Покупка на апартамент на брега на морето...

  • 916
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Напоследък се заглеждам по разни примамливи оферти за апартаменти на морето. По правило всички тези блокчета са с прекрасен изглед, на 100ина м. от морето, и тн. Малко ме тревожи това, защото в най-общи линии си мисля, какво ли е качеството, при тази близост до водата и как ли се отразява влагата на апартаментите. Другото, което ми се струва рисково са тия свлачища, които вече май са традиционни. Моя приятелка купиха апартамент до Созопол в такова комплексче и са доволни, но само едно лято е минало, все пак.
Въпросът ми е съвсем общ - имате ли впечатления, познати и тн, които са купили такива ваканционни апартаменти или които обмислят да купят...
Ако се появи някой и с по-професионално мнение - добре дошъл !

# 1
  • София
  • Мнения: 6 950
Записвам се в темата и мен ме вълнува Peace
Имам познати които си купиха,но и техният е от 1-2 години,така че още нямат кой знае какви впечатления.

# 2
  • Мнения: 1 449
Ние си купихме на Златните, още не сме го обзавели и не сме живяли в  него. Мястото обаче е здраво - върху скала е. Не сме толкова близо до морето, колкото би ми се искало, но така или иначе даже и на брега, нямаше да имам спокойствието и уединението, което бих искала и предполагам всеки си представя в мечтите си. Поне строят качествено и съвестно, може би защото и предприемача ще живее там.

А и още нещо! Очарована съм от обслужването и вниманието в строителните и мебелни магазини във Варна, за разлика от тези в София. Все едно че попаднах в друга България!

# 3
  • Мнения: 1 893
Имам преки впечатления само от ваканционните комплекси в и около Слънчев бряг. Има доста добри апартаменти и направо ужасни. Пример е "Елит", който е построен върху блатна местност. Сама се сещаш за какво става въпрос няколко години след експлоатацията му. По принцип не избирай последен или приземен етаж. Около 400 евро е годишната такса за поддръжка. Независимо, че когато го купуваш наоколо може да няма сграда, бъди сигурна, че на следващото лято от прозореца си ще виждаш в спалнята на дебела англичанка/в 98% тези апартаменти са собственост на англичани и българи/. Ако се спреш на нещо конкретно около Сл. бряг ще ти дам подробна информация.

Общи условия

Активация на акаунт