Предучилищници -2 /Набор 2000/

  • 14 690
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 608
Ето я и новата тема. Ние изкарахме грип + ангиноподобно нещо. Още не са оправили децата.
Ванко прекара доста врме пред телевизора, най-вече пред картун.
Днес имахме странен разговор - Аз: "Ванко, ти жива  крава виждал ли си?" Той- "да, но мисля, че беше овца". Във тази връзка искам да ви питам - Вашите деца наясно ли са с домашните животни? За екзотичните съм сигурна, че са наясно, защото книжките за деца наблягат предимно на тях.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Здравейте!

 Да, щерката вече е наясно с животните(не знам да не е познала някое).
 Беше много малка когато викаше на една коза, че е била куче.

 Лятото като ходят при моята баба на село и баба много старателно обикаля двора с децата да им показва животните. Дори ги водила до някакви съседи да видят малко теленце и малко прасенце на живо.
 
 От детската градина част от децата заминаха на ски-училище, сутринта щерката ме попита защо и тя не отива ...много ми стана неприятно да обяснявам, че ни е било много скъпо.
 Добре, че тя не го преживя много тежко.

# 2
  • Мнения: 1 072
Аз пък търся добро училище в София. Скоро не са се обсъждали, струва ми  се.

# 3
  • Мнения: 1 608
Етиа, на нас това ни е проблема - нямаме никакъв допир с домашни живонти, а когато беше на 3г като видя коза каза, че е кенгуру.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Здравейте и от мен Sunglasses

И моите бяха болни - големият седя една седмица вкъщи и се размина с антибиотика, но малкия - на АБ и две седмици, от днес е на ясла.

Мисля, че Радо няма проблеми с домашните животни. Имаме роднини на село и ходим поне веднъж месечно там - даже коза се е опитвал да дои Sunglasses Отделно съм много доволна от Енциклопе& … 72;та на ПАН, вярно друго си е наживо, ама ако няма откъде и книжката е решение Peace

Ох, Радо вече сам си казва, че няма да ходи на лагер докато не спре да се напишква нощем Confused Досега физически проблем не са открили, просто спи много дълбоко. Сега ще го водим при Анадолийска за мнение, но да мине грипната епидемия ooooh!

# 5
  • Мнения: 533
Здравейте и от мен  Hug
И ние бяхме болни, първо щерката, после аз и баща и, даже аз още понакашлям.
Ние нямаме проблем с домашните животни, разпознаваме. В тази връзка да ви разкажа една смешна история, като беше по-малка на около 3, Биляна и племенничката ми (на около 4г) са на село и виждат няколко патки на чешма с корито. Едната казва: "виж лебеди", а друга отвръща: "пият вода на мивката"  Joy  Голям смях падна.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Деница прекрасно познава домашните животни, даже и в момента е на село и чакат козичката да се окози...
Значи има хляб в мечтата ми за ферма, в която да идват децата и да се запознават с домашните животни, да видят как се доят, да пипнат топло яйце и т.н.

# 7
  • Мнения: 1 608
Деница прекрасно познава домашните животни, даже и в момента е на село и чакат козичката да се окози...
Значи има хляб в мечтата ми за ферма, в която да идват децата и да се запознават с домашните животни, да видят как се доят, да пипнат топло яйце и т.н.

Чудесна мечта имаш!
"Окози" ли се казва? Никога не съм знаела. То всъщност защо ли се учудвам, че детето не знае hahaha.
ЕлиТ, мерси за инфото, ще я потърся тази енциклопедия. Интересна ми се стори.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 13:47 от =^._.^=

# 8
  • Мнения: 1 608
   Sunglasses

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 14:48 от =^._.^=

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Здравейте и от мен! Не съм я проверявала дъщеря ми как е с дом. животни,но по-важното за мен е,че сама проявява желание да пише-разбира се печатно и се мъчи самичка и да чете.
Естествено и изборът на у-ще много ме вълнува:кварталното или това с доказано "име" newsm78
А вие на каква вълна сте? Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Записах щерката в 120-то след много колебания. Има записани 50 деца(може и повече да са вече)- т.е. от 4 първи паралелки, две вече са пълни.
 Мисля да пробваме и в 133-то, но там както се знае наплива е голям и не е ясно дали ще се класираме.
 
 Избрах добри училища в района около работата ми(т.е. в центъра) - прецених, че така е по-добре - и за водене и за прибиране.

 Пак за домашните животни - имах съученичка, която на една екскурзия(били сме 12-13 год) си умря от кеф и викаше - ей, вижте жива крава, а аз не можех да повярвам, че не е виждала наистина.
  Та в тази връзка идеята на ДЕ Ваня е добра. А по въпроса четох и статия за алергичните деца и според най-новите изследвания се доказало, че деца, които имат достъп до крави и прасета нямат алегични проблеми. Та се майтапехме, че ще пращам щерката при баба ми, та дано придобие този антиалерген.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Не знам дали разпознава домашни животни на живо Tired Толкова рядко виждаме... А когато видим, обикновено аз от вълнение почвам да подскачам и да викам "Виже, виж крава". Май дори повече се впечетлявам от нея. Не съм имала село, а винаги съм си мечтала.. Надявах се поне щерката да има, ама не. Започнах да се чудя защо вместо лагери на планина и море не започнат да организират лагери на село newsm78 Определено за много деца ще е по-атрактивно.
Напоследък съм много доволна, защото моята започна съвсем доброволно да си чете и да си пише. Справя се доста добре, но разбира се докато сама започне да си чете приказките за лека нощ има много време.
От друга страна пък съм недоволна, защото е станала ужасно разсеяна. Едно нещо не може да свърши до край, ако не й го повтарям през няколко секунди. Не че е мързелива. Дори напротив - има голямо желание да помага, но буквално по средата на пътя забравя закъде е тръгнала Confused. Вашите така ли са?

# 12
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз пък мислех,че записването за у-ще започва по-късно,някъде през пролетта.Така поне беше когато записах синът ми преди 5год.Поне така беше във въпросното у-ще-м.май.В такъв случай може вече да се разшетам,а не само да се чудя. Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз така си мислех, но Лекси ме светна, че вече има записани деца. Като отидох да я записвам и попитах защо не записват от април като другите училища - Ами така решихме тази година - имало групово записване на цяла група от детска градина.
 
 Лекси, изкарваш само име на детето, че е разсеяно. Предполагам в тази възраст е така - нещата които ги караме да правят не им се струват важни и просто ги забравят.
 И моята е разсеяна(не много де), но по-дразнещо е например, че снощи отидох да се къпя и я оставих по гащи и потник да се облича и като излязох ...пак беше по гащи и потник - мотае се, започва нещо, а се загледа в телевизора и се зомбира.
 Наканила съм се да кодираме "Картуна" и да кажем, че от кабелната са го спрели(та да не го търси, защото ако го търси ще го намери Wink)- голямо зомбиране голямо чудо.

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Моят е същия, мотка се, чак не се трае ooooh! Изтрила съм директно Кратун-а (аз така му казвам) и Джетикс-а и пак намира в нещо да се загледа. Сутрин е голямо обличане, голямо миене - един час. Хич не му се става, а уж си е легнал навреме, но събота и неделя е на линия в 7.30 - да не изпуснел детското по ТВ ooooh!
Иначе започна да срича по Нова година и даже се сърди, че субтитрите се сменяли много бързо Crazy

Ние сме си избрали 55-то, обикновена паралелка, с английски. Още няколко деца от групата им са се нагласили за там. Последната информация е за записване през април, ама може за всеки случай да отида и по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт