Мнения на Birdie...

  • 252 828
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 63
Здравей Birdie, Радвам се, че предоставяш тази тема за въпроси към очевидно опитен педиатър като теб. Моето притеснение е следното: Вече за втори път за един месец малкия ми син - 10м. прави бронхиален спазъм. Първият път приема Вентолин, Мукосолван и понеже поддържаше 5 дни температура се наложи да дадем АБ. Сега отново на вирусна основа(според доктора) беше с температура и хрема. Когато температурата се свали започна да кашля-суха, мъчителна кашлица. Днес ни каза доктора, че отново сме с бронхиален спазъм като отново ще пием Вентолин, Мукосолван и Зиртек(за пръв път).Разпитва ни дали в рода ни има болни от астма, като отговорът е "не", освен факта, че и големия ми син и съпругът ми са предразположени към алергии. Моля те за съвет какво да предприемем, както и мнение за добър детски пулмолог?

# 31
  • Мнения: 1 089
Привет,

много ми се ще да чуя Вашето мнение за следното:
малко предистория: както може би си спомняте Виктория в началото но м.декември близо 2 седмици поддържаше температура 37,2-37,3, рядко достигаща до 37,6, без кашлица, хрема и каквито и да било др. симптоми. Първа диагноза - бронхит, 5 дни пи Зинат - без промяна на положението =>  втора диагноза - бронхопневмония. назначават и Агментин и гентамицин инжекции. подобрение никакво. Поисках второ лекарско мнение - категорично се отхвърли каквато и да било бронхопневмония, а съмнения за наличие на стафилокок в носоглътката. Почти към края на курса с Аугментина Температура изчезна. 10 дни след приема на АБ направихме изследване на секрет от носоглътката. Отрицателен. Само близо 2 седмици след това Виктория беше болна от грип, който премина за около седмица с Т, кашлица и обилна хрема. премина без АБ, само с парацетамол и сироп за кашлица (което между другото го отдавам на протипогрипната ваксина). Но от тогава, близо седмица и половина след това гласът й се промени. Определено говори носово, някака гъгнешно, все едно й е запуш носът. А секрети няма, нослето й е сухо, и определено не е запушен. По-скоро не спи с отворена уста, диша през носа.  Дали това е признак за нещо. Възможно ли е да е трета сливица, или от хремата тези стафилококи (ако е имало такива) отново да са се възобновили? На какво може да се дължи това и трябва ли да предприема нещо?

Поздрави
 Hug

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 15:12 от tan

# 32
Преди време беше писал за АД, но моля за съвет. Отчаяна съм и вече не знам какво да правя. Синът ми е на 3,5г. и е с АД от бебе. Пил е Зиртек , мазан е с КС, обиколлили сме много лекари но ефекта е временен. Миналата зима се влоши много, опитахме хомеопатия 5 месеца нямаше подобрение. Декември месец отидохме при Мустаков, детето беше много зле с кървящи рани по ръцете , сгъвките му бяха много зле, невъзможно да се вземе кръв. Направиха му кожни проби колкото здрава кожа имаше и според тях реагира на яйца и мляко. Имаше съвсем леко зачервяване , но казаха че така е защото кожата му е много болна. Изписаха му КС, Зиртек, Флексоназе, диета. Спазваме диетата съвсем строго но след спиране на КС той отново е много зле, не може да спи чеше се непрекъснато, ръцете му са в ужасни рани и ходи непрекъснато превързан. В Варна му направихме тестове кръвни реагира на 19 алергена ( в Варна изследват само 20 ). Според докторите детето е алергично към всичко , но за тези 3 години аз не съм забелязала никаква връзка между екзама и храна , той не боледува , не кашли и не киха. Лицето му е подуто и има отоци под очите. ОТ една седмица пие Nalcrom 100mg. В България не се предлага, но какво ти е мнението за него, аз изобщо не съм убедена че детето ми е с хранителна алергия, но не знам с какво да го лекувам. Заради диетата не ходи на градина , станал е страшно нервен , крещи вика , удря ни и когато много се изнерви започна да се напикава, и да се чеше навсякъде. Помагат му единствно КС, но не може да се маже непракъснато . Сега го мазах 4 дни, и се успокои, спи не е толкова нервен , ръцете започнаха да заздравяват, но след една седмица ще бъде някакъв ад. Дерматолог му изписа една инжекция Flosteron 1ml, но не знам дали ще я слагам, детето е много зле, всеки доктор си изписва нещо а аз не знам на кого да се доверя, до сега никой не е помогнал.

