По повод темата на котарче!!!!????

  • 1 942
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 190
Това, което котарче е преживяла е невероятен ужас!
На мен ми предстои раждане тези дни, и затова съм много притеснена.  
Как така с контракции на 5 мин и разкритие 2,5см. не са я приели в болницата!!!!???? Shocked  
Това някакъв лекър идиот ли е   #2gunfire Shocked или е стандартна практика.
Шокирана съм!
Мойта гинеколожка ми каза при контракции на 10 мин. да отивам в болницата. Болницата която съм избрала ми е на 40 мин път (Шейново). Е, ако и там ме върнат при такива обстоятелства!?? Какво? Да стоя в колата пред болницата  и да чакам главичката на бебето да се покаже ли?!
Моля ви кажете ми, че това с котарче е единичен случай.
И кога точно трябва да се отправя към болницата?

# 1
  • Мнения: 277
Мила мамо Миле не разстройвай от историята на котарче, за съжаление такива неща се случват и понякога са неизбежни. Вярвай в хубавот ине си мисли за доктори-некадърници, а ако имаш възможност си уговори раждането за да си по спокойна

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз бих останала в приемна зала и твърдо бих отказа да мръдна оттам - я да видим как ще изхвърлят бременна жена с почнало раждане.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 680
Мамо Миле, в Шейново няма да те върнат.
Три пъти ме приемаха в Шейново в болницата и на трети път ме оставиха - нямах контракции и разкритие, бях обаче с много високо кръвно и в 40 г.с. Родих след 5 дневен престой в болницата.

За съжаление такива неща като на Котараче се случват, но ти бъди положително настроена, нека това не те разстройва.
Леко раждане.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
В Шейново и без контракции и разкритие да отидеш пак те приемат, там имам чувството, че са другата крайност.
Но искам да ти кажа да мислиш позитивно и да не си навиваш сама някакви мрачни мисли.
Пожелавам ти едно леко раждане и скоро да се похвалиш с новото попълнение в семейството.
Успокой се и не мисли за друго освен за появата на мъничкото съкровище.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Мила, наистина историята на котараче е голяма трагедия!И аз помислих за всички майчета ,които чакат тези дни бебетата си как са се изплашили ....НО ,МОЛЯ ТЕ ,МИСЛИ ПОЗИТИВНО!
Сега най -необходимо е да си спокойна и с усмивка да посрещнеш своето прекрасно бебе.В Шейново няма да те изоставят!Желая ти от все сърце едно леко,безпроблемно и щастливо раждане!Моето беше такова -дано и при теб е така!!!! Praynig  Flowers Four Leaf Clover

# 6
  • Мнения: 660
Не бива това да те безпокои.
Този лекар,който е върнал Котарче трябва да си изтърпи последствията,защото според мен това е груба лекарска грешка.При 3 см разкритие и контрацкии на 5-6 мин. означава, че е започнало раждане.При някои майки то продължава по-малко от 2 часа и е огромна некомпетентност да върнеш родилка при такава симптоматика без да й чуеш тоновете.
Все ми се струва,че това е единичен случай и екипа ще си понесе санкциите.
А на теб...успех!

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дано такова нещо на никого не се случи повече!!!!Просто си отстоявай позициите и ако трябва искай да те види и друг лекар!!!!При мен в "Св.София"дойдоха още двама без проблем, не зная при нея защо така се е получило Sad
Пожелавам ти успех и най-вече мисли положително!!!!!!!!

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
В Шейново никой няма да те върне. Помня, че когато отидох сутринта с контракции, не бях сигурна дали това наистина са контракции и си мислех, че само ще ме регледат и ще ме пуснат да си ходя. На учудения ми поглед  жената, която ме прие, отговори " няма значение имаш ли контракции или не-приемаме те за 24 часа-аз няма да рискувам после да родиш в колата на път за тук.
Леко и бързо раждане. И по-ведро

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това в случая на Котарче е някаква грешка и лекарят трябва да си понесе отговорността! Мен ме приеха с разкритие 3 см., не мога да разбера защо са я върнали! Ти не се притеснявай, миличка - предполагам, че си много уплашена, както и всички бъдещи мами тук, но недей! Просто настоявай да те приемат и прегледат!

# 10
  • Мнения: 3 932
Цитат на: Valeria
В Шейново и без контракции и разкритие да отидеш пак те приемат.


Това е самата истина, ако имаш намерение да раждаш с уговорка, ще ти е още по-спокойно.

Късмет и леко раждане!!

# 11
  • София
  • Мнения: 794
Спокойно и не се тормози сега за такива работи.И аз раждах в Шейново и ме приеха с контракции и без никакво разкритие

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
E недей така -разбирам че си уплашена, но мисли за всички успешни раждания, които са минали, все пак те чака нещо прекрасно.Случилото се е голяма трагедия. Никой и в най-перфектната болница не е застрахован - понякога секунди решават човешкия живот и най-безгрешния лекар е безсилен(не твърдя в никакъв случай, че това е станало - дано котараче полчи отговори и ако има виновни да си понесат наказанието).  Що се отнася до контракциите и разкритието - и аз отидох с контракции на 5 мин и разкритие 3 см, но също ми казаха, че мога още да си седа в къщи, защото няма да родя скоро - Мартин се роди 19 часа, след като ме приеха.
Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 1 187
Не се притеснявай и не мисли за лоши неща, мен ме приеха с 2см. разкритие.
Леко раждане! newsm10

# 14
  • Мнения: 5 140
Отпусни се,мисли позитивно от Шейново няма да те върнат.Там са специалисти и то добри.Вярвай в себе си,ще се справиш и не забравяй слушай много добре какво ти казват акушерките и докторите разбира се.Успех и леко раждане newsm10

# 15
  • Мнения: 1 021
Аз съм много доволна от обслужването в Шейново! Отидох с 2 см. разкритие и с контракции на 15 мин. Нямах уговорка с никакъв лекар. Прекарах 2 дни там без резултат. На втората вечер ми изтокоха водите и родих за 2 часа. Точно тогава беше много натоварено. Паднах се при един стажант, но въпреки това получих такова отношение и внимание, което надали бих получила, дори ако се бях уговорила с някого. Въпроса е да не изпадаш в паника и да слушаш какво ти казват. Успех!

# 16
  • Мнения: 819
Това значи ли че само тези дето ще раждат в Шейново могат да са спокойни?! Shocked
Ами тези дето са избрали Св. София.......?

# 17
  • София
  • Мнения: 797
Във всички болници стават грешки, а лекари за съжаление има и некадърни. Аз не исках да рискувам на кого ще попадна и затова се бях оговорила с лекар.

# 18
  • Мнения: 1 680
Цитат на: Vilione
Това значи ли че само тези дето ще раждат в Шейново могат да са спокойни?! Shocked
Ами тези дето са избрали Св. София.......?


Става дума за Шейново, защото мама Миле е решила там да ражда. Аз също съм раждала там и просто споделих как постъпиха с мен.

Ако има мами раждали в другите болници, нека напишат за своя опит, за да не панираме допълнително мамите пред термин.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vilione
Това значи ли че само тези дето ще раждат в Шейново могат да са спокойни?! Shocked
Ами тези дето са избрали Св. София.......?


Разбира се че не - надали има болница без нито един нещастен случай. Аз раждах в Св. София и съм доволна.

# 20
  • Мнения: 1 289
Аз също съм страшно изненадана, че не са приели Котараче веднага и какво е разбирал доктора, че ще ражда ама не днес. Аз отидох в болницата със същите показатели и ме приеха веднага. Дори ми сложиха някаква инжекция, защото контракциите ми в един момент спряха. После се оказа и че плацентата е свита, та я разкъсаха, за да ускорят раждането. Мисля че тя просто е попаднала на някой немарливец.
А ти не се притеснявай. Мисля си че в Шейново все пак са специалисти. Нали е специализирана АГ болница. Желая ти леко и безпроблемно раждане.

# 21
Опитай се да мислш за срещата с бебо,ще видиш всичко ще мине добре.
Аз през цялата брменност бях на нокти ,но родих живо и здраво бебче.А и проблеми си имах здравословни даже.
А за това което се е случило с котараче трябва някой да бъде #2gunfire Крайно време е да се случи нещо такова ,за да няма майки като тебе да треперят.Защото едно е да се случи нещо неизбежно ,друго е някой да го предизвика с немърливостта си.

Аз си мисля ,че ние всички майки имаме някаква вина(и аз в това число)Толкова малко бебета се раждат,вместо лекарите да треперят над бременните те си правят ГАРГАРА с нас и нашите чуства.Ходиме да им се молим за внимание ,плащаме си ,учим ги да си пълнят гушите.А наказания никакви няма.Чакам с нетърпение да чуя за някой по смел баща например хванал за гушата някой "доктор".Много съм крайна ,но мисля че тази трагедия по болниците ще продължава още дълго,ако няма наказания.А това министерство къде блее незнам.
Само това за такива некадърници #Sniper  #Sniper
Улях се ,но много ме е яд Imp

А на теб пожелавам много късмет и хубаво здраво бебче Simple Smile
Хайде чакаме новини Grinning

# 22
  • Мнения: 2 531
Толкова се разтроих сустинта ,като почетох за случилото се , че ми беше невъзможно да пиша.Да не говорим че имам стрес от първото раждане и господ опази бебето ми,въпреки че си имах уговорки ит.н.Да ви кажа каквото има да става ще стане. Няма начин да се застраховаме от неприятни събития и при най добрия лекар се случват тежки раждания. Чесно казано когато отидах да раждам пъвия път изобщо не мислах за лошите събития.Бях си избрала лекар на когото и днес мога да се доверя. А сега съм още в 4 мес. и умирам от стах , да не стане нещо .Будя се през ноща и ме изкачат разни зловещи сценарии. Повтарям си , че всичко ще е наред ,но пак ме е страх, МНОГО. Как се справяте вие с това

# 23
  • Мнения: 1 289
Днес тази тема не ми излиза от главата. Аз работя в Социални грижи. Преди да изляза в майчинство точно имахме следния случай. Моя колежка-началник на отдел беше пресметнала грешно сумата за помощи на някакъв човек. Разликата беше около 1лв. в ущърб на подпомагания. Случайно при ревизия се откри това и тя беше наказана , според мене много сурово. Получи служебно наказание с вписване в досието, парична снкция и я свалиха от длъжност. Просто в цялото досие се беше забутала някаква бележка, само за 1 месец. Тези случаи, уверявам ви, в нашата сфера не са рядкост. Но не съм чувала за наказан, уволнен или осъден лекар. Когато бях бременна се разболях от салмонела и абсолютно случайно се отървах, защото ми загубиха изследванията. Тогава мой приятел доктор ме попита: "Ти чувала ли си за осъден лекар?" И как ще чуеш, когато експертизите ги правят също лекари. Гарван гарвану око не вади.

# 24
  • Мнения: 1 381
Цитат на: Vilione
Това значи ли че само тези дето ще раждат в Шейново могат да са спокойни?! Shocked
Ами тези дето са избрали Св. София.......?


Не се притеснявай аз родих там и съм много доволна. Опасявам се ,че случаят на котарче определено е лекарска грешка, но не мисля че тя ще има сили точно сега да се бори с това. Но и не бива и  да го оставя така. Успех на всички майчета  и мислете позитивно и слушайте интуицията си.

# 25
  • Мнения: 772
Тъжни истории могат да се случат във всяка болница, но наистина има някои разлики в подхода на екипите като цяло.

И моят опит е от Шейново и мисля, че няма от какво да се притесняваш, наистина, и особено, ако и ти настояваш, няма как да те върнат.
Изобщо, ако нещо те безпокои и след като си приета, търси лекарите и им казвай какво те притеснява или просто какво искаш да ги попиташ - при мен например след изтичането на водите мислеха, че ще почакам повечко, но контракциите започнаха скоро, аз им казвах, няколко пъти в рамките на 5 часа слушаха тоновете на бебо, но там контракциите не се появяваха и накрая ме прегледаха с туширане, ама може би трябваше да настоявам повече да го направят по-рано, защото исках епидурална упойка, а така тя бе поставена по-късно, но като цяло съм много доволна, така че:
спокойно, "не викай злото сама", както се казва, леко раждане!

# 26
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Оле момичета може би и на мен щеше да ми се случи това Cry Да ви кажа досега не се бях замислила , защото всичко свърши добре , но сега като се замисля.......Значи и аз така отидох в болницата с 2см. разкритие и ми е второ раждане и веднага към Окр. болница.Доктора ме прегледа , чуха все пак тоновете и ме изпрати вкъщи.Вика още е рано , контракциите бяха не толкова болезнени , на 5 мин.Значи това става 10ч. сутринта.Върнах се към  16.30 вече много ме болеше и тогава ми сложиха система и за 3ч. родих.Но ме резнаха , искаха и форцепс да използват , защото викаха да напъвам по силно , че бебето , пъпната връв два пъти се е увила и имаше опасност да се ...... оф знаете кво , направо не мога да произнес думата.Направо не ми се мисли..... Sad Мислите ли , че и при мен можеше да стане така.Ох , най искрено съчувствам на котараче. Cry

# 27
  • Мнения: 6 315
Такива неща са се случвали и винаги ще се случват, но най-важното за една бъдеща майка е да бъде позитивно настроена! Всяка болница има своите черни случаи - нормално е. Но мили, бъдещи майчета, не си позволявайте да се паникьосвате!  Мислете си за това, как ще гушнете едни здрави и прекрасни бебета.

Вярно е, че сполетялото котарче е ужасно, но тя трябва да бъде силна и да вярва, че скоро ще се сдобие със жива и здрава рожбичка. Това й го пожелавам от сърце! Същото пожелавам и на всички бъдещи майки!

Общи условия

Активация на акаунт