Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Хранене с млека за кърмачета, захранване
Съвети и информация, свързана с храненето с млека за кърмачета и захранването.
1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-34 от 34 отговора
Chuvala sum che se sterilizirat do 6-tiq mesec no ne sum sigurna.Vie do koga go pravihte?

Чувала съм че се стерилизират до 6-тия месец но не съм сигурна. Вие до кога го правихте?

Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: Нед., 28 Ян. 2007, 12:51 от Vivi »
Цитирай

Аз никога не съм ги стерилизирала.Излишно е бебетата да се правят стерилни.Измивах шишетата с четка и сапун и след това изплаквах с гореща вода.
Цитирай

Аз също търся инфо по въпроса и съм в 4уденка Thinking
Цитирай

Аз стерилизирам все още.
Цитирай

Спрях като навърши 9 месеца. Последните месеци стерилизирах 1-2 пъти седмично.
Цитирай

Нито веднъж не съм го правила, според мен е излишно.
Цитирай

Докато започна да лази съм давала да пие само от стерилизирано шише и биберон.
След като започна да лази и да си лапа ръцете, започнах да стерилизирам веднъж на 2-3 дни, постепенно-веднъж седмично. Към годинката, някъде, спрях .
« Последна редакция: Нед., 28 Ян. 2007, 14:14 от Vivi »
Цитирай

Аз стерилизирах много съвестно всяко шише и биберон до 9 мес. и половина, докато не установих, че непрестанно зад гърба ми си лапа каквото му попадне и се отказах. Сега го правя веднъж на 2-3 дни, но и това май вече е излишно
Цитирай

аз стерилизирах до 5 месец....и то не редовно...ползвах студен разтвор
Цитирай

Аз почти не съм стерилизирвала.Може би веднъж в седмицата.А сега спрях напълно.Измивам шишетата и бибероните с веро и изплаквам с гореща вода.
Цитирай

до скоро стерилизирах всичко.наложи се да постъпим с бебка в болница и там сестрите ми се накараха за стерилизирането и мин.и преварена вода.от тогава само като се сетя стерилизирам и давам главно чешмяна вода.
Цитирай

Стерилизирах до края на 6я месец,но по веднъж на ден.
Цитирай

Стерилизирала съм само новите шишета, като за 1 път. Против съм прекалената стерилизация.
Цитирай

Стерелизирах до 7м. , но защото имаме котка вкъщи. Иначе маx. до 6мес Peace
Цитирай

До 6 месец стерилизирах преди всяко хранене.
Цитирай

Само в началото стерилизирах .към 3 месец май  разредих и постепенно спрях напълно.Сега го правя само ако е изпуснала залугалка някъде навън , където е много мръсно.
Цитирай

Не става въпрос само за шишетата,нали?Ние сме със силиконови зърна,4е ина4е не иска да хапва.Та за тях се 4удя Thinking Thinking Thinking
Цитирай

Ние сме със силиконови зърна,4е ина4е не иска да хапва.Та за тях се
Ами  мисля, че те са като бибероните .Аз биберони сменям на 2 месеца горе-долу и мия  както и нашите съдове.
Цитирай

до към 6-тия или 7-мия месец стерилизирах
Цитирай

По принцип се препоръчва до шестия месец, аз стерилизирах до осмия.
Цитирай

откакто се е родила стерилизирам веднъж седмично ( имам си навика всяка неделя Crazy)
и разбира се когато шишето е ново.
Цитирай

до скоро стерилизирах всичко.наложи се да постъпим с бебка в болница и там сестрите ми се накараха за стерилизирането и мин.и преварена вода.

Би ли пояснила защо точно са ти се накарали, че стерилизираш?

Ние сме на 4 м. и аз си стерилизирам преди всяко хранене. Не мисля, че е излишно, но напоследък взех да се чудя дали това варене на пластмасата не е по-вредно, макар че често сменям и шишетата.
Цитирай

...
Според мен сестрите са се карали, защото прекаленото стерилизиране не е добре за самото дете- изведнъж като почне да пълзи и да пъха всичко в устата си - не можеш да срерилизираш цялата къща.Намирала съм дъщеря ми захапала едни прашни кабели, изобщо не се притесних- просто я измих.Серилизирането според мен е необходимо само в началото.След това се получава ефект на изнежване.Пое това е моето мнение.
Цитирай

Стерилизирам по веднъж на ден всички шишета и биби . Peace
Цитирай

6 месеца стерилизирах,после започнах само сутрин и вечер за около месец.След това само измивам с топла вода и сапун.
Цитирай

Не стерилизирах, а само измивах уж старателно с четка и детски шампоан, докато в устичката и не се появиха гъбички (наричат ги млечница). Доктора ми направи забележка и започнах да стерилизирам само сутрин и вечер. Ще го правя до навършването на 6 месеца.
Цитирай

...
Според мен сестрите са се карали, защото прекаленото стерилизиране не е добре за самото дете- изведнъж като почне да пълзи и да пъха всичко в устата си - не можеш да срерилизираш цялата къща.

Като се каже, че стерилизирането на шишетата води до прекалена стерилност ми е много странно. Все едно шишетата са единствения източник на микроорганизми за бебето.

Цитирай

Аз стерилизирам шишетата преди всяко хранене и мисля да го правя поне до навършени 6мес.
Цитирай

Стерилизирах до 8 месец.
Цитирай

Аз все още стерилизирам. И мисля да го правя до годинка. Но стерилизирам само шишетата и бибите от млякото. Всичко останало - биби-залъгалки, чинийки, лъжички, играчки съм стерилизирала един пък след покупка и след това още няколко пъти. Но след 3-4 мес спрях да старилизар каквото и да е от тях. Само мия със сапун и вода и това е.
Тя вече какво ли не лапа, няма никакъв смисъл от стерилизация  Laughing
Цитирай

Докато ти прецениш.Аз ги стерилизирах до 8.месец.
Цитирай

Стерилизирала съм само новите шишета, като за 1 път. Против съм прекалената стерилизация.

новите шишета и бибероните
Цитирай

докато пиеше АМ  постоянно,иначе аз стерилизирах до 10месец
Цитирай

Докато ядяхме АМ-до 10-я месец.
Цитирай

Топла вода и сапун от първия ден!  Peace
За какъв стерилитет говорим след като бебето се роди?  newsm78
Цитирай

1-34 от 34 отговора