Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мами, искам питам някой дава ли на детето си соево мляко като профилактика по препоръка на лекарката. Бебето няма непоносимост към белтъка на млякото, просто тя така е решила. Уместно ли е според вас? и най - вече достатъчно добро ли е това мляко?
Мерси предварително
Цитирай

рядко вкъщи

Бе каква е тая профилактика за малките?Според мен е абсолютна глупост!Храни си бебето с АМ и недей да си правиш експерименти.Още повече щом няма непоносимост към белтъка.Не разбирам какъв е проблема?! newsm78
Цитирай

СОФИЯ

Бе каква е тая профилактика за малките?Според мен е абсолютна глупост!Храни си бебето с АМ и недей да си правиш експерименти.Още повече щом няма непоносимост към белтъка.Не разбирам какъв е проблема?! newsm78
Peace
Цитирай
Не давам соево мляко, но щом педиатърката ти го препоръчва сигурно има едно на ум. Ако е прекалено скъпо за теб или нямаш доверие в лекарката по-добре потърси още едно компетентно мение. Аз бих проявила по-голямо доверие към медицинско лице или специалист по хранене и храни.
А относно качеството на соевото мляко за бебета не би трябвало да имаш никакви съмнения. 
Цитирай
Ние сме на соево мляко, но защото лекарката се съмняваше за АБКМ. Друга лекарка,при която съм ходила препоръча да минем на НАН ХА, защото соята също е алерген и щом като веднъж е проявила алергия към нещо е твърде възможно да прояви алергия и към соята. Вече ми беше писнало да сменям млека и тъй като досега е нямала проблеми (да чукна на дърво) вече шести месец пием Фризосой. Доколкото съм чела соевото мляко вече не го препоръчват много при АБКМ. Не знам какъв е проблемът при вас, но моят съвет е да не се сменя марката АМ, ако бебето няма проблеми. Посъветвай се с друг лекар
Цитирай

Все едно на изключително кърмено бебе без проблеми да се дава за профилактика АМ.  #Crazy Тази лекарска теза ми звучи абсурдно. Бих сменила педиатъра ако ми дава подобни авангардни идеи или поне бих се посъветвала с друг.
Цитирай

Хасково

Вегетарианците също си хранят децата със соево мляко, повечето добри фирми имат такова- Нутрилон, Фризо и др. Консултирай се с друг педиатър нужно ли е да даваш такова мляко.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.