Шейново или МД

  • 1 294
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте, мами! Бих искала да ви питам ви в коя от двете болници бихте родили. Остават ми две седмици, а до края на тази трябна окончателно да реша.

# 1
Здрасти,аз родих в майчин дом.Доволна съм,нямам лоши спомени даже напротив.Много зависи при кой лекар си или дали имаш уговорка.Общо взето е малко мизерно но за няколко дни се преживява.Аз имах позната акушерка и тя много помагаше.За Шейново сащо съм чувала че са доволни.Нямаш много време обаче да се чудиш Grinning
Стискам ти палци всичко да мине бързо и лесно!

# 2
  • София
  • Мнения: 607
Аз родих и двете си деца в МД и съм доволна от персонала  Naughtyне съм платила на никой рушвет. Вторият път само платих на болницата за избор на лекар 100лв за което ми дадоха фактура.
Причината поради която избрах МД е че имат възможноста да окажат навременна помощ на бебето ако има някъкъв проблем ,а Шейново ги пращат в педиатрията . Иначе като база и условия Шейново е подобра , защото е направен ремонт наскоро, но пък в МД са по-добрите специалисти.Така че всеки си преценява сам кое е по-важно .
Леко раждане. newsm10 newsm03 newsm51

# 3
  • Мнения: 150
Аз и двата пъти раждах в Шейново. За българска болница условията са много добри. Лекарите и персоналът също са много внимателни. Доколкото знам основната разлика между двете болници е, че в МД бебетата са през цялото време при майките, а в Шейново ги носят на 3 часа и през нощта ги хранят сестрите. За мен това, че не си през цялото време с бебето е предимство, защото имаш време да си починеш и възстановиш поне малко /3 дни никак не са много за възстановяване от раждане/. Много е важно да събереш сили за след това, защото после в къщи започва истинската "веселба". Пожелавам ти успех с решението и леко и бързо раждане. Пиши, какво си решила.

# 4
  • София
  • Мнения: 541
Аз раждах в МД и двете си деца, родих нормално. Доволна съм. НЕ съм плащала.
Това, че бебето е при теб за мен е по-добрия вариант. По всяко време можеш да си го гушнеш, да го наблюдаваш, да го накърмиш....
На 12 етаж /следродилно отд-е/ е ремонтирано, чисто, с нови дограми, стаите са за две, към стаята има собствен сан. възел с подвижен душ, с топла вода постоянно....
Пожелавам ти леко раждане!
Причината поради която избрах МД е че имат възможноста да окажат навременна помощ на бебето ако има някъкъв проблем ,а Шейново ги пращат в педиатрията . Иначе като база и условия Шейново е подобра , защото е направен ремонт наскоро, но пък в МД са по-добрите специалисти.Така че всеки си преценява сам кое е по-важно .
Леко раждане. newsm10 newsm03 newsm51
Peace

# 5
  • Мнения: 46 488
Шейново.

Лежала съм само в МД.

# 6
  • Мнения: 227
И аз съм за Шейново.

# 7
  • Мнения: 345
Аз родих в МД преди 1 седмица. Не съм плащала нищо на никого. Всички се държаха много мило. И за бебетата се грижат много внимателно.
Това, че бебето е при теб за мен е по-добрия вариант. По всяко време можеш да си го гушнеш, да го наблюдаваш, да го накърмиш....
На 12 етаж /следродилно отд-е/ е ремонтирано, чисто, с нови дограми, стаите са за две, към стаята има собствен сан. възел с подвижен душ, с топла вода постоянно....
Причината поради която избрах МД е че имат възможноста да окажат навременна помощ на бебето ако има някъкъв проблем.
Успех и леко раждане  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз и двата пъти раждах в Шейново. За българска болница условията са много добри. Лекарите и персоналът също са много внимателни. Доколкото знам основната разлика между двете болници е, че в МД бебетата са през цялото време при майките, а в Шейново ги носят на 3 часа и през нощта ги хранят сестрите. За мен това, че не си през цялото време с бебето е предимство, защото имаш време да си починеш и възстановиш поне малко /3 дни никак не са много за възстановяване от раждане/. Много е важно да събереш сили за след това, защото после в къщи започва истинската "веселба". Пожелавам ти успех с решението и леко и бързо раждане. Пиши, какво си решила.

Абсолютно подкрепям и препоръчвам Шейново с две ръце, точно поради тази причина - не съм съгласна, че в МД специалистите са "по - добри", може апаратурата за бебчетата да е от по - висок клас, но като цяло и от познати, и тук във форума съм прочела повече негативни мнения за МД.  Peace А и това, че бебчетата са отделно си е плюс - можеш да си починеш и да се възстановиш малко от малко, защото после наистина започва голямото неспане и обгрижване. Tired

# 9
  • Мнения: 851
И аз раждах в Шейново и съм за нея. Повярвай ми по-добре е да можеш да си почиваш след раждането. А и повече се радваш на бебо, когато ти го носят на 3 часа Laughing! Леко раждане каквото и да решиш  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 4 587
Аз лично мисля да раждам в Шейново. Декеври се наложи да лежа там и съм много доволна.Това ми помогна да реша да раждам там. Дотогава и аз се колебаех къде да е.
Леко раждане, където и да е!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 671
Родих в МД секцио /не по желание/. Пари никой не ми е искал. До приключване на самото раждане и излизане от реанимация всичко беше прекрасно. И все пак ако нямаш основания да смяташ, че може да има съществени проблеми с бебчето /да речем да си с диабет, пре/екламсия и т.н. недай Боже/ и се очертава да раждаш секцио - бягай далеч от МД! Условията на 7 етаж бяха потресаващо лоши, мизерия и мръсотия, отвратително отношение на персонала.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 247
Със сигурност Шейново.Първото дете съм раждала там.А в МД преди това лежах за задържане.Докторите в МД така и не разбраха дали имам бъбречна криза или правех аборт.Освен това бях в 4-5м и ми се изредиха да ме преглеждат.Към всеки доктор си вървеше и по един стажант и така всеки път ме преглеждаха по двама поне.Егати ужаса.За нищо на света не стъпвам в МД.От Шейново съм много доволна като изключим храната.

# 13
  • Мнения: 5 468
Шейново Peace!

# 14
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Шейново!

И двете си деца родих в Шейново! Много съм доволна и от отношението и от обстановката!

Общи условия

Активация на акаунт