Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз се счупих да повръщам от средата на втори до края на трети месец. 2 дни след като влязох в 4-ти и всичко спря като на магия. Преди това нищо не ми помогна. Повръщах и водата. Не можех нищо да ям- ни сухари, ни солети, ни сурови ядки и каквото и да било друго. Повръщах и дегана и затова по едно време го приемах на инжекции.... Доколкото знам проблем е да не се обезводниш, т.е. дали приемаш течности. Иначе бебето си дърпа хранителни вещества от теб, дори и да не ядеш. Три пъти влизах в болницата да ме наливат с течности и като излезех на следващия ден пак се почваше. Просто беше период и мина. Слава Богу  Praynig
Дано при теб мине по-бързо и леко.  newsm10

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 631
Аз също съм пила Деган в началото, но гледах да не прекалявам. Пих го по 1 на ден при особено силно гадене и то когато не съм била вкъщи.

# 32
  • Мнения: 5 391
Не съм пила нищо, това което открих за себе си, че ме облекчава, беше газираното, предимно Кола.

# 33
  • Мнения: 393
  До средата на 4тия месец бях като парцал от постоянното гадене,но не съм пила лекарства.Най-важното за мен беше да не оставам с празен стомах защото тогава ставаше страшно.Пиех много течности и всичко отшумя само,просто стискаш зъби и чакаш да отмине.Макар че в края на бременността имах същите проблеми и се оказа че е нормално от бушуващите хормони преди раждането.

# 34
  • Мнения: 617
До 4 месец, постоянно ми се гадише от всичко и някои път повръщах.
Деган съм пила 1 път, не съм чела листовката му, но лекарите го препоръчват.
Аз специално вземах хомеопатички капки, които ми помага.

# 35
  • Мнения: 574
Ох съчуствам ви !Аз нито веднъж не съм повърнала ама маи ми е ставало гадно веднъж или newsm78

# 36
  • Мнения: 24 467
Към питащата: сама виждате колко различно изкарва бременността си всяка жена. Дори една и съща жена /като мен, напр./ няма две еднакви бременности. Първият път изобщо нямах нужда от Деган, а втория го пих до последния ден, иначе щях да си стоя на системи в болницата, докато родя. И двете деца се родиха живи и здрави. Ако има нужда от лекарство то трябва да се пие, само да не се прекалява, доколкото е възможно, наистина, има състояния на организма /като при мен през втората ми бременност/, които просто го налагат и никакви заместители не помагат. Дано при по- малко мами да се случва това!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 248
И аз пиех Деган.Доктора ми го преписа.По-добре него отколкото да повръщаш. Peace

# 38
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Имах силно гадене, но не съм повръщала. Нищо  не пиех. Peace

# 39
  • Мнения: 2 677
Гласувах с трета опция. Изкарах една невероятно лека бременост.

# 40
  • Мнения: 660
Да така е преминава след  4 месец някъде,е ако си имал силно гадене първите месеци,остава май до края на бременността едно леко,така мим каза лекаря ама не се зн ае,на всичко лека бременност и красиви бебчета,на тези които вече ги имат да им са весели,живи и здравички:)

# 41
  • Мнения: 14
аз бях зле от към 7-8 г.с. до към 4ти месец и половина - но не чак толова зле (на мен ми се струваше ужасно, разбира се, но знам че не бях тежък случай)- не можех да мръдна от леглото и много ми се гадеше 24 часа в денонощието, но не съм повръщала повече от 2 -3 пъти на ден; изписаха ми Деган но непосмях да пия, гледах само да пия достатъчно вода на малки глътки бавно (защото като малка съм лежала в болница за обезводняване и знам че не трябва да се нагълтваш) и хапвах на често по малко леки храни - супички, печено месо и салати и така оцелях; гледах да се движа доколото мога и да се разхождам на въздух ; псле всичко отмина и не съм имала повече проблеми

# 42
  • Мнения: 911
Започна да ми призлява около 9 г.с., а преди това се чувствах повече от прекрасно - много жизнена и пълна с енергия. Не съм повръщала, макар че ми е ставало зле до десетина пъти на ден, освен това ми падаше и кръвното, което и без това си е ниско. С две думи - ходех като парцал по цял ден. Единствената "предвидимост" беше, че ми призляваше два часа след ставане от сън. Мисля, че ако успявеех да повърна нямаше да ми е зле по цял ден. От друга страна - по-добре, че не повръщах, защото тоалетните в работата бяха далече от стаята и щях задължително да ольосквам всичко докато стигна. Това продължи около 2,5 месеца. Сега съм 28 г.с., но пак ми ставя зле понякога.
Много вода и солетки ме спасяваха тогава.

# 43
  • Мнения: 31
az vljzax v bolnizata za6toto se obezvodnix i tam mi biexa degan inzekzei i mi pomaga6e ,no kato go piex na xap4eta go povra6tax sled minuta.no do 6mesez baj si povra6tax po vsjko vreme.no sas vtorata bremenost povra6tax do 3,5mes.no piex mnogo kola.

# 44
  • Мнения: 6 461
Първата ми бременност започна добре-без гадене...обаче не ми се размина  Crazy В края на бременноста  започнах да поръщам.
През втората ми бременност ми се случваше и в началото и в края.

Общи условия

Активация на акаунт