На 1 година е. Дали се отбива?

  • 1 978
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Доктор Слънчева,искам да споделя какво става с нас тия дни и ви моля за съвет.
Този петък с Поля се кърмехме нормално- когато поиска- предлагам. Вечерта към 19. 30 сука, после я къпах, после си поплака като за пред сън и заспа. Към 23.30 се събуди и заплака. Предложих гърда, както обикновено в такава ситуация. Този път гърдата беше отказана или по-точно, посрещната с рев. Настана нощ с приплаквания до сутринта. Предлагах на 2-3 пъти да суче, но не. В събота- пак така. От напрежението и аз вдигнах температура, цедих. Предлагах пак- отказ и рев. Почти през целия ден е ревала на предекулки. Както се занимава с нещо и рев. Заспа в нормален час. Нощният сън беше спокоен, не съм предлагала, за да няма пак рев. Сутринта днес се събуди топличка, стори ми се с температура. Неможах да я измеря и през деня, защото тя изпъва крака и се върти. Давах Nurofen, защото венците й навътре са подути. Слагах свещична Eferalgan за температурата. Сега няма Т. Наблюдавам избиване на кучешки зъби. Предполагам и от това е неспокойствието и Т, но отказа да суче не си обяснявам. Кърма с лъжица- отказва. Мисля, че се отбива, но дали. В четвъртък през нощта сука яко. През деня в петък също. Такъв рязък отказ? Давах храна- каша, супа от картоф, хляб, компот от череши, вода, овесени ядки. Почти нищо не е яла. Хапне малко- на върха на 2-3 лъжици и не ще. Само водата и компота пое малко повече. Какво да с мисля? Да предприемам ли спиране на кърмата от моя страна?
Разтревожена съм и объркана.

# 1
  • Мнения: 5 760
Децата на една година имат нужда от преходна храна- ядат всичко като възрастните, но без пикантни подправки, запържено и солено. Храната трябва дя е ховогенна, но некато гладка каша. Вашето бебе се нуждае вече и от други храни и то Ви показва това. Laughing

# 2
  • Мнения: 750
Доктор Слънчева, може би не сте ме разбрали. Захранила съм дъщеря си. Редовно предлагам преходна храна. По нейно желание суче. Не съм отбила, за да може тя да се възползва от предимствата на кърменето. Интересувам се на какво може да се дължи нервното поведение, което демонстрира толкова изведнъж. Задоволяваше глада и жаждата си предимно от кърма, въпреки моето предлагане по- често на твърди храни. Отказът да суче толкова рязко притеснителен ли е? Нервността, която описах дали се дължи само на никнене на зъби?Тя в момента ме удря, когато поднасям лъжица. Оводнявам, доколкото пожелае. Но мокрите памперси вече не са така мокри. Да, навярно е нормално, но дали този рязко променен режим не е притеснителен? Надявах се, че бавният преход към не- кърмене, който бяхме поели няма да я травмира и ще може да задоволява нуждите си не от мен. Но това, което вече описах няма ли да се отрази на общото й състояние?

# 3
  • Мнения: 750
 Доктор Слънчева, надявам се да отговорите.

# 4
  • Мнения: 6 320
Повдигам темата.

# 5
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Мисля, че вече трябва да я отбиете. Кърмата се променя по състав и вкус, особено ако очаквате да ви дойде мензисът. Това бебетата усущат безпогрешно. Съчетано с прорастването на зъбките я прави доста нервна. Все пак наблюдавйте я да не започва да се разболява и това да я прави капризна.

# 6
  • Мнения: 750
Да кажа пак- аз не съм отбивала. Тя сама отказа. Мензис нямам, не съм имала, още нямам. Като твърдите за характеристиките на кърмата, моля, представете  стойности и база за сравнение. Не съм казала, че на тази възраст искам да суче денонощно. Но смятам, че въпреки гореспоменатите характеристики, детето може да извлече ползи от кърменето дори 1 път на денонощие. Помолих да ми обясните поведението на детето ми и Защо се получава това.

# 7
# 8
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Разбирам Ви , но се опитвам да Ви обясня, че на тази възраст кърмата вече няма тази стойност както за едно кърмаче. Освен това между 1-2 годинки деата са възрастта на Нето. Тоест отрианието и обяснимо стават по-капризни, опитват се да бъдат самостоятелни и реагират почти винаги с отриания. Това е описано в книжките по психология.

Общи условия

Активация на акаунт