Дете на 2 годинки не казва нито една дума

  • 1 303
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Кръщелникът ми е на 2 годинки и не казва нито една дума -  мама, тати или поне какво прави кучето ............нищо. Изнася само речи на някакъв негов език и това е. Майка му е много притеснена и не знае към кого да се обърне, та молбата ми е ако някои е имал подобен проблем с детето си нека сподели. Забравих да кажа, че детето няма проблеми със слуха. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 83
моят син е на 2г и 6м и също ме говори ,ина4е казва бау ,бау,вика ми мамо но това  най-много 10 думи ,но ми казаха да не се притеснявам излишно ,до 3 гд .ако не проговори тогава трябва да се потърси лекарска помощ и аз 4акам да видим ,най-вероятно изведнъж ще по4не ,
пък кръщелника ти щом няма проблеми със слуха  няма място за притеснение просто не му е дошло времето на детето!

# 2
  • Мнения: 18
мами, не се притеснявай! До 3 3,5 годинки ще проговори. Ако тогава вече не казва нищо, ще се обърнеш към логопед. Аз имам един, много е добър и не взима скъпо. Ако те интересува, пиши.

# 3
  • Мнения: 3 914
Попитай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55157.0
Според мен ,направо си е време за логопед.Моето дете посещава логопед-не е страшно Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 130
Зависи от няколко неща.
Боледувал ли е преди двете годинки от нещо, което се води за тежко?Много висока температура, антибиотично лечение, някаква не добра реакция към стандартна ваксина, удрял ли се е сериозно , примерно при падане по главата? Алергии ?Слух?
Имал ли е някакъв проблем при раждането - примерно инфекция, лечение с антбиотици още в родилното?
Ако това не е налице, може наистина да е закъснение в развитието, без да предизвиква тревога.
В първа група на сина ми, който е минал през диагностика и т.н поради по-горните причина има още две момченца , които късно проговориха и сега почти на 4  имат доста... неоформена реч.
При нас няма диагноза, няма  нещо специално определно като проблем, но от 3 години и половина ходим на логопед, терапевт и постепенно детето проговори.
През този месец навършихме 4 г, говорим с цели изречения , но речта е видимо неовладяна и не отговаря за дете на 4 годинки. Така или иначе, при нас терапията продължава .  Имахме поведение , което можеше да се определи като хиперактивно с дефицит на внимание, ама това не може да се докаже 100 % , защото заниманията с детето  каквито и проблеми да има го дърпат напред и постепенно преодоля този тип поведение. Освен това децат си имат кризи в развитието и при нас тепърва отминава една - тази на всичко е НЕ, НЕ и НЕ.
Важно е да се консултирате, при това не с всеки логопед, за да може да се види дали детето отговаря по други критерии на естественото развитие.
Също при момченцата този проблем е доста по често срещан. Но, децата са нормални, просто се развиват в свои си темпове.
Също ще ви питат за  други преки роднини с подобни забелжки в развитието.
Накратко, може да се консултирате с личната по тези въпроси и ако тя е що годе свестно Джипи ще сподели с вас полезна информация и даде насоки ,. Ако не става с Джипито, има си специален център "Св. Никола", трябва да си вземете  направление. Сега незнам как става без направление, ама съм сигурна, че става Laughing
Трети вариант е логопед.
Това беше най-трудното за откриване от мен. И честно казано немога да дам добър ориентир.
Може да опитате, поне с логопед към детска градина.

# 5
  • Мнения: 4 414
а разбира ли? изпълнява ли команди? изобщо, други особености в поведението има ли?
най-добре да не чакате, а да го види логопед, работещ с малки деца.
успех  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Присъединявам се към мамите преди мен,че трябва да го види логопед,а за ваше успокоение ще ти разкажа два случая:първия е по-стар-малкият ми брат проговори изведнъж на 5 години!Преди това казваше само две думи:мама и дай вода,нищо друго!Затова пък сега не можеш да му затвориш устата-дори и насън говори постоянно!Втори случай-на съседите отдолу момченцето също проговори на 5 години като преди това говореше на някакъв негов си език.Лелята на момченцето разказваше,че когат мисли,че е сам и гледа анимация на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК-ОТГОВАРЯ НА АНГЛИЙСКИ И ТОЙ!Сега вече е ученик и всичко е наред!
Успех и на вас!

# 7
  • Мнения: 75
Сърдечно благодаря на всички мами, които ми отговориха. Много ми помогнахте.

Общи условия

Активация на акаунт