Давате ли натурални сокове и какви?

  • 955
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Тъй като разнообразието от пресни плодове през зимата е нищожно,а морковите бъкат от нитрати,как зареждате с естествени витамини дечицата си?
Може ли вече да давам купешки натурален сок?На Phanner например,че е най-истински май?

# 1
аз дава,и то всякакви

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Давам й, защото много обича сокове - освен прясно изцедени й давам Пасифик /ако не греша марката/. Детски са и ги купуваме от Метро. И от нашите й давам, но по-рядко.

# 3
  • Мнения: 535
Не давам сокове, а направо плодове- ябълки, киви, мандарини както и всичко, което се намира на пазара и е подходящо за неговата възраст. Ябълките ги беля задължително, защото в кората се намират много нитрати. Много обича киви и мандарини. Освен това кивито е и много ценен източник на витамин Ц. А какви са тези прясно изцедени сокове, за които говорите? Може ли някоя снимка да сложите за да ги видя?

# 4
  • Мнения: 118
Вече  давам , всякакви

# 5
  • Мнения: 192
А какви са тези прясно изцедени сокове, за които говорите? Може ли някоя снимка да сложите за да ги видя?

Прясно изцедени,в смисъл купуваш си плодовете и си цедиш сама сока,непосредствено преди консумацията.Следователно не съдържат консерванти и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 737
Всички витамини в купешките сокове са изкуствено добавени, т.е. синтетични, защото при термичната обработка на плодовете, витамините се унищожават. Всъщност се унищожават още при разрязването и пасирането - един прясно изцеден сок трябва да се изпие максимум 30 мин. след изцеждане, след това почти не остават витамини.
Така, че е все едно дали ще му дам купешки сок, или витамини от аптеката.
За това гледам всеки ден да изяжда поне един пресен плод.

# 7
  • Мнения: 266
Не давам натурални сокове от купешките ,защото въобще не са натурални  SickДавам всеки ден пресни плодове Peace

# 8
  • Мнения: 3 760
Не давам натурални сокове от купешките ,защото въобще не са натурални  SickДавам всеки ден пресни плодове Peace
И аз!

# 9
  • Мнения: 5 393
Давам, да. По незнайна за мен причина Иво не харесва прясно изцедения сок Rolling Eyes Sad newsm78( от ябълки съм му давала).

# 10
  • Мнения: 124
Аз давам всякакви каквито пием,тя ме гледа постоянно в устата.Давам й да си куса.

# 11
  • Мнения: 3 457
абе и аз това се чудя дали мога да му дам сок круша че  се е позапекал маи newsm78

# 12
Всички витамини в купешките сокове са изкуствено добавени, т.е. синтетични, защото при термичната обработка на плодовете, витамините се унищожават. Всъщност се унищожават още при разрязването и пасирането - един прясно изцеден сок трябва да се изпие максимум 30 мин. след изцеждане, след това почти не остават витамини.
Така, че е все едно дали ще му дам купешки сок, или витамини от аптеката.
За това гледам всеки ден да изяжда поне един пресен плод.

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Давам най-различни, най-често на Капи 100%. Плодове яде доста. Има разнообразие, е не голямо. Вярно, цитрусите не са за малките, но  ябълки, круша, банан също може

# 14
  • Мнения: 2 467
Не. Не пие сокове. Давам плод. Макар че последните 2 месеца само грозде признава...

Общи условия

Активация на акаунт