# 33
  • Мнения: 3 456
Здравейте !!!

Вярно ли е становището, че при деца предажположени към алергии вероятността от рецидив на третата сливица ( след оперативното й отстраняване) е много голяма. става въпрос за дете на 2,7 години.
Благодаря Ви !!!  bouquet

# 34
  • Мнения: 8 585
Здравейте !!!

Вярно ли е становището, че при деца предажположени към алергии вероятността от рецидив на третата сливица ( след оперативното й отстраняване) е много голяма. става въпрос за дете на 2,7 години.
Благодаря Ви !!!  bouquet
Да, но това е много относително и не бива да Ви притеснява.

# 35
  • Мнения: 3 456
Здравейте !!!

Вярно ли е становището, че при деца предажположени към алергии вероятността от рецидив на третата сливица ( след оперативното й отстраняване) е много голяма. става въпрос за дете на 2,7 години.
Благодаря Ви !!!  bouquet
Да, но това е много относително и не бива да Ви притеснява.

Бих желала да допълня въпроса си. Порастването на детето намаля ли вероятността от рецидив- т.е на 3, 5 вероятността от рецидив по-малка ли е отколкото на 2,7 ?
Благодаря Ви отново !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 8 585
Здравей те и от мен!!!При моето бебе проблема с хемоглобина си остава същия-на 5м. с хемоглобин 90.Всички други показатели са добри.В Бургас ни отказват по обстоини прегледи защото била твърде малка.Бебето видимо се развива много добре.Голямото ми дете е с хемоглобин 100.Явно е наследствена анемия но няма ли лечение за бога.Всички доктори вдигат рамене. Sad
Неоснователен е отказа от електрофореза на хемоглобин.
Нужно е освен това, по резултатите от кръвните изследвания да се изчисли по формули каква е вероятността за Таласемия.
Има редица формули (Ментцлер, Лало и т.н) които ползваме за това. Тези формули ползват данни от кръвните изследвания-Еритроцитен брой, хемоглобин и т.н.

Без диагноза няма правилен подход. Ако се окаже носителство на таласемичен ген, хемоглобина ще си остане такъв, без това да влияе на детето.

# 37
  • Мнения: 5 370
Здравей и от мене, Бърди, аз рядко питам за нещо, но сега бих искала да чуя твое мнение.
Синкото-на почти 2 години-имаше напоследък едни ситни пъпчици по крачетата, някои-в зоната на памперса, някои-по-надолу. Не се касае за масиран обрив, по-скоро бяха 7-8 на брой. Захранен е с почти всичко, но напоследък беше хапвал едни вафли "Ная", обикновени, обаче с лешников крем....дали това може да е потенцирало обрива?
Другото, което се сещам, е, че гледачката му цеди пресни сокове от портокали.....
Сега го мажем с едно кремче, забъркано от една много добра фармацевтка, и те позаглъхнаха.
Благодаря предварително.
Привет,

Тук без снимка ще ми е трудно.
Макар че по описание ми изглежда вид lichen papullaris, който се смята за част от картината на детски атопичен дерматит.
Благодаря ти много, явно е претоварен с повечко белтъчини, той като беше на 7м. наистина имаше диагноза АД, но без алергия, явно е това, много благодаря.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
ще мина на лични

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 18:46 от Буболина

# 39
  • Мнения: 8 585
Здравейте !!!

Вярно ли е становището, че при деца предажположени към алергии вероятността от рецидив на третата сливица ( след оперативното й отстраняване) е много голяма. става въпрос за дете на 2,7 години.
Благодаря Ви !!!  bouquet
Да, но това е много относително и не бива да Ви притеснява.

Бих желала да допълня въпроса си. Порастването на детето намаля ли вероятността от рецидив- т.е на 3, 5 вероятността от рецидив по-малка ли е отколкото на 2,7 ?
Благодаря Ви отново !!!  bouquet  bouquet  bouquet
Да, но важи за всички деца и алергичната анамнеза не добавя кой-знае колко по-голям риск.

# 40
  • Мнения: 8 585
Здравей Birdie, Радвам се, че предоставяш тази тема за въпроси към очевидно опитен педиатър като теб. Моето притеснение е следното: Вече за втори път за един месец малкия ми син - 10м. прави бронхиален спазъм. Първият път приема Вентолин, Мукосолван и понеже поддържаше 5 дни температура се наложи да дадем АБ. Сега отново на вирусна основа(според доктора) беше с температура и хрема. Когато температурата се свали започна да кашля-суха, мъчителна кашлица. Днес ни каза доктора, че отново сме с бронхиален спазъм като отново ще пием Вентолин, Мукосолван и Зиртек(за пръв път).Разпитва ни дали в рода ни има болни от астма, като отговорът е "не", освен факта, че и големия ми син и съпругът ми са предразположени към алергии. Моля те за съвет какво да предприемем, както и мнение за добър детски пулмолог?
Много трудно ми е да отговоря.
Защото всичко зависи от прегледа и клиничното впечатление, което детето оставя.
Тези състояния са едни от малкото, при които съвет от разстояние не може да се даде.
Може да е неизлекувана инфекция, може инфекция първото, бронхиолит второто, може неизлекувана инфекция първото с рецидив скоро след това.
А и за лечение е трудно да се каже-тук ползваме течни Вентолин,Фликсотайд, небулайзер при почти всички малки деца.
Имаме различни схеми и подходи по които НИКОЙ в Бг не работи. И защото няма тези медикаменти.
Кой например в Бг би Ви дал Фликсотайд за "остатъчни кашлици"?
Никой-те смятат Фликсотайд лекарство само за лечение на Астма...

"Предразположението" играе малка роля-виждал съм деца с рецидивиращи бронхиолити без никаква обремененост и обратното...

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 19:15 от Birdie

# 41
  • Мнения: 8 585
Привет,

много ми се ще да чуя Вашето мнение за следното:
малко предистория: както може би си спомняте Виктория в началото но м.декември близо 2 седмици поддържаше температура 37,2-37,3, рядко достигаща до 37,6, без кашлица, хрема и каквито и да било др. симптоми. Първа диагноза - бронхит, 5 дни пи Зинат - без промяна на положението =>  втора диагноза - бронхопневмония. назначават и Агментин и гентамицин инжекции. подобрение никакво. Поисках второ лекарско мнение - категорично се отхвърли каквато и да било бронхопневмония, а съмнения за наличие на стафилокок в носоглътката. Почти към края на курса с Аугментина Температура изчезна. 10 дни след приема на АБ направихме изследване на секрет от носоглътката. Отрицателен. Само близо 2 седмици след това Виктория беше болна от грип, който премина за около седмица с Т, кашлица и обилна хрема. премина без АБ, само с парацетамол и сироп за кашлица (което между другото го отдавам на протипогрипната ваксина). Но от тогава, близо седмица и половина след това гласът й се промени. Определено говори носово, някака гъгнешно, все едно й е запуш носът. А секрети няма, нослето й е сухо, и определено не е запушен. По-скоро не спи с отворена уста, диша през носа.  Дали това е признак за нещо. Възможно ли е да е трета сливица, или от хремата тези стафилококи (ако е имало такива) отново да са се възобновили? На какво може да се дължи това и трябва ли да предприема нещо?

Поздрави
 Hug
Можем да говорим за налични Стафилококи ако сме ги изолирали.
Само по съмнение е недостоверно.
Със сигурност Аугментин-а свърши добра работа-факта че температурата изчезна към края на лечението с него е показателен. А и симптомите се овладяха с него.
Настоящите симптоми се дължат вероятно на остатъчен лек ринит със секрети.
Прегледа би дал разбира се повече подробности.
Посявка на носен и фарингеален секрет сега би бил добър подход-вид втора контрола.
Аз лично бих дал Аериус сиропче за около 5-6 дена.
Ако посявките са негативни.


Не забравяйте че Бг деца не се ваксинират с "Превенар" и честотата на Стрептококовото носителство е висока. Затова и Зинат може би не действа, а резултата е от Аугментин. Ако детето би имало остатъчна инфекция, при втория епизод (грип) без АБ не би "излязло". Факта че се е оправило без АБ тогава, говори пак в полза на резултатното лечение с Аугментин.

# 42
  • Мнения: 8 585
@fani34
Проблемите са в:

*уточняване дали се касае за АД, или за АБКМ, имайки пред вид голямата площ на засягане. Или за друго системно страдание.
*има ли насложена инфекция върху екземните петна-без лечението и няма да имате траен резултат.
*Nalcrom 100mg е cromolyn sodium-лекарство, използващо се за лечение на Астма в извън пристъпен период. Не вярвам да има някакъв ефект от него.
*убягва Ви системните грижи за кожата-Авеено, пликчетата с трици, по-рядката баня, хидратантния крем.
*Flosteron 1ml?? Не бих го изписал...

Намерете Авеено Colloidal Baby-пликчета за баня.
Вземете само един добър хидратантен крем-А-Дерма Омега или Еуцерин Аквафорте или Фройка с Омега киселини.
Овладейте за няколко дена с КС препарат-Бетноват в база А-Дерма е добър избор-НО САМО В БАЗА!. Може към него да добавите и Фуцидин. След това продължете само с хидратантният крем и баните с Авеено.

# 43
  • Мнения: 547
Здравейте Бърди,
синът ми преди време направи остър ларингит и ни казаха, че тъй като има опасност от повтарящи се такива до 5 година при всяка настинка със зачервено гърло и кашлица трябва да пие противоалергични сиропи като предпазна мярка, както и Вентолин.
На мен не ми се ще излишно да му давам лекарства.
Моля Ви да споделите Вашето мнение по въпроса. Благодаря Ви.

# 44
  • Мнения: 1 640
Здравейте,Бърди,
Радвам се ,че отново имам възможността да се обърна към Вас.Преди време получих адекватен съвет относно АД.
  Сега проблемът е свързан с грипа.Детето ми от около 15.01.07г. боледува,тогава/на 16.01./правихме снимка на белия дроб-трахеобронхит е изписано като резултат.Около 4 дни детето пи Клацид,като половината дози ги повърна заради лошата кашлица.По препоръка на доктор сменихме АБ-ка с АУГМЕНТИН 312-пи го 5 дни-2 по 5 мл.След като го свърши,още на др.ден, вдигна Т-ра 38-39 градуса сутринта,а после и вечерта.Извиках друг лекар.Той предписа ПАНЦЕФ-нов модерен македонски антибиотик-пие го вече 3 дни-веднъж дневно по 6 мл/детето е 15,5 кг/.Притесненията ми са ,че дълго време вече пием антиб-ци,а те могат да увредят стомах,бъбреци и т.н. и ДРУГО-ДЕТЕТО ПРОДЪЛЖАВА ДА ВДИГА Т-РА сутрин и вечер-до 39 градуса понякога!!!
    Да пием ли докрай ПАНЦЕФ ,след като той не овладява тем-рата???
     Въобще на прав път на лечение ли сме?Има ли нещо което ви се струва нередно в цялата ситуация.
     Аз вече съм тотално объркана и не зная какво да предприема.Утре ще водя детето при педиатърката,но Ващето мнение е ценно за мен.Да настоявам ли за повторна снимка на бял дроб или е вредно за детето?Има и друго-откакто е на Панцеф, има и леко разстройство.



        Предварително благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт