Втори фотошоп конкурс - предложения и идеи :)

  • 10 691
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 084
ОК, нека все пак първо определим темата, за да можем и да съберем материали (което си е доста съществена част от конкурса), да опитаме с общи елементи и да видим какво ще стане Simple Smile)

Идеята за равен старт на мен лично много ми допадаSimple Smile)

# 46
  • Мнения: 2 957
Нали целта е да се видят различни неща всеки да покаже своята индивидуалност ! Grinning


Май вече не е много ясно каква е целта;) Май да си доказваме една на друга коя е по-добра .
 Jaly всичко е за забавление.Не сме в някой тясно профилиран фотошопски форум,където да демонстрираме умения и трикове.Не виждам смисъл от подобни "напъни".

# 47
  • Мнения: 2 863
http://forum.studio-bg.com/index.php?showtopic=1145

ето един бг пример за състезание в колажите, имаше много интересни неща... имаше и свобода... за темата аз съм за нещо пролетно, да изчакаме и другите да се включат... май повечето искат баба Марта за рамките....пък какво  ни пречи да си направим една баба марта за рамките, с определени елемнти и един колаж пролетен???
Но сейдж, ако са само задължителните елементи няма ли наистина да е скучно, защо да не присъстват задължителни елемети,  а от там нататък кой каквото иска, като гледам не са много желаещите, ако са само задължителни елементи... newsm78

Нали целта е да се видят различни неща всеки да покаже своята индивидуалност ! Grinning

Май вече не е много ясно каква е целта;) Май да си доказваме една на друга коя е по-добра .
 Jaly всичко е за забавление.Не сме в някой тясно профилиран фотошопски форум,където да демонстрираме умения и трикове.Не виждам смисъл от подобни "напъни".

Не знам защо го разбираш като доказване, аз дори не пускам рамки в темите,  предложих нещо, реализирахме го, мисля че на повечето момичета им харесва, аз нямам проблем  и да няма никави състезания,  по нагоре казах ясно за мен какъв е смисълът от състезанията, аз така съм се учила... и ми харесва
.. не разбирам много какво предлагаш-  да няма състезания или да няма правила????

# 48
  • Мнения: 461
Да има критерии за оценяване, но да няма задължителни правила - тук става въпрос за конкурс на непрофесионалисти все пак.
Уточнете първо критериите, а за бъдеще правилата винаги може да се доуточняват - все пак това е само Втори конкурс! С опита нещата ще си дойдат на мястото.
Иначе идеите са страхотни   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 084
Jaly,  разгледах линка - има много интересни неща Simple Smile)

Разбира се, че е добре да има и допълнителни елементи Simple Smile, за да е по-голяма разнообразието и по-стимулирано участието. Поне аз бих се изкушила да сложа една А-М тук-там Simple Smile))))))))))
Предлагам темата да е пролетта, а това включва и Баба Марта Simple Smile), и Малък Сечко Simple Smile), и арт фотография Simple Smile) (последното е тънък намек към участниците във фото тематаSimple Smile))
Кажете съгласни ли сте?

# 50
  • Мнения: 2 863
Сейдж, аз мисля, че колкото повече обсъждаме, толкова по-малко съгласни ще имаме....
да почнем да постваме тука  предложения, аз за елементите едва ли ще съм ви полезна, но ще потърся нещо подходящо за основа на пролетен колаж.. ти за колажа имаше предвид обща снимка и всички да работята върху нея или няколко снимки???...
пък фотографките, ако трябва специално ще ги поканим.. ...

# 51
  • Мнения: 623
ще участвам и ще се съобразя с регламентите и темата, които изберете....

беше ми интересно това с еднаквите елементи, но...ако за някои е много ограничаващо - нека да се съобразим и с тях?  и елемент, закодиран в дума не е зле ?! Peace

различни рамки сме правили вече....и различни теми....нека да пробваме нещо ново?

# 52
  • Мнения: 1 630
Аз съм сагласна с Jaly

Най-приятно ми е в часта за фотография по тема
Но с толкова малко участници не е интересно
Участвам на друго място в такива тематечни конкурси и е много интересно и полезно

Рамки лично на мен не ми е интересно да  правя,
 но пък определено ми е приятно да гледам вашите   bouquet

Бих се включила с удоволствие в тема за ретуш

Предлагам следното

публикува се една авторска снимка и всеки който иска
в срок примерно от седмица пуска обработен вариант
+ стъпките по които го е обработил

След това гласуване
Победителя пуска следващата снимка
Мен лично това би ми било полезно и интересно

Ако има желаещи да се включат мога да  пусна първата снимка

Това като отделно съзтезание (или по-скоро учебна тема) не като "конкуренция" на рамките
Какво ще кажете?

# 53
  • Мнения: 2 863
Рали, давай снимката -  сигурна съм, че като не го уговаряме толкова много, по-добре ще се получи...
Само не знам дали да е отделна тема или тука да я пуснеш....
Хайде нямам търпение, едно ми е  скучно днес....избирай нещо и го пускай, който иска- ще се включи!
Нека е  да е отделна тема, ако се съберат мераклии ще си ги прогласуваме накрая Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 1 084
Raly, давай снимката, ако искаш в отделна тема Simple Smile)

Иначе, за "фотошопската" Simple Smile) - темата пролет ли остава? Правим рамка и колаж Simple Smile) вероятно и арт фото, макар че май ще трябва да е със стари снимки Simple Smile)) сега, в края на януари.
10 елемента достатъчни ли са с избор на включване на поне 3 Simple Smile) и възможност за допълнителни извън "задължителните" Simple Smile Четки, шрифтове и прочие Simple Smile)))))) могат да се използват в изобилие Simple Smile)))

А идеята с ключови думи е супер интересна - с нея може да се направим и отделен конкурс Simple Smile))

# 55
  • Мнения: 2 863
Сейдж,  да направим по думите сега колажа???
тя е нежна като пролет... лигавя се де, ама нещо ей такова не може ли... и кой каквото иска да твори.....който иска с деца, които иска без......

# 56
  • Мнения: 1 884
ще участвам и ще се съобразя с регламентите и темата, които изберете....

беше ми интересно това с еднаквите елементи, но...ако за някои е много ограничаващо - нека да се съобразим и с тях?  и елемент, закодиран в дума не е зле ?! Peace

различни рамки сме правили вече....и различни теми....нека да пробваме нещо ново?



 Peace Подкрепям! Това с еднаквите елементи доста се говори вече, и не знам какво толкова има да се умува. Или го правим, или не, в крайна сметка, точно защото не е специализиран форум за фотошоп, както каза някой,  няма да се доказваме една на друга коя е по-добра и коя не е. Обаче май така излиза. Нали уж го правим за удоволствие и забавление, а не за да се караме и сърдим или пък да си мерим ...  Sick Аз мисля, че именно като са повече общи елементи, точно тогава няма място за сърдене и т.н. Не става въпрос за "подрязване на крилцата", но все пак нали регламент някакъв трябва да има.  newsm78 Ако са предложени 20 елемента, все ще има нещо което да си хареса човек и с малко въображение да направи нещо. В горния линк, дето е даден, от една проста улица хората са направили невероятни неща, за какво говорим ....  Grinning

Аз съм "за" колаж, на тема пролет ли остава или какво? raly, чудесно е че можеш да предложиш някоя интересна снимка, върху която може да се работи.

# 57
  • Мнения: 2 863
Нека да е пролет... но не трябва ли преди това да финализираме сегашните състезания и тогава?

# 58
  • Мнения: 1 630
Eто пуснах тема
Кажете, дали тази снимка ви допада като материал за работа

# 59
  • Мнения: 2 863
абе ако имаше някое личице, на мен  щеще по-да ми хареса, ама и тази става Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт