Мнения на Birdie...

  • 252 782
  • 2 044
  •   2
Отговори
  • Мнения: 8 585
Мисля че, единствения начин да продължа да участвам тук е да отворя тази малка тема.

Няма да пиша в никоя друга тема, нито ще отговарям там.
Моля, всеки, който се интересува от личното ми мнение или коментар по каквито и да са били Педиатрични въпроси нека се чувства свободен да пише. С радост приемам критични мисли, личен опит, мнения. Ще отговарям бързо, както и досега. С удоволствие приемам дискусия, обмяна на мисли и опит.
Ще поддържам само тази тема + темата ми за ваксините.
Както и ще отговарям на л.с.- както досега.
Няма да коментирам мнения на специалисти от други форуми, освен ако не ме запитате конкретно какво мисля по въпроса с цитат или препратка.
Отговорите си ще пиша категорично, защото вярвам в тях. И защото вярвам в собствената си квалификация. Плюс това че имам опит от годините работа. Информацията ми ще се старая да бъде максимално точна и актуална, за което ще давам линкове винаги, когато е нужно.
Няма да отговарям тук на никакви въпроси, "мнения",коментари от посочените от мен 5 лица-това е мое право.
Нито ще отговарям на техни л.с (от тези 5 лица->>Реза, Шани, Лиорена, Мааате, Милена)
Също няма да отговарям на никакви въпроси от лично естество. Уважавам личността и анонимността на другите, и желая същото и към мен. Не сме тук за да списваме жълто вестниче.

Моля:
*който не е съгласен с мен да не ме обижда
*мненията ми да се приемат САМО информативно-не давам лечение, не препоръчвам такова. Давам мнение как аз бих излязъл от конкретната ситуация.
*да не пишат тук хора нямащи какво да кажат или споделят по темите, а търсещи само повод да ме оплюят и обидят.

Ако темичката има популярност-нека се задържи. Ако не-ще прекратя участието си окончателно тук.
Имам също и много добра информационна система за новости в Педиатрията. Ако има неща интересни, нови, радикални, ще предлагам и тях.
Поддържам и ще пиша Западен тип Педиатрия-Европейска, Англо-Саксонска, Педиатрия на Северния Алианс страни (Дания,Норвегия, Швеция, Финландия,Холандия).
Не поддържам и няма да коментирам Руски Псевдо-науки и Педиатрия, което не значи че ако има оригинални и актуални неща там, те ще бъдат игнорирани, само защото са с Руски произход. Просто не смятам Руския тип Педиатрия за актуален и работещ. Което не значи, че днес няма великолепни Руски педиатри със Западен стил на мислене, чудесна подготовка и интелект. Моля да не бъркаме нещата.

****
 

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 14:11 от Birdie

# 1
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравей Бърди,
В темата ти бърза да се разпише голяма твоя почитателка Simple Smile
Току-що публикувах една тема, отговорът на която доста ме мъчи.
Ще се радвам да чуя твоето мнение, което винаги е било повече от важно за емн.
Благодаря предварително!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Ако можеш да дадеш мнението си, Джули е захранена преди 20 дни само със зеленчуци и плодове, и то не всичко, не е яла месо и жълтък - само дето тоя бронхеаолит ни мъчеше, сега е малко по - добре, но още има много сополи, но без температура  - въбоще не дигна.
 изследванията са от събота.
хемоглобин - 114
еритроц- 4,34
левкоцити - 13
хематокрит- 0,340
тромбоците - 429
мсv 78
mch 26.2
mchc 334
cye 10
пръчкоядр. грануло 0,01
сегментояд гран. 0,25
моноцити 0,06
лимфо- 0,64
ензиноф. гранулоц - 0,04
 

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Аз съм доволна от всяко лекарско мнение, без да се чувствам длъжна да го приема, защото опита ми ме е научил да не приемам ничие лекарско мнение за единствено вярно, винаги има някой, от който да науча и още нещо.
Въпроса ми е следния:
На около 1г и 10мес. дъщеря ми беше прегледана от двама лекари - невролози, които бяха на коренно различно мнение - единия смяташе, че детето е с ДЦП, а другия беше категоричен, че не е ДЦП. В същото време лекуващия ни лекар, невролог, ни обясни, че не може да постави категорично диагнозата ДЦП, защото детето на контролните прегледи (всеки месец) е имало различни рефлекси (за съжаление не мога да цитирам).
Във връзка с хроничната диария на детето отидохме при гастроентеролог с дългогодишен опит, включително и в неврологично отделение. Тя веднага поиска да провери рефлексите на детето (в момента на 4г 8мес), защото й се стори, че това не е съвсем ДЦП. Според нея рефлексите й бяха нормални и поиска още една консултация с невролог, защото имало обменни заболявания, които имат такива симптоми. Не мога да открия в интернет информация по въпроса. Моля Ви, да споделите мнението си , ако имате информация.

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 18:24 от Mamma

# 4
  • Мнения: 764
Много се радвам,че Бърди е отново тук,за да помага с мнението и съветите си!
Искам да кажа,че наистина в София има и добри специалисти и майките там имат избор,но такива като мен,които живеят в по-малките градове наистина имат нужда от хора като Бърди.Страшно е да ходиш в един и същи ден на 4 лекари и да им слушаш глупостите,а детето ти да се измъчва! 

# 5
  • Мнения: 8 585
Здравей Бърди,
В темата ти бърза да се разпише голяма твоя почитателка Simple Smile
Току-що публикувах една тема, отговорът на която доста ме мъчи.
Ще се радвам да чуя твоето мнение, което винаги е било повече от важно за емн.
Благодаря предварително!
Привет,

За това ли става въпрос:
"От какво се получават тези досадни корички в носленцето?"

# 6
  • София
  • Мнения: 7 673

Привет,

За това ли става въпрос:
"От какво се получават тези досадни корички в носленцето?"
[/quote]
ДА.

# 7
  • Мнения: 8 585
На около 1г и 10мес. дъщеря ми беше прегледана от двама лекари - невролози, които бяха на коренно различно мнение - единия смяташе, че детето е с ДЦП, а другия беше категоричен, че не е ДЦП. В същото време лекуващия ни лекар, невролог, ни обясни, че не може да постави категорично диагнозата ДЦП, защото детето на контролните прегледи (всеки месец) е имало различни рефлекси (за съжаление не мога да цитирам).
Във връзка с хроничната диария на детето отидохме при гастроентеролог с дългогодишен опит, включително и в неврологично отделение. Тя веднага поиска да провери рефлексите на детето (в момента на 4г 8мес), защото й се стори, че това не е съвсем ДЦП. Според нея рефлексите й бяха нормални и поиска още една консултация с невролог, защото имало обменни заболявания, които имат такива симптоми. Не мога да открия в интернет информация по въпроса. Моля Ви, да споделите мнението си , ако имате информация.
Неврологичната оценка на децата се извършва комбинирано-тоест изследват се рефлекси плюс обаче се изследват и т.нар. "крайъгълни етапи на развитие", като се търсят и т.нар "червени флагчета".

Ето една таблица на "крайъгълни етапи на развитие":
http://www.fpnotebook.com/PED40.htm
http://www.capitolent.net/speech-milestones.htm

Освен това от особено значение е оценката на регресията на архаичните рефлекси във възрастта до годинка.
Следователно само оценката на рефлексите не е достатъчно.

По въпроса за хроничната диария:
*това изисква уточняване в подходяща обстановка. Ако имате готови изследвания бих ги коментирал. Имайте пред вид че ред електролитни нарушения, следствие от хроничната диария, могат да променят динамично мускулния тонус (а оттам и рефлексите) и допълнително да се заблуждавате в оценката на рефлексите и развитието. От друга страна, причината за хроничната диария може да се крие в комплексно заболяване с неврологична част-така може да се заблудите, виждайки неврологичната картина САМО, а не цялостната картина.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 12:00 от Birdie

# 8
  • София
  • Мнения: 7 013
Здравей, Birdie, моля за мнението ти за противогрипните ваксини. Не визирам конкретна такава, защото знам, че всяка година се сменят в зависимост от щама. Но нали има по няколко щама на грипа, дали от една ваксина ще има полза и изобщо дай някои насоки относно тези ваксини. Детето ми изкара доста тежко грипа и лекарката ми препоръча през есента да направим една профилактика с РИБОМУНИЛ, какво е твоето мнение за него. Кои детски витамини препоръчваш ти като профилактика?
P.S. Извинявам се, ако в постовете си си писал по тези теми, явно аз съм пропуснала, благодаря ти и приятен ден.

# 9
  • София
  • Мнения: 189
Искам да благодаря на Бърди от все сърце, че продължава да пише и да го уверя, че винаги ще има кой да го чете!   bouquet При това с огромно внимание и уважение и зачитане на мнението му! Желая ти много здраве, щастие и успехи в личен и професионален план и да продължаваш да правиш това, което смяташ за правилно! Давай, Бърди! Критикувай, съветвай, подкрепяй нас, майките тук, в стремежа ни да намерим добрия лекар, вярното лечение, вярното решение на проблемите на децата ни! Дано има повече хора като теб - отзивчиви, напористи, отстояващи истината, в която вярват! БЛАГОДАРЯ!
ПС, Извинявам се за оффа  Embarassed, но не ми се пише в другите идиотски теми (не визирам никой от писалите там лично и конкретно, а просто цялостния облик, които са придобили). ВАжно е само здравето на децата ни и щом някои се опитва да помогне да го съхраним е тъпо да се занимаваме с личния му избор на начин, по който го прави!

# 10
  • Мнения: 8 585
Ако можеш да дадеш мнението си, Джули е захранена преди 20 дни само със зеленчуци и плодове, и то не всичко, не е яла месо и жълтък - само дето тоя бронхеаолит ни мъчеше, сега е малко по - добре, но още има много сополи, но без температура  - въбоще не дигна.
 изследванията са от събота.
хемоглобин - 114
еритроц- 4,34
левкоцити - 13
хематокрит- 0,340
тромбоците - 429
мсv 78
mch 26.2
mchc 334
cye 10
пръчкоядр. грануло 0,01
сегментояд гран. 0,25
моноцити 0,06
лимфо- 0,64
ензиноф. гранулоц - 0,04
 

Изследванията показват завишени тромбоцити (нормата за възрастта е до около 260.000).
Аз лично бих търсил упорито фокуси на инфекция (ушички, фарингит,бронхит) и бих включил АБ лечение, ако симптомите от дихателната система повече от 3-4 дена са без значително подобрение.
Това са "гранични" състояния, в смисъл че просто се търси момента в който е налична инфекция за да се даде АБ.
Повторните прегледи са от голямо значение.

Ако детето обаче се подобрява, повишените тромбоцити могат да се интерпретират като "следствие" и биха се нормализирали с времето, ако успоредно с това и детето се подобрява.

# 11
  • Мнения: 8 585
Здравей Бърди,
В темата ти бърза да се разпише голяма твоя почитателка Simple Smile
Току-що публикувах една тема, отговорът на която доста ме мъчи.
Ще се радвам да чуя твоето мнение, което винаги е било повече от важно за емн.
Благодаря предварително!

Това, което описвате може да са симптоми на:

*алергичен ринит-реакция към ЕДНА или две храни (най-често) а не към групи храни. Най-често фъстъци,ядки,грах,свинско,риба, шоколадени яйца "Киндер",чипс, бисквити,солети.
*трета сливица
*отклонение на носна преграда
*хроничен синузит
*стафилококово носителство в носа или Стрептокок във фарингс.

Тези възможности определят и подхода в изследванията и/или лечението.

# 12
  • Мнения: 8 585
Здравей, Birdie, моля за мнението ти за противогрипните ваксини. Не визирам конкретна такава, защото знам, че всяка година се сменят в зависимост от щама. Но нали има по няколко щама на грипа, дали от една ваксина ще има полза и изобщо дай някои насоки относно тези ваксини. Детето ми изкара доста тежко грипа и лекарката ми препоръча през есента да направим една профилактика с РИБОМУНИЛ, какво е твоето мнение за него. Кои детски витамини препоръчваш ти като профилактика?
P.S. Извинявам се, ако в постовете си си писал по тези теми, явно аз съм пропуснала, благодаря ти и приятен ден.

Аз лично не съм ползвал Рибомунил. Не съм убеден в ползата му. Не знам спектъра на страничните му ефекти.
Не бих го дал на детето си, също.
Противогрипната ваксина покрива актуалните щамове-тези от които има най-голям шанс да заболее детето. Няма друг начин за профилактика, въпреки че разбира се, противогрипната ваксина не е съвършена.
Аз лично съм много доволен от тази ваксина и я правя широко, но по показания.

Астма и често боледуващи деца са две от най-важните показания.

Витамини давам:
*при лечение с АБ на деца често боледуващи-повече за корекция на железни дефицити.
*за стимулиране на апетит, ако децата имат ЛЕК железен дефицит. Не забравяйте че липсата на апетит при деца най-често се дължи на скрити железни дефицити (ако разбира се изключим инфекции, системни заболявания и т.н)
*не вярвам в профилактичната роля на витамините. Смятам ги за алергизиращи и недотам проучени субстанции и ги избягвам по принцип. Никога не съм слагал вит.Ц в нос-смятам го за първобитен подход. Нито съм предписвал за пиене ампули Вит.Ц.
*ролята на Вит Ц при алергични състояния е чисто имагинерна-аз не вярвам в това, и го смятам за остатък от "руските ни" времена в педиатрията.
Ползвам най-често немски мултивитамини-"Флорадекс", Минадекс и подобни.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 12:11 от Birdie

# 13
  • Мнения: 539
Здрр Бърди,
мисля да споделя с теб нещо, което малко ме притеснява.

Голямата ми дъщеря (2г. и 8м.) много често е с бял (обложен език), без никакви други тревожни признаци. Толкова, че даже някои доктори като я видят казват" ау сигурно много те боли гърлото".И дъх на кисело.
Взехме секрет - излезе "умерено количество златист стафилокок", с антибиограма, и след време като се наложи да пие антибиотик пи точно този от антибиограмата (клацид). Естествено това с езика периодично продължава. Нещо като циклично е - започва леко да побеляваи да има дъх на кисело, после по-силно (става нещо като бял-жълтеникав налеп), и така след няколко дни отминава от само себе си.Консултирах се с лекари - те казват "щом нищо друго му няма на детето, не се притеснявай".

Един ден случайно попаднах на една статия, за деца, склонни към преяждане,при които се получава такъв "тебеширен налеп". Мойта щерка даже е злояда, но тогава се замислих че може би е нещо свързано със стомах, със киселинноста...
Според теб има ли място за притеснение?

# 14
  • Мнения: 5 370
Здравей и от мене, Бърди, аз рядко питам за нещо, но сега бих искала да чуя твое мнение.
Синкото-на почти 2 години-имаше напоследък едни ситни пъпчици по крачетата, някои-в зоната на памперса, някои-по-надолу. Не се касае за масиран обрив, по-скоро бяха 7-8 на брой. Захранен е с почти всичко, но напоследък беше хапвал едни вафли "Ная", обикновени, обаче с лешников крем....дали това може да е потенцирало обрива?
Другото, което се сещам, е, че гледачката му цеди пресни сокове от портокали.....
Сега го мажем с едно кремче, забъркано от една много добра фармацевтка, и те позаглъхнаха.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт