АВГУСТ месец е най-щастлив за мен, от бременността съм вече в плен

  • 11 148
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравейте коремчета   bouquet
Защо има толкова тъжни мами днес  newsm78 , не е хубаво така  Naughty. И аз съм испадала в такива настроения /като се има в предвид че изкарах цялата си бременност до тук само на легло, къде в нас къде в болницата/ но всичко минава и заминава. На мен ми помагаше като си мисля за бебо /даже и сега докато пиша си се подсмихвам, влияе ми направо невероятно/. Надявам се скоро да се поуправите и да ви видим по щастливи   Hug Flutter

Първо да ви се похваля че днес, най накрая и аз да видя моето бебче да мърда  newsm44 newsm44 newsm44 , страхотно беше, но няма какво да ви обяснявам вие вече ги видяхте вашите и знаете за какво точно говоря. Бях с татито и той беше много смешен. В началото  стоеше като хипнотизиран, в следващия момент започнаха да го сочат с док и да му говорят а аз не можах да спра да се смея, къде заради бебчо от щастие, къде заради реакцията на мъж ми  Joy

beli4ka , мила, днес на мен ми казаха същото, че плацентата ми е започнала да се образува от долната страна. Може би съм погледнала по уплашено, но док веднага побърза да ме успокой, че има още време докато се образува напълно и изобщо да не го мисля това сега. Така и мисля да направя и те съветвам и ти така да направиш, пък каквото ни е писано   bouquet

По повод на 1 и 2 бременност, силно се надявам, че ние позеленелите с бременност No 1, ще имаме по-безоблачна втора. Иначе няма да е честноооо. - много се смях на това  hahaha Joy hahaha и като се има в предвид че мъж ми вече говори и за второ бебче силно се надявам това да се укаже вярно  Whistling  Praynig Party

чао и лека нощ от мен   bouquet

# 61
  • Мнения: 316
zdraweite mili4ki, гледам колко много сте писали днес!! все неща, които и мен ме вълнуват.Аиде сега и аз да се включа малко, 4е ми е скучно в момента  Wink
А пък аз си мислех 4е само мен ме боли глава, и то все ве4ер, мислех даже да не е от катастрофата преди 2 седм  ooooh!, ама май не е. Също и плацентата ми е отдоло, в "положение съм" каза док. А пък и  тази температура не е ме пуснала още, от началото си имам все още 37. 1-4. Има ли и други като мен?? Абе дано се оправят нещата  Peace
А да ви питам като ходите при 2 лекари, казвате ли им това, и как се справяте с различните им мнения, които те със сигурност ви дават?
А пък кой каза ,блазе им на неработищите  Thinking?! то аз съм студент в сесия в момента, но никак не ми е по-добре,май предпочитам да работя. Хубавото е само че ще си проседя студа вкъщи . Днес имах изпит и у4ителя като ми се стресна- обръщай се напред или анулирвам!! щях да родя направо  Laughing.
Но хайде ве4е, приятна вечер на всички и да се чувставате утре по-добре от днес Simple Smile

# 62
  • Мнения: 998
Добро утро, коремчета  Hug

Аз днес, като никога досега съм много ранобудна, реших да пропусна лекциите и да си поседя в къщи, че снощи страшно ме болеше главата и ме е страх да не се разболявам пак  Sad

Да ви се похваля, вчера ме обхвана shoping настроение и ходихме да си купиме климатик, че тук в Бургас нямаме парно и страшен студ, та докато го купувахме реших да си купя и кантар и сешоар, който изправя косата. Премерих се и съм доволна от резултата +1кг съм, пробвах и сешоара, но на суха коса, че не ми се миеше и определено има ефект. По принцип използвах преса за коса, но много гори косата, каквото и да слагам  Rolling Eyes Та така, напазарувах си и сега се чувствам по добре, сега чакам и климатика да дойдат да монтират, дано и той да работи добре  Peace

# 63
  • Мнения: 564
Здеавейте мами!!!
Гера радвам се за новите ти придобивки, хубаво е човек да се поразнообрази с  нови покупки!!!
Хари и аз реших да не го мисля много много това с плацентата,но няма как и да го забравя  Rolling Eyes..но силно се надявам да се вдигне..въпреки, че не мога да си представя как ще  стане това вдигане....абе то си знае там..Важното е малчовците да са добре  Heart Eyes..Аз утре пак съм на лекар, така че ще чуя и второ мнение, пък да видим.

# 64
  • Мнения: 2 663
Здравейте, коремчета  Hug,
тези , които съм пропуснала -поправих- казвайте си , че хич ме няма

Крокодил, професията наистина ще ти е много полезна.Казвам това от свои лични наблядения, имаме мнооого познати от българските актьори-с Катето Евро живеем през 50 м и израстнахме покраи нея, сина и ни е кум, цялото бившо канале и кои ли не още.

Слави, аз миналата седмица още говорих с Томова и мога да кажа същото като теб- страхотна е!Това, което много ми харесва е, че не се надува като 90% от лекарите у нас, на нас също с Мира ни изчисли седмиците и т.н.Прави страхотно впечатление!Миналия път много я харесах, а сега още повече!

Момичета, аз вече все едно не съм бременна вече  newsm44 newsm68 нямам никакво гадене, никакво главоболие в сравнение с преди седмица- две.Само съм поспалива и изнервена, но и миналата бременност бях така и мъжа ми е свикнал.

Beli4ka, не се притеснявай, когато носех Константин ми казаха същото, но нямах никакви проблеми освен кървене на няколко пъти, плацентата се вдигна и родих нормално, просто си почивай повечко, на мен доки ми даваше да ходя макс. по 1 час на ден и ми каза само да си почивам.Съветвам те да потърсиш поне още едно мнение (както и всички останали за каквото и да е било) защото винаги стават грешки, аз за абсолютно всяко нещо се консултирам с повечко лекари и да ти кажа никак не съжалявам и всеки казва различко.Дургото, което е че плацентата може да е ниско , но да не е превия, тук ставам МНОГО грешки, пак ти го казвам от личен опит!

Днеска, мисля да се замъкна някъде на УЗИ ей така да видя бебока, после съм на йога.
Някой беше писал , че ще ходи в Младост на гимнастика- значи вторник и четвъртък от 18:00 инструктора е много добър , казва се Ипо.Аз вчера пропуснах, но бях в страшно лигаво настроение и не можех да спра да се хиля, просто не ми се ходеше.
Другото, което е при мен черните мисли изчезнаха, лошото настроение си отиде и става с усмивка до ушите.Сниощи към 23:00 с мъжа ми , кума и неговата приятелка се разходихме до Витоша- много беше яко , адски много се смяхме.....и има толкова мнооооооооого сняг.Ние ходихме с детето в неделя, но вечер си е друга работа.


Лек ден за сега

# 65
  • Мнения: 995
Добро утро!

Вчера ходих на преглед, моят младеж е добре, отговаря си на седмиците, нямам кървене... изобщо вече съм "нормално" бременна. Grinning. Сега вече спокойно ще се запиша на ЖК. Снощи не можах да спя, бях много развълнувана.
Да кажа на маметата от Бургас- прегледа ми беше при Калчева и питах за прословутото 3Д. Тя каза, че този преглед се прави около 18-20 седмица, че чудесно се вижда всичко и че има и 4Д.Така че след 2 месеца пак съм при нея.
Аз продъжавам да ходя през 3-4 дни по "голямата работа" Sad и докторката ми изписа "Дуфалак", докато вляза в ритъм. Прочетох упътването, пише, че е безвреден за бременни.

Беличка, мерси за комплимансите за моята рошла Heart Eyes

Цитат
По повод на 1 и 2 бременност, силно се надявам, че ние позеленелите с бременност No 1, ще имаме по-безоблачна втора. Иначе няма да е честноооо.


Хм... айде нищо няма да казвам Wink

# 66
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Добро утро момичета   bouquet

Днешния ден пак започна на пълни обороти. Тази работа край няма.  ooooh! Та ми е останало малко прозорче сега да ви пиша.
Ей, вие дето сте в депресия - няма да и се давате. Усмехнете се, мислете си за нещо хубаво, погалете коремчетата и направете нещо само за себе си.  Hug
Кроки, мила, недей така. Наистина професията ти е прекрана, а пък че работиш, това, което обичаш - е това е просто чудесно. Защото човек по-голямата част от живота си я прекарва в работа. И ако това, с което се занимаваш ти доставя истиско удоволствие, то със сигурност си щастливка. А пък то явно е така. Тъй че - усмивка, горе главата, все пак ще се върнеш на сцената и то с много по-богат набор от емоции  Hug А иначе искрено ти се възхищавам на оптимизма и положителното мислене - как си се справила с диагнозата и не си се дала - БРАВО  smile3501
hari_77, честито, много се радвам за теб. Като ви чета и ми става едно хубаво такова и с нетърпение чакам и аз да си видя бебешрчето как шаварика насам-натам  Grinning
Гера, а честито, със здраве да си ги ползваш. За климатика - чудно. Ние сложихме тази есен - е направо се родих. Миналата зима с един радиатор делонги се топлихме в спалнята, ама не сме го спирали даже и сутрин не ми се подаваше носа от завивките - кучешки студ. А сега - пей сърце, топличко, ако ти е хладно - щрак копчето и след 5 мин. температурата вече е каквато я искаш. Единственото, което ме притеснява все още е как ще се отразява на бебчо  newsm78 Ние сме го сложили в другия край на стаята. Обаче си мисля, че трябва да попроуча още нещата. Може мами с дечица да споделят опит, ако имат климатик, как се е отразил.

Айде пак се поувлякох ...  Embarassed Простете   bouquet
Пожелавам ви приятен ден и много усмивки на всички  Hug

# 67
  • Мнения: 998
mimsat, не вярвам да има проблем за бебето от климатика. Когато дъщеря ми се роди беше на 2 месеца, когато тръгнахме на море, всички се изредиха да ми казвзват да не пускаме климатика в колата и да не отваряме прозорците, че да не се разболеела  Shocked Познайте, не спряхме климатика по целия път, а и до ден днешен все на климатик си се вози лятото и не сме имали проблем  Naughty

# 68
  • Мнения: 995
Мимсат, много хора си гледат бебетата на климатик и доколкото знам нямат проблеми. Аз обаче не обичам да спя на климатик и умишлено не слагаме в спалнята на дъщеря ми.
Иначе в колата го пускаме, то е ясно.

# 69
  • Мнения: 564
Мимсат и ти си станала вече четвърти месец като Гита  Hug толкова хубавоо искам и аз вече..Нямам търпение!!!!

# 70
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Да ви кажа и аз така мисля. Пък и ние сме го сложили така, че изобщо не се усеща полъх - обдухва пред прозорците. А пък къта на бебчо ще е точно в противоположния ъгъл. Та най-вероятно няма да има никакви проблеми.

Беличка, по лентичката вярно излиза, че съм в 4-тия. Но на мен термина ми е 2, тъй че би следвало след 2 дена да влезна. Пък бебо е заченат между 9-ти и 10-ти ноември. Тъй че имам чувството, че все още съм си в третия. Изобщо като се замисли човек, наистина понякога многото информация може тотално да те обърка  #Crazy
Пък ти имай търпение, скоро ще влезнеш в 4-ти - няма къде да ходиш  Laughing

# 71
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, мамчета Hug!
Честито на Хариза мърдащото човече  bouquet. И аз в понеделник мисля да взема татито да го види...
Да ви питам нещо - вие задъхвате ли се? Ей сега минах само спалнята с прахосмукачка и дъх не мога да си поема.Какво е това чудо? А какво ще правим на лято в жегите newsm78?
Май Герае най-предвидлива с тоя климатик, взех и аз да се замислям...
Иначе на нас ни предстоят ремонти и размествания - живеем със свекитата, но апартаментът е много голям - има още една стая/освен хола и дневната/ свободна и мислим да я правим детска, защото не върви някак 4-ма души в една стая...
Мебелите там са стари и не ми харесват, така че ще не ще свеки, ще ги махна и ще купя обзавеждане за детска стая с две легла. Подовете са стабилно дюшеме, но е боядисвано години наред, така че мисля да го изциклим и лакираме, че ми писна от прахоляка, дето мокетите задържат - ще сложа само стъпки пред леглата и това е. А, ще сложим и вътрешна изолация, нови тапети, пердета - абе мисля да си го направя както на мен си ми харесва, защото досега бях на "заварено" положение Close.
За бебчето ще остане леглото на Калоян, дето сега спи, имам две колички - зимна и лятна, проходилка, корито и разни други джунджурии. Дрехи - много, но Калоян беше зимно бебе, така че пак ще се пазарува.
Но първото нещо, което ще купя като наближи времето, ще бъде хубава помпа за кърма - сигурно на Авент, защото имах страшно много кърма и се измъчих с това денонощно цедене...
Леле, какви планове само, а Crazy? Вие замисляте ли се за такива неща?

# 72
  • Мнения: 564
Леле Мариетка като чета колко неща си си планирала ми се зави свят..Не се бях замисляла изобщо, че и нас ни чакат разни подобни "трансформации".... ooooh! Ние и квартирата ще сменяме, че живеем в гарсониера  ooooh! За нас няма място какво ли остава за бебе и бебешки пренадлежности..Голямо местене ни чака и тръсене на ново местенце, което е страшно нервна работа и отнема много време...Но живот и здраве трябва да се справим!!!!
А за задъхването и аз съм така и то от може би 5 седмица, много е гадно, аз дори като вървя и говоря по тел. се задъхвам все едно тичам   Crazy И аз се чудя лятото как ще я караме..Ама дано се случи хладничко  Praynig

# 73
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
beli4ka, така е, но това са неща, отлагани от доста време, така че сами сме си виновни...трябваше да отделим детето отдавна в друга стая, ама аз - отвивал се нощем, да е при мене...сега сигурно ще е по-трудно, особено за него и мисля това да стане още пролетта, да не чакаме последния момент, защото ще го приеме като наказание.
Може би април ще започнем - дано за месец успеем, че после вече много ще ми тежи, а и имаме друга, странична дейност, свързана със земеделие, и съпругът ми ще е ужасно зает, още повече, че няма да му помагам.

# 74
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
За ремонти става въпрос - ние още не сме приключили основния ремонт като се нанасяхме преди 2 години!!! Остава хола да го завършим съвсем, абе на финалната права сме. Обаче сега бебчо като идва, ще се прави нов ремонт на спалнята - по-скоро освежителен. Малко изолацийка, малко тапетчета разни и мебелите ще сменим определено.

А иначе за бебешките неща - странно и аз днес се замислих и даже отворих списъците от първата страница ... лелеее ама то много неща има да се мислят. Направо ми се зави свят. Но все пак има доста време още. Мислех си да ви питам дали ще купувате нещо предварително или ще чакате след раждането. Аз съм малко на кантар - мисля да си харесам всичко и като родя таткото го командировам на обиколка да купува по списък ... Но има време, ще го измислим.

Общи условия

Активация на акаунт