Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Мнения: 555
Може ли някой да ми каже  дали ще ползвам данъчно облекчение при условие, че съм родила 11,11,2006 или чак догодина? Предварително ви благодаря
Цитирай

София

Мнения: 163
Мисля, че ползваш,и аз родих на 14.11.2006 и съм го включила в данъчната декларация.
Цитирай

Варна

Мнения: 246
включвай го бебенцето!Аз съм инспектор в НАП и знам, че няма проблем!
Цитирай

Варна

Мнения: 2 616
Какви са тези данъчни облекчения? Ако не ви се обяснява поне къде да прочета за тях?
Цитирай

Бургас

Мнения: 10
За да ползваш облекчение трябва ти или таткото да сте назначени на трудов договор.Взема се служебна бележка от работодателя за изплатеното възнаграждение и удържания данък през годината. Съветвам те да първо да сметнеш, за кого от двамата ще е по изгодно да ползва облекчението. При мен ако таткото го ползва ще получи 86лв, а аз 180лв, все пак това се памперсите за един месец. След това си взимаш годишна данъчна декларация по чл.41 от ЗОДФЛ за 2006 и декларация за ползване на данъчно облекчение за деца по чл.29а, ал.7 от ЗОДФЛ от НАП и ги попълваш. Декларациите заедно със служебната бележка подаваш в НАП и чакаш да ти преведат парите. Ако нещо не ти е ясно можеш да прочетеш Закон за облагане доходите на физическите лица за 2006, но те съветвам като отидеш в данъчна служба да помолиш някой от дежурните ревизори да ти помогне. Облекчението означава,че от данъчната основа, т.е. от получените доходи минус осигуровките вадиш за едно дете 360лв, за две 780, а за три и повече 1140лв. Върху тази сума начисляваш данък и виждаш колко си надвнесла разликата ти  се възстановява. Желая ти успех!
Цитирай

Варна

Мнения: 2 616
Добре, че сте вие да ме светнете   bouquet Ама трябва първо да сме се родили, нали? Ако е така ще остане облекчението за 2007г. Аз само да питам-до сега не съм попълвала никакви данъчни деклрации, като съм на трудов договор, тия работи трябва да ги прави работодателя към дата 31.12 нали, или съм в някакво яко нарушение? Само да спомена, последните 4 месеца съм в болнични поради общо заболяване по време на бременност, а от 02.02 излизам в 45 дни преди раждане.
« Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 13:19 от IvelinaKancheva »
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Мнения: 8 230
Добре, че сте вие да ме светнете   bouquet Ама трябва първо да сме се родили, нали? Ако е така ще остане облекчението за 2007г. Аз само да питам-до сега не съм попълвала никакви данъчни деклрации, като съм на трудов договор, тия работи трябва да ги прави работодателя към дата 31.12 нали, или съм в някакво яко нарушение? Само да спомена, последните 4 месеца съм в болнични поради общо заболяване по време на бременност, а от 02.02 излизам в 45 дни преди раждане.

Не сте в никакво нарушение. След като сте в отпуск за общо заболяване /болничен/ работодателят ив трябва да е направил преизчисление на дължимия данък за 2006 г. на база на таблицата за годишен данък, което да се е отразило на заплатата ви за м. 12.2006 или 01.2007 г.
За облагането на доходите за 2007 г. може семейното подоходно облагане да се ползва при работодателя без да се подава годишна декларация в НАП. Ако вие сте в отпуск за бременности и раждане и отглеждане на дете до 2 год. през цялата 2007 г. не можете да ползвате това облекчение, защото нямата данъчна основа която се облага с данък, но може да го ползва бащата на детето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.