечетление!

Виждали са и мен и баща си гол.  Дени знае, че момчетата имат пишки и косми, а момичетата не! И това е! Laughing

Мисля си, че съвсем естествено и непринудено ще си дойде момента в който няма да е удобно да ни виждат голи!  Peace

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Докато ги къпех аз, влизах в банята по боксерки и потник и действахме с подвижния душ. Вече се къпят сами или с баща си, не се притеснява никой от тримата, приемат го за съвсем нормално.
 Аз обаче се преобличам в спалнята и те знаят, че не бива да влизат. Не мисля че е редно да ме виждат гола. Не приветствам печенето без горнище. А и такива екземпляри има по плажовете- без горнище или по прашки, че просто да ти стане зле. Ама всеки да си отговаря за себе си!

И аз така мисля. Всеки преценява за себе си. Аз също смятам, че дете от противоположния пол не бива да вижда голотата на родителите си. В някой книги, дори препоръчват и същия пол да се крият. Аз ако имах момиче нямаше да се крия, но имам син; забележа ли интерес ще започна да се крия. Иначе, никога не е виждал баща си гол, според мъжа ми не е правилно да го гледа гол; може и да се притеснява, не знам, но се крие?

# 28
  • София
  • Мнения: 13 204
ще ми е много интересно да разбера различни мнения и да бъдем подготвени за неудобните въпросчета когато детето ми порасне и започне да любопитства.аз лично се събличам пред дъщеря ми и тя ме гледа много интересно ,но мъжа ми само ми прави забележки.ще ми е любопитно и да прочета и някое мъжко мнение.надявам се че не повтарям тема.

Че защо ти прави забележки... Grinning

Дъщеря ни редовно ни вижда голи. Баща й дори често се къпе с нея... Как реагира тя... ми хили се... Mr. Green Mr. Green Mr. Green При мен са й интерсени гърдите ми. Иска да ги пипа, явно й е много смешно, защото се хихика и прави боц... Crazy Оня ден за пореден път ме пита "Какво е това", аз й казвам "Гърди" и казвам и ти имаш гърди... тя си ги показва и казва ама моите са малки... ми да, малки са, но като порастнеш и станеш жена ще се големи. Тя ме поглежда и вика... като стана майка? Неее, преди да станеш майка... За нея всичко е като стане майка.. Явно голяма привилегия й се вижда това да си майка  Mr. Green

А с баща си като се къпе в началото много й беше интересно... посягаше да го пипне по интимните части... понеже на него му е смешно се дръпва и тя решава че е игра... и започва едно хилотене и гонене из банята..  Grinning Тия неща ги намирам за нормални аз лично. Детето ми е наясно с анатомията на хората от доста малко и вече нещата си приема съвсем нормално... просто спря да обръща внимание...

# 29
  • София
  • Мнения: 13 204
Никак не реагира, за него голотата (в банята) е нещо съвсем нормално. Разглеждали сме и книги (по анатомия), дори съм му обяснила как се правят бебетата и как се раждат. Може би затова на него темата не му е интересна и не задава "неудобни" въпроси.
Пък и няма негов въпрос, който да е неудобен за мен. Можем да говорим за всичко.

Оооо, да и аз съм обяснявала как се раждат бебетата и как се зачеват.. Има много хубава книга за полово възпитание за деца от 2 до 5-6 г. После има и продължение за по-големи деца...

# 30
  • Мнения: 983
Сина ми се къпе  с баща му, но той не си сваля слиповете, а мен ме е виждал само по цици, в началато много се учудваше, но сега вече въобще не му прави впечатление.
Щерката още не се сеща Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 5 289
Моят син също редовно си ни вижда голи и никога не се е впечатлявал от интимните части на мен или баща му.Незнам като поотрасне още малко как ще са нещата,но по принцип не мисля,че е срамно.Като прояви интерес и започне да разпитва,просто ще му обеснявам и така.Смятам,че няма нищо срамно в голотата на родителите,също предполагам,че и него не трябва да го е срам от нас.Ще поживеем,ще видим. Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 8 932
Май излиза, че мъжете са по-срамежливи Mr. Green. И моят никога не се разхожда гол пред Монката. Е, не че аз припкам дибидюс  Joy, никога не съм без бикини, все пак вече разбира разликата между мъжете и жените.

