Питане за лекар от Шейново

  • 499
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте! След две седмици ще раждам. Ще ви бъда много благодарна, ако някой сподели ниформация за д-р Чалманов от Шейново.

# 1
  • Мнения: 359
Ivcho,  аз родих дъщеря си при него с уговорка и т.н. с две думи изключително доволна съм от вниманието и професионализма му.

пускам ти разказа на моето раздане, който съм публикувала в една от отчетните теми : /приятно четене/
За раждането:
Както някои от вас вече знаят, приеха ме на 26.09. предизвикано нормално раждане в Шейново. След като док. ми постави хапчето /9ч./ и минах през манипулационната, за да ме заведат и проверат дали съм добре подготвена или да ме оправят..,. ме изпрати в стаята като каза, че ще се чуем по-късно, а на мъжа ми обеща, че ще съм родила към 17ч.
Е, стаята не е като хотелска, но си е супер за болнична такава – едно легло, гардероб, телевизор, хладилник, климатик и мивка, банята и тоалетната бяха на около 15 метра от стаята и се ползваха само от ВИП-овете, т.е. 2-3 жени. Погледах ТВ, проведох няколко разговора по мобилния и ме викнаха за запис на тонове, където се видя, че са започнали регулярни контракции, но не много силни – на скалата се покачваха до 50 от макс 100 (аз болка все още не усещах). Прибрах си се в убежището, но не за дълго – следваше най-неприятната за мен част от раждането или по-скоро от подготовката – клизма (тук няма да задълбавам, че ми е неприятна темата), само ще кажа, за тези на които им предстои, подгответе си хавлията за баня, джапанките и всичко необходимо за WC и баня. Чисто нова се върнах да полежа и релаксирам след преживяното, часа беше вече 12. Обади се док и каза да се приготвям за предродилна ( а аз взех да омотавам, ама аз нямам силни болки, бяха едва започнали тип менструални). В 12.30 бях в коридора и крачех нервно. Не можех да повярвам че всичко вече е започнало ... Док дойде и каза, че ще ме прегледа за разкритие (това беше единствената проверка, слава Богу!) , а той рече и отсече – идеално 3-4 см, ще те обезболяваме, лягай там и ме чакай.
13ч.Сложиха ми абокат и започнаха да ме наливат с нещо, в последствие чух една акушерка обясняваше на нейна позната, която раждаше до мен, че трябва да изтекат две банки, преди да се постави епидуралната анестезия. В следващия 1 час започнаха по-силни болки, дали от това че бях легнала по гръб, вързана за системата или наистина се усилиха, а може би се повлиях от това, че жената до мен, която пъшкаше и охкаше на споменатата вече акушерка. В 14ч. се появи анестезиолога, който ми се представи и каза че той ще ми поставя обезболяващото, след 15 мин бях готова. Така в 14:30 док ми спука мехура, болки нямаше никакви! След още 15 минути  усетих напъни и казах на акушерката до мен, която почти ми се изсмя катоказа, че ми е много рано и не е възможно да е слязло за четвърт час. Е да, ама не! Дойде док към 15:15 и реши да ме погледне докъде съм стигнала и ...Хоп, «жената ражда в леглото!» Набързо се събра екип от три акушерки, док и педиатър (по-късно осмислих какво е могло да стане...), две от които ме прикрепяха отстрани, за да стигна по-бързо до родилното легло, а третата сякаш се опитваше да задържи излизането на бебо J И така, на първата контракция се нарах на дръжките прикрепени към леглото (така три пъти за една контракция), показа се главичката и тук трябваше да притая дъх, за да не се върне обратно. Е, наложи се епизотомия, но така или иначе нищо не се усеща и по-добре така отколкото да се разкъсам сама при напъните Wink На следващата контракция последваха още три напъна, на първия се роди главичката, на втория раменцата...после и плацентата. Видях я как се изниза от мен, в ръцете на акушерките, толкова мъничка, сладка, прелестна! Проплака веднага – това ми стигаше!!! Нашето слънчице Марти, 2900 гр, 48 см. Няма нищо по-прекрасно от това да дадеш живот!
Последва шев и кройка на мама, стандартните прегледи на бебка, за да ни срещнат отново привечер, когато се гледахме, гушкахме, радвахме тримата с тати Simple Smile
/за тези на които им предстои нормално раждане- вземете си Аулин за болката от епизотомията и да можете да се наспите, след като пемине първоначалната еуфория от раждането/.

За превръзките или лигнина – първите два дни ползвах лигнин и върху него слагах от огромните превеъзки за родилки, които прикрепях към гащи за еднократно ползване (стерилни са и са подходящи и за родилите секцио – има ги в premaman и mothercare). След като се прибрах в къщи продължих само с дамски превръзки Always Good night.

Желая ти леко и безроблемно раждане, а като гушнеш своето живо и здраво бебече и по-нататък се сетиш за нас 'форумките'... сподели ни за вас  Hug
   

# 2
  • Мнения: 34
Д-р Чалманов е мой лекар от 4 години , а  го познавам от мъжът ми от 5 години .Само хубави неща мога да говоря за него.Изключително внимателен и страхотен специалист.Благодарение на него забременях и родих страхотния ми син /вече почти на 6 месеца/.Раждането ми мина отлично  и то нормално.Аз забременях 46 кг.станах 57 кг. и съм с тесен таз, но до самото раждане таза ми се разшери ,толкова колкото трябваше.Самото ми раждане ще остане страхотен спомен в който Начко Чалманов участва успешно.Желая ти леко и бързо раждане , като мойто и ако Начко ти е лекар бъди спокойна  Grinning  Hug !

Общи условия

Активация на акаунт