Най-хубавия уикенд

  • 32 298
  • 75
  •   1
Отговори
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Предлагам да си споделяме за места, където сме прекарали добре уикенда - може и да не става за дълга почивка, но за отпускане в карая на седмицата - да.
Последния път бяхме насред гората - в местността Бяло камене, над с.Старосел, в Средна гора. Базата е бивш пионерски лагер, сега  блокчетата са основно ремонтирани. Има двойки и тройки стаи, всяка със санитарен възел. През лятото има външен басейн. Насред "дивотията" е, но си има покритие на телефоните Laughing Гледката къв Пловдив /особено нощем/ си заслужава.
А декември месец бяхме в Арбанаси Heart Eyes Там остана сърцето ми...Вила "Гераниум" и страхотната жена, която ни обслужваше. Ето инфо

# 1
  • София
  • Мнения: 88
Аз бих искала да попитам къде мога да прекарам такъв хубав уикенд? Ако може да препоръчате място, което да е близо до София, и по-възможност цените да са прилични:) Много благодаря предварително Grinning

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Точно за това отворих темата - всеки да каже местата, които е харесал. Надявам се някой да ти отговори.

# 3
  • Мнения: 2 700
Може би ще е добре темата да се закове. Дещовиди беше пуснала подобна тема преди време, която отлетя в небитието.
А човек колкото и добре да живее, пак има нужда от почивка Wink

# 4
  • Мнения: 3 447
Миналата година  в края на май се вдигнахме до Чипровци. Абсолютно импровизирано и без предварителна подготовка, просто не бяхме ходили в тоя край. Изрових в нета тази Гостоприемница, обадихме се да проверим дали има места и тръгнахме. В самото Чипровци няма нищо особено за гледане, но природата е страхотна и може да се пообиколи наоколо. Хотелчето не е луксозно, но е чисто, със санитарен възел на 2 стаи, нощувката беше 10 лв на човек. Има механа към него и градина с детски кът. По пътя и в района разгледахме Лопушанския манастир - много хубаво и спокойно място, също предлагаха нощувки; Клисурския манастир - също много хубаво място, макар и по друг "Балкантуристки" начин. И там предлагат настаняване, има и ресторант, но е доста многолюдно. В района е и Белоградчик със скалите и крепостта - много са внушителни и двете, струва си да се видят.
С две думи - много беше хубаво, препоръчвам го за уикенд дестинация. Ние тогава стигнахме чак до Лом, че не бях виждала Дунава  Blush, но това е друга история  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 937
Старозагорски минерални бани - хотел Армира.
Хасковски минерални бани - хотел България.
Гори телилейски - с. Гела, вила Тишина.
Пак в същите гори - село Буката, Милчова къща и прилежащи територии в посока изворите на река Арда.

Все места за чудесни уикенди. Съвсем различни едно от друго. От пълни удобства, до пълна дивотия.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 207
хубаво си изкарахме на Крапец хотел Яница собствениците на хотела са изключителни хора в ресторанта готвят божествено много чисто камерерките чистят "денонощно" персонала беше супер всичко е 6 имат тенискорт басейни фитнес дартц тенис маси всичко и не е скъпо много красива градина с гледка към морето тази есен казаха че ще отварят спа център

# 7
  • Пазарджик
  • Мнения: 49
А този хотел Яница в Крепец има ли сайт? Каква е цената на двойка стая и ако може тел за  резерзации! Предварително благодаря!

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 207
цените са различни според сезона телефоните са 05749324325 0888706503 0889816292 www.yanitza.hit.bg за цени и за подробности най-добре звъни ние ходихме там последно лятото с детето дано съм била от полза сега незнам но лятото задължително с резервация иначе няма места юни месец е най-спокойно

# 9
  • Мнения: 1 950

Последния път бяхме насред гората - в местността Бяло камене, над с.Старосел, в Средна гора. Базата е бивш пионерски лагер, сега  блокчетата са основно ремонтирани.ни обслужваше.

Shocked Била съм там на пионерски лагер Mr. Green. Върна ме много, много години назад Laughing. Не знаех, че са го реновирали и е в действие. Благодаря за идеята, ще посетя мястото със сигурност при първа възможност. Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Малко идеи за уикенд около София:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135205.0;topicseen

Я да си го напиша и в тази тема: Врачански балкан - чудно местенце. По-специално се бяхме запътили към пещерата Леденика: http://www.journey.bg/bulgaria/bulgaria.php?guide=1395. Спахме в хижата до пещерата, но беше малко мизерничко. Определено в района има много по-приятни хотелчета, но не се бяхме ориентирали предварително: http://business.vratza.com/index.php?pg_no=6&lang=bu&r=f … base=firmi/hoteli Освен, че разгледахме пещерата, която е наистина много красива, яздихме и кончета пред хижата и ритахме футбол на голямата поляна отпред, обиколихме няколко тематични маршрута, включително и алеята на приказките - горска пътечка, по която има постери с приказки - вървиш от табела на табела и четеш на отрочето, а на тръгване се отбихме през една частна мандра и си купихме прясно сиренце. Определено ще се върна там.
Друго местенце, което бих посетила отново са Бистрилишките къщи: http://www.bistrilitza.com/bulgarian Условията в самите къщи не са върха на лукса, но пък удоволствието да си в истинска селска къща с двор и градина, огнище и един куп котаци, поне за мен - градското чедо, е огромно.
Много любима ми е и Рила /Мальовица/. Следващия път искам да отида в къмпинг Бор: http://www.visit.bg/staedte/fewo.php?hotid=106, да си направим барбекю, а на другия ден отново да се изкача да Страшното езеро, в. Мальовица или Злият зъб. Нещо невероятно е, неподлежащо на описание http://www.evgenidinev.com/seen_in_my_camera/rila_october/

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 09:57 от Лекси

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Ние последно (в началото на януари) се вдигнахме и отидохме до Мелник за един уикенд Sunglasses
По пътя на отиване спряхме в Благоевград и Сандански, разходихме се за по час-два.
В Мелник попаднахме на една много яка кръчма - Хубава кръчма се казва, точно преди мегдана е.
Бяхме две семейства с общо 4 деца и ни трябваше топло място за преспиване. Кръчмарят ни каза "По-добре на хотел, отколкото в къща". Мъжете намериха хотел Деспот Слав. Останахме много доволни.
В неделята се разходихме и до Роженския манастир.
Великолепна разходка беше Sunglasses

# 12
  • Мнения: 2 631
Много хубава тема!    bouquet Надявам се и да ми е полезна, че от кога не сме мърдали никъде, не ми се говори... Twisted Evil

Аз бих предложила за хубав уикенд - Вила "Дона" в Копривщица - чистичко, уютно, прекрасно дворче и страхотно барбекю. А и в градчето има какво да се види! Peace

Ето линк:
http://www.bgglobe.net/index.php?l=0&mi=1&c=8&s=-1166

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 19:04 от envia

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
envia, благодаря  bouquet
Преди да тръгнем за Арбанаси се колебаехме между него и Копривщица. Понеже сме си обещали всеки месец да отиваме някъде за два дни, явно вила "Дона" ще е февруарската ни цел Grinning

# 14
  • Мнения: 2 631
ДЕ ВАня, радвам се, че мога да съм от полза! Laughing

И аз искам уикенд вечееее, че от болести, никнене на зъби и пр. нищо не можем, да организираме, ама това е друга тема... Close

Много е ценно, да споделяте, дали условията са подходящи за малки деца! Peace
Още веднъж благодарности за хубавата тема!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт