За повръщането

  • 458
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Искам да питам другите майки,има ли случаи и дали е нормално бебето да повръща почти след всяко хранене,понякога на фонтан,понякога не.И напоследък повръща доста като количество-чак се плаша.Бебето ми е на смесено хранене-на кърма и АМ,и забелязвам че като яде основно кърма повръща повече-като водичка и излиза.С АМ не повръща така много.Много съм притеснена.Иначе си наддаваме добре и пълним пампите.Щеходим на консултация чак на 13-ти февруари и бих искал да чуя и други мнения до тогава. newsm78

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Малкият,който сега е на годинка също на вашата възраст повръщаше често след нахранване,въпреки,че го уригвах.Бях много уплашена,мислех да не е стеноза на пилора на стомахчето,която се среща при някой бебета.Слава богу нищо му нямаше.Просто след като се уригнеше не го слагах веднага да легне,а го държах още 10-15 минути на рамото си,за да му слезе хубаво млякото.Съветвам те все пак да се обадиш на педито и да се консултираш с него.Не чакай до 13.02.Дано всичко се оправи.

# 2
  • Мнения: 857
И при нас е така повръща доста често,ние сме само на кърма. Педиатърката каза ,че няма проблем щом наддава нормално и всичко е наред,просто преяжда и изхвърля ненужното количество.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
Скоро четох такава статия, за рефлукса при бебетата, колко несъвършена е храносмилателната им система и колко лесно храната, смесена със стомашен сок може да се върне от стомаха в хранопровода. А това да доведе до болка, дискомфорт и плач. Общо взето е нормално при някои бебчовци, с времето се израства. Задължително е, обаче след хранене да не бързаш да я свиваш, гушкаш и изправяш, трябва да е в покой за известно време и след това да я уригнеш  Laughing. Не вярвам да повръща кърма, а АМ - не.  newsm78 Второто е по - трудно смилаемо и има по - голяма логика да натоварва стомаха. Кърмата е най - бързоусвоимата и ценна храна за твоето дете. Повечето повръщащи бебета преминават на "естествено лечение": изключително и само кърма + късно захранване. И ние бяхме така, захраних го късно, може би затова такъв проблем не сме имали. С две думи : нормално е и отшумява с времето. Стига да е под формата на "връщане" на малко храна (с големината на мъжка длан) и да не мирише лошо, тогава трябва да се консултираш с педиатър, задължително. Peace

# 4
  • Мнения: 851
Спокойно, мойта щерка също около втория месец имаше един период дето повръщаше след всяко ядене и то доста! Мисля че е нормално, а при нас беше за малко и отмина. Доктора ни препоръча едно хомеопатично лекарство Nux Vomica 30. Слагаш 10 хапченца в 200 мл. водичка и му даваш да пие от тази водичка/ предполагам че пие вода, че Габриела хич не я почита Laughing /. Да си призная давах го съвсем малко и не съм сигурна дали имаше ефект и дали заради него спря да повръща. Но при всички случаи това заради незрелите им стомахчета. Друга възможна причина може да е ако му  даваш малко повече папане на детето и то затова да си връща каквото му е излишно Flutter Пробвай ако искаш да му понамалиш дозата АМ например и виж дали ще продължи. И последното нещо- незнам къде и как го слагаш да седи след хранене, но ако му се притиска коремчето може и от това да е. Аз така слагах бебка в едно порт бебе, но то е доста дълбоко и памперса й притискаше стомахчето. Като почнах да я слагам легнала под ъгъл и чак след 30 мин я слагах в порт бебето се оправи. Всичко ще отмине  Hug

# 5
  • Мнения: 390
Ами знам че ако и давам повече храна ще върне което и е в повече-затова намалих храната,само и само да видя дали пак ще връща.Значи тя нормално поема по 120-130мл кърма+АМ,намалих количеството почти до 110-100,и пак повръща дори от това.Държа я да се оригне(признавам,че често не успявам),поне 10-15 мин след това изправена,легнала я слагах на една страна...Чудех се как изправена да я държа за да повръща по-малко или да не повръща-дали под мищниците,дали на рамо да и притисна корема-като я сложа на рамо,като и се притисне коремчето повръща и повече...Абе вече ме е страх всякак да я изправя-защото все повръща.Хвана ли я права под мишниците,почти веднага връща често на фонтан.И наистина обръщах внимание специално на това колко повръща при отделните храни-повръща повече на кърма.Мислех си дали не е защото тя е с по-рядка консистенция,а АМ-Аптамил е по-гъсто?
Притеснявам се ,че преди малко я нахраних с 120мл смес,а тя върна поне 30-40мл след това,може и повече.

# 6
  • Мнения: 262
И ние бяхме с такъв проблем. Даже и аз съм пускала такава тема. Имаше съмнение за пилорна стеноза /спокойно среща са по-често при първородни момчета/. Педито ни предписа Фризовом. Това е лечебно АМ точно за такъв проблем. От него Дани не повръщаше и диагнозата отпадна. Така че като го дохранваш, го дохранвай с лечебно АМ за повръщане. Мисля че и Аптамила имаше подобно мляко. Ние вече сме само на Фризовом и повръщането на фонтан от одавна спря. Пробвай така, защото кърмата е полезна за бебето само, когато се усвоява.

# 7
  • Мнения: 157
Здравей!
Моята дъщеричка повръщаше много до 3-тия месец и след това постепенно повръщането намаля. Сега е на 6 месеца и много рядко връща по малко, но не повръща. Лекарката каза, че като започне да седи стабилно сама ще спре. Така, че не се притеснявай.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Моя малчо също много повръщаше.След 6 месец понамаля,но окончателно спря след 8 месец.Разбирам притеснението ти,но предполагам,че с времето ще отмине.Все пак може да попиташ педиатъра при следващата консултация.Поздрави!

# 9
  • София
  • Мнения: 607
И с двете ми деца съм имала този проблем .С каката отшумя след 6 месец бяхме на Фризовом и Кординакс. Но малката ми дъщеря все още си поръща независимо че пиеме Мутилиум преди всяко хранене не е   на фонтан както в началото, но не е спряло .Докторката при която ходим ми каза че трябва да се въоражим с търпение и да не се притесняваме. А кърмата мисля че я повръщате защото е по рядка както и водата това е единствената причина. Peace
Моят съвет е отиди по рано на консултация и се хранете на почивки по 50мл оригване и после останалото след това я оставяй да лежи под наклон от 45 градуса и обезателно настрани  Peace зада не се задави . След като говориш с педиатърката пиши . Поздрави и от нас !

# 10
  • Мнения: 11
И ние имахме същия проблем.Дъщеря ми е почти на 4 месеца.Кърмих я до към втория месец.След всяко ядене повръщаше.Казаха ни да й даваме в началото по 30 милилитра Фризовом и след това кърма.След като си изпиеше кърмата моментално я повръщаше.Повдигнахме матрака на леглото, държали сме я по 30-40 минути изправена след ядене.Накрая, за мое голямо съжаление, спрях да я кърмя.Минахме изцяло на Фризовом и нещата се оправиха.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 794
Дани повръщаше до 4-я месец страшно много,след това  до към 7-я продължаваше,но по-рядко и след това спря съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт