pypki po tialoto

  • 614
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 773
zdraveiti imame pypki po glavata  i po liceto i po cialoto tialo nikoi ima li idea ot kakvo sa v4era hodihme na lekar i pedito kaza 4e e normalno no dnes zabeliazah 4e ima na po cialoto tialo

# 1
  • Мнения: 5 362
Колко сте големи?

# 2
  • Мнения: 2 616
Аз се бях изприщила от Фалвита, който пиех в началото на бремеността. Щом го спрях и се оправих. Иначе и до сега имам дребни пъпчици по коремчето, но четох някъде, че било на хормонална основа, щом родя и ще изчезнат. Консултирай се с гинеколога си, той ще ти каже какво да правиш нататък.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Nie sme na dva meseca i polovina i sushto ot nachaloto imame pupki.Purvo mi kazaha che e normalno da se chisti no se okaza che e alergiq.Ako sa otdelni pupki ne e strashno.Pri nas bqha celi petna kato lishei i sega pie hipoalergenno mlqko.Potursi suvet ot nqkolko lekara.Dano vsichko da e nared!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 773
на 38 дни е бебето.освен пъпки има и нещо като лишеи по ушите и веждите отвратителни са. вече не прилича на себе си горката  Cry

# 5
  • Мнения: 2 807
slivanka , не пишеш колко е голямо бебчето, кърмиш ли го, на адаптирано мляко ли е, захранила ли си го и ако да - с какво...

Ако пъпчиците са ситни, според мен се касае или за алергия, или за претопляне...
Добре е обаче да направиш консултация с педиатър, а още по-добре - с добър алерголог!


Като за начало:
   -> Ако кърмиш - отстрани всички алергизиращи храни от менюто си.
   -> Ако е на обикновено адаптирано мляко, най-добре ще е да го смениш за хипоалергенно, НО   това разбира се след задължителна консултация с педиатър.
   -> Ако вече си захранила - било то и само въвеждане на сок - спри да му го даваш - добре е детенце да остане само на мляко...
   -> А ако човечето е по-голямо и вече хапвате доста неща -> изклщчи всички алергени от менюто му. 

# 6
  • Мнения: 2 807

Написала си възрастта на бебчето малко преди да пусна моя постинг...

Щом като и нещо като лишеи има (просто са сухи участъци кожа, наподобяващи лишеи) - съм почти сигурна, че е алергия...

Ако те интересува още нещо - питай...

В dir.bg има клуб Алергии - сподели и там за проблема си, но според мен е необходима консултация с алерголог, и то възможно най-бързо.

Успех!  Hug

# 7
  • Мнения: 817
Консултитрай се с алерголог според мен! Успех! Hug

# 8
  • Мнения: 832
slivanka , не пишеш колко е голямо бебчето, кърмиш ли го, на адаптирано мляко ли е, захранила ли си го и ако да - с какво...

Ако пъпчиците са ситни, според мен се касае или за алергия, или за претопляне...
Добре е обаче да направиш консултация с педиатър, а още по-добре - с добър алерголог!


Като за начало:
   -> Ако кърмиш - отстрани всички алергизиращи храни от менюто си.
   -> Ако е на обикновено адаптирано мляко, най-добре ще е да го смениш за хипоалергенно, НО   това разбира се след задължителна консултация с педиатър.
   -> Ако вече си захранила - било то и само въвеждане на сок - спри да му го даваш - добре е детенце да остане само на мляко...
   -> А ако човечето е по-голямо и вече хапвате доста неща -> изклщчи всички алергени от менюто му. 



 Peace
Много добре обяснено.

# 9
  • Мнения: 5 362
на 38 дни е бебето.освен пъпки има и нещо като лишеи по ушите и веждите отвратителни са. вече не прилича на себе си горката  Cry
В началото бебетата се "изчистват" и е нормално.
Но потърси съвет и от лекар-специалист все пак.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 134
И при нас беше така,но по врата и лицето.Мазах я с цинкова маз.Да не си я претоплила-полу4ават се и ако бебо му е горещо.Мажеш ли я с нещо-може да не и понася?И все пак се обарни кам лекар!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
мажа я само с преварен зехтин.днес се обадих на една лекарка, каза ни да купим някакви антиалергични капки, калциев глюконат и витамин С ампули.ще изчакам 2-3 дни да видя дали има подобрение и ще отида на алерголог.

# 12
  • Мнения: 556
И ние имахме такива пъпки каквито описваш и също нещо като струпейчета по веждите и ушичките, не знам дали това са лишеи! Струпейчетата се оправиха като ги намазах две три пъти с бебешко олио и омекнаха и сами си паднаха. За пъпките я водих на лекар и се оказа, че съм й изсушила кожичката от солта във водата (аз не исках да слагаме, но с бабите можеш ли да се оправиш!). Педиатърката ни даде тестерче на едно медицинско тоалетно мляко за бебета и имаше невероятен ефект, чак не повярвах. Намазах я три четири пъти и почнаха да изчезват. Аз също я мазах със зехтин един месец, но откакто си купих това мляко я мажа само с него. Казва се  A-DERMA и е в голямо шише с помпичка, малко е скъпичко - 25 лв., но пък ще го ползвам доста. Мажа я по два пъти на ден - сутрин и след къпане. Ако искаш пробвай, но трябва да си сигурна, че кожичката на бебо е суха и ако ти също слагаш сол във водата моя съвет е да спреш, защото тя не само изсушава, но и загрява и от прегряване се образуват пъпки както са написали и другите мами.

Общи условия

Активация на акаунт