# 33
  • Мнения: 819
Ани обожава да ме вижда гола,щото за нея това си е чиста покана...за сукане.Виж,с баща и е по-различно,ама рядко и се случва да го види...

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Изпада в екстаз  Mr. Green  Вика ЦИЦИ, ПЪП и държи да ги пипне. Надолу сякаш не й прави впечатление. Баща й отдавна спря да й се показва гол от кръста надолу Grinning

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

или ме гонят да "пръцкат" по корема ми.
на баща си пък никога нищо... все едно си е с дрехи.

# 36
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Види ли че баща и се съблича или излиза от банята и почва да тича около него и да вика"ТАТЕ ИМА ПИЛЕ". Като беше по мъничка питаше "КО ИМА ТАТЕ, ИКИ НЯМАААААААА". Аз не съм и особено интересна, казва само "МАМА Е ГОЛА" и най много да поиска да ме пипне по гърдите и толкова. Laughing

# 37
  • Мнения: 3 506
... Разглеждали сме и книги (по анатомия), дори съм му обяснила как се правят бебетата и как се раждат. Може би затова на него темата не му е интересна и не задава "неудобни" въпроси.

Блазе ти. Ние откакто минахме урока по анатомия, Ники все ме преследва с думите: "Мамо, покажи ми дупчицата, от която АЗ съм излязъл"  Mr. Green Особено ако ме види гола или в процес на събличане. И никакви картинки не вършат работа, дежурното е "Мамо, това бебе в книжката не е Никола. Искам да видя откъде АЗ съм излязъл от твойто коремче".....
Допреди това редовно ме питаше дали имам мляко в гърдите и искаше да му го показвам - пада си по нагледните уроци човекът Mr. Green
Татко му все се бъзика, че догодина ще го женим........

# 38
  • София
  • Мнения: 3 421
 Никак не реагират - щерката като по-малка се опитваше да хихика, но като разбра, че никой не се смее и престана.
 Малкият дали покрай сестра си, но намира за съвсем естествено хората да се разхождат голи и не му прави никакво впечатление.
 Сигурно като стане малко по-голям ще си  коригирам малко поведението. Сега само мъжът ми се е научил да се разхожда по слип и да не се появява гол от банята.
 Говоря спокойно и обяснявам по десетки пъти едно и също, за да няма "срамни" неща.
 Виж мъжът ми е по-срамежлив и определено е оставил на мен обясненията.

# 39
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Нормално. Покрай раждането на бебето много неща вече знае. Любима реплика е "Мамо, дай му цица да не реве"  Simple Smile
Важното е да приемат тялото си за нещо нормално, а не да се срамуват от голотата си.

# 40
  • Мнения: 22 828
Никога не съм се крила специално от моята. Имаше един период, в кото ме гледаше с интерес. Казвах й, ако нещо те интересува, питай. И съответно трябваше да обяснявам защо на жените гърдите са големи, за окосмяването и т.н. Сега, когато се случи да ме види, не й прави никакво впечетление.
Peace

# 41
  • Мнения: 4 406
как реагира ли- иска да гушка "гол тати" или "гола мама"и ни хвали за голямата чурка или големите гърди  Joy Joy това с шеговита нотка.не се крием от детето, не искам да му внушавам, че голотата е срамно нещо... вече виждам, че губи интерес, явно свикна с гола плът наоколо

# 42
  • София
  • Мнения: 2 686
моят мъж, както и сме на мнението, че в голотата няма нищо срамно и по никакъв начин не се крием от детето. Спим голи, нудисти сме, тя отдавна е свикнала с това и съответно голям кеф пада да търчи гола след банята (но това май всички деца го обичат).
Аз избягвам през деня да и се мяркам гола, защото веднага пристига да суче.

Даже скоро мъжо беше чел в една книга, че не трябва да се караме на детето, ако си пипа пишето. То все пак изучава собственото си тяло.

# 43
  • Мнения: 528
Мойта госпойца като ме види гола идва и ми показва Боц на Циците и се залива от смях,а като си слагам сутиена веднъж паща й й го показа че и през него може боц и идва и го дърпа и г оправи.Иначе не предявява интерес към нищо друго.Най обича като татко й прави нешто в кухнята и е по гащи и за да се хване за него без да иска му ги събува до коленете и започне да плаче защото и тя е седнала на земята Mr. Green и разбирасе  newsm78защото като се хване да се изправя за мама не сяда на дупето ,а като се хване за тате сяда а той се  Shocked
Татака сме ние.

# 44
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
С интерес Laughing.
Като ме види гола и веднага почва да коментира, че и тя като порастне ще има цици като мама....а тати си няма Joy и коса няма като мама Joy...
Баща си чисто гол не е виждала, а проявява любопитство Mr. Green...дебне го да излезе от банята и се опитва да му свали хавлията ooooh!.

# 45
  • Мнения: 537
Разглежда ми, хили ми се, гали ме, пипа ме, бърка ми в пъпа (много е неприятно), с две думи се радва. Като види баща си му се хили и се крие да му види п..ката. Когато тя пък е гола си бие корема да и шляпа.

# 46
  • Мнения: 814
Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата. Това ще спести за в бъдеще неудобни въпроси, нездраво любопитство. Още повече, че в детската ясла те вече правят разлика между двата пола, защото тоалетната една за двата пола. Там те не се крият, защото още нямат чувството за неудобство от голотата, но пък визуално възприемат разликата между момченца и момиченцата.
Не става въпрос за интимни контакти, но не виждам нищо лошо в това децата да ни виждат да се целуваме, прегръщаме, гушкаме, да ме носи на ръце, защото по този начин то разбира, че мама и татко се обичат и това създава определено чувство за сигурност у детето. Е, ще проведем първите уроци по полово възпитание, но по-добре е дечицата да възприемат голотата като нещо естествено, вместо да се крием.

# 47
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата.

Дори тук имаше майка която коментираше, че се къпела чисто гола с 9г. си син и той проявявал интерес към голотата и, жената питаше дали трябва да спре до го прави. Сина на леля ми, се притесняваше когато леля ми се събличаше пред него и се извръщаше целия зачервен. Това са все деца които от раждането си са гледали голотата на родителите си.
Не смятам, че е нормално 20г. дъщеря да гледа чисто голия си баща разхождащ се из къщата. На майка ми колежката (жена на 30 и кусур години) се къпеше чисто гола с родителите си (които също са били чисто голи), не смятам, че това е нормално и редно. Може и аз да съм задръстена, или хората са станали по разкрепостени, не знам. Не мога да го приема, няма нищо по свято от мъж виждат за първи път голата на млада жена (а не младеж, отвратен от отпуснатото целулитесно и увиснало тяло на майка си) каква ли представа ще има за женските тела това дете?  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 13 204
Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата.

Дори тук имаше майка която коментираше, че се къпела чисто гола с 9г. си син и той проявявал интерес към голотата и, жената питаше дали трябва да спре до го прави. Сина на леля ми, се притесняваше когато леля ми се събличаше пред него и се извръщаше целия зачервен. Това са все деца които от раждането си са гледали голотата на родителите си.
Не смятам, че е нормално 20г. дъщеря да гледа чисто голия си баща разхождащ се из къщата. На майка ми колежката (жена на 30 и кусур години) се къпеше чисто гола с родителите си (които също са били чисто голи), не смятам, че това е нормално и редно. Може и аз да съм задръстена, или хората са станали по разкрепостени, не знам. Не мога да го приема, няма нищо по свято от мъж виждат за първи път голата на млада жена (а не младеж, отвратен от отпуснатото целулитесно и увиснало тяло на майка си) каква ли представа ще има за женските тела това дете?  newsm78



Ееее, чакай сега...
тук говорим за деца на доста по-малка възраст от 9 г. И почти във всеки постинг пишеше, че всеки намира момента кога вече не е удобно да се разкарваме голи пред децата си. Макар аз като жена не намирам за неудобно да го правя пред дъщеря си ако ще да е на 20 г.
Пък за тялото на майката не ша да коментирам... така се създават комплекси... че девойките на по 20 нямат ли целулит и значи ли, че ако имат непременно гаджетата им трябва да се отвращават от тях.. Хайде стига... голотата е нещо нормално... да не говорим, че я има навсякъде...
Всеки сам за себе си решава тия неща... Това дето го казваш ти аз пък за първи път го чувам. Досега не бях чувала за 30 г. хора да се къпят с родителите си... А какво ще кажеш за обществените бани едно време... че нали там са се къпели едновременно едва ли не всички жени от селото... а уверявам те хич не са били разкрепостени...

Тия неща малко ми приличат на преиграване когато са в чак такава степен...

# 49
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Говорим за срещу-положени полове, моята майка също се е събличала пред мен, и това не ме е притеснявало, но ако баща ми го правеше, това вече щеше да ме притеснява. Да не говорим, че се коментираше, това че ако се разхождаш гол от както се е родило детето, то няма да му прави впечатление, не е спомената определена възраст на детето в изказването което аз коментирах. Говоря за това, че не може цял живот да ходиш гол пред детето което от другия пол. И аз не бях чувала за 30г. жена която се къпе с родителите си, но това не значи, че не съществува нали? Ето дойде време да чуя и такова нещо.
Както каза всеки решава сам за себе си, за мен това е недопустимо, когато детето стигне определена възраст.

# 50
  • София
  • Мнения: 13 204
Тинка, тук не говорим за деца от противоположния пол... Въпросът е зададен така "Как реагират децата ви когато ви видят голи?". Ако имах син не бих се притеснявала да ходя гола пред него до възраст, която според мен е 6-7 г. Пък и всичко е въпрос на гледна точка. Има си хора нудисти. Аз не съм от тях, т.е. не бих се съблякла по монокини дори на плажа, което не ми пречи да не се притеснявам от голотата в семейството си. Също нямам никакви протеснения, че дъщеря ми се къпе с баща си и то доста често... Нито пък той се притеснява... Хората едно време като са мятали по една препаска какво... да не е било ненормално. Да не говорим, че и до днес в Африка има племена дето така си ходят. Значи всичко е въпрос на създадени предразсъдъци. То едно време и глезен да покаже някоя жена е било неприлично... Времената се менят, с тях и нравите...  Grinning

# 51
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ние никога не сме се крили.Моят син сега е по4ти на 14г,но когато стана на около 8,запо4нах да се обраЩам,после се разделихме за 2 г.Когато се събрахме отново ве4е му беШе неудобно както той да ме гледа,така и аз него.Слу4вало се е да покаже не6то,ако има проблем/около гениталиите/,но откакто по4наха да растат космите приклЮ4ихме с показванията.А мен от тогава не ме виждал/10г/ и сам излизаШе от стаята,за да се преоблека,не се е налагало да говоря или моля.Но ние винаги вси4ко сме обяснявали и отговаряли дори и на неудобни въпроси.Мисля,4е това помогна.И той сам си намери правилното поведение.

# 52
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз понеже имам момчета гледам да не се мотая гола пред тях. Но се е случвало да сме някъде на почивка в една стая с големия и да ме види гола. Тогава просто се обръща на другата страна. Ако ще се събличам а той е около мен му казвам да се обърне на другата страна. Така е откакто знае какво е друга страна. Така е сега и с малкия. Като се събличам му обяснявам да иде да си играе в другата стая мама да се облече. С баща си нямат такива притеснения защото са мъже. Поощряваме липсата на срам пред баща им за да може ако има някакъв проблем със "интимните части" да могат спокойно да споделят с него а не да се притесняват и да задълбочат проблема. Също така като родих малкия докато го кърмех поощрявах големия да седи с нас в стаята защото заради кърменето и изцеждането циците ми все бяха навън и трябваше или аз все да седя в спалнята или детето да не може да влезе в хола да седне спокойно.

# 53
  • Мнения: 1 464
Дъщеря ми е свикнала и не и прави впечатление моята голота.Само от време на време ме пита защо няма млекце в гърдите и аз и обяснявам.Баща си обаче още не е виждала гол и не знам как ще реагира Rolling EyesВсъщност не смятам и да го вижда де.Като стане по-голяма ще започнем да си говорим по тези въпроси,сега не Naughty

# 54
  • Мнения: 5 877
Хаха, и нея пъпът я впечатлява много. Даже по едно време рисуваше всички хора с пъпове.

# 55
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Tinka79 мисля, че наистина малко преиграваш! Тук става въпрос за малки деца, не за възрастни хора!

Както на теб ти се струва прекалено това, да се показват родителите голи пред МАЛКИТЕ си деца, така на мен ми се струва прекалено да си крият голотата от същите тези МАЛКИ деца! Става въпрос за деца на  месеци, годинка, две, три! А не за деца на 30г.! Wink

Едно дете на годинка, две, че и повече не схваша голотата така както възрастните я разбират! То разбира, че тати има пишка, а мама няма - тя има цици-примерно. Децата се виждат голи в яслата, детската градина и там виждат същата разлика м/у момиченцата и момченцата.  Ако баща им започне да се крие от тях на тази възраст единственото което ще постигне, е да събуди любопитството им, какво толкова има там!/ако са момичета, обратното ако са момчета/.

Както съм написала мъжа ми още къпе и голямата и малката в банята  гол, без никакви проблеми. Разхождаме се голи след банята вкъщи и на никое от децата не му прави впечетление, че мама или тати е гол/а!

Сигурна съм, че може би до година -две баща им ще спре вече да ги къпе гол или да се разхожда гол пред тях. Всичко ще стане постепенно с времето си. Както е написала martisun, когато започнат да разбират да се обръщат на другата страна когато тати/мама се събличат или обличат! Засега обаче смятам, че е излишно да се крием пред тях!

Същото щеше да важи ако бяха момчета, само че за мен!

А иначе както е написала Vache , мен не би ме притеснявало да ме видят гола на каквато и възраст да са. Както се надявам и те да не се притесняват, за да може ако имат проблем спокойно да го споделят с мен!

Това е моето мнение, не го налагам на никой! Всеки сам решава как да си се държи пред неговите деца! Peace

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Голотата е най-естественото човешко състояние.
Не бива да се натрапва разбира се, но този странен свян от собствените ни тела е много нездравословен.

# 57
  • Мнения: 8 505
Реагира по следния начин,например:"А!Мама има дупе!И Ирина има дупе!Ето го дупето на Ирина" и показва Simple Smile Всъщност вашите хлапета говорят ли в трето лице за себе си?

# 58
 Че радва се детето, така реагира.Мен като ме види почва да изрежда кое какво е и се гледа  себе си , дали и тя има такова.Много беше смешна като видя баща си преди няколко месеца /той вече не смее да се появява/ гол.Тя го беше виждала и преди, но никакъв интерес не проявяваше.Обаче веднъж той идва от банята и тя го пресрещна , погледна го еди-къде си и посегна... BlushОт тогава не ходи без гащи Joy
Нашите много, много не са се крили от нас, даже в жегите си ходеха по гащи само.Така, че мен това не ме впечатлява, но съм доволна , че е момиче все пак.Аз свекъра научих да копае в градината без риза, ми жал ми е за човека.К'во има да се срамува от мене и да се крие, аз на море не съм ли ходила!?

# 59
  • Мнения: 1 047
Не реагират. Аз ги къпя и двете госпожички. За тях това е нещо нормално.

Тук се изказаха доста потребители:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12407.0

Много рядко му се случва да ме види разсъблечена. Когато вечер си сменям тениската и той дотича от някъде и ме хване в крачка, започва да се смее с глас. Joy
Колко е голям?
А ти как реагираш?

.........Малкия като се съблека и ме пляска по дупарата. Laughing
Защо? Това му поведение копирано ли е от някъде?

......или ме гонят да "пръцкат" по корема ми.
Как се "пръцка"? Това игра ли е? newsm78

........Ники все ме преследва с думите: "Мамо, покажи ми дупчицата, от която АЗ съм излязъл"  Mr. Green Особено ако ме види гола или в процес на събличане. И никакви картинки не вършат работа, дежурното е "Мамо, това бебе в книжката не е Никола. Искам да видя откъде АЗ съм излязъл от твойто коремче".....
Допреди това редовно ме питаше дали имам мляко в гърдите и искаше да му го показвам - пада си по нагледните уроци човекът ........
И аз бях така като малък. Embarassed

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Отбелязва разликите като конферансие пред публика. Явно чака похвала, за откритията си... И толкова.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, при нас просто къпането заедно си е традиция. Малката вижда разликите, много й е смешно и вече  разбра, че мамите имат големи "копи" (от копчета) - това е нейното име за гърдите. Но при мен положението е лесно, понеже имам момиче и нямаме различия по пол. Баща й не живее с нас и няма как да го вижда гол, но предполагам, че в детската градина ще се образова за разликите между половете. Аз никога не съм се притеснявала от голотата пред малката, още повече че тя и досега обича да ме прегръща гола...адски се кефи да проверява дали моята и нейна кожа са еднакви на докосване. Сигурно в Америка за такива прегръдки ще ме метнат в затвора Joy Joy онези там нали са луди на тази тема! Wink Wink Wink

# 62
  • Мнения: 14 654
никак не реагира, свикнал е да ни вижда голи. понякога прави коментари, за се заяжда, не защото е впечатлен

# 63
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не коментирах изказването на авторката (което е напълно ясно, че става въпрос за малки деца), а това изказване:

Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата.

Което само по себе си говори, че ако децата от малки виждат голи родителите си дори и като голямо няма да му прави впечатление голотата. (поне аз така го разбирам) Което изказване оспорвах аз.
По горе съм отговорила конкретно, на авторката. Аз също не се крия, но като стане по голям и забележа интерес от негова страна ще се крия. Това е напълно естествено. Аз се отвращавам само от мисълта, че мога да видя баща си гол.  Sick, предполагам, че ще бъде същото и с детето ми като порасне.

# 64
  • Мнения: 1 263
Всъщност вашите хлапета говорят ли в трето лице за себе си?
Да естествено Laughing тя май само така говори за себе си.

По темата: Наддава боен вик и с всичка сила ме шляпва по бедрото.

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 13:34 от eremita

# 65
  • Мнения: 37
При нас е много интересен пъпа и все гледа да си мушне пръста вътре.Сега понеже съм бременна в 4м. иска да ми вижда корема и да говори на бебето и го целува,а  като ми види гърдите и  става много смешно и все иска да ги пипа или си вдига  блузата за да ми покаже,4е и тя има .Към баща си не проявява голям интерес

# 66
  • Мнения: 1 446
Идва и сяда където намири и чака да се съблека. После задължително ме щипва за някъде и побягва.
Един ден ходиме на женско парти и с три приятелки бяхми в спалнята и избирахме блузи , а той беше с баща си в хола. Аз заключих вратата на спалнята докато се преобличахме , за да не почувстват неудобство приятелките ми. Той тропа по - вратата и накрая се почувства много обиден и започна да плаче. като тръгнах да го успокоявам , той ми каза:"Инка види Сиси гола". Сиси му е любимка.
Баща му изобщо не му е интересен.

# 67
  • Мнения: 3 323
"Я, мама боса!" - единия ми син.
"О, мама стана кака!" - другия, вероятно защото по телевизията все каките са разсъблечени - не разбрах логиката.
Най интересна беше реакцията на дъщерята на наши приятели като ходиха да пишкат със моя син - "Я, Каро има пръстче!"  rotfImao rotfImbo

# 68
  • Мнения: 2 070
Яна, 2г,7м - Почва да вика - "Тате татеее, мама е голишкаа, ела да я цункааш". И почва да ме щипе и пляска"  Баща си, като и се разкарва гол, отбелязва, че имал пишка и че значи е момче и момченцата в яслата също имали пишки.   Понеже всяка вечер  се съблича чисто гола преди да я мия и тича из апартамента гола и пее "кой е гол кой е гол кой е Голчо от Гол тупан" /баща и я е научил, той го правел като малък/ и като види нас голи и казва "ааа голиш голиш, кой е от Гол тупан"

Ей такива. Много е смешна.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Тери е малка още и засега само ни разглежда/най-вече гърдите ми/,а татито обикновено е по боксерки и не е видяла разликите.

# 70
  • Мнения: 999
Като по малка не ми обръщаше внимание, освен на корема и му казваше пупа.Но от около 8-9м. като ме види гола идва и ме пипа по крака и пак казва че е пупа.

# 71
  • Мнения: 1 640
Интересна съм й-вика"цици" и се разголва и тя-проверява нейните дали са на мястото си.Проверява и бабите,когато дойдат на гости.В тоалетната идва с нас и ни наблюдава.Не успяваме да я изгоним.даже коментира какво аз или баща й правим,за да са осведомени съседите,все пак! Joy

# 72
  • Мнения: 6 390
Никак не реагира, не й прави впечатление когато сме голи
При нас никой от никого не се крие.

# 73
  • Мнения: 1 680
Моят ми се хваща за пъпа с голям интерес, друго не го вълнува.  Joy
Не смятам да се крия, не искам да му внушавам, че голотата е срамна и нередна.

И аз така мисля. Сега не се къпя с Жори и не ме вижда гола, но ако се случи(гледам да не се случва) не бързам да се крия, а просто продължам да се обличам.,

# 74
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Дъщеря ми казва "пупу" и "цици" и естествено,започва да ми рови в пъпа и да ми "настройва" зърната    newsm62   
А баща си е виждала по боксерки,гол не.

# 75
  • Мнения: 105
Koгато ме види започва с въпроси: това какво е?, аз кога ще нося сутиен?, и т. н. Татко и не ходи гол, но е забелязала че има нещо по- различно Embarassed

# 76
  • Мнения: 3 034
Като по-малка задаваше въпроси, но след като любопитството й беше задоволено с подходящи отговори, се не реагира никак.

# 77
  • Мнения: 2 722
Като че ли сам откри разликата между мъжа и жената - беше на година и 6 месеца, аз съм се навела по потниче над леглото му и му говоря а "малкия мръсник" ми зяпнал в деколтето - не реагирах никак. След малко като излезнах от стаята му той си дръпна бодито погледна се, после прекара ръка по гърдите си със странно учудена физиономия че там няма нищо /понеже спи в самостоятелна стая до преди няколко месеца го наблюдавахме с камера, сега вече му имам доверие Simple Smile/На другия ден ме хвана за гърдите с въпросителен поглед и аз му отговорих че това са цици - момичетата имат цици. Тази думичка я научи само с едно казване. Ние с мъжа ми не се крием на влизане и излизане в банята, докато се преобличаме,  защото природата си е природа и няма как да я скриеш но освен тази по-скоро образователно смешна случка друго касаещо пола не привлича внимамието му - приема голотата за нещо нормално. Знае че тати няма цици, знае също че на Маня - етърва ми - циците са мънички /как го разбра през дрехите не ми е ясно/ и възторжето прие обяснението че това е така, защото кака му ги е изпапала като малка Simple Smile

# 78
Заглеждат се и искат да пипнат, но те така реагират с всичко. Ние не се крием от тях. Виждат ни голи редовно.
Знаят кое какво е и за какво е (че дупетата са за да се пляскат, например).
Малкия обича да си слага главата върху едната цица на мама и когато аз галя или целувам другата той ми се мръщи и ме бута с ръка.
Случва се и да си играят в единия край на стаята докато ние правим секс в другия. Първите няколко пъти им беше интересно и малко се стряскаха в края ама после свикнаха и вече не ни обръщат много внимание...

# 79
  • Мнения: 4 414
При мен са й интерсени гърдите ми. Иска да ги пипа, явно й е много смешно, защото се хихика и прави боц... Crazy Оня ден за пореден път ме пита "Какво е това", аз й казвам "Гърди" и казвам и ти имаш гърди...
и нашата щерка така...баща си май не е виждала гол в по-съзнателна възраст...не че се крие целенасочено...вижда го редовно по боксерки и един ден ме пита: "мамо, тати какво има отпред на дупето?"..."пишка"..."и аз имам пишка!"..."момичетата нямат пишка..."..."само Сашко има пишка ли?"..."да"
това е на този етап...не се крием от детето...това са естествени нещо, не искам да си мисли, че са срамни.

# 80
  • Мнения: 2 722
любител - това ми звучи извратено ако е истина

Случва се и да си играят в единия край на стаята докато ние правим секс в другия. Първите няколко пъти им беше интересно и малко се стряскаха в края ама после свикнаха и вече не ни обръщат много внимание...

# 81
На мен пък това:
...знае също че на Маня - етърва ми - циците са мънички ... и възторжето прие обяснението че това е така, защото кака му ги е изпапала като малка Simple Smile
Не чак извратено, но неправилно...

Интересно ми е каква ти е дефиницията за извратено щом определи правенето на секс докато децата са в същата стая като такова?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Уф, нашият напоследък гледа с ей такива очи  Shocked, когато аз или тати сме без дрехи. По принцип не се мотаем голи пред него, но като се преобличаме.... Така зяпа, че ме хваща срам  Embarassed
Неудобно ми е вече и като правим секс, докато той спи.  Спим в една стая все още.

# 83
  • София
  • Мнения: 172
Опитвам се да не ме засича гола, ако се преобличам наоколо, гледам да е с гръб към него. Независимо от това момчето имаше преди месец два навика да вика силно "мама е гола", като ме види да се преобличам, без да съм чак толкова гола.  Често това - в близост до вратата на апартамента, тъй че съседите може да са се посмяли.
Другото, което ми е казвал е "мамо, ти имаш нещо", визирайки бюста ми.

# 84
  • Мнения: 2 534
Мммм, и моят принцеска се впечатлява от бюста ми ...

Мамооо , големи гъдички имаа  Joy

# 85
  • Мнения: 2 722
Любител, излишно е да се превръща в личен спор - аз имам едно мнение по въпроса, ти друго. Аз ползвам пред детето си думите които се ползват в 90% от случаите, защото не ми се вижда логично да назовавам нещата с "възвишените" им имена - бюст /или направо вторичен полов белег/, ти правиш пред тях неща, които са прекалено интимни/по мое виждане, разбира се/ и са предназначение да доставят удоволствие на двама души а не да направят сеир на повече.
Но както вече писах - въпрос на виждане - всеки сам си определя начина на провеждане на уроците по полово възпитание  Wink

# 86
Mama_Galia_66, не съм целял да го превръщам в личен спор. Просто думата, която ти употреби, за мен е много силна и попитах какво точно имаш предвид с нея. Няма нужда да се отбраняваш - аз не съм те нападал с епитети.
Това, което казваш за сеира, също не ми се връзва - все пак не сме изнасяли представления за пари...

# 87
  • София
  • Мнения: 6 999
Никога не сме се крили с баща й, но пък и не сме натрапвали голота... и двамата сме я къпали и понякога още я къпем и всички сме голи. Знае, че жените имат вагини, мъжете пениси/пишки. Изобщо не се впечатлява от това. Нямам намерение да я карам да се срамува от голотата си, но от друга страна леко пресичам желанието й да виси с мен или с баща си в тоалетната, като неуместно. Пояснявам, че всеки има нужда да се усамоти.

Всъщност най-глям интерес у нея предизвикват гърдите. Но май и това отмина и обшо взето като ме види гола само се опитва да ме ощипе /от мен го е научила/  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт