Втори фотошоп конкурс - предложения и идеи :)

  • 10 693
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 084
Ето я и темичката. Можете да давате предложения и идеи както за тема на конкурса, така и за правилата на участие, начина на гласуване и избора на елементи.

# 1
  • Мнения: 2 863
иййййййййй много си бърза бе, аз  докато се мотам и  ти мина като бързия влак с темата Joy
по същество, мисля първо по схмемата още малко да помислим.
Да е с определени  елементи ...4-5 на брой?
Да бъде анонимно.
Да запазим ли категориите? за арт фото имахме само 5 участника,аз много се надявах на фотографките да се включат по активно, ама нещо не се получи
И разбира се темата....

# 2
  • Мнения: 2 863
копирах мненията от другите теми, ако някой съм пропуснала Embarassed да не се сърди
boomerang  
 
аз предлагам да предоставим един елемент и всеки да даде виждането си по него... нещо от този тип трябваше да се получи сега- типичният израз на св Валентин е сърцето...  следващият конкурс за колаж да е например- конкретна чаша за кафе и да видим кой как ще я вмести в творбата си....

Vesika
 Цитат на: boomerang в петък, 26 януари 2007, 10:00
аз предлагам да предоставим един елемент и всеки да даде виждането си по него... нещо от този тип трябваше да се получи сега- типичният израз на св Валентин е сърцето...  следващият конкурс за колаж да е например- конкретна чаша за кафе и да видим кой как ще я вмести в творбата си....

Интересно предложение,аз съм ЗА

SheDevil
Точно така се прави конкурс /фотошопски/ по принцип. Доста рових из други форуми, и установих, че навсякъде се предоставят материалите които да се включват в колажа, рамката и т.н. По този начин, всички имат равен старт, защото използват едни и същи неща, но с различна гледна точка и идея. По този начин, освен познаването на програма се гледа  и креативността. 

sage 
 Точно това предлагахме и ние с Jaly ) Въпросът е как ще подберем материалите:)),  но съм готова да се заема ) с и малко google-стване )

SheDevil Ами добре, на ред май е Баба Марта, тъй че... да действаме

Malenna
прави сте, ама аз не съм сигурна че стила в който работи Sage, например ще е върже с моите шерании. Т.е. може да има някакви 2-3-5 елемента. Но не виждам как ще стане с един общ "пакет" от елементи. +Това аз никога не знам какво ще стане. Изпробвам, и много често сменям коренно нещата, а едни конкретни елементи биха ме ограничили ,много.
И сигурна съм, това разнообразие което виждаме на първия конкурс, на следващите няма да го има.

иначе те символите на любовта ,на баба Марта, на 1 юни се знаят.просто разсъждавам...
 а Google е за всеки. Като една огромна библиотека.

SheDevil
И ти си права, трябва и това да се предвиди също, затова трябва да се отпуснат повече елементи като предложения, за да има по-голям избор. `Дет се вика за всеки по нещо. 


fun lovin

звучи ми доста интересно като идея - за еднаквите елементи....
бих участвала в такъв конкурс, не знам доколко ще се справя, но ще се пробвам
наистина няма да е толкова шарен като първия, но пак ще има различни идеи и в това ще е чарът....интерпретацията на всеки....

аз съм за....но може и да се окаже доста сложничко - зависи от подбора на елементите...

 
petia47 Хубава идея!И аз може да се включа.

Jaly
Аз мисля така:
Ако някой  отдели време и направи конкретно предложение за елементи и тема на следващ конкурс, да се обсъдят предложенията овреме, а не след като е пуснат конкурса, за което She Devil  беше права да ни обърне внимание.
Да бъде с определени елементи.  Нека пробваме различни схеми и да видим как ще участват най-много хора- поне за мен това е критерия дали схемата на състезанието е успешна. Ако е с  определени елементи ще могат да участват и момичетата, които отскоро се занимават, понеже  няма да е проблем липсата на голям набор четки или пък скрапове....
Тогава можем да поканим клюкарника да гласува
Да бъде анонимно, за да не се влияе гласуването от ника на участника,  а ако е за рамка - с определена снимка.
Никога не може да бъде удобно за всички или на всички да им хареса, но с времето всеки ще си намери мястото, къде да участва.



sage 
 jaly, а дали да не направим специална тема за предложения и идеи , защото засега става много разхвърляно? Аз пиша поне в три теми едновременно )


 вие сте Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 884
Такаааа, дайте първо да решим темата какава ще е, за да се ориентираме какми елементи да качвами. Може да е нещо такова. Облечи модела - http://demiart.ru/forum/index.php?showtopic=8327

Условия на конкурса.
1. Участие с една "творба"
2. Не по-голяма от 800 px, или повече от 250мб.
3. Работите да са авторски, направени специално за конкурса /да не са плагиатсвани/
 

# 4
  • Мнения: 1 084
Може да е малко рано, но ..

Публикуване на творбите в webshots Simple Smile  SheDevil се измъчи с линкването в Мултиплай Simple Smile))

Право на два гласа при гласуването (дори и да има изкушени да гласуват за себе си Wink), поне да дадат и един глас за другите Simple Smile)))


2. Не по-голяма от 800 px, или повече от 250мб.
3. Работите да са авторски, направени специално за конкурса /да не са плагиатсвани/

Ако публикуваме в уебшотс, размерът няма да е от значение Simple Smile),  a thumbnail-те ще бъдат с еднаква големина Simple Smile))
С номер 3 напълно съгласна Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 1 884
Ами темата... newsm78

# 6
  • Мнения: 2 863
сега ще ме карате да си правя регистрация в уеб шота........ Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 084
Може пак да направим обща регистрация Simple Smile) или всеки да публикува отделно и накрая просто да даде линк към творбата сиSimple Smile)

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 23:11 от sage

# 8
  • Мнения: 2 863
ми така си беше хубаво с обща регистрация, ама и с линк става

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Добър вечер! И наздраве! Нали раздумката щеше да е на по чашка. Mr. Green
Из руските форуми бях срещнала конкурс като са дадени около 20 елемента, рзделени на бекграунди, елементи и още нещо. Всеки имаше право да ползва определен брой от предоставените неща. Така пак ще е приблизително равен старт, а и ще има многообразие.
Примерно да се дадат 5 фона, от тях да имаме право на 2, 10 елемент- да използваш 4, нещо такова.
Иначе съм съгласна с анонимността, и с правото на два гласа.
Може засега арт фото да го премахнем, но то и колажа може да се окаже излишен, ако работим с конкретни елементи. Или пък за него-отделни. Но така ще падне голямо търсене и предлагане.

# 10
  • Мнения: 1 399
Ако конкурса е анонимен, не става с обща регистрация и всеки да си качва сам творбите.
После как ще се доказва авторството  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 084
Тогава да ги изпратим всички на някой съвестен доброволец (SheDevil, например), който да ги качи в уебшотс с някаква номерация, заглавие, буквичка Simple Smile) специално за конкурса Simple Smile))
Само идея Simple Smile)

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Доразвивам идеята на SheDevil за обличането на модел. Може за осми март да е със заглавие "Красива мама" и да обличаме и/или гримираме, може и прическа да направим на една и съща жена.
Но това да остане за третия. Вторият да е "Баба Марта бързала, мартенички вързала" Laughing

# 13
  • Мнения: 5 539
Цитат
"Баба Марта бързала, мартенички вързала"
Чудесно, но скрап с мартенички е много малко вероятно да намерим в мрежата Wink

# 14
  • Мнения: 1 630
Цитат
"Баба Марта бързала, мартенички вързала"
Чудесно, но скрап с мартенички е много малко вероятно да намерим в мрежата Wink

Баба марта е добра идея, според мен

Скрап директно с мартенички може и да няма, но можем да снимаме мартенички
Мога да се наема със снимането им, ако искате

Иначе може елементи - щъркел, лястовица, цъфтящо дърво  и тн

Общи условия

Активация на акаунт