Моля за съвет - определяне на наем

  • 733
  • 5
  •   1
Отговори
Имам жилище в областен град, което давам под наем, т.к. пенсиите на мен и съпруга ми не ни стигат.  Не сме променяли цената от 2г.  Моля ако сте в подобна ситуация, или имате информация свързана с определянето на наеми, дайте ми съвет каква е актуалната пазарна цена?  Жилището е 50кв, в центъра на града е,  обзаведено е и е в добро състояние.  Колко бих могла да искам?
Благодаря ви!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 634
Като за начало можеш поне града да кажеш,защото това е мнооооого важно.

# 2
Става въпрос за гр. Враца.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 844
Ами вземи местия вестник и ще се ориентираш в цените на наемите. Много е трудно човек от друг град да ти каже калко можеш да искаш. доколкото знам безработицата във Враца е голяма, така че нещата са комплексни. Друг вариант е да отидеш в някоя агенция за недвижими имоти да поискаш съвет от брокерите. Друг фактор е и хората,които живеят. Ако е младо семейство с малко дете, мисля, че е издевателство да се иска безкрайно висок наем.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Едва ли някой ще ти помогне, освен ако не е от Враца. Търсенето и предлагането в различните градове са различни, а оттам и цената. Вече са ти дали съвет - взимаш местен вестник, питаш тамошен брокер. А можеш да опиташ и в някой от сайтовете за имоти, може и да има обяви за Враца и оттам да се ориентираш приблизително за цената. Казвам "приблизително", защото обикновено пускат обяви със значително по-висока цена, от тази, която после се договаря при сделката.

# 5
  • Мнения: 2 700
Доколкото видях няма много обяви за Враца, но така или иначе виж този сайт http://www.imot.bg/

Общи условия

Активация на акаунт