Задължително ли е да се започне захранването с плодови пюренца?

  • 1 107
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 186
Всеки педиатър съветва различно майките  Peace...според мен по добрият вариант е да се започне със зеленчуково пюре за да свикне бебчо със солено и след това вече и плодово.....аз така постъпих Peace

# 16
  • Мнения: 1 701
Да ти кажа, по - добре май е да започнеш със зеленчуково. Zащото аз започнах със морков и ябълка, което си е сладичко и после едвам съм го накарала да прояде zеленчуковите. Опитат ли сладкото, после ходи до накарай да яде соленото.
Да бе... и аз започнах със зеленчуково, та да не го откаже, пък ела сега да видиш чудо - във всичко ръгам ябълка, барем се излъже да хапне...  Crazy

# 17
  • Мнения: 391
И ние започнахме със зеленчуково пюре-морков ,после малко картоф и т.н. Идеята е детето да свикне с вкуса на зеленчуковото пюре ,за да не го откаже ,след като е опитало по-сладките плодови пюрета . Обаче явно не винаги дава резултат. При нас ,за щастие ,нямаше проблеми.

# 18
  • Мнения: 429
Не, разбира се, дори се препоръчва захранване със зеленчук. Ние също захранихме с картоф, после морков, после ябълка и тн

# 19
  • Мнения: 801
Няма НИЩО задължително в храненето на децата.. Всичко са само препоръки и съвети.. Ако беше задължително поне някой закон щяха да измислят  Mr. Green
ТИ си майката и ТИ решаваш какво, кога и как ще даваш  Peace
аз съм на същото мнение  Peace, следи детенцето си в хранителните му предпочитания.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Не е задължително, разбира се, както ти прецениш, така въвеждаш храните.
Аз лично пъро дадох плодово (най-леко е като храна от всичките, нали не замества хранене), нямах проблем после със зеленчуковите.
После дадох каша,след това зеленчукови и накрая месни.


Аргументите, с които се прерпоръчва да не се започва с плодово пюре са следните:

1. По-трудно се  преработва в организма в сравнение със зеленчуковите пюрета и кашата - основен аргумент;
2. Децата свикват със сладкия вкус и при някои има вероятност по-късно да искат всяка храна да е с такъв вкус - допълнителен аргумент.

Но ZZORY, както вече са ти казали - ти решаваш. Ние тук споделяме информация и собствени виждания.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не е задължително, аз например захраних със зеленчуково....... Peace

# 22
  • Мнения: 6 390
И аз захраних със зеленчуково, зеленчуво-месни, каши, и чак накрая с плодово  Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
Аргументите, с които се прерпоръчва да не се започва с плодово пюре са следните:
По-трудно се  преработва в организма в сравнение със зеленчуковите пюрета и кашата - основен аргумент;

Не съм съгласна, по-лесно и бързо обработван продукт от организма от плода няма  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 619
Тук никой не захранва с плодово пюре,започва се с оризова каша.

# 25
  • Мнения: 5 183
Разбира се, че не  Simple Smile като първа храна най-добре се приема оризовата каша.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт