«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒеца от 1 до 6 г.
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

—офи€

ћнени€: 2 022
ћоите близнаци - момче и момиче, "прав€т секс" един с друг.  ато по филмите - гушкат се и се мл€скат - без език, още не са установили, че тук участва и езикът.
“ази вечер б€х на ръба да им об€сн€ що е то секс и как брат и сестра не прав€т секс, но нещо ме спр€. ¬същност, тр€бва да помисл€ и намер€ думи.
ƒайте съвет. ¬ие как об€снихте? ћожете ли да препоръчате добра литература по въпроса?

”чудвам се, че още н€кой не им е об€снил в училище как стават тези неща. » слава Ѕогу.   
÷итирай

под гол€мата лоза

ћнени€: 7 728
ћойта дъщер€ правеше такъв секс с братовчед си- на 6 години. ќб€сних й, че между роднини не става и засега, мисл€, че поуспокоиха страстите.  Wink
÷итирай

Ѕусманци

ћнени€: 1 278
ўе тръшнеш н€кой слабосърдечен в прединфарктно състо€ние с това заглавие.  hahaha
ћного ме кеф€т твоите хлапета - много са истински.  Very Happy 
—трува ми се, че това "нещо", което те е спр€ло да се об€сн€ваш засега е постъпило много добре, макар и интуитивно.
Ќа твое м€сто не бих мислила кой знае колко и не бих бързала да об€сн€вам каквото и да е.
Ѕих продължила да наблюдавам с интерес обаче. » бих задавала н€кое и друго въпросче от време на време, за да се ориентирам в обстановката. Ќапример първо можеш да попиташ "какво прав€т в момента" и да чуеш техни€ отговор. ѕо-късно или следващи€т път можеш да попиташ "защо" го прав€т това, дето са ти го отговорили първи€ път Very Happy. “ака ще се ориентираш в техните разбирани€.

Ћюбопитно ми е какво ще ти кажат, особено на втори€ въпрос.  Very Happy

ќпределено обаче не бих бързала да давам об€снени€ преди да разбера те какво влагат и как разбират нещата. “ова е все едно н€кой да те заведе в луксозен, скъп ресторант в “окио, когато просто ти се €де суши в н€кой автентичен, неугледен суши бар.

÷јлувки на теб и на двамата, дето се мл€скат (ако мога да се вред€  Laughing)
÷итирай

ћнени€: 1 141
—ъщата истори€ в къщи и аз об€сних, възможно най- просто, че брат и сестра не може да прав€т секс, защото това е лошо. —екс прав€т  големите, а не децата. »зобщо в този дух, като не исках да останат с убеждението, че секса е нещо лошо, просто не им е дошло времето.
Ќ€колко седмици по късно, съученик на дъщер€ ми, който и е "най-добри€ при€тел" пред всички и за€в€ва "искаш ли да правим секс", т€ го поглежда и отговар€ "но това е гнусно". ќт тук на сетне аз съм тотално объркана .... г-жата и дори директорката в у-щето зна€т, т€хната реакци€ - за такива предложени€ за секс   ще има наказание.
јко н€кой с по-големи деца е минал по такъв път нека сподели опит.

Ќапример първо можеш да попиташ "какво прав€т в момента" и да чуеш техни€ отговор. ѕо-късно или следващи€т път можеш да попиташ "защо" го прав€т това, дето са ти го отговорили първи€ път Very Happy. “ака ще се ориентираш в техните разбирани€.

Ћюбопитно ми е какво ще ти кажат, особено на втори€ въпрос.  Very Happy

ќтговора на "защо" - така прав€т по телевизи€та. ƒори една реклама за безплатни минути ... качвайки се по стълбите ..... дребнити започват да се хил€т и констатират "отиват да прав€т секс".
« ѕоследна редакци€: вт, 30 €ну 2007, 08:51 от Mama_Nana »
÷итирай

Ѕусманци

ќтговора на "защо" - така прав€т по телевизи€та. ƒори една реклама за безплатни минути ... качвайки се по стълбите ..... дребнити започват да се хил€т и констатират "отиват да прав€т секс".

"ƒобре. Ќо защо отиват да прав€т секс?" - питай ги  Very Happy
÷итирай

ѕрез девет форума в десети

ћнени€: 6 084
јми на 7 синът ми вече знаеше, че възрастните прав€т секс и така стават децата. —ъщо и че между роднини не се прави секс, защото ако се род€т деца, ще бъдат много болни или ще се род€т мъртви. ѕодробно му бе об€снено и че същите правила важат и при животните.
ћного сте закъснели май? newsm78  јз б€х принудена да вод€ просветителските беседи по-рано, защото ми беше много непри€тно да хихика гадничко, когато види н€ко€ любовна сцена по телевизи€та или да за€в€ва "ѕък тези прав€т секс!". »наче и ние оттам тръгнахме - какво си мисли, че прав€т, с каква цел и т.н. »стината за раждането на бебетата знаеше доста по-отрано, четохме и съответните книжки по въпроса.
« ѕоследна редакци€: вт, 30 €ну 2007, 09:58 от  ак`—ийка »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 897
—поред мен е по-добре да разгледате н€ко€ образователна книжка по този въпрос, вместо да продължаваш да се отказваш от об€снени€та на тази тема. “е така или иначе ще го научат от училище или н€къде другаде. »здатество ‘ют имат подобни книжки - много добре об€снени.

ќб€снени€та са трудни, но полезни. ”спех. bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 946
ћоите ,също са момче и момиче(близнаци),прав€т секс ,отдавна ,по този начин.— целувки ,прегръдки ит.н.—коро ще станат на 8.ќб€сн€ват на татко си,че само със секс стават бебетата.» при нас н€ма език,може би ,защото ги е гнус от лигите.
÷итирай

Ѕусманци

Ѕързам да по€сн€, че иде€та ми не е да не се дава и да се покрива информаци€. “ъкмо напротив. ѕо-скоро става въпрос за обмен на информаци€.  огато възрастни€т обаче побърза да предложи своето об€снение за нещата преди първо да е попитал, просто може да си отреже път€ и да не получи неподправеното детско виждане по въпроса.

» тъкмо навреме ми попадна нещо култово по въпроса се сексуалната информаци€. “ова е откъс от "“еори€ на възпитанието", ключов учебник, по който се учи родна педагогика. » така, ето първи€т принцип за подбор на половата и сексуалната информаци€:

У»зисква се да се използва само достоверна, в€рна, научна информаци€ Ц без измислици и свободни съчинени€ на неверни тези!Ф  hahaha

”никално просто!  Tired
÷итирай

ћнени€: 14
ƒокато преподавах в начално училище непрестанно се сблъсквах с този проблем! —едемгодишните хлапета ходеха нал€во над€сно и говореха за секс. Ќа мен ми беше смешно, но колегите ми б€ха започнали да изпадат в нервани кризи. “е англичаните са доста консервативни и почват много да се накьосват, когато детето запчне да пита за секса и за бебетата. ѕо едно време имах двама брат€. –азликата между двамата беше по малка от година, затова б€ха един клас. ƒвамата б€ха на осем и един ден вървим си с една колежка по коридора и гледаме една тълпичка се е насъбрала и се кикоти. ќтиваме там и какво виждаме. Ѕратчетата демонстратично се целуват и то с език.  олежката ми щеше да получи инфаркт, а аз едвам се сдържах да не ибухна в см€х. ѕрекъснахме им "секса", както те об€сниха и ги накарахме да об€сн€т. “ака го правели по телевизи€та. јз седа вече започвам да се тревожа.  олежката ми не издържа и ме остави сама с децата. “огава реших и започнахме от друг ъгъл. ѕитам ги дали по телевизи€та момче го прави с момче. “е кимат умно.  аква телевизи€ са гледали тези деца, не знам. “огава започна една лекци€, докато чакахме да дойдат родителите. «апочнах да об€сн€вам, че това не е лошо, но момче с момче не може така, както и роднини не могат. –одителите като дойдоха получиха инфаркт. Ѕеше много весела истори€. Ќакра€ с много об€сн€ване, се разбра, че така не бива.
÷итирай

ћнени€: 2 789
 ѕрав€т секс, защото тази дума са навързали като асоциаци€ към прегръщането и целуването, в тази възраст за т€х това е само пон€тие, което те свързват на н€каква създадена база от определи действи€ и нищо повече.
  Ќормално е да об€сниш, че брат€та и сестрите не прав€т секс, те се прегръщат и целуват просто защото се обичат, както прегръщат и обичат родителите си.
 ¬същност думата секс не би тр€бвало да те притесн€ва, т€ н€ма реално значение за т€х, а само за теб.
÷итирай

ћнени€: 10 477
ѕрав€т секс, защото тази дума са навързали като асоциаци€ към прегръщането и целуването, в тази възраст за т€х това е само пон€тие, което те свързват на н€каква създадена база от определи действи€ и нищо повече.
  Ќормално е да об€сниш, че брат€та и сестрите не прав€т секс, те се прегръщат и целуват просто защото се обичат, както прегръщат и обичат родителите си.
 ¬същност думата секс не би тр€бвало да те притесн€ва, т€ н€ма реално значение за т€х, а само за теб.

Peace  Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 371
—трува ми се, че даже закъсн€вате с об€снени€та за секса на 7 години!
ѕо-добре вие да об€сните - има много книжки, даже и сайтове, отколкото децата да ви об€сн€т жаргона от улицата!
—ексът не е срамно нещо, но си има възраст и м€сто. ƒецата разбират отношението ни във всичко, което им об€сн€ваме. Ќе е нужно да се изпада в големи подробности. «а мен по-важно е детето да разбере, че не се притесн€вам да говорим, както и то не тр€бва да се притесн€ва.
ј предложението на ƒеметра да стоиш и да ги наблюдаваш безучастно ми звучи все едно, че съм на н€какво шоу, а не пред собствените си деца!!!
÷итирай

ћнени€: 1 470
—трува ми се, че даже закъсн€вате с об€снени€та за секса на 7 години!
ѕо-добре вие да об€сните - има много книжки, даже и сайтове, отколкото децата да ви об€сн€т жаргона от улицата!
—ексът не е срамно нещо, но си има възраст и м€сто. ƒецата разбират отношението ни във всичко, което им об€сн€ваме. Ќе е нужно да се изпада в големи подробности. «а мен по-важно е детето да разбере, че не се притесн€вам да говорим, както и то не тр€бва да се притесн€ва.
ј предложението на ƒеметра да стоиш и да ги наблюдаваш безучастно ми звучи все едно, че съм на н€какво шоу, а не пред собствените си деца!!!
Peace Peace Peace
÷итирай

ћнени€: 1 859
ћежду другото и аз,като си спомн€,правех "секс" с моите братовчедки точно на тази възраст,но тайно,без да ни вид€т нашите (н€как си знаехме,че това не е редно ).≈,мога да кажа ,че този париод отшум€ва от самосебе си и сега и трите сме си напълно хетеросексуални и не мисл€,че това е дало отражение върху сексуалното ни развитие.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора