Естетика и етика във форума?

  • 2 656
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
Естети ли сте?
Етиката на почит ли е при вас?
Какво разбирате под етика?
А под естетика?

И имат ли те почва в нашия форум Simple Smile
Да кажем етика на поведение, естетика на езика, ако щеш и на подредба на изписваните мнения.

# 1
  • Мнения: 765
 Разпиляна  съм тук и навън , а това никак не е естетично . Невъздържана съм често  , а това не е етично . Иска ми се . Малко са потребителите , които мога да асоциирам с тези понятия . Жалко и за мен . Изход не мисля , че има , затова  търся естетика дори в отблъскващото и често я намирам  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 072
Естетика и етика във форума?

  Umbra, аз ги намирам понякоа във форума. Не сме чак толкова черен дявол.
На доста форумки естетки и творци се нагледах в темите за коледния базар.
А етиката я откривам дори в пускането на двайсти пост от рода "И аз те подкрепям!", когато някой е помолил за палцистискане.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Възпитавам се на естетика..... опитвам се да бъда етична..... в живота съм много сприхава и първосигнална....... тук може да не ми личи .......

# 4
  • Мнения: 1 113
Сещам се за онзи виц - "Кое е законно, но не е нормално, кое е нормално, но не е законно и кое нито е нормално, нито законно? - Законно е мъж на 60 г. да е женен, но не е нормално жена му да е на 20 г. Не е законно тази жена да има любовник, но е нормално. И нито е законно, нито нормално да се повдига този въпрос."
Етиката е начин на поведение, на толерантност, на премълчаване, дори. Докато естетиката е вкус, ценности и прочие. Естетиката е по-размито понятие според мен, всеки я намира на различно място.

# 5
  • Мнения: 899
Темата ми не е негативна, да обиждам форума и хората, които пишат. Все пак прекарвам доста време тук.
Идеята ми е проучвателна просто, интересна ми е самооценката на потребителите.

Пък и ми се чете нещо по-смислено, от напращелите теми напоследък Simple Smile

Да си размърдаме мозъците!

# 6
  • Мнения: 6 167
да, естет съм.
тук се старая на аватарите си. те ме представят, изразяват, те са ми 'лицето'.
никога не бих си закачила аватар като на мина33 примерно ( нищо лично), или да размахвам среден пръст на хората и тн.
опитвам се да съм толерантна и повече разбираща. въпреки, че съм много властен човек и принципно като хрътка държа на мнението си, ако съм убедена, че съм права (с което не се гордея чак толкова).
в крайна сметка обаче това са някакви мои самооценки.
със сигурност се старая, пък колко успявам.. е друг въпрос.


умбра, много благодаря за темата.

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 11:26 от Lennie

# 7
  • Мнения: 4 362
Когата става въпрос за Естетика и етика тук ,на ум ми идва само един ник-Малена  Peace
Мисля,че двете неща вървят ръка за ръка при нея Peace и аз и се възхищавам

Аз се стремя да постигна и двете ,но в много неща съм разхвърлена и не последователна,но винаги с цел  Wink
Имам си свой стил,но дали той може да се нарече естетика .....  

# 8
  • Мнения: 899
Аз например съм малко чалната на тема равновесие.
Всичко да е уравновесено - в подредбата на дома, например. Както казва и Лени - аватари, подписи, това ни представя.
Също така етичността в отношенията между хората ми е много важна. Никога не съм обиждала някой директно, в живота, още по-малко бих го направила тук. За мен не е етично например, веднъж да кажеш едно, но после да си промениш мнението на 180 градуса, за да подкрепиш някоя от приятелките си тук. И така да обидиш пък трети.
Не е етично и да се лъже, да се изкарва някой по-различен, отколкото е.

# 9
  • Мнения: 3 423
Темата ти е прекрасна!!!!

Под пара съм, та не мога да се
впускам в дълги разсъждения.
Казвам само, че във форума има
и етика, и естетика. И няма.
Многолюдие сме, всеки има различен
старт, възпитание, жизнен опит.
Ако сравня темата за шундите и тази,
лъсват и етиката, и естетиката.
Ох, спирам, после пак ще се включа.
Приятен ден на всички!

# 10
  • Мнения: 6 167
Не може да се каже, че интернет , виртуалното пространство не провокира хората да бъдат по-различни от това, което са в реалния живот.
Наскоро се разделих с илюзията, че хората тук са добронамерени и .. естествени.
Изкушават се да гравитират към създаване на втора идентичност ( едва ли не), като тази в Second Life.
Лошото в случая е, че светът е много малко място и на практика доста лесно се разбира как някой си изкарва мижаво зад океани и морета , демонстрирайки тук сбъднати мечти.
Не е етично, но за някои хора Тук е терапия.

# 11
  • Мнения: 495
има ги и двете, разбира се
но доколко са интересни?  Wink

# 12
  • Мнения: 2 556
И според мен абсолютно могат да се различават хората в реалността и като представяне във виртуалното пространство. Натъквала съм се на просто драстични различия. Нищо вече не може да ме изненада  Party Аз лично затова гледам много много да не се представям, защото как седя във виртуалното пространство не ме вълнува особено. Важното е реално всичко да ми е наред  Mr. Green

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това с аватарите и подписите е на повърхността. Доста от потребителките се стараят върху тях.
Въпросът е в същината на изказванията. Напоследък откривам нечии подражатели. Само визуално, не и стилово. Това етично ли е? Въпреки, че наглед е естетично. За кражбите на подписи и аватари не ми се говори, пък и изключилите тази опция не ги забелязват. За кражбите на цели мисли, но от различни подфоруми и представянето им като собствени...за тях ми е болно. Тук има страхотни умове, редно е да се цитират.
 

# 14
  • Мнения: 7 186
Естетиката е нещо, което или го притежаваш, или не. Естетика е да кажеш шунда, без да прозвучи просташки. Simple Smile Във въпросната тема имаше хора, изказали се оригинално и будещи искрен смях, като авторката и още няколко, имаше и такива, изказали се плоско и просташки. То и за тая работа си требе финес. Simple Smile
Външно естетиката е стил, начин на изразяване, правопис, индивидуалност.
Етиката е толерантност, умереност, позитивизъм. Да си умерен в отношенията си с околните, да уважаваш и търпиш чуждото мнение, да знаеш кога и как да започнеш, но и кога да спреш. Да умееш да премълчиш, когато трябва, но същевременно да отстояваш позицията си.
Уважавам равновесието и се старая да го поддържам, доколкото мога.

Общи условия

Активация на акаунт