Какво готвите?

  • 43 382
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 497
Искам да попитам мамите кои са основните 10 неща, които готвите? Извинявам се, че пускам темата тук, но ме интересуват специално мамите в чужбина.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Предимно БГ-манджи
мусака, картофи на фурна,(особено ако има и пиленце към тях)
миш-маш и разновидностите му,  пица, супи какви ли не.
И обичам да пробвам разни интересни "интернетски" рецепти.
И съм върла почитателка на готвенето в гювече Simple Smile та там от сирене по шопски до....според това какво имам под ръка. Картофени кюфтета. Баница и всичко, което се състои от тесто с плънка. А добре, че и мъжът ми готви, та има разнообразие Simple Smile

# 2
  • Мнения: 530
Снощи тъкмо казвах на мъжа ми, че съм започнала да приличам на майка ми. Wink  Защото тя понякога казва 'Кажете какво да готвя, че не мога да измисля'. И аз така - имам си определени любими неща, но напоследък ми се изпаряват идеите. Та дано тук се вдъхновя малко.

Ето какво готвя най-често:

- Печено пиле (с картофи, или пюре, или с ориз, и разни зеленчуци за гарнитура, или салата)
- Пилешка супа - с най-различни зеленчуци в нея - моркови, целина, картофи, грах и каквото ми хрумне
- Мусака с патладжани и картофи - понякога с кайма или с Quorn или соя.
- Най-различни видове задушени зеленчуци stir fry (ама аз им слагам много малко мазнина, така че не се запържват всъщност), със пиле, със скариди, или с мариновано тофу. Много е бързо и лесно, а и много ги обичам хрупкави. Сервирам ги или с нудълс или с ориз
- Паста (прясна) или ризото - всякакви сосове, много обичам путанеска - с прясни домати, маслини и аншуа, общо взето обичам сосовете за паста да са от малко продукти, за да не се получи съвсем мешавица.  Ризото с гъби много обичам. Правя и нещо като паеля - със скариди и пиле, ориз и зеленчуци.  А и тиквички с ориз.
- Боб супа или леща - и двете ги правя доста гъстички
- Всякакви зеленчукови супи  - много обичам с моркови и червена леща, общо взето зависи от сезона
- риба (веднъж или два пъти седмично) - най-много сьомга, пъстърва, тон, по-рядко скумрия, а и разните 'бели' риби също ги обичам. Обикновено я правя под грила запечена със сок от лимон и черен пипер и нищо друго. Към нея - прясна салата, снежанка (кисело мляко с краставица имам предвид), картофена салата, понякога и ориз
- Сърми с лозови листа
- Пълнени чушки
- Кисело зеле - с пиле и понякога със наденички
- Прясно зеле с домати - много го обичам това.
- Разни неща сготвени в гювеча - всякакви зеленчуци за гювеч, понякога с месо, понякога не.
- Напоследък много често правя картофи в йенски съд. Нарязвам ги на много тънки филийки и ги редя - един ред картофи, един ред червен лук. Слагам дафинов лист, черен пипер и сол на вкус, малко бяло вино или бира и малко вода колкото да ги покрие. Така ги пека на не много силна фурна докато омекнат и става страшно вкусно,а и е толкова лесно. Може като гарнитура, а може и като самостгоятелно ядене.

Я, то много станало, а аз се чудя какво да готвя Wink На мен проблема ми е, че мъжът ми не яде никакви сирена, та не мога да правя ястия, в които се слага сирене или кашкавал, но и това съм се научила да го избягвам - понякога разделям в два съда и така готвя едно за него, друго за мен и Анна с добавеното сирене или кашкавал.

# 3
  • Мнения: 1 581
1. мусака
2. зелен фасул с картофи
3. лазаня или спагети или пица
4. пиле с картофи
5. пиле със зеле
6. пилешки пържоли или хапки, или паниран кашкавал, или кюфтета с гарнитура
7. пиле с ориз
8. пълнени гъби (бекон, зеленчуци, кашкавал) с гарнитура
9. свинско или телешко задушено със зеленчуци (домати, пипер, моркови) и картофено пюре
10. леща
11. миш-маш
12. пиле с грах и картофи
13. кюфтета със сос

Повечето неща ги пека в глинен съд във фурната.
Гарнитура - картофи на фурна (oven chips), варени зеленчуци (брюкселско зеле, броколи, царевица, зелен фасул), ориз със зеленчуци
Салати - шопска (ако имам сирене), Снежанка, маруля, руска
Често правя супа - пилешка или зеленчукова

# 4
  • Мнения: 1 497
Aу, страшни сладурани сте!!! Много много ви благодаря!Ще си принтна темата. Така зациклям като стане дума за готвене....
Да ви кажа ние какво ядем. Супер скука.
1. печена сьомга + задушени зленчуци
2. Наденички +задушени зеленчуци
3. Пица
4. Спагети
6. Свинско, пилешко, задушено със зеленчуци.
И всичко останало което можете да се присетите като полуфабрикат (когато нямаме време) със зеленчуци.  #Crazy
7. От време на време една шотландска манджа с риба ориз и яйце.
8. Китайски takeway
9.Кебап
10. Jacket potatoes
Дано и аз да се вдъхновя......

# 5
  • Мнения: 1 278
Теди, до този момент кухнята ми почти никак не се е променила, защото продуктите, които използвам са си универсални (разни зелнчуци и месо), а с подправките, които придават "типичното" за мен, съм се заредила богато. Изключение правят сиренето и киселото мляко, разбира се. Първото мога да го заменя с техния "домашни сир", който няма нищо общо, но върши работа. Киселото мляко обаче е единственото, от което все още не мога да се откажа и започнах да си квася. И аз като Дебеланата си купувам една кофичка от Бг (само че взимам Елби, защото те имат много хубава колекция от закваски и качеството, и хигиената в завода им е на много високо ниво) и си подквасвам тукашно купешко пастьоризирано краве мляко.
Иначе това, което най-често готвя е:
1. Супички - доматена (харесвам я с чубрица, но и с босилек става много хубава, а него го има при вас предполагам); картофена (със сирене Simple Smile ); супа с броколи; супа-топчета; пилешка (тук продават разфасовки от фенер, крилце, шийка и воденичка); картофена крем-супа
2. Варива - леща и боб в тенджерата под налягане, грах и зелен фасул (купувам си ги замразени и най-често правя нещо като яхния, ама без запръжки и брашно, просто с по-малко вода и с повече доматено пюре)
3. Всякакви макаронени изделия - пълнозърнести, бели, шарени  Simple Smile , със някакъв сос или просто с масло и настърган кашкавал, пармезан или каквото ми попадне. Също така често правя пица със стар хляб, че е най-лесно, понеже готовите блатове не ми хавесват. Нареждам си филийките в тавата, като тук-таме ги начупвам и запълвам дупките, поливам ги със зехтин, домати и пр. Страхотно става, защото хлебчето се препича вкусничко.
4. Много готвя пълнени чушки - постни с ориз или сирене/извара и яйца; с месо също
5. Мусака с тиквички; с картофи; с макарони
6. Яйца - бъркани и на очи, но най-често по панагюрски, защото имам кис. мляко, а сиренето тук, както вече кзах ми върши работа
7. Варени зеленчуци на пара (пак замразени) - най-често си смесвам броколи, карфиол и млади морковчета; запечена царевица в микровелето и ей такива работи.

Не знам, дали съм ти била полезна, защото, ако нямаш подправките, не знам, доколко стават вкусни повечето от изброените супичке и манджички. Ако живееш във Франция няма да те мисля, защото тяхната кухня е много богата на подправки  Wink В Англия обаче въобще нямам спомен имаше ли или не богат избор на скъпоценни треви и семена. Хърватската кухня например е доста бедна на подправки. Реално използват само червен пипер (и то основно в колбасите). В магазина всичко на всичко има сушен магданоз, черен и червен пипер, джоджен, босилек и ... май това е. За сметка на това блъскат сол в неимоверни количества, а шоколадите им например са чак неприятно сладки.

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Пиле с картофи
Пилешка супа
Пиле - фрикасе
Мусака
Пържени кюфтета
Супа топчета
Кюфтета доматен сос
Тиквички с кисело мяко (обожавам ги)
Винен кебап (това ще го готвя пак днес)
Ориз със свинско, пилешко, телешко или пилешки дробчета и сърчица
Свинско със зеле
Зелеви сърмички
Пържена риба – всякакви видове, но гледам да са с по-малко кости
Миш-маш
Сирене по шопски
Зрял боб и леща, но по-рядко
Задушени картофи с копър (любимо ни е)
Яйца по панагюрски
Агнешко със спанак или пресен лук
Свинско с праз
В общи линии готвя всеки ден, за да може на вечеря да имаме прясно и топло ядене. Освен това едно ядене повтарям веднъж на две седмици, не по-често.

# 7
  • Мнения: 1 072
Аз готвя без много фантазия, пьк и не сьм кой знае каква готва4ка.
1. мусака
2.зрял боб сьс запе4ени сарфалади ( аз ям само боба)
3. тас кебап сьс сварен ориз
4. таратор или супа от спанак поне 3 пьти седми4но
5. омлет с каквото има за пльнка( тука много ме бива)
6.лазаня, скоро се нау4их Wink
7.дроб4ета по селски ( с мн. лук)
8. свински месца с картофи, грах и зелен боб ( лЮбима манджа , ама само моя)
Зеле оби4ам много, но понеже тукаШното е "пластмасово" го готвя рядко. та ниЩо, 4е сьм в Италия паста( спагети) не готвя изобЩо, заЩото не  ям.
Десерти не правя,незнам Blush Само пала4инки и баници.

# 8
  • Мнения: 4 244
аz такава смесена см я подкарала че нямам думи
Мусака. гулаШ, лаzаня
гювеч .кнедли с кисело zеле, пица
кебап, Шницели , канелони
риба сьомга и пъстърва 2 пъти седмично
кремсупи все zеленчукови или проста картофена
раzни огретени на фурна
и много други простотийки
Месото гледам да е повече телеШко и пуеШко

# 9
Чета, чета и лигите ми потичат. Ей, нямате милост Wink  Grinning

От скоро време съм "луда" на тема всякакви джрканици. Еле като вляза в готварският форум и почва едно "оптване" на рецепти.
-питки (всякакви)
-тутманици, баници
-сладкиши най-различни
-иначе риба имаме всяка седмица в менюто - редуваме я и оптваме от всички. Последното ни откритие е една Ice fish, която се продава в Сейнсбърис за сега само. Обаче е доста скъпичка - 18.50 килото. Едно парче излиза около 10 паунда.
- мусака с картофи и кайма (по някога сама си меля месото с "комбайна", и всякакви каймени джрканици, като кюфтета, кебабчета, руло "Стефани"
- месо (всякакъв вид) задушено в иенско стъкло като редувам месо, гъби, топено сирене, кашкавал и заливам с вино и вода малко.
- пилешки бутчета с ориз
- пържоли (пак всякакви) с гарнитура от картофено пюре, задушени зеленчуци (картофи, моркови, парснип) , малко зеленина от зелен боб, броколи
- карфиол огретен, картофи огретен, тиквички огретен.
- пържени тиквички с кисело мляко
- издълбани тиквички и после напълнени с лук, шунка, моцарела, галета и техният пълнеж
- гювечета - всякакви
- паста и подобните около нея
Абе май не мисля да изреждам всичко, че бая ще отнема особенно с последните си експерименти Embarassed  Laughing  Laughing  Laughing
Пък и бременни има Wink

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Цитат на: Honda

Пък и бременни има Wink

тъй де тъй, само да ми минат изпити и ще ви подхвана да ви искам рецепти за това-онова Rolling Eyes

# 11
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Оооооо нееееее  Cry 4ета ви и ми се реве  Cry  Cry  Cry
Какви вкуснотийки си готвите ( потекоха ми лигите  Embarassed )
Аз заради тоя моя мъж  #2gunfire ( вие друг такъв каприз едва ли сте среЩали  Shocked  ) българска манджа не мога да хапна  Imp : по4ти ниЩо от наШата кухня по4ти ниЩо не му харесва  ooooh!
Пробвах да му правя мусака : реакция : Блаааааааа Confounded
Опита сърми от кисело зеле на една Бъдни ве4ер в Бг: реакция: Блааааааааа
Пълнени 4уШки: блааааааа
МиШ маШ : блаааа
Домати в салата не яде , само много рядко като сме си б Бг от немай къде.
Краставици: категори4но не
4уШки само от време на време и то задуШени ,4е му били тежки за храносмилане.
Патладжани: веднъж на високосна година.
Тикви4ки: само пържени и то 4ат пат. Тва ми ти тикви4ки огретен или тикви4ки с ориз: абсурд
Не яде руска салата, Снежанка и никакви сосове
На супите хи4 не е любител.
Толкова са много неЩата дето не яде,4е няма да ми стигнат два листа да ги изброя Imp
Та какво ядем ние в къЩи Imp :
1.всякакви видове паста с месо, сирене или риба и някой друг зелен4ук
2.разли4ни видове ризото
3. месо: пържоли телеШки на скара или пиле/пуйка_панирани,доста рядко правя кюфтета,има и няколко други рецепти с месо,които правим от време на време, наденица
4. риба
5.зелен4уци: зелена салата тип маруля, моркови, броколи, рядко карфиол, картофи съЩо рядко, грах веднъж на 100 години, 4уШки и май това е
6. сирене всякакво ( за мой късмет му харесва и наШето сирене та правя поне гюведжета )
7. Шунка и салами , но от тукаШните. Това луканки, суджуци, пастърми: забрави
8. плодове: ябълки ( ако може само тях би ял ), банани,киви от време на време,портокал само по един определен на4ин и то не като плод за десерт,пъпеШ и диня доста рядко, праскови,кайсии.
И баста  Imp
На мен ми иде да си тегля курШума  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 1 497
Ще си плачем май на рамото взаимно е теб, скъпа Мcdirock. Моят е абсол\тно същия само дето и ориз не яде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sick


Хондичка, ти направо ни завираш в ъгъла с тоите кулинарни умения! Пусто кат не ме влече....Sad. (Я кажи стана ли на Пипирудката питката?)

# 13
  • Мнения: 4 244
Мале мила mcdirock
ти си била жива zа оплакване.
Моя само домати не яде. Ама само сурови, иначе пей дава zа доматен супа или доматени сосве чак уШите му плюЩат
А уж германец с френска кръв пък нито по немската кухня чак дак мре нито по френската. Виж обича да се облажлва от френските сирена. Та и аz покрай него се научих. То тая Шия при мене не е от турШия, я
Ама това товето мъжленце си е направо zа  #2gunfire
Съжалявам те и се надявам че тов му е единствения кусур. Че нали любовта им минавала преz стомаха

# 14
  • Мнения: 3 611
Цитат на: mcdirock
Оооооо нееееее  Cry 4ета ви и ми се реве  Cry  Cry  Cry
Какви вкуснотийки си готвите ( потекоха ми лигите  Embarassed )
Аз заради тоя моя мъж  #2gunfire ( вие друг такъв каприз едва ли сте среЩали  Shocked  ) българска манджа не мога да хапна  Imp : по4ти ниЩо от наШата кухня по4ти ниЩо не му харесва  ooooh!
Пробвах да му правя мусака : реакция : Блаааааааа Confounded
Опита сърми от кисело зеле на една Бъдни ве4ер в Бг: реакция: Блааааааааа
Пълнени 4уШки: блааааааа
МиШ маШ : блаааа
Домати в салата не яде , само много рядко като сме си б Бг от немай къде.
Краставици: категори4но не
4уШки само от време на време и то задуШени ,4е му били тежки за храносмилане.
Патладжани: веднъж на високосна година.
Тикви4ки: само пържени и то 4ат пат. Тва ми ти тикви4ки огретен или тикви4ки с ориз: абсурд
Не яде руска салата, Снежанка и никакви сосове
На супите хи4 не е любител.
Толкова са много неЩата дето не яде,4е няма да ми стигнат два листа да ги изброя Imp


хех, споко...и ние у дома не ги ядем тея неща...ама не щото не ги обичаме, ми щото няма кой да ни ги сготви Cry Затова 2 пъти в годината като си идем в БГ и....поzнай eat  Arrow ехх, че няма дебела иконка ...newsm77

Ако ни осиновиш обещавам да си иzяждаме всичко   angel008

# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Теодора
Ще си плачем май на рамото взаимно е теб, скъпа Мcdirock. Моят е абсол\тно същия само дето и ориз не яде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sick


Хондичка, ти направо ни завираш в ъгъла с тоите кулинарни умения! Пусто кат не ме влече....Sad. (Я кажи стана ли на Пипирудката питката?)

Лелеееее Теди  ooooh!
Вие като си ходите до Бг как се оправяШ с него  Thinking
Ние тръгнем ли си с колата ела да гледаШ майтап: отзад в багажника има задължително каШон с провизии : не 4е в Бг няма вси4ко ве4е ама наШия е убеден,4е там неЩата не са от най_ка4ествените пък и струват майка си и баЩа си....
Цирк ти казвам  Embarassed Майки ми я хваЩат братята като знае ,4е Ще си ходим ,4е се 4уди какво да му готви , да не би зет4ето и да остане гладно Imp

# 16
Цитат на: Теодора
.......Sad. (Я кажи стана ли на Пипирудката питката?)

Абе стана, но рецептата беше за тутманик да бъде, а то точна стана като питка. Иначе е вкусно, но аз просто очаквах ТУТМАНИК. Нищо де.....имам и друга рецепта за тутманик та се надявам да стане като купешкият. Иначе се изяде Wink  Grinning

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: debelanata
Мале мила mcdirock
ти си била жива zа оплакване.
Моя само домати не яде. Ама само сурови, иначе пей дава zа доматен супа или доматени сосве чак уШите му плюЩат
А уж германец с френска кръв пък нито по немската кухня чак дак мре нито по френската. Виж обича да се облажлва от френските сирена. Та и аz покрай него се научих. То тая Шия при мене не е от турШия, я
Ама това товето мъжленце си е направо zа  #2gunfire
Съжалявам те и се надявам че тов му е единствения кусур. Че нали любовта им минавала преz стомаха

Ох Деби ( нали не се сърдиШ ,4е малко ти поскъсих ника Wink ).Има си и други трески за дялане ама имаШе един разказ на 4удомир май се казваШе "Ветаро' " и в него имаШе един лаф "4овек без кусур не може".
Не е пералня като не работи да вземеШ и да я върнеШ в магазина  Grinning
Как не са се сетили да сложат надпис пред вратата на обЩината дето се бракувахме " Рекламации само в момента на закупуване" Wink
Ина4е ми е добри4ък.. Grinning

# 18
  • Мнения: 1 497
Как се оправям ли? Ми и майка ми му готви каквото обича, но той не претендира. Една постна манжа с бамя едва едва я яде и от тогава майка му готвеше каквото знае, че ще яде.

Аз се пробвах да се вихря в кухнята в началото, но като взе да дели един път царевица, ли какво беше от една салата, вдигнах ръце  и му казах- "не ме интересува, ти готвиш отсега нататък". То ми се уби всякакво желание за готвене като не яде толкова много неща.........С една дума- не се оправям, примирявам се.

# 19
  • Мнения: 4 244
Цитат на: mcdirock
Ох Деби ( нали не се сърдиШ ,4е малко ти поскъсих ника Wink ).Има си и други трески за дялане ама имаШе един разказ на 4удомир май се казваШе "Ветаро' " и в него имаШе един лаф "4овек без кусур не може".
Не е пералня като не работи да вземеШ и да я върнеШ в магазина  Grinning
Как не са се сетили да сложат надпис пред вратата на обЩината дето се бракувахме " Рекламации само в момента на закупуване" Wink
Ина4е ми е добри4ък.. Grinning

То аz каквито кусури имам той моя не трябваШе вратата на кметството иzобЩо да я прекрачва
Иначе zа Деби просто си върха. Ама може и на име Екатерина съм

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: arrows
Цитат на: mcdirock
Оооооо нееееее  Cry 4ета ви и ми се реве  Cry  Cry  Cry
Какви вкуснотийки си готвите ( потекоха ми лигите  Embarassed )
Аз заради тоя моя мъж  #2gunfire ( вие друг такъв каприз едва ли сте среЩали  Shocked  ) българска манджа не мога да хапна  Imp : по4ти ниЩо от наШата кухня по4ти ниЩо не му харесва  ooooh!
Пробвах да му правя мусака : реакция : Блаааааааа Confounded
Опита сърми от кисело зеле на една Бъдни ве4ер в Бг: реакция: Блааааааааа
Пълнени 4уШки: блааааааа
МиШ маШ : блаааа
Домати в салата не яде , само много рядко като сме си б Бг от немай къде.
Краставици: категори4но не
4уШки само от време на време и то задуШени ,4е му били тежки за храносмилане.
Патладжани: веднъж на високосна година.
Тикви4ки: само пържени и то 4ат пат. Тва ми ти тикви4ки огретен или тикви4ки с ориз: абсурд
Не яде руска салата, Снежанка и никакви сосове
На супите хи4 не е любител.
Толкова са много неЩата дето не яде,4е няма да ми стигнат два листа да ги изброя Imp


хех, споко...и ние у дома не ги ядем тея неща...ама не щото не ги обичаме, ми щото няма кой да ни ги сготви Cry Затова 2 пъти в годината като си идем в БГ и....поzнай eat  Arrow ехх, че няма дебела иконка ...newsm77

Ако ни осиновиш обещавам да си иzяждаме всичко   angel008

Ми става Ароузка  Wink Така поне дружно Ще си хапваме бг манджи4ки   eat

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: debelanata
Цитат на: mcdirock
Ох Деби ( нали не се сърдиШ ,4е малко ти поскъсих ника Wink ).Има си и други трески за дялане ама имаШе един разказ на 4удомир май се казваШе "Ветаро' " и в него имаШе един лаф "4овек без кусур не може".
Не е пералня като не работи да вземеШ и да я върнеШ в магазина  Grinning
Как не са се сетили да сложат надпис пред вратата на обЩината дето се бракувахме " Рекламации само в момента на закупуване" Wink
Ина4е ми е добри4ък.. Grinning

То аz каквито кусури имам той моя не трябваШе вратата на кметството иzобЩо да я прекрачва
Иначе zа Деби просто си върха. Ама може и на име Екатерина съм

Както кажеШ  Wink Работиме по желание на клиента  Wink  Wink

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ние често готвим паста в най- раzлични варианти, пилешко пуешко, говеждо месо, риба и други морски животинчета. От zеленчуците също почти всички, много огретени. Гювечета също. Раzлични видове ролади. шницели, мъжът ми е луд zа тях. А когато дойде и сеzонът правим много често аспержи в най- раzличен вид. Десерти, торти....

# 23
  • Мнения: 2 452
И ние сме от категорията на mcdirock - моят съпруг не яде домати, краставици, всички останали зеленчуци (освен картофи, моркови и пиперки) са също "краставици" и тях не ги яде; не е много по плодовете, обича, но поради подаграта не може да яде в големи количества телешко месо и продукти, както и варива, яйца; има още, да не изброявам. Когато си бяхме в България за 1 седмица бях предупредила всички близки, че не яде домати и краставици (основна съставка на салатите в България) и на 7-мия ден той ми каза - толкова печени чушки и зелева салата не бях ял през целия си живот.
 Laughing  Laughing

В момента той има 3 основни ястия - паста, варен ориз и сандвичи, защото е с пристъп от подагра, та ми е лесно да го храня.

# 24
  • Мнения: 4 244
Леле, къде съм тръгнала zа да се жалвам от моя. дето само едни домати не яде

 Shocked Че то тука сте били живи zа оплакване бе
Къде гледахте като се вzемахте, че сега така сте докарали да не им харесват манджите ви ,а?

 Sad  Sad Я по стегнато и напето, Ако готвите само по престилка може и да им харесат всичките ви гоzби. И не ми каzвайте че не сте пробвали.Срамота.
 Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 1 497
Цитат
И ние сме от категорията на mcdirock - моят съпруг не яде домати, краставици, всички останали зеленчуци (освен картофи, моркови и пиперки) са също "краставици" и тях не ги яде; не е много по плодовете, обича, но поради подаграта не може да яде в големи количества телешко месо и продукти, както и варива, яйца; има още, да не изброявам. Когато си бяхме в България за 1 седмица бях предупредила всички близки, че не яде домати и краставици (основна съставка на салатите в България) и на 7-мия ден той ми каза - толкова печени чушки и зелева салата не бях ял през целия си живот.


Welcome in the boat! А моят се майтапи, че българското знаме било основано на националната ни кухня: домати, краставици и сирене.Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Теодора

Welcome in the boat! А моят се майтапи, че българското знаме било основано на националната ни кухня: домати, краставици и сирене.Simple Smile

 #Shocked  #Onfire  #Onfire
те тоz вариант не го бях чула
Умрях от смях

# 27
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Теодора
Цитат
.


Welcome in the boat! А моят се майтапи, че българското знаме било основано на националната ни кухня: домати, краставици и сирене.Simple Smile


ха, ха, ха.................. Laughing
Как му е хрумнало?
Добре, ама ракията кьде присьства? Wink

# 28
  • Мнения: 1 072
Добре де, mcdirock, какво всьЩност яде твойта половинка? Confused:

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: iri
Добре де, mcdirock, какво всьЩност яде твойта половинка? Confused:

Паста_всякаква,ризото,месо,сирена и колбаси,зелена салата тип маруля,моркови и малко други зелен4уци 4ат пат,полента,пица, някой друг плод и сладкиШи доста...
Те това е положението #Silly

# 30
  • Мнения: 1 630
хи хи
с mcdirock, Теди и Лаура можем да си заформим съреднование - чий яде най-малко неща  Wink

моя не яде:
защото е алергичен - риба, яйца, и куп други неща
а пък - чушки, подправки,  патладжани, лук, чесън ..... не можел да ги храносмила
млякото и млечните продукти не знам си кой диетолог му бил обяснил, че когато човек порастне повече няма необходимост от такива неща  #Milti      

Но готви много добре с малкото останали продукти. би  могъл спокойно цял живот да кара на различни водове паста (и аз  Flutter особено със салата)

та готвим
паста
паста и пак паста
различни меса на тиган или скара + някакви зеленчуци или ориз или картофи
ризото
много салати
пици
понякога неща на фурна - картофи със зеленчуци или само картофи
много супи
кус кус

от няколко месеца, за да разнообразим менюто, сме въвели правилото , че веднъж седмично всеки от тримата подред готви нещо, което никога до сега не сме али и другите нямат право да не го ядат.

получава се добре

# 31
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: raly
хи хи
с mcdirock, Теди и Лаура можем да си заформим съреднование - чий яде най-малко неща  Wink

моя не яде .....

Хи хи , Рали  Grinning Добре доШла в клуба на Desperate housewives  Wink

# 32
  • Мнения: 1 630
Цитат на: mcdirock
Добре доШла в клуба на Desperate housewives  Wink

е чак desperate
 Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 975
Ами ние доста експриментираме  Simple Smile
Правим следните ястия....... поне това което ми идва на ума сега:

-  пица
- спагети муцарела, или спагети с бял сос
- WOK със нарязано месо и зелен4уци
- норвежки кюфтета с кафяв сос и зеле
- лазаня
- агневко с зеле и картофи
- супа СОД с агнешко и зелен4уци
- пилешка супа с зелен4уци
- яйца на о4и с гарнитура
- пушена риба Лакс със моркови, картофи и Ремуладе
- рибен пудинг с яйца, 4есън, моркови, картофи и крастави4ки
- пудинг от месо с домати, лук, подправки - запе4ен във фурна
- пала4инки с бекон и боровинки
- пиле фрикасе.....
- салата с Таусен айланд
-

..... оххх .... много станаха....... Е това са които сега ми дойдоха на ум първо.. по принцип доста експерименти правим.....  Stuck Out Tongue  

а вие какво готвите ??

 Thinking

# 34
  • Мнения: 734
ЕЕЕЕЕ ама не ви е срам такива теми да отваряте точно като ме мързи да готвя вече 2ри ден...Сега отивам да си направя една мусака и да си я изям цялата!

В нашата къща аз съм готвача а мъжо е чистача Wink
Всичко американско ми е до болка чуждо  и затова залагам на европейски манджи.
Стандартните ми 10 са:

1. Баница ( наскоро я правих с кашкавал вместо сирене, изядох си сама тавата в продължение на 5 часа)
2. Мусака
3. Супа топчета, но в супата слагам целина, моркови и малко грах + картофи и лук. Накрая застройвам с кисело мляко, много магданоз и лъжица брашно.
4. Пиле със зеле ( само бутчетата, бяло месо мразя)

5.Пуйка ( бутчета) с картофи и брюкселско зеле - Белгийска манджа - става мозък.

6. Печени чушки с доматен сос и чесън. Всичко трябва да е прясно, сосове и тн си правя сама на момента, нищо консервирано не ям освен мармалад;)

7. Агнешко с ориз - любимо ми е, но не съм го готвила от година.
Може би забелязвате че в менюто не присъства много месо - пържолите тук са ми гадни, саламите също - купувам само Прошуто филе и си го хапвам с препечени филийки, задушени гъби и разтопена моцарела.

8. Спанак - задушен или пресен на салата.
9. Сладки произведения на изкуството - мъжа ми ми носи най вкусното тирамису на света от близката сладкарница , но само ако изпадна в истерия. Обичам кексове - но нямам миксер, имам блендер но си блендвах моркови и целина и го прецаках и него. От дребните сладки обичам само един единствен вид - казват се кошнички и са пълни с един божествен орехов пълнеж и карамел - после се запичат...Не знам как се правят , мама като дойде ще ми ги направи, защото ако се опитам аз - има вероятност да изям 30 бройки за 2 часа , а това не е добре нито за бебето нито за задните ми части.

О да, "сестрата" на мъжа ми преди 2 г беше направила за Коледа и ги беше донесла в свекито. Свекито почерпи всеки по една и си ги прибра за нея. Кошничките бяха перфектни - точно както мама ги прави. За тази Коледа казах на " сестрата" че искам това за подарък - цяла купа кошнички само за мен си;)
Нашта понеже "много ме обича" така ги направи че нямаха нищо общо с миналогодишните, беше набухала вътре сода и фъстъчено масло от което тя знае че ми се гади и най демонстративно ми ги връчи да си ги хапвам. Аз дадох първо на мъжа ми да опита, за да няма отрова...знае ли човек , в тая голяма Америка всичко се случва...но хайде да не се отклонявам от темата

10....Половин чаша с мед, 200 грама наситно нарязани ягоди и 300 г кисело мляко се смесват и разбъркват.
Фламбира се един банан и се яде залят със тази смес. Отгоре се настъргват орехи.
Аз съм си го измисляла;) много е просто, бързо се приготвя и с това си поддържам доброто настроение като ме ядосат тукашните.

# 35
  • Мнения: 734
Забравих да кажа че "шопска" ядем през ден. Салатите са задължителни, наскоро забелязах че мъжа ми задобрява и той в правенето. Еееех а като се оженихме само едни спагети можеше да прави. Какво нещо е практиката и натякването;) Чак се просълзявам от умиление като се сетя как накълца първия си обелен в живота картоф...Ми то да не е лесно като да свалиш на мацка гащите?

# 36
Абе - болна тема,
че напоследък хич не ми се готви. А и при нас не е лесно, аз обичам постни манджи, таткото иска месо, синът яде всичко на всичко 3 вида неща, щерката е още бебе кажи го - яде почти всичко, но ако не искам да се залее цялата, трябва да я храниш в устата...

Супа топчета: поне веднъж седмично
салата с риба тон
салата с различни сирена
салата и пица (пицата е полуфабрикат де, иначе много време)
салата и печени наденички
салата за нас, палачинки за децата
салата и омлет
салата и принцеси със салам и кашкавал..
... и прочие разни аламинути, въобще - 70% все това ядем като се замисля, но се случва да правя и

манджите:
чили фон карне /бъркана кайма с чушки, домати и боб от консерва/, ако не ме мързи, правя и качамак към него, щото нямам в къщи тортили

пиле + гъби + праз + ориз

кебапи най-различни

паста с лесни и бързи сосове /карбонара, или просто зелени подправки, бадеми и зехтин/

скоро спретнах някво зеле с кайма /стана много вкусно, ама не от това пластмасовото, ами друг вид крехко, при нас се казва Wirsing/

е, разбира се - боб и леща - поне 2-3 пъти месечно, баница 2-3 пъти месечно също и така...

Иначе правя и кьопоолу от време на време, и чушки-бюрек...



за десерт редовно имаме само плодове /които аз всъщност давам на децата преди ядене/, или кисело мляко разбъркано със сладко, или филийка с масло и сладко, или каквото сладко има из къщи - шоколадови бисвити и прочие...

# 37
  • Мнения: 1 497
А каква салата правиш- шопска ли или с маруля?

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз все се каня да започна да експериментирам, ама пусто време все не остава..........

1. бързи неща- например зеленчуци /всякакви видове/+ картофи /по всякакъв начин/ + месо

2. кюфтета

3. гюведжета

4.пилешка капама /не знам дали е точно това името, ама пилешко със зеленчуци заедно/

5. разни видове паста

6. холандски типични яденета /когато не готвя аз/

7.много често готвим от пакетите на Кнор / от различни държави- като японско, тайско, китайско или някакво друго ядене/- много са вкусни

8. печени пилешки бутчета с картофи

9. гювеч /даже днес ще го готвя/

10. много често правим и едно ядене, което е от картофи с кайма и допълнително може да се сложи- зелен боб, броколи, карфиол или спанак. Подправките са също в специална кутия, но не знам дали на Кнор или е нещо холандско.......

Леле, огладнях.....

# 39
  • Мнения: 3 926
Цитат на: Kalinka

4.пилешка капама /не знам дали е точно това името, ама пилешко със зеленчуци заедно/
Леле, огладнях.....

Това е кавърма Wink капамата се прави от поне 3 вида месо, кисело зеле и т.н. и се готви на слаб огън цяла нощ Simple Smile Мнооооооого вкусно нещо Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 497
Тези пакети на Кнор, нещо като полуфабрикат ли са?

# 41
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Знаех си аз, че не съм права в името, ама кавърма не ми дойде на името....Ох, каква правят в едно ресторантче в Копривщица Confused

Пакетите на Кнорр са подправките, сосовете или маринатата в плик и ако е с ориз- в пакетче ти е оризът....Не са полуфабрикати.........

От нещата, които аз си ям сама са:
сърми, таратор, печена тиква и към нещо да прибавя кисело мляко.....Ама , май ен са толкова много неща.....като се замисля

# 42
  • Мнения: 1 497
На мен продуктите на Кнор, определено ми харесват, за разлика от английските и ги купувам, та затова се зачудих дали имат в асортимента си полуфабрикати.

# 43
Цитат на: Jungle
4. Пиле със ... ( само бутчетата, бяло месо мразя)
.....
Laughing  Laughing Боже и аз не го обичам, ама не чак пък та го мразя. При нас поне вървим в комбина. Аз обичам червеното месо от пилето, пък мъжо бялото Wink В същност в някои разновидности на различни ядения пилешките гърдички най-добре си ги хапвам Laughing

# 44
Цитат на: Теодора
А каква салата правиш- шопска ли или с маруля?


Това, предполагам, е въпрос за мен, щото все на салатите наблягаме.... Ами правя всякакви салати, точно маруля рядко, щото тука се намира в турските магазини само и са едни гигантски марули, дето трябва на две салати...

Та салатите са най-разнообразни:
обикновена шопска /с домати, краставици, зелен лук/

шопска с печени червени чушки /чат-пат купувам нашенски, пекат се лесно на грил-програмата на печката и си замразявам или пък издържат в хладилника даже две седмици/

марулеподобна /тук има различни видове залати, които нарязани приличат на марули, ама им знам само немските имена, например Endville, Kopfsalat, има и просто като срединки на марули, ама са с леко тръпчив вкус/, със зелен лук, репички, черни маслини и варени яйца

Рапунцел /тук й казват по-често Feldsalad/ - прилича на спанак в мини-вариант, с репички, пармиджано и семки /и пак зелен лук/

руколя, пак с пармиждажно, черевен лук и семки, - тая обичам да я поднасям с една сьомга, дето я продават направо топло-пушена на хубави големи парчета и с подправките

Айсберг салата със зелен лук, пресни чушки и царевица /тая я комбинирам обикновено с риба-тон/ и си е направо яденето.

извара с праз-лук и малко червен пипер

червено зеле с маслини

китайско зеле /то е близко на вкус до нашето, но е крехко/ с моркови

чат-пат правя и кьопоолу, ама не често, че трябва предварително печене и т.н.

Ако имаме случайно пресен спанак - става много вкусна салата със сос от лимон, горчица, пържен сусам в зехтин и малко лют доматен сос

става и стъргани моркови с ряпа

или само стъргани моркови с орехи и сос от кисело мляко и чесън

или нарязани на тънко краставици с пресен лук и маслини

или... не съм споменала традиционната снежанка, щото не я правя като салата за "основно" ядене, а някак си е все допълнително.

Ами тука продават и направо готови пакети с измити и смесени салата, само ги сипваш в купата, добавяш някакъв сос и ... това е...



Сигурно се питате сега какъв мъж имам... Абе писва му от тия салата (щото те са един вид основно ядене при мене), ама - нали там има някакви наденички и прочие простотии, тъй че се разпределяме - аз дробя салатата, а той "готви" останалото и така - направо сме на разделно хранене...

Ами - да ви кажа, той яде една трета от салата + наденичките или там каквото има друго, а пък аз я карам основно на салата и така... Даже се отучих да си добавям нашенско овче сирене към всичко, както преди, та така усещам по-добре вкуса на продуктите... Ама хич не ме питайте за хлапетата какво ядат, щото много често ние като сме на почти-салата-за-основно, бебето редовно яде домати-хляб-сирене, а баткото - филийки с маргарин (преди ядеше наденички, ама сега и това не яде, само супа топчета, крем супа от картофи, пържени картофи - ама не домашни и пица, това е положението!)

# 45
  • Мнения: 4 244
Цитат на: elivko

чат-пат правя и кьопоолу, ама не често, че трябва предварително печене и т.н.


Eли да ти кажа аz като права кьопоолу не ги пека ами ги варя (паладжаните де , Щото чуШки вzемам от Лидл готови печени) и става по бърzо.
Пробвай

# 46
  • Мнения: 470
[quote="Jungle
Нашта понеже "много ме обича" така ги направи че нямаха нищо общо с миналогодишните, беше набухала вътре сода и фъстъчено масло от което тя знае че ми се гади и най демонстративно ми ги връчи да си ги хапвам. Аз дадох първо на мъжа ми да опита, за да няма отрова...знае ли човек , в тая голяма Америка всичко се случва...но хайде да не се отклонявам от темата

[/quote]
Добре,че ти се гади от фъстъченото масло,защото знам,че за бременни не е подходящо.Това го чух веднъж на "Опра",каза го Джулия Робъртс.
Напиши моля те тази рецепта с пуйка и брюкселско зеле. Grinning

# 47
  • Мнения: 1 497
Фастъченото е заради алергиите.

# 48
  • Мнения: 1 909
Моят репертоар е доста бедничък:
паста, пилешка или спаначена супа, пиле с ориз, пържоли, кралски скариди, риба,  бял боб, фондю, раклет, шницели... и де факто готвя 4-5 пъти в месеца.
По-засуканите работи мъжът ми ги прави - напр. сарми, китайска храна, миди, разни рибни фантасмагории...  newsm81  
и още много неща, за които в момента не се сещам (а и повечето си ги импровизира на момента, така че не знам как се казват)  Simple Smile

Момичета, дайте ми моля ви читава рецепта за картофени кюфтета? Колкото по-"ресторантски" вкус, толкова по-добре.
Благодаря!  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 497
Я кажи как готвиш скаридите.Wink

# 50
Ei,mami,strashni ste.!
Pocherpah razni ideii za madnji.
Za da mi e po-lesno sam si napravila edin spisak s nai-chesto gotvenite yastiya i sam si go slojila na vratat na hladilnika.Kato doide vreme da gotvim,zastavam pred vrata,cheta na glas,i na kakvoto se sprem,vadim go ot hladilnika i gotvim.
Inache ,mnogo trudno gi mislim pustite mandji... Grinning
Moyata recepta za kartofeni kiufteta..
Svaryavam kartofite.Posle gi machkam s vilica(nyamam onazi djadja,deto si e tohno za machkane na kartofi).Ako smestta e mnogo gasta,slagam malko ot vodata,kadeto sam varila kartofite(moje i s mlyako,no moyat maj ne obicha mlechni produkti...poredniyat neobichasht neshto maj... Grinning  Grinning
Dobavyam chubrca,sol,cheren piper,moje malko cherven.(nyakoi dobavyat sirene-vapros na vkus).Posle pravya kiuftencata,i ovalvam parvo v brashno-posle v razbit beltak na yaice....
parja v goreshto olio i kiuftencata stavt s mnogo vkusna,zlatna korichka.
Pozdravi ot men,otivam da mislya porednata mandja...Simple Smile
 newsm64  1dating  1dishes  1swing

# 51
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Теодора
Я кажи как готвиш скаридите.Wink

Ако това е до мен... любима рецепта ми е следната

скаридите (може и белени, и небелени, но да са сурови) ги слагам в голяма купа, с разлято дъно, поръсвам ги много обилно с черен пипер и много намачкан чесън (според вкуса) и ги заливам с олио, колкото да ги покрие наполовина. Обърквам ги много добре, слагам едно фолио в/у купата и ги слагам в хладилника за няколко часа, да се мариноват.
После само вадя и пържа (слагам на грила), от подправките стават много ароматни. Обикновено ги сервирам с най-обикновен ориз, всичко друго бива игнорирано.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Mimcho
... Moyata recepta za kartofeni kiufteta..

Много благодаря.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 452
Една рецепта от мен за ястие, което сготвих снощи - много е вкусно и лесно: картофи с праз (мисля че се казва "гретен")
Праз (3 глави + перата) се нарязва на кръгчета и се измива много добре с вода. Запарва се с малко вода и сол (в оригиналната рецепта се сотира с кр. масло, но моя вариант е по-малко калоричен). В купа се смесват няколко обелени картофа (4-5 ср. големи) нарязани на тънки колелца, подправки (аз слагам кубче магданоз, ч. пипер, сол, копър) и се добавя изцедения леко заварен праз. Всичко се омесва добре и се слага в съд за гретен , добавя се чаша бяло вино (или вода) и се пече покрито с фолио за 45 минути на 200 градуса. След като се извади от фурната се добавя 1/2 чаша сметана и се допича при 180 градуса за 30 минути без фолиото.

# 54
  • Мнения: 734
Ина, рецептата е много лесна за приготвяне:

4 бутчета - аз ги нарязвам на половина - 8 парчета месо.

Запържваш за 30 сек 1 глава лук с 2 лъжици червен пипер в 1/2 чаша маслинено олио. Добавяш овалените в сол бутчета, 2 картофа нарязани на едри кубчета, 1 морков и 300 грама брюкселско зеле, всяка малка зелка срязана наполовина. Сипваш 250 грама вода и вариш около 40-50 мин на много слаб огън. трябва едва да къкри. Вари се захлюпено с капак и се оставя да диша съвсем малко, за да не се изпари водата. В никакъв случай не доливаш вода защото става прекалено водно. Готово е когато месото е крехко и сварено на опитване. После разбиваш 2 лъжици сметана и половин лъжица брашно и внимателно разбъркваш докато поставяш сместа. Оставя се на огъня за още около минута-две. Сервира се поръсено с малко чер пипер и ситно нарязан копър.

# 55
Цитат на: geminarius
..., фондю, раклет,..

Джеминариус, я ме светни какви са тия чудеса. То сигурно ги знам ама не под такова име Wink  Grinning

# 56
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Honda
Цитат на: geminarius
..., фондю, раклет,..

Джеминариус, я ме светни какви са тия чудеса. То сигурно ги знам ама не под такова име Wink  Grinning

Накратко: фондю е месо (може и риба), което се готви вари / пържи в бульон/олио, има го и във вариант с разтопено сирене - хлебчета, нарязани на кубчета, се топят в разтопеното сирене. Има го и в шоколаден вариант, но не е така популярно и харесвано зарадия странния вкус  Thinking

Раклет е сирене, нарязано на тънки парченца, което се разтапя в специални лопатки и после се излива върху сварени картофи. Simple Smile

Много подходящи (и вкусни) ястия за зимата, понеже са по-тежички и калорични, а и не изискват кой знае какви приготовления.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 006
Днес направих залм с зехтин и варени картофи,щото и двамата сме на диета,ина4е готвя основно бг.манджи.Пиленце с ориз,гюве4,таратор,салата от пе4ени 4ушки със 4есан,копър и сирене присъства по4ти постоянно на масата,агнешки котлети на скара със задушени катофки.Запасила съм се с пликове за пе4ено пиле и доста 4есто правя,пълнени 4ушки(една от любимите манджи на хол.ни приятелски семейства)мусака,дроб сърма ,бисквитена торти4ка(ммм,много ми липсва).....................Понякога поглеждам готварския форум и си крадна по-някоя идейка #Milti

# 58
  • Мнения: 1 017
Аз си готвя манджите от БГ:) още не съм опознала френската кухня Laughing
Правя супи: зеленчукови, топчета, крем супи.
Основните са: мусака, пържоли - телешки, свински или пилешки с гарнитура, Свинско месо с грах, картофи и домати, пълнени камби, щото тука не съм видяла такива чушки като в Бг, свинско със зеле, пиле с ориз, боб Stuck Out Tongue , леща- аз съм им фен на тези "деликатеси"Simple Smile)), салатки най-разнообразни- обичам да експериментирам в това отношение, но любима ми е зелена салата с домати, риба тон и бри или някакво друго френско сирене по избор. Обичам да готвя и телешко шпиковано с чесън и моркови, мариновано във вино и подправки и после задушено, след като стане слагам най-различни зеленчуци- моркови, броколи, целина в бульона и ги сварявам и след това пасирам- става невероятен сос, с който заливам месото:), а щях да забравя и риба правя обикновено печена на грил:)
Друго не се сещам в момента Embarassed

# 59
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз пък току-що врътнах едни сърми със зелеви листа Simple Smile.
любими рецепти нямам -  обикновено като започна да готвя експериментирам с каквото имам в хладилника, малко са рецептите, към които се придържам стриктно. обичам да правя супи - зеленчукови, с месо, крем - всякакви. често готвя различни гювечета, големият гювеч е също на почит в кухнята ми. често правя и различни(в зависимост от това с какви зеленчуци разполагам в момента) манджи със сос - децата обичат ориз залян със някакъв сос и покрай него им пробутвам и зеленчуци. също така когато ми хареса нещо в ресторант или на гости, опитвам се да налучквам как и с какво е сготвено.
напоследък ми прави впечатление, че започвам да заприличвам на майка ми - чета готварски книги като романи  Embarassed ... рядко обаче изпълнявам рецептите както са в книгите, използвам ги по-скоро като идеи.

# 60
Predi malko mojat lubim ме попита искам ли да си хапна нещо докато седя пред компютъра.И аз казах "Салата" и току-що ми донесе салата от(вземете си кофичка или легенче до вас)

домати,краставица,пресен лук,глава лук,морков,и чесън.

Сега се мъча да отделя поне чесъна.

Иначе какво готвим...С мъж като този ако ми се яде българска манджа сама трябва да си я готвя,което ако има как(и то има)да не ми се налага да го правя,трудно ще се захвана за тенджарата.

Топ 10 у нас са:

1.сосиджис с пържени картофи и грах(или боб)от консерва
2.пилешки бъргери съответно с пържени картофи и каквато консерва има в долапа.
3.телешки бъргери+картофки
4.рибни пръстчета+картофки
5.понякога когато аз готвя му правя печени пилешки парчета във фурна със картофи,грах,моркови,лук и какъвто там подходящ зеленчук се намира
6.И свинско със зеле(все пита за него)
7.шепардс пай домашноприготвен,на мажа ми специалитета
8.майонезена салата с пиле или риба от консерва
9.индийско таке away
10.а пък всяка неделя по традиция имаме sunday roast(пак по инициатива на съпруга)

# 61
  • Мнения: 221
i az obshto vzeto gotvia bg mandji, no gi smesvam mnogo i izpolzvam podpravki. V Dania, kudeto jiveia izpolzvat samo sol i cheren piper. Super skuchno. Mujut mi iade vsichko, koeto sgotvia ili pone opitva i kazva, che ne mu haresva. Bob, chushki i maslini ne obicha. Banica riadko iade, no mekici napravo obojava. Zelenchuci ne obicha da iade, no go razbiram, zashtoto tuk sa mnogo izkustveni. No kato gi nagotvia nishto ne razbira:) Kato si doidem v BG se skusva da iade shopska salata i plodove. Otkakto sme zaedno ne iska da iade tiahnite kufteta, a samo bg !
Poniakoga si gotvia neshto samo za mene si, no kato cialo ne e kaprizen, slava bogu Simple Smile
Sega sum reshila da naucha deteto da iade vsichko, da vidim dali shte uspeia Simple Smile Tuk e suvsem razlichno ot BG Wink

# 62
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Теодора
А моят се майтапи, че българското знаме било основано на националната ни кухня: домати, краставици и сирене.Simple Smile


Това ми хареса супер много!!

Иначе аз май не се различавам от основното количество, които си готвят БГ манджите и тук. Аз съм се специализирала като повечето от вас по бързи и вкусни неща, с които да нахраниш народа след работа.
Деметра, идеята за блат за пица много ми хареса, мисля да опитаме тези дни, като ме мързи д ходя за тесто в студа.

Та готвя най-вече: всякакви мусаки, пълнени чушки/сърми, много видове гювечи и зеленчукови супи (със замразени зеленчуци), ориз със зеленчуци и риба/пиле/свинско, свинско/пиле със зеле, месо със сметана (ползвам моето си кисело мляко, изцедено, че тук нямат сметана), топено сирене (ползвам кашкавал, че тукашното е УЖАСНО скъпо) и гъби в йенски съд, всякакви риби задушени със зеленчуци или ред риба, ред картофи, ред моркови/зеленчуци-микс, невероятно много видове омлети, варива всякакви, макарони/ кус-кус /спагети/ пица, качамак
Това са ни най-често готвените, защото са най-лесни  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 221
mojem da si obmeniame opit, recepti, idei...v smisul, che produktite ne sa sushtite kato v BG. Vseki ot nas e otkril niakakuv zamestitel. koito puk drug ne e i taka...samo ideia Simple Smile

# 64
  • Мнения: 563
Цитат на: MM
- Напоследък много често правя картофи в йенски съд. Нарязвам ги на много тънки филийки и ги редя - един ред картофи, един ред червен лук. Слагам дафинов лист, черен пипер и сол на вкус, малко бяло вино или бира и малко вода колкото да ги покрие. Така ги пека на не много силна фурна докато омекнат и става страшно вкусно,а и е толкова лесно. Може като гарнитура, а може и като самостгоятелно ядене.


ММ,кажи моля те колко дебели да са филииките картофи? Имам много червен лук и ми се иска да опитам твоята рецепта.

# 65
Идеята за картофките с лук много ми хареса.Ще я пробвам още тази вечер.И аз имам рецепта да споделя.Мое собствено откритие ама е много просто,сигурно някоя от вас вече го е пробвала.Та,то е нещо като разширен вариант на пиле с картофи на фурна.Значи сварявам пилешките порции в гореща вода и сол запазвам бульона.Нарязвам картофи на големи кубчета или по-дебели филийки и после на половина,както ви харесва,нарязвам и моркови,лук,домати(от консерва е по-добре),грах,и то май това е.Ако се сетите за някой друг зеленчук който да върви добре с по-горните  слагайте и него.После сипвам всички зеленчуци в голям съд и ги разбърквам със подправки(така че подправките да се омешат много добре,а не само да стоят от горе).Слагам чубрица(най-важното за мен!!!Няма манджа която да забъркам и да няма чубрица.Освен в тези дето не върви много),червен пипер,кимион,4ерен пипен смлян и няколко зърна и каквито подправки ви харесват.И после се изсипват всичкото това в тава.Отгоре се нареждат пилешките порции и се залива с бульона в който е вряло пилето да се покрият зеленчуците и пилето и се пече докато водата се изпари и катрофите и морковите омекнат и месото е готово.
Добър апетит.!!!

# 66
  • Мнения: 530
Цитат на: sylvi
Цитат на: MM
- Напоследък много често правя картофи в йенски съд. Нарязвам ги на много тънки филийки и ги редя - един ред картофи, един ред червен лук. Слагам дафинов лист, черен пипер и сол на вкус, малко бяло вино или бира и малко вода колкото да ги покрие. Така ги пека на не много силна фурна докато омекнат и става страшно вкусно,а и е толкова лесно. Може като гарнитура, а може и като самостгоятелно ядене.


ММ,кажи моля те колко дебели да са филииките картофи? Имам много червен лук и ми се иска да опитам твоята рецепта.


Не съм ги мерила, ама гледам да са тънички - 3-4мм. То зависи и от сорта картофи де. Гледай да не са от тези картофи дето стават на каша, някои по-'мазни' не толкова нишестени вид картофи (не знам дали се сещаш какво имам предвид). Разните варианти на картофи с червена люспа обикновено са добри. Много проста рецепта де, даже ми е неудобно да я нарека 'рецепта'  Embarassed

# 67
  • Мнения: 2 452
Тази вечер смятам да готвя гъби по хайландски. Дано да станат (че ще ме е яд single-malt уиски).

# 68
Цитат на: Laura
Тази вечер смятам да готвя гъби по хайландски. Дано да станат (че ще ме е яд single-malt уиски).
Laughing  Laughing  Laughing Само да не объркаш и вместо в тигана да го ливнеш директно в устата. То не че ще ти е зле де Wink  Blush  Whistling

# 69
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Аз съм на прясно зеле с пуешко месо тази вечер. И двамата ми мъже обожават готвено зеле и защото и двамата обичат месце добявам и пуешкото Wink
Вие кое зеле ползвате за готвене? Тук има бяло и зелено  Thinking Ама нито едно не е като българското. На нас бялото май най ни допада

# 70
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: meri_ark
Вие кое зеле ползвате за готвене? Тук има бяло и зелено  Thinking Ама нито едно не е като българското. На нас бялото май най ни допада

Мисля си, че бялото zеле е като българското.
Днес ние пък ще ядем лаzаня със смес от кисело zеле, ябълки, домати и кайма.

# 71
  • Мнения: 530
Цитат на: meri_ark
Аз съм на прясно зеле с пуешко месо тази вечер. И двамата ми мъже обожават готвено зеле и защото и двамата обичат месце добявам и пуешкото Wink
Вие кое зеле ползвате за готвене? Тук има бяло и зелено  Thinking Ама нито едно не е като българското. На нас бялото май най ни допада


Като готвя прясно зеле ползвам от това най-обикновеното бяло зеле, също и Савой (то става хубаво и за сърми от прясно зеле). От червеното правя салата от прясно зеле (мммм, толкова да я обичам тази саладка със зеле, моркови и копър!!!). Ако имаш наблизо турски магазини - те продават едно зеле което е подобно на нашто (в смисъл, че зелките не са такива плътни и сбити като тукашното 'бяло' зеле. Дано ме разбираш какво искам да кажа! Embarassed )
Иначе напоследък намерих едно много хубаво полско кисело зеле в буркани тук в един деликатесен магазин. И на Теско киселото зеле (sauerkraut - бяло нарязано на ситно, не купувай това червеното в оцет, на мен поне ми се видя ужасно Sick ) ми харесва и правих вече няколко пъти свинско или пилешко със кисело зеле.

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Малко като подтема ще стане, но не обичам да отварям нови теми  Neutral Face А какво готвите ако местни ще ви идват на гости? Ако са възрастни няма проблем те лапат всичко, но малките деца са кошмар (поне за мен) Imp
Значи син ми си кани гости редовно я за обяд, я за вечеря. Ако е мешан брак няма проблеми знам какво да готвя, ама местните явно още не съм ги научила Rolling Eyes Обикновено правя пилешки или рибни хапки, пица или наденички. Пържени картофи и задушени зеленчуци.
Днес синът ми каза пица. Купихме специални сосове за пицата, сок натурален и сладолед. Викам си супер няма да готвя Wink Да ама не. Детето като каза аз не обичам пица  #Shocked Тръгвам да правя сандвич. То заяви шунка не ядяло само кашкавал, ако можело. Ок няма проблеми само кашкавал. То вижда хлябът, който ползвам (пълнозърнест) и заявява аз такъв хляб не ям  #Shocked А сега де,  ние само такъв хляб ядем Thinking Не мога да го върна у тях гладно. Ако беше синът ми досега да съм му теглила един. Бъркам в хладилника. А, имам пилешки хапки. Слава богу ядяло пилешки хапки. Сервирам му хапките и го питам домат или краставица искаш с тях. Не ядяло нито домати нито краставици, само кет-чуп (нищо ново под слънцето). Тепърва да му задушавам зеленчуци  Thinking Установи се, че ядяло суров морков. Фю, е нахраних го Tired
Няма проблеми със сладоледа  Stuck Out Tongue  Crazy

# 73
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: meri_ark
....То заяви шунка не ядяло ......

Много ги обичам такива Rolling Eyes  Подобни случай има не само сред децата, но и някои въzрастни са особено "претенциоzни" и не ядат това или онова. На един приятел брат му, който е в средата на 20 год., е толкова каприzен, че когато иzлеzнем с него на ресторант, си поръчва само пържени картофи или кюфте.  #Crazy Нищо друго не иска да опита. Дървена глава  Imp Да, обаче теzи неща не ги предлагат навсякъде раzбира се. Но майка му от малък му е готвила отделно специално неща, които той яде. Такъв на мен да ми падне #2gunfire и тогава ще видим какво ще яде или не. Rolling Eyes

# 74
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: meri_ark
...


аз реших този проблем по следния начин. ако хлапето почне да се мръщи на това, което сервирам за ядене, му предлагам да си отвори хладилника и да си избере каквото иска. ако нищо не си харесва, предлагам бисквити, ако и това не харесва, sorry, не мога да му помогна, да стои гладно, срочни поръчки за готвене не приемам. спрях да се чуствам задължена да ги нахраня - моите деца редовно се прибират от гостувания гладни, но не щото са капризни и не са харесали каквото се предлага, а защото изобщо не им предлагали да ядат, а те са ми срамливи и не си искат като местните...
чуствам се длъжна да ги нахраня само ако са поканени да преспят. редовните ни посетители вече ги знам какво ядат долу-горе, нередовните ги водя на пицария, така ни минава и по-бързо и тихо вечерта  Wink , обаче до сега не съм имала проблем с неяденето на пица. при вас явно е по-сложно...

# 75
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Оставих го при майка му и й разказах патилата ни Wink Та излезе, че детето обичало пица, ама тази с ананаса. Ние такава не вкусваме в къщи. Въобще не ми е минало през акъла да взема такава  ooooh!

# 76
Мери, разсмя ме с тая тема, ама на тебе яйце ти се е пържило на ду...то. Laughing  Laughing И на мене ми се пъна тук едно един път ама бързо го оправих - стигнахме до нудъл сууп и оправихме работата. Ама и аз като тебе що неща изредих преди това Confused
Значи викаш поне сладоледа го уцелили. Добре, че не е казало "Еди коя си марка само ям Twisted Evil "

# 77
  • Мнения: 2 452
Хонда,
Правих гъбите - не зная дали бяха леге артис, обаче станаха супер! Аз смесих 4 вида и първо ги задуших в малко вода с ч. пипер и сол и след това ги полях с уискито; запалих го (и то взе че пламна напук на мъжа ми, специалиста по горива, к. твърдеше че няма да пламне) и след това изсипах сметаната. Станаха "влажни", т.е. със сос, обаче адски вкусни!

# 78
Цитат на: Laura
... напук на мъжа ми, специалиста по горива, к. твърдеше че няма да пламне) ...
Той нарочно така ти е казал, че му е било мъчно на човека за уискито Laughing  Laughing
Радвам се, че са ти харесали. Ама не съм ги измислила аз Wink  Grinning

# 79
  • Мнения: 4 390
Катино мезе
Гювеч
Пълнени чушки (сарми)
Постни чушки
Гювечета
Пълнено пиле
Пияно пиле
Месо с картофи
Месо с ориз
Ориз със зеленчуци
Месо със зеле
Супи
Мусака
и още много.

# 80
  • Мнения: 2 452
Цитат на: diviana

Катено мезе
Пияно пиле

Какво представляват тези удоволствия?

# 81
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Laura
Цитат на: diviana

Катено мезе
Пияно пиле

Какво представляват тези удоволствия?


Пияно пиле

1 пиле
1 бут. светла бира
125 гр. краве масло
сол, черен пипер и малко червен пипер на вкус
Пилето се осолява и се намазва с част от маслото и черен пипер, поставя се заедно с останалото масло в плик за печене и огнеопорен съд с капак и се залива с бирата.
Пече се 30-40 мин
Поднася се с картофено пюре, пържени картофи, задушени зеленчуци и много бяло вино или бира. Wink


Катино мезе

Телешко и свинско бонфиле на дребни парчета се запържват в мазнина, добавят се на дребно нарязан кромид лук, праз лук и чушки, отново се запържва и се задушава с бяло вино, гъби, апетитка, сол и малко вода. Поръсва се обилно с магданоз и се поднася в гювече.

Катино мезе 2-ри вид

Свинско или пилешко на дребни парчета се запържват в мазнина, добавя се лъжица две брашно, сол, черен пипер.
Когато се зачерви се разрежда със сока от сварени (2-3 мин) гъби. Оставя се да покъкри 15-20 мин, прибавят се гъбките нарязани на парчета.
Поднася се с резен лимон.

# 82
Аз пък за Пияно пиле знаех, че се прави така: Пилето се осолява там с разните му подправки, избира се един буркан, върху който може да се сложи да седне Laughing .В буркана се налива бира и така се слага да се пече  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт