Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
От миналата година работя на граждански договор .Та въпроса ми е ,колко е необлагаемия доход за изминалата година?И ако го надвишавам,колко се плаща?
Цитирай

Стара Загора

В самата декларация има табличка, в която е описано колко е необлагаемия доход. И процентите, които се плащат, ако го надвишиш. Нямам пред себе си декларация сега, а и не съм я попълвала още, но май на 2 или 3 страница била таблицата. Потърси я, там е.
Ако обаче не си попълвала досега такава, помоли някой да ти помогне за сметките, защото си има тънкости.
Цитирай
Ами аз такава декларация нямам,затова питам .Нали от НАП се вземат тези декларации?
Цитирай

До 1560 - Необлагаеми
от 1560 до 1800 - 10% за горницата над 1560
от 1800 до 3000 -  24 лв + 20% за горницата над 1800
от 3000 до 7200 - 264 лв + 22% за горницата над 3000
над 7200 - 1188 лв + 24% за горницата над 7200

Това е за миналата година.
Цитирай

Стара Загора

Може от НАП, може да си я разпечаташ от нета.

http://www.nap.bg/useful/declarations_physical.htm
Цитирай

София

Сумите за 2006 г. са следните:

До 2160 - Необлагаеми
от 2160 до 3000 - 20% за горницата над 2160
от 3000 до 7200 - 168 лв + 22% за горницата над 3000
над 7200 - 1092 лв + 24% за горницата над 7200

Освен това би трябвало да имаш и нормативно признати разходи, с които да ти се намали облагаемата сума. Ако имаш деца, в същата тази декларация, се приспадат и сумите от семейното подоходно облагане за тях.

Цитирай

Стара Загора

Нормативно признатите разходи са 35 %. Толкова бяха миналата година, едва ли са ги променили.
Освен това се включват и сумите, внесени за ДОО и ЗО... то там си пише кна кой ред какво се пише и какво се вади, докато се стигне до крайната сума за облагане.
Цитирай

София

От тази години нормативно признатите разходи са 50 процента. Поне за журналистическите хонорари е така.
Цитирай

Стара Загора

Това пише ли го някъде? Защото и моите се водят такива, та да знам какво дап пиша
Цитирай

малко в страни от темата - за ползването за данъчно облекчение за деца дали ако  не си сключил брак с бащата трябва декларация от него че няма да ползва данъчното облекчение.
Цитирай

И аз да питам. На трудов договор съм, имам и няколко месеца граждански договори. През миналата година се наложи да си "купя" и  няколко месеца стаж от студентските години. Мисля, че на 220 им плащах осигуровките.
Така или иначе трябва да подам данъчна декларация. Въпроса ми е приспадат ли се от облагаемата за тази година сума, платените от мен пари за "купения стаж"?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.